PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda Fiorino emitionlandım

uzuncocuk
10/11/2010, 21:55
bugun 1 saat gıbı kısa bır surede bır haftadır ugrastıgım fiat fiorino emotion lal kırmızı aracıma kavustum fire 1.4 77 bg puntodan sonra bana araç ferrari gibi geldi:)

muratx41
10/11/2010, 22:00
hayırlı olsun ne kadara aldınız sıfırmı bende aldım 2 el gayet güzel

GP COSKUN
10/11/2010, 22:00
hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileğimle

takres
10/11/2010, 22:03
hayırlı olsun abi kaça aldın ve yeni çıkan 95hp olanlardan mı

zafer murat
10/11/2010, 22:04
Hayırlı olsun.Yeni çıkan 95Bglik modeldenmi aldınız

uzuncocuk
10/11/2010, 22:19
yok bilerek 75 bg lık aldım 28750 ye vandan.... 95 lık ıle 75 lık arasındakı tork fark oranı sadece 10 nm bırı 190 bırı 200 nm... aralarındakı 2000 tl lık fark cok geldı bana.... bırde burda kacak mı normal mı yakıt aldıgımız pek bılemedıgımızden en ıyı kacak mazot yakan motoru almak zorunda kaldım.... euro 5 motor buralara fazla:)b eeuro 5 motor test surusunde bana 95 lık oldugunu soyleyınceye kadar eleman 75 lık surdugumu sanıyordum:)

uzuncocuk
10/11/2010, 22:20
ıyı dıleklerınıze tesekkur ederım.....
darısı basınıza .....

eexelanss
11/11/2010, 01:52
Hayırlı olsun.. Kazasız belasız günlerde kullanın...
Yalnız yakıt konusunda beklentilerinizi çok alçak tutmamanızı öneririm...

zafer murat
11/11/2010, 10:11
Depo bittimi bakalım Kaç km yol yapmışsınız bir depo ile bunu yazarsanız

uzuncocuk
11/11/2010, 16:48
aracı alır almaz kı depo bombos tu.... 20 tl 3.20 den yakıt aldım 107 km sehır ıcı gıttı... tekrar o bıııp sesını duyunca olctum 20tl 107 km... beklentılerımın cok altında....

uzuncocuk
11/11/2010, 16:50
yakıt konusunda pek bırsey farketmedı bende eskı punto lplı 77 bge gore ayrıca 2.5 3.5 dewır aralıgında araba gercekten super hızlanıyor... puntoda yasayamadıgım hısler bunlar ya...bırde yakıt konusunda kesınlıkle kullanım tarzıyla cooook degısıyo tuketım mıktarı......

uzuncocuk
11/11/2010, 16:51
yarın maası alınca insallah fullicem bakalım ne kadar gıtcek

abulbul08
11/11/2010, 17:01
hayırlı olsun

GPS2
12/11/2010, 01:35
hayırlı olsun kumandan...yakışır...max tork*a yakın devirlerde kullanırsanız yakıt üzmez...iyide 3.20 tl/lt dizelde neyin nesi ? bizde 3.07 tl...

speedy_16
12/11/2010, 02:45
95 lik ile 75 modeli arasındaki fark nedir değişken geometrili turbo farkı faln mı ?

uzuncocuk
12/11/2010, 22:33
bahri hoca vallahi bilmiom nedendir vanda işler böyle demekkı. bi araştırmama lazım lpg den gecınce belkıde kazıklanıom farkında değilim:).... bu arada 75 ıle 95 arasındakı farkı bende bılmıyorum...... gelelım verılere.... depoyu doldurdum bugun.140.00 tl ye doldu 45 km sehir içi 290 km şiehir dısı van- tatvan arası git gel ki yol git gel 290 km ve 50 km civarı booool tırmanış geri kalan düzlüklerde allah ne verdıyse gittim.. yakıt tam yarım depo 70 tl gitti 335 km....kaba hesapla sanırım zorlamasam 800 km gidecek gibi.... ve daha km göstergem sadece476 gösteriyor 100 km de 18 tl yaktı gibi bir sonuc elde edecegımı sanıyorum.... ve ılk ızlenımlerım superrrrr.... en delı yokuslarda bıle aractan acayıp zevk aaldım sollamalarda hıc zorlanmadım... arac sıfır olamsına ragmen sol arka kapıdan gelen tıkırtı harıcınde cok zevklı bır yolculuktu eşimle ortak kararımız ıyıkı 1.4.77 bg den vazgecmısız dıye sanırım 5 -6 kez konustuk yolculuk boyunca:)

alpimmm
12/11/2010, 23:02
hayırlı uğurlu olsun Ümit, kazasız-belasız kullanman dileğiyle

uzuncocuk
13/11/2010, 02:56
tesekkurler alper...... darısı tum 77 cılerın basına:)

