PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava Yastığı Işığı ile ortaya çıkan sorunlar..

resistance
20/11/2010, 15:30
Arkadaşlar ilk önce gösterge panelinde hava yastığı ışığı yandı.Servise gidip gösterdiğimizde bir parçanın değişmesi gerektiği belki tamir olabiliceği söylendi. Fiyat olarakta 400tl gibi uçuk bi fiyatla karşılaştık. O sorun devam ederken önce direksiyondaki kumandaların ışıkları yanıp sönmeye başladı sonra sol tarafta olan ses kesme düğmesi çalışmaz oldu. Sonra da korna devre dışı kaldı. Serviste hepsinin aynı parçadan dolayı sorun yarattığı söylenmiş. Konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen. Çok değişik ve saçma bi sorunla karşı karşıyayım..

SpyHunter33
20/11/2010, 15:39
sanırım buna benzer bir durum forumda yaşanmıştı :S geçmiş olsun umarım önemli bir durum değildir. Elektriksel bir durum olduğu aşikar.

takres
20/11/2010, 16:17
aynı sorun bende hatta forumda 5-6 kişi de daha yaşandı sanırım ve 400 TL yi duyunca vazgeçtim ben şimdilik idare ediyorum çıkma parça bulursam değiştiririm ama asla servise o kadar para vermem...

resistance
20/11/2010, 16:32
aynı sorun bende hatta forumda 5-6 kişi de daha yaşandı sanırım ve 400 TL yi duyunca vazgeçtim ben şimdilik idare ediyorum çıkma parça bulursam değiştiririm ama asla servise o kadar para vermem...

serhat seninde kornan çalışmıyo mu benim ki gibi.. korna olmadan araba kullanmak gerçekten çok zor.. korkar oldum yolda yürüyen insanlardan. bide adamlar hiç açıp bakmadan hepsi aynı sorundan kaynaklanıyo deyip 400 ü istemişler hemen..

takres
20/11/2010, 16:46
serhat seninde kornan çalışmıyo mu benim ki gibi.. korna olmadan araba kullanmak gerçekten çok zor.. korkar oldum yolda yürüyen insanlardan. bide adamlar hiç açıp bakmadan hepsi aynı sorundan kaynaklanıyo deyip 400 ü istemişler hemen..

yok abi ya ne korna çalışıyor ne de direksiyonun üstünde ki tuşlar hava yastığı ikaz lambası da sürekli yanıyor.Sanayide usta 100 TL ye yaparız ama 1-2 ay sonra tekrarlar dedi bende yaptırmadım çıkma bulursam yaptıracağım.Sürekli ana yollarda kullandığım için selektör yetiyor ama şehiriçinde yaptırmak lazım tabi

resistance
20/11/2010, 16:55
yok abi ya ne korna çalışıyor ne de direksiyonun üstünde ki tuşlar hava yastığı ikaz lambası da sürekli yanıyor.Sanayide usta 100 TL ye yaparız ama 1-2 ay sonra tekrarlar dedi bende yaptırmadım çıkma bulursam yaptıracağım.Sürekli ana yollarda kullandığım için selektör yetiyor ama şehiriçinde yaptırmak lazım tabi

tam olarak parçanın adını biliyo musun serhat.. farklı yerlerden en olmadı parçayı araştırayım.. parça konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş söz konusu mu buralarda.

serdar2362
20/11/2010, 17:34
Çağatay kardeşim. Herşeyden önce başka bir yetkili servise göster. Eğer onlarda aynı şeyi söylüyor ise parçanın adını yada kod nosunu öğrenmeye çalış belki forumdan yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar.

takres
20/11/2010, 17:54
adını bilmiyorum abi ama sinyal kartı gibi birşey demişlerdi sanırım forumdan bir arkadaşa

Du Hast
20/11/2010, 18:51
parçanın adı sinyal kartı (yaylı tertibat diyede geçiyor ve sistemi değiştirmek ustalık gerektiren iş.).
korna, direksiyon üzerindeki düğmeler ve en en önemlisi direksiyondaki hava yastığı için gereken iletişimi sağlayan parça.

şu anda airbagleriniz çalışmıyor. bir kaza anında airbag açılmayacak.
çıkma parça araştırın bulamazsanız değiştirin, korna falan neysede airbag şakaya gelmez

metnalk
20/11/2010, 21:14
parçanın adı sinyal kartı (yaylı tertibat diyede geçiyor ve sistemi değiştirmek ustalık gerektiren iş.).
kor
şu anda airbagleriniz çalışmıyor. bir kaza anında airbag açılmayacak.
şakaya gelmez

peki garanti ???

