PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön sağ direk için yardım

MRT 791
10/11/2010, 00:50
arkadaslar gece karton toplayan ınsanları bılırsınız onlardan bırı el arabasının sapıyla on sag dıregı basparmak derınlıgınde ezmıs bunun ıcın en saglıklı yontem ne tavsıye edersınız derdım bı kapı yada camurluk olsa neyse dırekte cok kotu gorunuyor mumkun oldugu kadar orjınallıgı bozmak ıstemıyorum tavsıyelerınızı bıklıyorum selamlar

OzzY
10/11/2010, 00:55
abi bende vardı bi göçük(direkte değil) ben düzelteyim derken dalgalı hale getirmiştim sağda soldaki sürtükler için kaportacıya vermiştim arabayı. babam alamaya gittiğinde burayada "soğuk çekiç" yaptık demişler baya iyi olmuş dikkat etmeden belli olmuyo.

soğuk çekiç dediği heralde arkadan direk çekiçle girmek oluyo :D

MRT 791
10/11/2010, 00:58
[QUOTE=OzzY;411775]abi bende vardı bi göçük(direkte değil) ben düzelteyim derken dalgalı hale getirmiştim sağda soldaki sürtükler için kaportacıya vermiştim arabayı. babam alamaya gittiğinde burayada "soğuk çekiç" yaptık demişler baya iyi olmuş dikkat etmeden belli olmuyo.

soğuk çekiç dediği heralde arkadan direk çekiçle girmek oluyo :D[/QUOTama dıregın ıcıne cekıc gırmezkı dırek profıl tarzı bısey hayır kaportaya versem yaparlar ama onların kullandıgı cektırme makınesı saca zarar verıyor paslanmazlıgını alıyor vede sacı ınceltıyor

karakushasan
10/11/2010, 01:03
yapılacak şeyi daha çok iyi bir kaporta ustası söylecektir fakat görüşüm çekme makinasıyla çekilip daha sonrasında rötüş yapılması yönünde komple direği boyatma bence iyi usta komple boyamadan kurtarır inş;)

karakushasan
10/11/2010, 01:06
[QUOTE=OzzY;411775]abi bende vardı bi göçük(direkte değil) ben düzelteyim derken dalgalı hale getirmiştim sağda soldaki sürtükler için kaportacıya vermiştim arabayı. babam alamaya gittiğinde burayada "soğuk çekiç" yaptık demişler baya iyi olmuş dikkat etmeden belli olmuyo.

soğuk çekiç dediği heralde arkadan direk çekiçle girmek oluyo :D[/QUOTama dıregın ıcıne cekıc gırmezkı dırek profıl tarzı bısey hayır kaportaya versem yaparlar ama onların kullandıgı cektırme makınesı saca zarar verıyor paslanmazlıgını alıyor vede sacı ınceltıyor

bence şayet sacın incelmesi yönünde ve paslanması yönünde düşünüyorsanız hiç düşünmeyin 10-15 yıl kullanmıcaksanız iyi bir ustaya yaptırdığınız sürece sorun yok bence çamurluk kısımları olsa belki sorun olabilir ama o kısımlarda paslanma vs olmaz die düşünüyorum:D

OzzY
10/11/2010, 01:11

abi olayı tam kafamda canlandıramadım ama ben direğin bakalitini söktüğümde direk kaporta görünüyo öyle çok kalın veya profil gibi gelmedi bana. yalnız o bölgede yapılan çalışma camın silkonuna filanda zarar verebilir dikkat etmek lazım.

MRT 791
10/11/2010, 01:16
[QUOTE=MRT 791;411776]

abi olayı tam kafamda canlandıramadım ama ben direğin bakalitini söktüğümde direk kaporta görünüyo öyle çok kalın veya profil gibi gelmedi bana. yalnız o bölgede yapılan çalışma camın silkonuna filanda zarar verebilir dikkat etmek lazım.

katılıyorum sana .soyle tarıf edeyım kelebek camın ortalarına gelen bı bolgede ayrıca bı hamura bas parmagınla bastırırsın ız kalır ya aynen oyle bı ezık

OzzY
10/11/2010, 01:29
abi boya sağlamsa arkadan hafif çekiçlemeyle baya toparlanır bence.

MRT 791
10/11/2010, 01:37
abi boya sağlamsa arkadan hafif çekiçlemeyle baya toparlanır bence. boya sglam sadece munık ıkı cızık var onemlı degı oda ama ben o bolgeyı nasıl cekıcleyecekler onu anlamadım ıslemı yapmaları ıcın kelebek camın sokulup alttan ıslem yapılması lazım alt tarafında acık oldugunu sanmıyorum

OzzY
10/11/2010, 02:00
açık abi kocaman bi sünger tarzı bi malzeme var orda :D

ayhan1
10/11/2010, 02:02
hocam hiiç birisiyle uğraşma senin derdinin çaresi autoking de kaskon varsa mini hasardan hallederler yoksada fazla birşey tutmaz nax 100 tl 15 dakikadada hallederler tabi bu söylediklerimin hepsi boyada bir hasar yok ise geçerli vakumlu çekmeyle çok basit bir işlem

Quik
10/11/2010, 02:15
Benden bir önceki arkadaşın soylediği gibi bu tarz kusurlarda vakumla düzeltme işlemine gidiliyor... önerim bu tarz bi uygulama... çekiç filan vurdurdugunda bayagı belli oluyor cunku...

ayhan1
10/11/2010, 03:04
Benden bir önceki arkadaşın soylediği gibi bu tarz kusurlarda vakumla düzeltme işlemine gidiliyor... önerim bu tarz bi uygulama... çekiç filan vurdurdugunda bayagı belli oluyor cunku...
aynen katılıyorumarabanız boşu boşuna boyanmasın

OzzY
10/11/2010, 03:52
vakum tabiki en iyi çözüm ama o noktada işe yaramaz bence.

exixiz
10/11/2010, 08:19
En iyi yöntem AutoKing merkezi bulun bir tane size en yakın AutoKing servisine gittiğinizde boyasız çekiçsiz düzelteceklerdir. AutoKing'e her zaman güvenmişimdir. İşlerini her zaman sağlam yaparlar.

MRT 791
11/11/2010, 22:24
En iyi yöntem AutoKing merkezi bulun bir tane size en yakın AutoKing servisine gittiğinizde boyasız çekiçsiz düzelteceklerdir. AutoKing'e her zaman güvenmişimdir. İşlerini her zaman sağlam yaparlar.

soyledıgınızde haklı olabılırsınız ama ıstanbulda ve dıger bolgelerde auto kıng den kımse memnun degıl yoksa kaskom var bende yararlanmayı dusunuyorum auto kıngden ama cesaret edemıyorum ya kotu olursa dıye su ana kadar auto kıng den toplamda sızle beraber 5 kısı memnun kaldıgını soyledı bana bılmıyorum buna ne dersınız ama genede bayramdan sonra gıdıp bılgı almayı dusunuyorum

OzzY
12/11/2010, 01:43

sizi izmir autokinge davet ediyorum...