PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C4 hdi 110 hp

speedy_16
17/11/2010, 02:17
c4 hdi 110 hp modeli nasıl bir araçtır uygun bir fiyatta bir arkadaş satıyorda hiç aklımda yoktu ama düşünüyorum fiyatı ucz die bilgisi olan warmı araç hakkında ?

atom43
17/11/2010, 11:37
geçende bana takas teklifi geldi arac cok düzgün c4 Vtr ile sonra forumdan birkac kişiye sordum araştırdım az arabayı ve herkes fransız arabalardan uzak dur dedi citroen cok dökülüyormuş abi ben vazgectim dusuncemden

Alp
17/11/2010, 11:45
90 hp ligi bile cok iyi gidiyor, 110 luk fazlasiyla yeterli olur. Yanliz donanim, gorsellik ve iscilik cok zayiftir.

real
17/11/2010, 18:36
c4 hdi 110 bg, geçenlerde arkadaşım aldı, full donanımlı ESP dijital klima her şey vardı.kullanım izlenimlerim 110 bg.aracı deli gibi götürmeye çalışıyor inanın nerdeyse 3.viteste patinaja giricek çok güçlü bir motora sahip,yakıt tüketimi ise bizim puntolardan çok daha az şehirçi 5,3-5,7 100km/lt.işin enterasan yanı kullandığım araçta 4 cm eibach yay ve 215/45/17 lastik var.ve araçta çukurda,kasiste içeride ses yok ya benim GP'den kasiste çukurda her türlü ses gelirken 2006 model 90 bin.km de C4 te ses yok deli oldum açıkçası.konuyu bağlarsak Cihan bence C4 gerçekten almayı hakkeden bir araç.

Du Hast
17/11/2010, 19:29
c4 hdi 110 bg, geçenlerde arkadaşım aldı, full donanımlı ESP dijital klima her şey vardı.kullanım izlenimlerim 110 bg.aracı deli gibi götürmeye çalışıyor inanın nerdeyse 3.viteste patinaja giricek çok güçlü bir motora sahip,yakıt tüketimi ise bizim puntolardan çok daha az şehirçi 5,3-5,7 100km/lt.işin enterasan yanı kullandığım araçta 4 cm eibach yay ve 215/45/17 lastik var.ve araçta çukurda,kasiste içeride ses yok ya benim GP'den kasiste çukurda her türlü ses gelirken 2006 model 90 bin.km de C4 te ses yok deli oldum açıkçası.konuyu bağlarsak Cihan bence C4 gerçekten almayı hakkeden bir araç.
Citroen de, GP nin selefi C3 dür. C4, C sınıfı araçtır, GP ise b sınıfı araçtır. C4 ile bravo veya linea kıyaslanmalıdır :)

C4 mü Bravo mu gibi bir kıyasta yapılmaz zaten ;)

gousto
17/11/2010, 20:29
benim puntomu almadan önce çok araştırdığım bir araçtı C4...birkaç kronik sorun dışında bana kalırsa mükemmel bir araç..özellikle 110luk olanı...donanım olarak motor gücü olarak görünüş olarak bence çok güzel...Eğer temiz araç olduğuna inanıyorsanız alıncak bir araç olduğunu belirtmeliyim..Ancak şunuda belirtmeliyim ki aracın 2011'de yeni kasası geliyor ve fuarda gördüğüm kadarıyla diğer marka ve aynı segmentteki araçlarla kıyaslayınca piyasayı sallayacak kadar iyi diyebilirim...