Du Hast
20/11/2010, 23:02
peki garanti ???
aracın garantisi varsa garantiden ücretsiz değişim yaparlar.

resistance
21/11/2010, 01:28
Araç 2007 model zaten şuanda garanti kapsamında değil. İlk etapta sanayide yaptırmayı deniycem. Yapamazlarsa yapıcak bişi yok. Gidicez paşa paşa 400 ü vericez yani. Belkide ilk etapta çıkmasına falan bakmakta fayda var.

Du Hast
21/11/2010, 02:59
Araç 2007 model zaten şuanda garanti kapsamında değil. İlk etapta sanayide yaptırmayı deniycem. Yapamazlarsa yapıcak bişi yok. Gidicez paşa paşa 400 ü vericez yani. Belkide ilk etapta çıkmasına falan bakmakta fayda var.
Arkadaşlar şimdi baktımda bunun çıkmasını kullanılmaz malesef.
fiat ın ealern programında şöyle diyor:

Eğer herhangi bir nedenle yaylı tertibatın üst tablası alt tablasına göre dönmüş ise artık kendi orijinal pozisyonunu bulamaz bu nedenle yaylı tertibatı kesinlikle değiştirmek gerekmektedir.
2. el parçayı hurdacılar sökerken dikkat etmezler. bu yüzden parçanın sıfırını alıp sanayide taktırmak en mantıklısı, riske girmeye gerek yok.. hurdacıdan alacaksın götüreceksin herşey sökülecek takılacak olmayacak. bir sürü iş. ama gerçekten işi bilen birisinin yapması lazım yoksa o sıfır parçayıda heçleyebilir.

takres
21/11/2010, 12:11
puntonun bu iyiliğini(masrafını)hiç unutmayacağım :( :(

resistance
21/11/2010, 14:52
puntonun bu iyiliğini(masrafını)hiç unutmayacağım :********(

bende bu iyilikten nasibini alan biri olarak çok mutluyum.. teşekkürler fiat.. teşekkürler punto.

karakushasan
22/11/2010, 00:41
herkese selamlar arkadaşlar,
konudan baya sıkıntı yaşayan arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla şayet parçayı sıfır alırsanız sinyal kollarıyla birlikte değiştiği için sadece montaj olucak ve ekstra bir sıkıntı yaratmıcaktır...
şayet tamir yaptırmak istersenizde işini bilen birine yaptırmanız yönünde olur şayet bu şekilde yaptırısanız sorunsuzca kullanırsınız ki ben tamir ettirdim tamir de en önemlisi flex kablonun komple yenilenmesidir sorunlu yerin kesilip ek yapılası pek sağlıklı olmuyor şayet kablo komple yenilenirse 2 uçtan lehim yapılmak şartıyla sorun çözülmüş oluyor ve 400tl vermemiş oluyorsunuz saygılar...

karakushasan
22/11/2010, 00:50
Arkadaşlar şimdi baktımda bunun çıkmasını kullanılmaz malesef.
fiat ın ealern programında şöyle diyor:
2. el parçayı hurdacılar sökerken dikkat etmezler. bu yüzden parçanın sıfırını alıp sanayide taktırmak en mantıklısı, riske girmeye gerek yok.. hurdacıdan alacaksın götüreceksin herşey sökülecek takılacak olmayacak. bir sürü iş. ama gerçekten işi bilen birisinin yapması lazım yoksa o sıfır parçayıda heçleyebilir.

buarada çıkması gayet kullanılır sinyal kolu içindeki sargı bana lazım dersin onu sökerken sargının bozulmadan çıkarmasını sağlarsın ki bozulsa bile tekrar sarılması çok zor değil ben kendim sargım flex kablo yarısıiçe yarısı dışa gelicek şekilde sarıyorsun direksiyonu takmadan üstünde tur denemesi yapıosun işlem tamam;)

WiSTaRiA
22/11/2010, 01:28
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu sorundan forumumuzda bayaa kişi mağdur durumda... Mağdur olan arkadaşlar tek tek fiat müşteri hizmetlerini arayıp sorunlarını dile getirirse çözüm bulunabilir diye düşünüyorum... Belki puntolarımızın bir kronik arızası daha şimdi yavaş yavaş çıkmaya başladı...

