PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ssangyong action sport

zafermutlu
13/11/2010, 11:40
arkadaşlar benim meslektaş almış çok güzel diyor. yalan yok ben böyle bir marka hayatımda duymadım. çok konforlu vede ucuzmuş. bu nasıl bir markadır bilen kullanan var mı?

ademtahir
13/11/2010, 11:43
zafercim kullanmadım hiç bilmem nasıl bişey tek bildiğim o tipteki bir arabayı mümkün değil almam arabada tip yok meymenetsiz bişey :D

zafermutlu
13/11/2010, 11:46
ya ben ilk gördüm. çogu arabayı amblemini bile görmesem tipinden markasını anlarım. bunun markasını yanına gittim içine baktım anlayamadım:D

ademtahir
13/11/2010, 11:48
adını yazmasıda zor söylemeside zor arabanı tipi zaten bozuk arkası bi nemneşekil önü zaten ben kimim diyor o arabayı çizen mühendis ne çizdiğini bilememiş ismini koyanda nenesinin adını falan koymuş heralde :D

zafermutlu
13/11/2010, 11:50
adını yazmasıda zor söylemeside zor arabanı tipi zaten bozuk arkası bi nemneşekil önü zaten ben kimim diyor o arabayı çizen mühendis ne çizdiğini bilememiş ismini koyanda nenesinin adını falan koymuş heralde :D

alemsin ya.. koreliymiş nenesi.

ademtahir
13/11/2010, 12:01
anlamı buymuş meymenetsiz ismin :D

SsangYong ikiz ejderha anlamındadır.
Şimdi ki zaman Hyonce ya da Hyonde demektir.
Hundai şirketinin anlamıyla bir karışıklık oldu zannedersem.
Hundai Hyonde'den gelir ve şimdiki zaman demektir.
Ssang ikiz çift anlamındadır örnek Ssangdungi ikiz kardeş demektir.
Yong ise ejderha anlamındadır bu iki kelime de Çinceden gelen Hanca karakterlerdir.
Yani Ssang Yong ikiz ejderha anlamına geliyor ki zaten bunu en son tercumanlığını yaptığım Koreli'den de duymuştum.
Yanımızdan Ssangyong bir jeep geçmişti ve Ssang Yong şirketi hakkında konuşurken o da Ssang Yong kelimesinin ikiz ejderha olduğunu söylemişti.

lionT-JET
13/11/2010, 12:31
acıkcası ısmı bellı degıl belkı ama kullanan 2 musterım var ve cok memnunlarmıs.1 tanesını hemde bayan bır musterımız almıs otomatık vıtes vs.dıger arkadasta ılk cktıgında almıs hıc sorun yok dıyor.

ademtahir
13/11/2010, 12:35
acıkcası ısmı bellı degıl belkı ama kullanan 2 musterım var ve cok memnunlarmıs.1 tanesını hemde bayan bır musterımız almıs otomatık vıtes vs.dıger arkadasta ılk cktıgında almıs hıc sorun yok dıyor.
suat bizim yazdıklarımız yanlış anlaşılmasın biz kötü araba sorunlu araba falan demedik..
sadece görsel olarak konuşuyoruz bence çok tipsiz bir araba belki mercedes kadar kalitelidir ama bize görsel olarak hitap etmiyor sadece dediğimiz bu..

zafermutlu
13/11/2010, 12:38
suat mesela puntoların incigi cincigi burda konusu geçmiştir. memnun da nesinden yoltutuşu dengesi yakıtı arazi performansı ş.içi kullanımı nesinden memnunlar. çünki fiyat uygun benim işimde kullanabilirim.

lionT-JET
13/11/2010, 12:54
yanlıs anlasılma yok zaten aynen arac tıpten kaybedıyor.

toggykaya
13/11/2010, 14:26
bi arkadaşım antalya satışında çalışıyor.. dün ziyarete gittim en full jiplerin fiyatı 75 bin civarında.. ayrıca mercedes ile stratejik ortaklık sonucu şasisi şanzumanı ve motorunu mercedes üretiyormuş :)

disconnected
13/11/2010, 18:48
bi arkadaşım antalya satışında çalışıyor.. dün ziyarete gittim en full jiplerin fiyatı 75 bin civarında.. ayrıca mercedes ile stratejik ortaklık sonucu şasisi şanzumanı ve motorunu mercedes üretiyormuş :)

evet zaten eski modellerinde "powered by mercedes" yazardi... belki hala yaziyordur. ben gecen sene soyle bi tur atmistim cok begenmistim ama kullanim ve konfor olarak... yoksa alsam onu park etcek yer bulamam hic biyere sigmaz o :D

uzuncocuk
13/11/2010, 18:48
jeepini bilmem ama cift kabini süper duruyo bence......

pdr42
13/11/2010, 19:47
teknik olarak nasıl acaba yakıtı motor ömrü suyu buyu bu konuda bilgisi olan var mı bende merak ettim

StrawBeeRy
13/11/2010, 22:30
motoru güzel araç ama boyası çok kötü 6-7 ayda 3 senelik arabanın boyası gibi oluyor hiç tavsiye etmem o paraya gider navara alırım daha iyi

serkankucuk
13/11/2010, 23:36

evet bunu ben de duymuştum ve tam ben dicektim :)

sedini
14/11/2010, 08:59
eskiden daewoo adı altında türkiyeye giriş yapardı daewoo musso ve daewoo korando jipler aslında ssangyong du bu jipler arkadaşımızında dediği gibi mercedes motoru ve şanzumanı taşır şaseleride mercedes olduğundan sağlamdır.. daewoo Türkiye batınca daewoo araçlar chevrolet jiplerde kendi adıyla yani ssangyong olarak TR ye girişe devam ediyor.

ibrahim06
14/11/2010, 12:28
Kyron hiç de fena durmuyor. Kyronun üzerinde ssanyong değilde VW,Honda amblemi olsa bakış açımız bir anda değişir arabanın kasasına karşı.

Nissan juke'a bayılanlar var mesela. Ben hiç beğenmedim tipini.

femoli
14/11/2010, 12:54
dün kryrona xenon yaptık adam çok memnun olduğunu soylüyor ayrıca kyronun tipide çok güzel sıfırı 68 000 miş yanlız araçta yok yok süper bir araç açıkcası kemal ustaya düşünmedimde değil motoru tamamen mercedes motoru araçta kullanılan çoğu parça mercedesin ..