PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yorumunuz nedir?

brkprlk35
13/11/2010, 21:23
Bursaspor-Trabzonspor maçını izlerken gene küfürler sahnedeydi. Malesef Türkiye'de küfürsüz maç izlemek imkansız gibi birşeydir aslında. Hani her insan normal diyebilir ama dikkatimi başka bir şey çekti. Geçen sene Bursaspor, Trabzonspor sayesinde(!) şampiyon oldu. 5 büyüklerin içinde yer alıyor belkide şimdi. Sırf Trabzonspor maçı bırakmadığı için. O trübündekilerin hayatları boyunca bir daha göremiyecekleri bir başarıyı elde ettiler. Bu başarıları tek maça indirgemek de hiç objektif değil aslında ama Trabzonsporun katkısı büyük. Fakat Trabzonspor topu iyi oynarak maçı kazanıyor. Alkışlancaklarına küfür yiyorlar. Küfür zaten başlı başına kötü bir şey. Nasıl değerlendiriyorsunuz bunu?

VooDoo
14/11/2010, 02:58
biz toplum olarak sadece tuzumuz kuru olduğu zaman alkışlarız :D mesela ben beşiktaşlıyım, beşiktaş en son şampiyon olduğu sene sivassporla çekişiyodu ama o sezonun başında bende anadoludan şampiyon çıksın istiyodum :) ama bakınca sezon sonuna doğru yaa sivasın ne işi var şampiyonlukta demeye başladım :D ee beşiktaş şampiyon olamayacak.. yani biz sadece işimize gelince alkışlarız.. futbol bu :D küfür olmasa keşke ama oluyo ve hep olacakta.. bi ara beşiktaş taraftarı için hakemlere çok küfür ediliyo denmişti.. beşiktaş taraftarı da bunun üzerine artık küfür etmedi ama daha beterini yaptı.. hakem her hatalı düdük çaldığında taraftar başladı kutu kutu pense elma mı yerse arkadaşım hakem arkasını dönse diye bağırmıştı :D hem güldürdü hem giydirdi :D

ibrahim06
14/11/2010, 12:16
Bu durumu tribündeki insanın kendisinin engellemesi zor. Caydırıcı önlemler alınmak zorunda. İngilteredeki olganların bazılarının normal hayatta ağzından kötü laf bile çıkmayan insanlar olduğu anlaşımıştır.

cemal arslan
14/11/2010, 18:24
bir keresinde maça gittim
tribünler genelde boştu
adamın biri ki yaşını başını almış biri hakeme küfür edip duruyordu
ne hakem ne güvenlikler ne polisler bir şey demedi

orada hakem gitse polise şikayet etse tribünden atılsa dava etse...bir daha küfür edeceğini sanmıyorum...