resistance
22/11/2010, 13:56
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu sorundan forumumuzda bayaa kişi mağdur durumda... Mağdur olan arkadaşlar tek tek fiat müşteri hizmetlerini arayıp sorunlarını dile getirirse çözüm bulunabilir diye düşünüyorum... Belki puntolarımızın bir kronik arızası daha şimdi yavaş yavaş çıkmaya başladı...

tekirdağ merkez haliç oto'da herşey dahil bu sorun için istenen para 400 tl arkadaşlar. Bu çok kronik bi hata bile olsa büyük ihtimal ben yaptırdıktan sonra düzeltirler :D

resistance
22/11/2010, 14:13
arkadaşlar az önce Tekirdağ'da sanayide yaptırmışlar bizim puntonun sinyal kartını 50 tl'ye.. ama ne kadar dayanıcağı konusunda bir bilgi yok. Bir daha böyle bir sorun yaratırsa parça değişmesi gerekicek denmiş.

Du Hast
22/11/2010, 15:54
buarada çıkması gayet kullanılır sinyal kolu içindeki sargı bana lazım dersin onu sökerken sargının bozulmadan çıkarmasını sağlarsın ki bozulsa bile tekrar sarılması çok zor değil ben kendim sargım flex kablo yarısıiçe yarısı dışa gelicek şekilde sarıyorsun direksiyonu takmadan üstünde tur denemesi yapıosun işlem tamam;)
sinyal kolu ile sargı birbirinden sökülerek ayrılıyorlar.
parçacılar belki tek sargıyı satmıyorlardır o konuda bilgim yok ama dediğiniz gibi işi bilen ve bu işi daha önce yapmış birisi lazım yoksa boşa uğraş olur.
malum bizim ustaların hepsi bildiği bilmediği işe atlayıp yapmaya çalıştıkları için çoğu zaman boşa uğraş oluyor.

takres
22/11/2010, 16:07
arkadaşlar az önce Tekirdağ'da sanayide yaptırmışlar bizim puntonun sinyal kartını 50 tl'ye.. ama ne kadar dayanıcağı konusunda bir bilgi yok. Bir daha böyle bir sorun yaratırsa parça değişmesi gerekicek denmiş.

abi fiyat iyiymiş ya tam olarak nasıl yapmışlar

mehmetsafran
23/11/2010, 21:19
benim de aynı sıkıntım var ama hala yaptırmadım karakushasan arkadaşın yanına gidecem ilk fırsatta yaptıracam karşılayacaksın demi beni hasan hocam :)

karakushasan
23/11/2010, 21:26
benim de aynı sıkıntım var ama hala yaptırmadım karakushasan arkadaşın yanına gidecem ilk fırsatta yaptıracam karşılayacaksın demi beni hasan hocam :)

mehmet abicim aralık 12de askere gidicem ama sen geldiğinde burda olursam yardımcı olucam inş:D

oki48
23/11/2010, 22:06
Arkadaşlar geçmiş olsun aynı sorun yaklaşık 2-3 ay önce benim aracım da oldu. Önce ses kumandası daha sonra kanal değiştirici tuşlar korna ve en son airbag arıza ışığı yandı. Servise götürdüm rakam 370-400 tl civarıydı. basit bir parça olsa ne bileyim takozdur,kapaktır vb. yan sanayi kullanacaktım ama korna sinyal far ve en önemlisi airbag için önemli bi parça olduğu için şüphe etmeden değiştirttim ve 1 yıl parça garantisi var dediler. Yaklaşık 2-3 saat kadar bi zaman sonra değişitirdiler.Sinyal kolu ve direksiyonun altında kalan spiral sistem komple değişiyor.Kronik bir sorun gibi görünüyor ama benim tavsiyem fiyatı kabullenip tamir gibi uygulamaktan daha çok orjinal parça kullanımı.

resistance
24/11/2010, 19:32
abi fiyat iyiymiş ya tam olarak nasıl yapmışlar

tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum sadece 50 tl'ye tamir olduğu hakkında bilgim var :D şuan herşey çalışıyomuş. airbag ışığıda sönmüş. ışıklarda söndüğüne ve kornayla birlikte kumandalar çalıştığına göre herşey tamam demektir heralde :S

