PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj takılması??

etna
17/11/2010, 22:44
merhabalar,

aracımın bazen debriyajının üst noktada takıldığını hissediyorum. özellikle bugün çok yaptı ve stop ettirdim iki kez. sorun bende mi diye düşünmeye başladım. böyle bir sorun olabilir mi? garantisi devam ediyor. serviste ücretsiz yaptırılabilir mi?

Du Hast
17/11/2010, 23:13
merhabalar,

aracımın bazen debriyajının üst noktada takıldığını hissediyorum. özellikle bugün çok yaptı ve stop ettirdim iki kez. sorun bende mi diye düşünmeye başladım. böyle bir sorun olabilir mi? garantisi devam ediyor. serviste ücretsiz yaptırılabilir mi?
hidrolik debriyajın genelde üst merkezindeki sıkıntı nedeniyle oluyor.
forumda bir iki üyenin başına geldi benzer durumlar.
garantiden halledebilirsiniz, garanti bunun için var zaten :)

Alp
17/11/2010, 23:23
Muhtemel debriyaj üst merkez arızası...

karakushasan
17/11/2010, 23:32
benim debriyajdada aşırı sertlik var ve ayağı hemen kaldırdığımda kavrama noktasına geliyor başk arabalarda yukarlarda kavrıyor ve çok yumuşak acaba baskı balata ömrünü doldurmuşmudur arkadaşlar...

atom43
18/11/2010, 00:53
benim debriyajdada aşırı sertlik var ve ayağı hemen kaldırdığımda kavrama noktasına geliyor başk arabalarda yukarlarda kavrıyor ve çok yumuşak acaba baskı balata ömrünü doldurmuşmudur arkadaşlar...
debriyaj sonda kavrarsa baskı balata biter dipteyse nakadar güzel

MRT 791
22/11/2010, 02:52
arkadaslar aynı sorun benım aracımda kardesım ve babamın kullanımıyla ortaya cıktı ama bende hıc olmadı bu bayram kardesımın aracı kullanımına dıkkat ettım hata arac durdugu zaman devrıyajdan ayagını cekmemesı bunu cok asırı yapıyordu bıladerım uyardım ve dıreksıyona ben gectım ve takıntı olayı gıttı yanı en buyuk etken kırmızı ısık ve yogun trafıkte ıken devrıyajda beklemeyın ben aracı bundan dolayı servıse goturdugumde adamlar sorun olmadıgını soyledı bende sasırmıstım bayramdakı gercegı goruncede adamları sımdı daha ıyı anladım

GP COSKUN
23/11/2010, 02:31
merhabalar,

alp ile can sorunu doğru teşhis etmiş

arkadaslar aynı sorun benım aracımda kardesım ve babamın kullanımıyla ortaya cıktı ama bende hıc olmadı bu bayram kardesımın aracı kullanımına dıkkat ettım hata arac durdugu zaman devrıyajdan ayagını cekmemesı bunu cok asırı yapıyordu bıladerım uyardım ve dıreksıyona ben gectım ve takıntı olayı gıttı yanı en buyuk etken kırmızı ısık ve yogun trafıkte ıken devrıyajda beklemeyın ben aracı bundan dolayı servıse goturdugumde adamlar sorun olmadıgını soyledı bende sasırmıstım bayramdakı gercegı goruncede adamları sımdı daha ıyı anladım

kesinlikle parçanın değişimi için ısrar edin ileride yine yapıp tamamen debriyaj merkeziniz çalışmayacak
servise gidin durumun devamlı takrar ettiğini ve pedalın basılı kaldığını söyleyin merkezi değiştirsinler ilerde sorun yaşamak istemiyorsanız

MRT 791
24/11/2010, 00:11
alp ile can sorunu doğru teşhis etmiş

kesinlikle parçanın değişimi için ısrar edin ileride yine yapıp tamamen debriyaj merkeziniz çalışmayacak
servise gidin durumun devamlı takrar ettiğini ve pedalın basılı kaldığını söyleyin merkezi değiştirsinler ilerde sorun yaşamak istemiyorsanız

servıs alt merkezden de olabılecegını soyluyor bu durumda hangısı degısecek bellı olmuyor bosuna saglam parcayıda degımeyelım masraflı olr dedıler ama zaten bu durum benım basıma hıc gelmedı bıladerle kayınpederımın basına geldı onlarda sıkısık trafıkte vede ısıklarda beklerken devrıyaja basılı bekledıklerı ıcın merkez ısınıp takılma yapıyor acıkcası bende olsaydı tamam derdım yanı benım harıcım kullanıcıdan kaynaklanıyor hanı derler ya kullanıcı hatası .aracın kaskosu var yolda kalırsamda cektırcem basa gelen cekılır genede dusunce ve gorusun ıcın tesekkur edrım cokun

GP COSKUN
24/11/2010, 08:30
anladım muarat
genelde sıkıntıda zaten yolda kaldıktan sonra başlıyor
servislerde bu parça ellerinde yok ve siparişle geliyor
daha önce yolda kalıp 2 gün bekleyen arkadaşlarımız oldu bu sıkıntıları yaşamaman için değiştirmeni istedim
ve genelde arızalanan üst merkez senin sorunun da bundan kaynaklı olduğu büyük ihtimal
ayırca kullanıcı hatasından dolayı yapmıyor bunu merkez lastiklerinin aşınması ve deforme olmasından yapıyor
yani sağlam merkezi olan bir sistemi istesede her hangi bir kişi kullanımla bu arızayı verdiremez
kısaca senin üst merkezin arızal ve ilk sinyali sana vermiş
aracın garantide nasıl olsa servise tekrar git ve parçanın değişimini iste

MRT 791
24/11/2010, 21:37
anladım muarat
genelde sıkıntıda zaten yolda kaldıktan sonra başlıyor
servislerde bu parça ellerinde yok ve siparişle geliyor
daha önce yolda kalıp 2 gün bekleyen arkadaşlarımız oldu bu sıkıntıları yaşamaman için değiştirmeni istedim
ve genelde arızalanan üst merkez senin sorunun da bundan kaynaklı olduğu büyük ihtimal
ayırca kullanıcı hatasından dolayı yapmıyor bunu merkez lastiklerinin aşınması ve deforme olmasından yapıyor
yani sağlam merkezi olan bir sistemi istesede her hangi bir kişi kullanımla bu arızayı verdiremez
kısaca senin üst merkezin arızal ve ilk sinyali sana vermiş
aracın garantide nasıl olsa servise tekrar git ve parçanın değişimini iste

coskun yardımın ıcın ıcten tesekkur edıyorum ama malesef aracın garantısı yok bırde servıse gıttıgımde ellerınde parca cebımde parcanın parası vardı servıs su an gerek duymadıgı ıcın degıstımedı bende parayı baska yere aktardım acıkcası durumda bu ama en yakın zamanda parayı tedarık ettıgımde ılk ısım o parcayı degısmek olacak