Scottie
13/11/2010, 09:41
hayırlı olsun... kazasız belasız...

mgraf
13/11/2010, 10:26
77 gerçekten gitmiyor.dizelde turbo farkı insanı heyecanlandırıyor.güle güle kullanın.yakıtı bildik yerlerden almak lazım.2 gün sonra enjektörlerle başınız derde girmesin

pilotender
13/11/2010, 17:26
Ben de GP 1,4 77 Bg Fire Active aracımı satıp Fiorino Emotion alanlardanım :)) Tümm yaşadıklarınızı ben de yaşadım :) İlk gaza bastığımda Ferrari gibi hissettim...Anlatılmaz bir duyguydu. Yakıt, aracı düşük devirlerde kullanırsanız ve hızlanmalarda gaza yavaş yavaş basarsanız, kısacası sakin kullanırsanız bir hayli düşüyor. Arabamdan çok memnunum ama uzun yolda kesinlikle GP kadar konforlu değil. Çok zıplatıyor ve benim belimde ve sırtımda ağrılara yol açtığı kesin. Lastik havalarınızı kaç yapıyorsunuz bunu yazar mısınız? Katalog değerlerini basınca arabada bozuk yollarda gürültü çok rahatsız ediyor ve araç çok zıplıyor. Lastikleri biraz indirmek şart gibi geliyor bana ama en fazla kaç havaya getirelim sizce?

uzuncocuk
13/11/2010, 18:44
araç daha üç günlük oldugundan lastik havaları için bir tavsiyede bulunamayacagım.... puntonun konforu iyi olabilir ama benım eskı puntoma gore hukumetın aswalt dedıgı:) zıft ustu cakıl asvaltının sesını cok daha az alıyor içeriye fiorino. zıplamaya tsk araclarından bol bol alıskınım... ama arkaya bir torba cimento atabılırsın:) 80 km hızla yokusa 5 vıtesle sarıp 110 km hızla yokusu bıtırmek super bırseymıs... ve boyum 200 cm olunca ben bu arctan puntoya gore cok daaha az hasar gordum:) bu arada lastık hava tawsıyelerını de beklıyorum.....

uzuncocuk
13/11/2010, 18:45
birde aracın paro kart muhabbetınden dolayı vandakı en pahalı motorını alıyorum ... bu paro sadece opettemı gecerlı

lionT-JET
13/11/2010, 18:58
hayirli olsun.gule gule kullanin.

uzuncocuk
13/11/2010, 19:00
ssuat kardeşim cok tesekkur ederım.... darısı basına..... :))))))))

pilotender
13/11/2010, 19:17
ümit bey sormayın valla aynı eziyeti ben de cekiyorum..dediler ki parokart yakıt güvence sisteminden yararlanmak için sürekli bu karta km işleterek opet istasyonlarından yakıt alacakmışım...aksi takdirde garanti dışında kalırmış muhtemel yakıt sistemi arızaları. Ben niksar/tokat'ta görev yapıyorum ve niksar'da opet yok :) yakıtım bitmeye yakınken tokat'a gidiyorum 50 gidiş 50 dönüş toplam 100 km yol. saçmalık bunu yapmak ama ne biliyim işte... başka istasyonlardan alsak ne olur ki?? başka yerlerden yakıt alıp da arıza yapan aracı olan var mı acaba aramızda gerek fiorinocu gerekse GP kullanıcısı olarak soruyorum buradan..

