PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ASR, ESP, HillHolder devre dışı kaldı

Moosty
12/11/2010, 11:14
Bu sabah arabayı çalıştırmak üzere kontağı çevirdiğimde yol bilgisayarı dönüşümlü olarak aşağıdaki uyarıları verdi ve ASR OFF ışığı yandı. Gösterge de de İçinde ünlem işareti olan ve dışında ok işaretli bir çember bulunan sarı üçgen yandı:

- ASR devre dışı
- ESP devre dışı
- Hillhollder devre dışı
- Kılavuzu okuyun
- Direksiyonu kontrol ettirin

Motoru çalıştırdım, problem çıkmadı ancak uyarılar devam etti.

Kontağı kapatıp bir kaç saniye bekledim ve yine çalıştırdım, yine aynı uyarılar devam etti.

Arabayı bir dakika kadar çalıştırdıktan sonra durdurup yeniden çalıştırdığımda normale döndü.

City mode sürekli açık kullanırım, aracı çalıştırmadan önce City mode kapatıp açtım ama hiç bir şeyi etkilemedi. Zaten direksiyonu da problemsiz bir şekilde kullanabiliyorum, direksiyonda kilitlenme falan yaşamadım.

ASR, ESP ve Hillholder Dualogic ile birlikte gelen özellikler. Hem 1. vitese, hem de geri vitese problemsiz geçiş yaptığını gördüm.

Dış ortam sıcaklığı 6 dereceydi, bir kaç gündür yağmur vs. yok, herhangi bir su birikintisinin üzerinden de geçmedim.

Şu an için bir problem yok, ancak yine böyle bir uyarı verirse servise gideceğim, sonuçları burada paylaşırım.

makeles
12/11/2010, 11:38
fren müşürü ile ilgili bir problem olabilir.. frene basılı algıladığı için hata veriyordur..
bende de vardı müşür değişti sorun bitti..

Moosty
13/11/2010, 21:22
Bu sabah çalıştırırken yine aynı hatayı verdi, kırmızı renkli direksiyon uyarı lambası da yandı.

Motoru çalıştırdıktan sonra direksiyonu sağa sola oynatınca önce direksiyon uyarı ışığı söndü sonra ASR OFF düşmesninin ışığı söndü.

gün içerisinde defalarca çalıştırdım, bir daha aynı hatayı vermedi.

Galiba uzun süre bekleyince bir şeyler oluyor.

Bu gün akşam durdurduktan sonra direksiyonu kilitledim, bakalım sabah ne yapacak.

Yarın Eskişehirden Bursa ya gideceğim, eğer problem orada da devam ederse belki orada servise giderim ama bayramdan sonraki hafta içi Birmot'a bırakmayı tercih ederim.

Önümüzdeki haftasonu da Eskişehir-Ankara yapacağım.

Aracı kullanırken hiç bir problem yok, ama sabah çalıştırırken hata veriyor.

ahurkan
15/11/2010, 10:28
Aynı hatayı bende de verdi. fiat servisi daha bulamadı..Direksiyon milini değiştirdiler..
hatayı tekrarladı..bakalım bayramdan sonra servise götüreceğim tekrardan..

GP COSKUN
15/11/2010, 10:39
mustafa öncelikle geçmiş olsun
yaşadığın sorunun bir kaç nedeni olabilir
önce aracın incelenmesi lazım bence ihmal etmeden servise göster
sorun daha çok yazılımsal olarak gözüküyor ama cıty motorundan tutta asr ye ve fren müşirine kadar bir çok şey neden olabilir
ama öncelikle bir güncelleme yaptırıp kullan bakalım daha sonra ne yapacak

Scottie
15/11/2010, 10:46
geçmiş olsun Mustafa..

WiSTaRiA
15/11/2010, 21:41
Aynı problem bende de var servisime götürdüm bilgisayara taktık ve herhangi bir arıza çıkmadı yalnız birşey dikkatimizi çekti direksiyon kendi kendine dönüyor... Sorun city motoru çıktı... Şuanda sipariş verdik gelince gene city motorum değişecek...

zafer murat
15/11/2010, 22:46
Akü kutup başlarına bakın oksitlenme varmı bazen oksitlenme bile yol bilgisayarına yanlış bilgiler gönderdirmekte bir kaç defa rastlamıştım bu tip hataları

WiSTaRiA
15/11/2010, 23:13
bu olaydan ötürü sıfır akü bile aldım ben...