StrawBeeRy
17/11/2010, 20:48
gene söylüyorum fransızdan uzak durun renault,citroen,peugeot gibi arabalara boşa para vermeyin yazık günah..

takres
17/11/2010, 21:31
gene söylüyorum fransızdan uzak durun renault,citroen,peugeot gibi arabalara boşa para vermeyin yazık günah..

daha önce 2004 peugeot 307 xt premium kullandım gerçekten mükemmel bir araçtı neden fransız arabalarını sevmiyorsunuz anlamadım...:rolleyes2::rolleyes2:

StrawBeeRy
17/11/2010, 21:34
daha önce 2004 peugeot 307 xt premium kullandım gerçekten mükemmel bir araçtı neden fransız arabalarını sevmiyorsunuz anlamadım...:rolleyes2::rolleyes2:
tarzıma göre değil hiç sevmiyorum yani ben olsam o paraya gider başka bir araba bakarım kimse yanlış anlamasın kendi şahsi görüşürüm ona bakarsanız bana göre fiatta çok güzel ama başkasına sorun fiatmı aman aman diyenlerde oluyor benimkide onun gibi birşey :)

real
17/11/2010, 23:59
Citroen de, GP nin selefi C3 dür. C4, C sınıfı araçtır, GP ise b sınıfı araçtır. C4 ile bravo veya linea kıyaslanmalıdır :)

C4 mü Bravo mu gibi bir kıyasta yapılmaz zaten ;)

Sen mesajı anlayamadın veya kaderine razı oluyorsun :) diyorumki 2006 model c4 90 bin km.de ve araç ta yay var,fakat arabada tkırtı duymuyorsun benim aracım 45 binde aldığımdan beri sesleri kesemiyorlar,

Du Hast
18/11/2010, 01:41
Sen mesajı anlayamadın veya kaderine razı oluyorsun :) diyorumki 2006 model c4 90 bin km.de ve araç ta yay var,fakat arabada tkırtı duymuyorsun benim aracım 45 binde aldığımdan beri sesleri kesemiyorlar,
abicim kaderime razı olacak ya da mesajı anlamyacak birşey yok :)

arkadaşımda 307 2004 HDI var. km si 94bin civarı ve aracı hor kullanıyor. kasisse çukura girince bende birşey hissetmiyorum tıkırtı yönünden çünkü C sınıfı araçların yalıtımı, yapımı, teknolojisi B sınıfı araçlara göre daha yüksektir. kaldıki punto diyoruz zaten yalıtımı vasat düzeyde ve B sınıfı olduğundan malzeme kalitesi aman aman değil.
kendi puntom 07 model 84 binde. ön konsoldan 2 tane ses geliyor çukurlarda. birisi torpidodan diğerinide dün çözdüm kalorifer borusu mevzundandı.
her ne olursa olsun C sınıfı araç ile B sınıfı araç kıyaslanmamalı bence.
96 E kasa mersoya biniyorum yada mersoyu geçtim 00 model alfa 156 da var bizde (156 her ne kadar c sınıfı olsada malzeme kalitesi yüksek neticede.). çukurdan geçerken birşey hiç birşey duymuyorum. km si zilyon olmştur muhtemelen mersonun, alfada 180 bin civarında.
ben bu arabaları tutup C4 ün basit bir yerinden gelen sesle kıyaslarsam olmaz ki.

dgn
18/11/2010, 11:39
1.6 HDI-TDCI motoru yeter Mini bile kullanıyor bu motoru en verimli 1,6 dizellerden.

izoci
18/11/2010, 19:08
bnde araştırdım ama parçadan fln alma deyip vzgeçirdiler araç atak freni çk sağlam tutuyor ama bizim grande puntolar kadar konforlu değil seçim sizin...

speedy_16
19/11/2010, 01:16
yorumlarınız için teşkkür ederm dizel ve uygn fiyatlı az kmli olduğundan düşünüyorum ama fransz ii değil gibi yorumlar yüzünden soğuttular terredüte düştüm bu aracın 2. eli nasıl ?