pilotender
13/11/2010, 19:21
geçenlerde tokat servise gittim. hocam lastiklerinin havaları cok fazlaydı ben ayarladım dedi. sonradan ölçtüm. lastikleri 24 havaya ayarlamışlar...çok şaşırdım...çünkü çok azdı havaları. araba inanılmaz konforlu oluyor öyle yapınca isterseniz deneyin. ama ben şimdi tekrar 32 ye yükselttim havalarını. çünkü, sanki viraja sert girince lastik janttan cıkacakmış gibi bir his veriyor insana. ayrıca kısa sürede lastikler aşınır havası düşük olunca diye düşündüm ve yükselttim. daha doğrusu kuşadasındaki servis böyle olmaz dedi ve 32 ye ayarladı dört lastiği de. kitapçığa bakarsak dört lastik de aynı olmamalı :) ön lastikler 32 arkalar 30 olması gerekiyor sanırsam...

uzuncocuk
13/11/2010, 19:30
ben söyle özetleyeyim bildigim kadarıyla kacak yakıt kullanmadıgınız surece aracın yakıt sıstemınde meydana gelecek arızalar da garantı kapsamındadır.... mesela heryer otoban olsa bu arkadaslar bıze otoban kartı mı verecek :) OTOBANDAN GIDERSENIZ LASTIKLERINIZ LASSADAN GARANTILI GİBİ:)))) benım tavsıyem nıksardan orn : bp yada petrol ofısı gıdın sureklı yakıtınızı aynı yerden alın emın olun yyakıtta sıkıntı cekersenız petrol bayı yuku ustlenıyor.... enıstem 1.5 dıesel getz kullanıyor balıkesır adnan menderes mah. opet ıstasyonu aralarında hıcbır tanısma bag vs olmamasına ragmen sureklı ordan aldıgından aracının motorunu opet yaptırdı... buyuk sırket bayılerı ımajını kotuye kullanmak ıstemez helekı kucuk yerlerde en ufak problem hemen tum musterılerın bırden orayı kullanmamasını saglıyor... bu yuzden ben derımkı paro kartın resmıyetı warsa dıger sırketlerın de prestıjı war... sız aracınıza kacak yakıt koymadıgınız surecede garantı suresı boyunca olusacak motor arızanızı fıat yakıtı hqngı bayıden alırsanız alın aracınızı yapmak zorundadır

GPS2
13/11/2010, 22:25
hoca camide...hoca camide...:):) işte bu tork farkı...ben bir motor teknisyeni olarak kafama göre takılırım ...benzinliyi ve dizeli bilerek ve bilinçli en verimli en mantıklı bir şekilde kullanırım ...ikisinin arasında tercih edecek olsam benzinli derim ...ancak maaalesef ki yakıt fiyatları bunu baltalıyor...(ve dizel olayındaki teknolojik gelişmeler) ...totalde dizel öne çıkıyor ,hele ki 1,6 multijet bambaşka bir motor...piyasada 1,4 170 bg(giulletta) motorlar bile var...ancak memlekette 3,80 gibi benzin fiyatıda var...naaaparsın değilmi...?

pilotender
13/11/2010, 23:32
Alfa Romeo deyince akan sular dururrrr ... İlk göz ağrım o benim... Güçlüdür, vahşidir, zevklidir ama para kavramını hiç bilmez, sürekli tüketir...Ve siz ne kadar verirseniz verin yine de naz yapar ve sık sık ebeveyni olan servisini görmek ister türlü bahanelerle.... Şimdi gel de başka markaya binme...Şimdi gel de dizel araca binme... :)

TORnADO
17/11/2010, 08:01
95 lik ile 75 modeli arasındaki fark nedir değişken geometrili turbo farkı faln mı ?

Hem yazılım hem de değişken geometrili turbo farkı var. 75 bg ve 95 bg arasında epey bir fark var. 75 bg Fiorino sahibi olarak bana ilginç geldi 95 bg ile fark hissedilememesi.Bizim araçlar 1750 devirde turboya giriyor,kitapçıkta öyle ama 2000 deviri buluyor,95 bg ise 1500 devirde giriyor.Arada 20 bg var bence fark edilmesi lazım.Çünkü benimle aynı aracı olan arkadaşm 75 bg aracını memnun olmadığı için bir yaşındayken sattı ve 95 bg aldı."Bundan çok memnunum. Kalkışı,çekişi,gidişi,turbo boşluğunun çok olmayışı baya bir iyileştirmiş aracı.Bastın mı uzayıp gidiyor." diyor. Ben de daha 10 aylık aracımı 95 bg ile değiştireceğim.Aralıkta gelecek inşallah.