rcpunl
24/11/2010, 19:49
aynı sorunu bende yaşadım,önce hava yastığı lambası sürekli olarak yanmaya başladı,daha sonra ara ara korna çalışmadı,direksiyondaki teyp tuşlarıda devre dışı kaldı,direksiyonun alt kısmında,direksiyonla birlikte dönen plastik bir parça,yetkili servisin verdiği fiyat aynı 400-500 tl arasında,ama Allah tan şans oldu da aynı parçayı çıkmacı dan buldum masrafı 200 tl ye çözdük, birde tamir yaptırmayı düşünen arkadaş varsa,bir ustadan duyduğum tavsiye,sargı makarasını tamir ettirip takmışlar daha büyük arıza açmış,ya çıkmasını bulmalı ya da orjinal taktırmalı, iyi sürüşler

mehmetsafran
25/11/2010, 12:55
mehmet abicim aralık 12de askere gidicem ama sen geldiğinde burda olursam yardımcı olucam inş:D
Hayırlı tezkereler arkadaşım, canın saolsun inşallah kısa dönem yaprsın da mayıs da geliriz yanına sen hayırlısıyla gidip gel de bizim bu işler hallolur.

karakushasan
25/11/2010, 22:06
Hayırlı tezkereler arkadaşım, canın saolsun inşallah kısa dönem yaprsın da mayıs da geliriz yanına sen hayırlısıyla gidip gel de bizim bu işler hallolur.

Allah razı olsun abicim kısa dönem inş bi güzellik yapmazlarsa mayıs gibi burdayım :)

hsn1987
26/11/2010, 18:24
arkadaşarlar paraçanın adı airbag makarası aynı sorun bendede var.makara zamanla direksiyon döndükçe bir bölümünde aşınma oluyor..
ben istanbulda 300 tl ye buldum orjinal.100 tl verip yaptırcaksın 1 ay sonra tekrar bozulacak.yenisini almak daha mantıklı bence.

oky16
07/12/2010, 18:37
aynı problemi ben de yaşıyorum. bana verilen bilgi hava yastığı sargısı bozulmuş değişmesi gerekiyormuş. 470 TL dediler bana da. ya arkadaş anlamadığım şey şu, ben bu direksiyonu çevirmekten baska bişey yapmadım, hem de yumusak yumusak cevirdim. valla daha yaptırmadım 1 aydır öyle geziyorum. üstüne bi de şimdi tık tık ses geliyo direksiyondan. ne direksiyonmuş. eyvallah fiat... bir daha asla yakınından bile gecmeyeceğim fiatın...

oky16
14/12/2010, 15:21
banoto bursa dan aradılar. direksiyon mili ile alakalı geri çağırma kampanyaları varmış. haftaya gideceiğim. bakalım ne yapacaklar. hava yastığı problemini de soracağım. tekrar bilgilendirme yaparım.

discrepancy
14/12/2010, 16:58
Bu sorun hep activelerde mi ortaya çıkıyor, sorun olduğunu söyleyen kişilerin arabası active

sabanci
15/12/2010, 00:17
herkese geçmiş olsun arkadaşlar umarım en kısa zamanda çözüm bulunur...

resistance
19/12/2010, 21:22
sinyal kartımı yaptırmama rağmen 1 ay geçmeden aynı sorun yeniden ortaya çıktı.. yok mu bunun çin malı falan arkadaşlar. sinyal kartı uzmanı istiyorum bitane bu foruma.. hepimize getirsin alalım ucuz ucuz.

takres
19/12/2010, 21:25
sinyal kartımı yaptırmama rağmen 1 ay geçmeden aynı sorun yeniden ortaya çıktı.. yok mu bunun çin malı falan arkadaşlar. sinyal kartı uzmanı istiyorum bitane bu foruma.. hepimize getirsin alalım ucuz ucuz.

nasıl yaptırdın abi ve ben çıkma baktım onada 200 lira istiyorlar ona da güvenemedim sonuçta sıfır parça değil

resistance
19/12/2010, 21:38
nasıl yaptırdın abi ve ben çıkma baktım onada 200 lira istiyorlar ona da güvenemedim sonuçta sıfır parça değil

hocam yaptırdım ama gene aynı sorun oldu. bide yukarda bir arkadaşın belirttiği gibi direksiyon dönerken artık garç gurç yapmaya başladı.. kronik bi rahatsızlık bu ve çok saçma bişi. dandik bi parçaya 400 lira istiyolar hemde..

takres
19/12/2010, 21:45
hocam yaptırdım ama gene aynı sorun oldu. bide yukarda bir arkadaşın belirttiği gibi direksiyon dönerken artık garç gurç yapmaya başladı.. kronik bi rahatsızlık bu ve çok saçma bişi. dandik bi parçaya 400 lira istiyolar hemde..