Romeo_er2
15/11/2010, 23:51
ben dynoya girip çıktığımdada oluyodu sonra geliyo kendi kendine geri :D

Moosty
16/11/2010, 22:13
Bu gün bir kere daha yaptı çok problem olmuyor Eskişehire dönünce servise gitmek şart

ahurkan
17/11/2010, 20:20
Arkadaşlar bende arabayı alalı 4 ay oldu..Şimdi acaba toyota almadığıma kızıyorum..Adamlar sanayi yüzü görmüyor..Yoksa şans işi mi bilmiyorum?esp ve asr canımı çok sıkıyor..Bakalım erzincan servisi daha bulamadı..daha inceleyeceklermiş..Büyükşehirde olsaydık. oradada sıra ele geçmiyor..Linea nın parçası ucuz, ithal diye punto çok pahalı..aslında bursadaki kocaman fabrikanın işi ne..Opelden pahalı parçaları..Bence düşünenler bir kez daha düşünsün..Puntocular kızmasın..Benimde var..Şapkamızı önümüze koyalım..Kaskosu bile pahalı..Tipine vurulmuştum bende..

ahurkan
27/11/2010, 01:11
can sıkıcı..

ahurkan
27/11/2010, 01:13
bu olaydan ötürü sıfır akü bile aldım ben...

akü değiştirmenin bu hatalarla ne alakası var ben anlamadım..

Moosty
07/02/2013, 10:59
3 hafta kadar önce Ankara'da su dolu çukura sertçe vurdum. Ardından arka silecek hiç durmadı, arabayı da her 4 çalıştırmanın 3 ünde 2010 yılında yaşadığım arızaları almaya başladım.

Salı günü aracımı Eskişehir Birmot a götürdüm, direksiyon kutusu uzatılmış garantiden değiştirildi. Hiç bir ödeme yapmadım.

Az önce aracımı aldım, herhangi bir problem yok.

Eskişehir Birmot çalışanlarına gösterdikleri hizmet, güleryüz ve anlayış için teşekkür ederim.

Aracımdan da, Birmotun verdiği hizmetten de memnunum.

caglar928
19/08/2017, 20:26
Arkadaşlar merhaba,
Linea emotion plus 1.6 multijet 2009 aracım ile yolda giderken asr devre dışı klavuza bakın hatası aldım, stop edip tekrar çalıştırdığımda bir süre hata gidiyor, sonra tekrar alıyor buarada hız sabitleyicide çalışmıyor müşürle alakalı diye düşündüm ancak fren lambalarım da sorun yok? Birde sanki aracım direksiyonu bir kereye mahsus sol tarafa döndüğünü hissettim ışıklarda dururken, sonra kenara çektim bir sorun göremedim. Sizce neden olabilir ?

kzafi
19/11/2017, 14:40
Aynı sorun bende de oluştu çağlar bey siz problemi cozevildiniz mi

kzafi
20/11/2017, 14:41
Varmı arkadaşlar yardımcı olabilecek daha önceden aynı problemi yasayan

ali nic
20/11/2017, 15:22
SİGORTA KUTULARINA BAKTIRIN BENCE

kzafi
20/11/2017, 17:03
Yeni patlayan arka sol park lambasini degistirdim ondan olabilir mi, sacma geliyor ama, frene bastigimda direk uyarı veriyor

burakmurat
20/11/2017, 18:00
Muhtemelen stop lambalarınız da yanmıyordur.
Fren müşürünü değiştirin

kzafi
06/12/2017, 16:59
Değerli arkadaşlar fren musurunu değiştirdim, eskiden fren pedalına dokununca hemen ESP uyarı ışığı yanardi, şimdi hemen yanmıyor, belli bir sure 5-10 dk içinde yanıyor, hata kodunu bilgisayara bağlatip sildirdim gene de hata veriyor, benzerini yaşayan varmı başka yardımcı olabilecek