helluri
19/11/2010, 11:47
fransız arabası alınmaz diye bi klişedir gider yıllardır.bunu soyleyenlerin çoğuda uzun süre kullanmamıştır fransız arabası.
5 yıldır 110 bg -1.6 dizel c4 kullanıyorum.motorun seriliği çok iyi. yakıt gideri çok iyi.fiyat/donanım performansı çok iyi. bakın iyi demiyorum .çok iyi...
nesi kötü: amortisörleri sert ( son serilerinde türkiye yollarına uygun hale getirildiği soyleniyo). bakımı serviste yapılırsa 500 liradan aşşağı çıkmıyo. diğer arabalarda biraz daha uygun sanırım. bunu da iyi bi özel servis bularak çözebilirsiniz
nasıl puntoya verilen paranın hakkını karşılıyo diyosak , c4 te kesinlkle öyle bi araba

makeles
19/11/2010, 12:45
C4 MCP 110hp den vazgeçip GP almıştım.. Şimdiki aklım olsa C4 alırdım

lionT-JET
19/11/2010, 13:52
ben olsam alirdim motor zaten bir cok marka ve modelde kendini kanitlamis bir motor,fiyatta uygunsa bir ust segmente gecmek icin guzel bir arac.dijital klima ve cam tavanda varsa tadina doyulmaz.her aracin 2.eli vardir.

Genius
19/11/2010, 16:05
tarzıma göre değil hiç sevmiyorum yani ben olsam o paraya gider başka bir araba bakarım kimse yanlış anlamasın kendi şahsi görüşürüm ona bakarsanız bana göre fiatta çok güzel ama başkasına sorun fiatmı aman aman diyenlerde oluyor benimkide onun gibi birşey :)

Valla Mert bende bu pazartesi veya sali gunu bir aksilik cikmazsa 1.5 dci 80 hp. megane 2 otomatik aliyorum, kayinbirader'de de 307 hdi 110 hp var, cok iyi gidiyor ve buyuk ihtimalle aracina box takicam ayrica adam 2 yildir haftanin en az 4 gunu koye gidip geliyor daha tik yok :D Birde Fransiz deneyecegiz bakalim :)

StrawBeeRy
19/11/2010, 20:48
fransız arabası alınmaz diye bi klişedir gider yıllardır.bunu soyleyenlerin çoğuda uzun süre kullanmamıştır fransız arabası.
5 yıldır 110 bg -1.6 dizel c4 kullanıyorum.motorun seriliği çok iyi. yakıt gideri çok iyi.fiyat/donanım performansı çok iyi. bakın iyi demiyorum .çok iyi...
nesi kötü: amortisörleri sert ( son serilerinde türkiye yollarına uygun hale getirildiği soyleniyo). bakımı serviste yapılırsa 500 liradan aşşağı çıkmıyo. diğer arabalarda biraz daha uygun sanırım. bunu da iyi bi özel servis bularak çözebilirsiniz
nasıl puntoya verilen paranın hakkını karşılıyo diyosak , c4 te kesinlkle öyle bi araba
6 ay kiralık clio kullanmıştık ama pek güzel değildi kullananlar daha iyi bilir kimi insanda hyundai leri beğenmez ama 2.5 senedir era kullanıyoruz araba 164.000 km de motorunda tık yok motoru saat gibi ama başkasına sorsanız hyundaimi aman aman der benimkide o hesap işte az birşey kullandık ama memnun etmedi ya artık gözümde öyle gider

real
19/11/2010, 23:03
ben olsam alirdim motor zaten bir cok marka ve modelde kendini kanitlamis bir motor,fiyatta uygunsa bir ust segmente gecmek icin guzel bir arac.dijital klima ve cam tavanda varsa tadina doyulmaz.her aracin 2.eli vardir.

sonuna kadar katılıyorum +10

speedy_16
20/11/2010, 12:17
yorumlarınızın hepsini okudum yorumlarınızı göz önünde bulundurucam hayrlısı dielim :)

izoci
20/11/2010, 14:40
hyırlısı olsun;)

burhankutlu
20/11/2010, 17:03
sırf görünüşü için alırdım ve az param olsun alacağımda.puntodan aşağı bi araba değildir sanırım

ince5757
29/11/2010, 17:19
Ben Gp sattıktan sonra C4 dizel almak istedim ama bütcemi aştığı için alamadım.Hatta geçen gün 2007 dizel 70 binde panoramik camlısına sahibinden comda 24,000 gördüm yine içim gitti.Bende amortisör ve elektironik aksamda sorun olabiliyor diye duymuştum.

burhankutlu
29/11/2010, 23:17
hangi arabada sorun yokki..