valla çok canımı sıkmaya başladı bu parça korna çalsa sorun değil ama o da yok yaptırsan bozuluyor sıfırı da 400 lira çok pahalı çıkma parçada güvenilmez ne yapacam bilmiyorum

levan34
19/12/2010, 21:49
aynı problemi ben de yaşıyorum. bana verilen bilgi hava yastığı sargısı bozulmuş değişmesi gerekiyormuş. 470 TL dediler bana da. ya arkadaş anlamadığım şey şu, ben bu direksiyonu çevirmekten baska bişey yapmadım, hem de yumusak yumusak cevirdim. valla daha yaptırmadım 1 aydır öyle geziyorum. üstüne bi de şimdi tık tık ses geliyo direksiyondan. ne direksiyonmuş. eyvallah fiat... bir daha asla yakınından bile gecmeyeceğim fiatın...

bakalım bize ne piyangolar çıkıcak,sabırla bekliyorum fiat'ın sürprizlerini ! ...bu kadar soruna bide hava yastığı sargısı çıktı...bu kadar kişi şikayet yaşamış....470 tl lik bi girinti ! ...direksiyon hiç koymasalardı arabaya...çevirme ile aşınacaksa çevirmeyelim,hatta tutmayalım!!....hiç hayırlı haberler değil bunlar...üzülüyorum gerçekten arkadaşlarım adına

resistance
20/12/2010, 12:31
arkadaşlar az önce servise gittim ve parçanın adının sinyal ünitesi yada sinyal kolu ünitesi olduğunu söylediler.. 385 tl parça parası. işçilikle beraber heralde min 450 olur heralde.. dışarda aynı parçayı sordum ordada 330 tl dediler. parçanın kodunu vermediler.. dışarı kod vermek yasakmış nasıl bi uygulama anlamadım. öğleden sonra yaptırmaya gidicem 2-3 gibi. o saate kadar bu parçayı çok ucuza bulurum.. etme eyleme diycek olan varsa hemen müdahele etsin bu duruma :D

takres
20/12/2010, 12:36
gazan mübarek olsun :D

resistance
20/12/2010, 12:59
gazan mübarek olsun :D

sağol serhat keşke hiç yapmasaydık gaza daha iyi olurdu :D türkiye'de internetten satış yapan sıfır ve çıkmacı ne kadar site varsa hepsini aradım. hiç birinde yok parça. adamlar öyle bi parça yapmış ki.. hem herkesin bozuluyo.. hemde yan sanayisi yok denebilcek kadar az.. teşekkürler fiat.. teşekkürler grande punto.. sizleri seviyoruz..

takres
20/12/2010, 13:04
sağol serhat keşke hiç yapmasaydık gaza daha iyi olurdu :D türkiye'de internetten satış yapan sıfır ve çıkmacı ne kadar site varsa hepsini aradım. hiç birinde yok parça. adamlar öyle bi parça yapmış ki.. hem herkesin bozuluyo.. hemde yan sanayisi yok denebilcek kadar az.. teşekkürler fiat.. teşekkürler grande punto.. sizleri seviyoruz..

abi ankarada çıkmacı gezdim bazı yüzsüzler çıkmaya 300 lira istiyorlar en ucuz 200 liraya çıkma buldum ama taktırmadım sen yaptırdın mı şimdi 450 ye

resistance
20/12/2010, 13:09
abi ankarada çıkmacı gezdim bazı yüzsüzler çıkmaya 300 lira istiyorlar en ucuz 200 liraya çıkma buldum ama taktırmadım sen yaptırdın mı şimdi 450 ye

randevu aldım 2-3 gibi gidicem yaptırıcam.. yapıcak başka bişi yok ki. baksana çıkmasına o kadar para vermektense sıfırına 385 tl vermek daha mantıklı. korna yok kumandalar yok.. hava yastığı yok. şimdi bide şey çıktı.. sinyal veriyorum mesela sağa. döndükten sonra sinyal kolu yukarı kalkmıyo. direksiyonu döndürdükçe seste gelmeye başladı..

takres
20/12/2010, 13:12
randevu aldım 2-3 gibi gidicem yaptırıcam.. yapıcak başka bişi yok ki. baksana çıkmasına o kadar para vermektense sıfırına 385 tl vermek daha mantıklı. korna yok kumandalar yok.. hava yastığı yok. şimdi bide şey çıktı.. sinyal veriyorum mesela sağa. döndükten sonra sinyal kolu yukarı kalkmıyo. direksiyonu döndürdükçe seste gelmeye başladı..

