PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım edermisiniz sizin fikriniz önemli

Misafir-1
17/11/2010, 12:50
Arkadaşlar abiler kardeşler ve cici ablalar eşime araba almayı düşünüyorum fiat 500 lere baktım fiyat aldım 14 16 valf logun paketmi nedir açılmayan cam tavan sonra punto evoya kafam gitti 14 8 valf dynamic otomatik fiyatı daha ucuz çocukta var daha rahat olur yine fakat bazı abilerim o kadar para verme 2.el 1.4. 8 v...alf dynamic panda alabileceğimi en fazla 15 000 tl alabileceğimi söylüyorlar fikrinizi almak isterim ne dersiniz teşekkürler...

Misafir
17/11/2010, 12:56
Öncelikle belirteyim ki bahsettiğiniz araçların tamamı ayrı segmentlerde neredeyse. Bence öncelikle ihtiyacınızı hangi aracın karşılayacağını belirleyin. 500 güzel bir araç ancak çocuk varsa sıkıntılı bir kullanım sağlar. Sürüş keyfine gelince hem 1.2 hem de 1.4 motor versiyonunu kullanmış birisi olarak sakin bir sürüş isteyenlere 1.2 yeterli. Performans ise istenen 1.4 öneriririm. Malzeme ve işçilik kalitesi çok iyi. Fiyat biraz yüksek yine de bunlarla kıyaslandığında. Evo derseniz eşinizin çocuğunuzla birlikte rahatlıkla kullanabileceği araç derim. Pandayı önermem satmaya kalktığınızda elinizde kalır:) Üretimi olan bir araç değil artık biliyorsunuz. Sıkıntı yaratabilir.

Misafir-1
17/11/2010, 13:09
Öncelikle belirteyim ki bahsettiğiniz araçların tamamı ayrı segmentlerde neredeyse. Bence öncelikle ihtiyacınızı hangi aracın karşılayacağını belirleyin. 500 güzel bir araç ancak çocuk varsa sıkıntılı bir kullanım sağlar. Sürüş keyfine gelince hem 1.2 hem de 1.4 motor versiyonunu kullanmış birisi olarak sakin bir sürüş isteyenlere 1.2 yeterli. Performans ise istenen 1.4 öneriririm. Malzeme ve işçilik kalitesi çok iyi. Fiyat biraz yüksek yine de bunlarla kıyaslandığında. Evo derseniz eşinizin çocuğunuzla birlikte rahatlıkla kullanabileceği araç derim. Pandayı önermem satmaya kalktığınızda elinizde kalır:) Üretimi olan bir araç değil artık biliyorsunuz. Sıkıntı yaratabilir.
çok teşekkürler peki punto evo yerine g. punto triptironik için yorumunuz ne olur panda isteğimizde yüksek görüşlü bayanlara uygun olabileceği kanısıydı :( teşekkürler;)

Du Hast
17/11/2010, 13:12
çok teşekkürler peki punto evo yerine g. punto triptironik için yorumunuz ne olur panda isteğimizde yüksek görüşlü bayanlara uygun olabileceği kanısıydı :( teşekkürler;)
bence bir mal alınırken en güncel olanı alınmalıki hem sorunsuzluk, hem teknoloji hemde değer kaybı az yaşansın.
madem arabaya niyetlendiniz abicim dynamic evo ya yoğunlaşın. ileride satarke hem daha kolay satarsınız hemde aracın içi gayet güzel.
siz plazaya gidip araçları test edin.
fiat panda da güzel, tam bayan aracı fakat arkadaşlarda söylemişler artık üretilmeyen bir model. 3 4 sene sonra değer kaybı daha büyük olacak.

Misafir
17/11/2010, 13:22

Benim kullandığım araç da GP triptonik vites.. Memnunum, kullanımı çok rahat.

disconnected
17/11/2010, 13:23
secenekler arasinda en mantiklisi evo gibi duruyor.. hem satarkende diger ikisinden daha rahat satarsiniz...

ama ote yandan evin ikinci araci olucaksa ben olsam fiat 500 alirdim... kullanmasi keyifli park problemi olmayan bir arac.

Misafir-1
17/11/2010, 13:58
secenekler arasinda en mantiklisi evo gibi duruyor.. hem satarkende diger ikisinden daha rahat satarsiniz...

ama diğer yandan evin ikinci araci olucaksa ben olsam fiat 500 alirdim... kullanmasi keyifli park problemi olmayan bir arac.
teşekkürler
çok doğru fakat ekonomik krizlerin beşiği olan ülkemizde 2 araç bize lüks gelipte 500 ü satmak ihtiyacı olur ise satışta sıkıntı doğabilirmi düşüncesindeyiz birde çocukla rahat kullanım sağlarmı çocuk koltuğuna çocuğumu oturturken yoksa eşim konuyu kapattı :) 500 diyor yanı sıra fiat 500 1.4. 100 hp 16 valf ile fiat 500 1.2. 8 valf 65 hp arasında özel indirmilerden sonra 1500 tl fark var evo dynamic 1.4 8 valf 77 hp triptironic ise fiat 500 1.2 8 valf 65 hp den 3.500 TL daha düşük fiyatda pazarlıksız indirimsiz halde bende eşimin tabi kendiminde farklı bir araba 500 üm olmasını istiyoruz fakat yanı sıra mantıklı olmalıyız:prop0000::uhm00000: bu nedenle siz dostlara danışmak istedim...:uhm00000:

vdevir
17/11/2010, 16:54
hocam boşver panda , mini falan filan. bu araçlar iyidir hoştur ama ileride satacağın zaman müşteripeşinde koşarsan. paran çoktur bilemem ama bana kalırsa piyasanın kabullendiği arabaları almak en mantıklısı.40 gün önce Gpunto 90 lık dynamic aldım. nefis araba. 2-3 yılda araç değiştirirm. bu araba cidden güzel.
al bir Gpunto ileride satacağın zaman çabuk gider.

iyi bayramlar

Misafir-1
18/11/2010, 18:44
aslında çok haklısınız ama bakacağız artık birde şimde alış şartları uygun olan fakat Fiat olamayan Japon olan bir araç takıldı kafamıza Toyota Yaris desem nedersiniz kullanan dostlarının ahpaplarınız varsa beni bilgilendirirseniz seviniriz...

ankay2
19/11/2010, 00:18
Fiat Panda'yı 2 sene kullanmış birisi olarak;Eğer A sınıfı bir araç düşünüyorsanız;

- Düşük yakıt tüketimi (İst Ş.içi maksimum 6lt/100km)
- Donanım zenginliği (Dinamik + SP, GP skydome opsiyonları mevcuttur.)
- Kolay kullanım (özellikle bayanlar için.)
- Yüksek manevra kabiliyeti
vb gibi avantajları nedeniyle bayanlar için tavsiye edilecek bir araçtır. Üretimi hala devam etmektedir(!) Satması düşünüldüğü kadar zor değildir. Aracımı ilan verdikten 15 gün sonra sattım. 2 sene önce aldığım fiyatın 800TL üzerinde hemde:)

vdevir
19/11/2010, 21:41
selam ardaşlar

daha öncede yazdığım gibi değişik araçlar kullandım.
bayanlara yönelik ve 2. el olarak en uygun araçları şu şekilde öneririm.

-g punto
-corsa
-fiesta
-polo

bu arada iç mekan rahatlığında gpuntoyu tek geçerim.

boyum:1.90

engine engineer

bu araçların 2. eli gayet hzlıdır.

mgraf
19/11/2010, 21:44
panda alacağına şahin al derim.
o kadar yani...