TORnADO
17/11/2010, 08:04
ümit bey sormayın valla aynı eziyeti ben de cekiyorum..dediler ki parokart yakıt güvence sisteminden yararlanmak için sürekli bu karta km işleterek opet istasyonlarından yakıt alacakmışım...aksi takdirde garanti dışında kalırmış muhtemel yakıt sistemi arızaları. Ben niksar/tokat'ta görev yapıyorum ve niksar'da opet yok :) yakıtım bitmeye yakınken tokat'a gidiyorum 50 gidiş 50 dönüş toplam 100 km yol. saçmalık bunu yapmak ama ne biliyim işte... başka istasyonlardan alsak ne olur ki?? başka yerlerden yakıt alıp da arıza yapan aracı olan var mı acaba aramızda gerek fiorinocu gerekse GP kullanıcısı olarak soruyorum buradan..

Kardeş bu garanti işine çok da inanma.Shell,Bp,Po gibi markalardan alırsan sorun yaşamazsın.Opet'ten mazot alıp da arızalanan ve garantiye sokulmayan bir sürü araç var bildiğim.Bayileri araştır ve iyi olan bayiden al bence.Opet'ten daha kaliteli markalar var.

TORnADO
17/11/2010, 08:10
yakıt konusunda pek bırsey farketmedı bende eskı punto lplı 77 bge gore ayrıca 2.5 3.5 dewır aralıgında araba gercekten super hızlanıyor... puntoda yasayamadıgım hısler bunlar ya...bırde yakıt konusunda kesınlıkle kullanım tarzıyla cooook degısıyo tuketım mıktarı......

Yakıt yazdıkları kadar düşük değil bu araçlarda.Biraz daha düşer 10.000 km'ye gelince.Ama şehiriçinde 7 lt'den aşağı düşmüyor genelde.Herkes yakıttan şikayetçi zaten. Aracınız da hayırlı olsun.Kullanım açısından gayet rahat,ferah,konforu da yeterli bir araç.Yol tutuşu da gayet başarılı bir araçtır kendileri.Ben esp'li sipariş ettim,Eibach 3 cm yay da taktıracağım inşallah.Bir de performans yeterli gelmezse power box kullanın.Bende var ve aracın performansını arttırıyor gerçekten.Çıkarınca aradaki farkı anlıyorum.

uzuncocuk
17/11/2010, 16:17
son tuketım werılerını yazdım kı burda yakıt 3.26 olmus kahretsın... 100 km sehır ıcı .( tamamı sehrın dogalgaz ve yol ınsaatlarından kazılı ve sureklı stabıl yan yol) 6.67 litre yaktım..... depoya pompa attıktan sonra da gram motorın gırmıyor ha:)

pilotender
18/11/2010, 01:02
son tuketım werılerını yazdım kı burda yakıt 3.26 olmus kahretsın... 100 km sehır ıcı .( tamamı sehrın dogalgaz ve yol ınsaatlarından kazılı ve sureklı stabıl yan yol) 6.67 litre yaktım..... depoya pompa attıktan sonra da gram motorın gırmıyor ha:)

Şehir içinde bu değerleri yakalıyorsanız daha ne istiyorsunuz ki? Bence gayet güzel. Çok mu fazla acaba arabalarımızdan beklentilerimiz? Herhalde bu rakamlara boynumuzu bükmemiz gerekiyor.

GPS2
18/11/2010, 01:16
kahretsin bizdede 3,13 olmuş mazot...:( dün akşam fulledim yaramazı 321 km*yi 57 tl ile kat etmiş şehir içi ağırlıklı...:)

TORnADO
18/11/2010, 08:27
kahretsin bizdede 3,13 olmuş mazot...:( dün akşam fulledim yaramazı 321 km*yi 57 tl ile kat etmiş şehir içi ağırlıklı...:)

Sizinki iyiyimiş maşallah.Şehiri içi baya iyi .Ben 0.216 krş'tan aşağı düşemedim hiç.Şehir içi tabi ki.