abi bende yaptırmak istiyorum ama o kadar parayı veremiyorum bir türlü korna çok sıkıntı yaratıyor bana

resistance
20/12/2010, 16:36
an itibariyle 422 tl ye bu sınırsız hizmetten yararlanmış bulunmaktayım.. kendimi bundan sonra grandepuntoforum'u sinyal ünitesinden sorumlu genel müdürü olarak atadım :D

madein67
27/12/2010, 15:22
Evo'mu 3 ay önce aldım ve 1,5 ayında airbag arızası verdi. Servise getirdim, bilgisayara bağladılar ancak bir kere daha arıza vermesi lazım ancak ozaman sebebi anlaşılır dediler. 1-2 gün sonra tekrar yaktı tekrar servise getirdim, sinyalizasyon arızalı, siparişini verdik 3-4 gün sonra araçla gelin dediler. Malum garantiden yapılacak, ama 3 aylık arabayıda servise götürmeye içerledim doğrusu.

Evonun genel bir sıkıntısı mı yoksa bize mi denk geldi bilemiyorum. Allah beterinden korusun hepimizi.

oky16
29/12/2010, 14:06
banoto bursada bana işçilik dahil 460 TL hesap çıkardılar. sinyal makarası arızalı imiş.o değişecekmiş. 2,5 aydır kornasız geziyorum. bir de 2 gün önce müşteri memnuniyeti için aradılar servisle alakalı. verdim veriştirdim. sonuçta bu hava yastığı dışarıdan müdahale edilebilen bişi değil. direksiyonu çevirmekten başka bişey de yapmadım. eyvallah Fiat... bi daha Fiat almak nasip olmasın...

AMRDIAB
19/06/2011, 19:11
tüm yorumları okudum arkadaslar abiler vee inanın bende pişman oldum gibi punto aldıgımıza. 207 almak vardı simdi taş gibi araba puntoya nazaran. :) agzı var dili yok. arabada teknolojik seyler arttıkca sorunu da artıyor. bana da servis yolu görünüıyr gibi yaptırdıktan sonra satacam lanet seyi yaa bu ne arkadas bi iki ayda bi tüm parayı fiata mı yatıracaz... yeter yaa...

tamert
24/08/2011, 11:44
kaç kişi yanmış bu yüzden ya şaka gibi sadece sinyal kartı getirtsen fena pazarı olur hee..

car_audio96
24/08/2011, 11:51
bende airbag lambası yanıyo tamam da bu diğerleri yok o 400 tl lik parçada ön tamponun orda var sensör bide koltuğun orda var o daha ucuz

VICEROY
24/08/2011, 12:06
Öncelikle geçmiş olsun. Şikayetleri incelediğimde TR pazarına yeni giriş yaptığı dönemin ilk evo larında bu sorun görülmüş anladığım kadarıyla. Hatırlarsanız 2007-2008 model GP lerde cıty direksiyon arızası bir dönem günceldi ve 2009 sonrasında sorun ortadan kalktığı gibi koç grubu sattığı arabanın arkasında durarak garantiden çözmüştü. 2011 model ve sonrasında olası ufak tefek kronik sorunlarda çıkarmı bilinmez ama sıfır arabaya Türkiye şartlarında 3 yıl garanti verilmesi şans bence.

whitegold
24/08/2011, 17:35
konun başlıgını okudum dırek aklıma dıreksıyon fılımı geldı okuyunca anladımkı yanılmamısım daha oncekı aracımda aynı sorunu yasadım cunku ama servıste deıl dısarda uyaptırtmanı tavsıye ederım.

tayfux
24/08/2011, 17:42
airbag lambası ile city motoru bozulsa yandı zaten gp kullanıcısı ikisi 1.5 milyar para...olaya bak o paraya benzinli arabalara motor yapıyorlar yahu..

e.yavuz
24/08/2011, 18:50
airbag lambası ile city motoru bozulsa yandı zaten gp kullanıcısı ikisi 1.5 milyar para...olaya bak o paraya benzinli arabalara motor yapıyorlar yahu..

Tayfun hocam merhaba,

Gün içinde en çok mesaj gönderenlerden biri olduğunuz için,yazdıklarınızı çoğunlukla takip ediyorum...

Özellikle aracınızı satmanızın ardından Punto'lar hakkında yazdıklarınız da
- (eksi) yönde azımsanmayacak kadar değişiklik var!..

Benmi yanlış değerlendiriyorum? Yada eğer böyle birşey varsa bunun nedeni nedir?..

Aracıyla ilgili başına olumsuz birşey gelen,yandım Allah diyerek foruma yeni başlık açıyor... Sağolsun katılımcı arkadaşlar ellerinden geldiğince yakınen ilgi gösterip,yardımcı olmaya çalışıyorlar...Aynı başlığa yazılan bir kaç olumsuz mesaj, zaten sorunlarla boğuşan arkadaşları daha da germezmi/germiyormudur?..

tayfux
24/08/2011, 20:36
Tayfun hocam merhaba,

Gün içinde en çok mesaj gönderenlerden biri olduğunuz için,yazdıklarınızı çoğunlukla takip ediyorum...

Özellikle aracınızı satmanızın ardından Punto'lar hakkında yazdıklarınız da
- (eksi) yönde azımsanmayacak kadar değişiklik var!..

Benmi yanlış değerlendiriyorum? Yada eğer böyle birşey varsa bunun nedeni nedir?..

Aracıyla ilgili başına olumsuz birşey gelen,yandım Allah diyerek foruma yeni başlık açıyor... Sağolsun katılımcı arkadaşlar ellerinden geldiğince yakınen ilgi gösterip,yardımcı olmaya çalışıyorlar...Aynı başlığa yazılan bir kaç olumsuz mesaj, zaten sorunlarla boğuşan arkadaşları daha da germezmi/germiyormudur?..
merhabalar yazılarımı takip ediyorsanız eğer benim ikitane punto kullandığımı birisinin active birisininde emotion olduğunu biliyorsunuzdur ki gp nin sorunlarını herzaman ama herzaman objektif olarak sunmuşumdur forumda..arabam satıldıktan sonra yada satılmadan önce hiç farketmez ben herzaman objektif olanı söylerim insanları kandırmaya yada gerçeği saklamaya gerek yok..ayrıca yine yorumlarımı okuduğunuz için bilirsiniz ki ben 20 lira civarına alınabilecek dizel en mantıklı aracın gp olduğunu yazdığımı okumuşsunuzdur..beni bu sitede azıcık olsun tanıyan arkadaşlarım bilir birebir konuştuğumu femoli(mehmet) gibi arkadaşlarımda şahsen de tanır ben objektiflikten yana herzaman konuşmuşumdur arabam varkende yokken de hiç farketmez..amacım sizinle tartışmak değil yada tartışma yaratmak değil sanırım benim yorumlarımı yanlış anlamışsınız bu konuyu düzeltmek..
ayrıca benim sattığım aracımı ne kadar çok sevdiğimi yine femoli arkadaşım çok iyi bilir..hatta bu kadar sevme nazar değdirceksin diyen de kendisidir..inşallah yazışmayı görürse doğruluğunu bildirir...

maxi33
25/08/2011, 17:30
bi arkadaş parça kodu yasakmış demiş, yok öyle şey onlar vermiyorsa google'a eper online yazarak parça dvdsine online olarka ulaşıp sase kodunu girip parça kodunu kendin olarak alabilirsin

39samet
07/09/2011, 09:05

bende hemen yaptırırım ama corluda sordum bende bana 400 ytl denıldı :S

Chameleon
16/11/2011, 03:28
-Rezerve-

kara kız
16/11/2011, 11:32
airbag spirali bir kere garantiden değişti simdi direksyonu cevirirken kır kır ses yapmaya başladı airbag i söküp sprey sılıkon yağlayıcıyla yağlandığında arızalanma suresının uzadığnı servis soylemişti.sokup yağlıcam bende uygn zamanda..

Chameleon
18/11/2011, 15:42
500 liraya sinyal tertibatı değişti sorun halloldu. Direksiyon üzerindeki tuşlar çalışıyor. Şimdi de başka problemler çıktı. Hadi bakalım hayırlısı.

car_audio96
18/11/2011, 18:19
doğrudur çoğu kişide var bu sorun . ama benimde airbag lambam yanıyo bu sorunlar yok öndeki airbag sensörü değişmesi gerekiyo banada 400 dediler çok para ya

ozger
24/11/2011, 18:33
Ya herkesin sorunu aynı mı ya? Arabamdan soğudum direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığımda çıkıyo o yazı bazen de çıkmıyor. "Airbag arızası kılavuzu okuyun" diyor. İyi diyorsun herhalde ufak bişey ki kılvuza yönlendiriyor. Açıyorsun kılavuzu servise gidin diyor. Böyle bir geyiklik var mı araba da neden servise gidin diye direkt yazmaz ki? Bende daha bu hata dışında herşey normal.

Bende servise gittim. Servis (Ankara-Ağaçlı) sadece arıza tespiti için 35 TL. aldı. Direksiyon altında ne varsa değişeceğini söylediler. Sinyalizasyon zımbırtısıymış. 425 TL sadace parça parası istiyorlar. Oda 20 günde anca gelirmiş. Sanayide ise ufak bir lehim işi olduğunu söylüyorlar Ne yapacağımı şaşırdım.

Bu sorunu çözen arkadaşlar nasıl hallettiler Lütfen bilgi verin. Hiçmi özel servis yok bunu halledebilecek....

kara kız
25/11/2011, 17:30
sinyal kartı arızasını tamir eden arkadaşın dükkan bilgileri burad arkadaşlar.. 100-125 lira arası bir fiyatla airbag sargılarını yapıyor..
YerimiBil.Com - Firma Rehberi Yerimi Bil (https://yerimibil.com/default.asp?id=244&aspplus=firmadetay)

rodopian16
25/11/2011, 19:14
en iyisi 6 yıl garantili bir japon otomobilini sıfır almak 6 yılda birde arabayı değiştirmek...

caner_ege
05/12/2011, 14:00
aynı durumdan bende madurum arkadaşlar ist. 212 öskar oto yetkili servisden nülüfer hanımla görüştüm saolsunlar 300 tl ye anlaştık... hayırlısı bakalım...

orkun09
05/12/2011, 17:19
İyi bir elektirkçi bul hallet. 300 çok para. Haftasonu İzmir de Oto sağolsun 100 liraya hallettik.

kara kız
05/12/2011, 20:56
evet arkadaşlar bu akşam itibariyle benimde nur topu gibi sinyal kartı arızam dunyaya gözlerini açtı..akşam mesai bitiminden sonra dıreksyon tuşlarının aydınlatmasını yapım dedim..mevcut turuncu aydınlatmaları beyaza çevirdim.montaj sonrası bi baktım kornam çalışmıyor..acaba yanliş birşeymi yaptım diyerek tekrar dan açtım baktım kurcaladım ama ne yazıkkı hersey ollamsı gereken yerde..bir iki defa çaldı 1 saat aracın basında dıreksyonu sağa sola cevirerek temas etmesı ıcın uğrastım 2 defa dıtttttt etti arada ama nafile..diğer tum fonksyonlar calısıyor ama arada ses açma tusuna bastığımda kısılıyordu tam tersı haraket ediyordu bir kaç defa daha gitmişti korna ama uzun zaman oncydı ve bırdaha yapmadı..city motoru arızamda yolda direksyondan ses gelmeye başladı..
acaba sigortası falan atmış olma ihtimali varmı? nerde bu direksyon sigortası bilen varmı arkadaşlar?

krm1983
06/12/2011, 13:34
Benim kornada bazen çalmıyordu.Sorun kornadan çıktı ama sizin ses tuşlarında da sorub varmış.

kara kız
06/12/2011, 15:57
bugün servise göstermek için yola çıktım yolda düzeldi çok enteresan bır durum yaaa yola çıkmışken biraz tırladım ve servisede ugrim dedim yolda bir sıkıntı göstermedi..gitmişken 80.000 bakımı fiyatı aldım 400 lira dediler..bujıler,yoğ,yağ fitresi,hava ve polen fitresi,ve carbon clean yapılcakmış..çok uçuk bir rakam gibi..haksızmıyımha unutmadan birde genel kontrol yapılcakmış...

caner_ege
08/12/2011, 16:59
arkadaşlar biz yerli malı yurdun malı diye alalım bu araçları bi sargı flex kabloyu bize 500 tl ye mantaj dahil satsınlar ki bu birtek benim başıma da gelmiyor 100 lerce arkadaş bu durumdan şikayetçi nasıl olcak bu iş??? ben sıkıldım fiat müşteri hiz. aramkatan bi ses soluk yok bizi kayde alan yok firmanın hatasını düzeltemye niyeti zaten yok... yazıklar olsun fiat a.... yazıklar olsun ne diyim yaa...

OzzY
09/12/2011, 21:24
ne kadar süre garanti veriyorsunuz? benimkindende gırç gırç ses gelmeye başladı bakalım nereye kadar gidicek...