PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG de cut off

Stalker
09/11/2010, 23:36
Arkadaşlar lpg takınca cut off devre dışı kalması söz konusu mudur?

Ya da şöyle sorayim, lpg de dahi olsa motorun yakıt ihtiyacı olup olmadığı önce orj. beyin tarafından mı belirleniyor? Lpg beyni bunu by pass etmiyor değil mi? Eğer ediyorsa cut off olayı da muallakta demektir..

Bilenlerin yorumlarını bekliyorum.

meltdown
09/11/2010, 23:39
Valla bunu ben de çok merak ediyorum. Sanırım LPG benzine göre hareket ediyor. Dolayısıyla LPGyi de onba göre ayarlıyor diye düşünüyorum. Ayağımı gazdan çekince veya boşta yol bilgisayarı 2 litre gözüküyor. Ama LPG ne kadar yakar onu sormak lazım?

sancak26
10/11/2010, 11:55
lpg yi taktırdığımdan beri bu konu aklımda ama hala bir bilene sorabilmiş değilim.:D

Kriminal
10/11/2010, 12:03
Mantık olarak bakılırsa devrede olması gerekıyor..Ancak teknık bılgısı olan arkadaşlar daha net bır cevap verecektır..Coşkun abıyı alkışlarla alalım...

GP COSKUN
10/11/2010, 21:32
gayet güzel bir soru
şöyle izah edeyim
eski sistem tek noktalı lpg de yani mikserli sistemde lpg ecu su bulunmuyor du dolayısıyla cut off özelliği devre dışı kalıyordu
ancak sıralı sistem lpg de lpg ecu su olduğu için gerekli hesaplamayı yapıp
lpg enjektörleri benzin enjektörlerini takip ettiği için devreye giriyor
yani sıralı sistem tüp lpg sistemlerinde cut off eğer yazılıma bir müdahale yapılmadıysa
devrededir

GP COSKUN
11/11/2010, 11:07
Valla bunu ben de çok merak ediyorum. Sanırım LPG benzine göre hareket ediyor. Dolayısıyla LPGyi de onba göre ayarlıyor diye düşünüyorum. Ayağımı gazdan çekince veya boşta yol bilgisayarı 2 litre gözüküyor. Ama LPG ne kadar yakar onu sormak lazım?

aslında ayağını gazdan çektiğinde tüketim sıfır ama yol bilgisayarının
yazılımında en düşük değer 2 lt ye ayarlı olduğu için 2.0 gözüküyor

Stalker
11/11/2010, 15:19
Açıklayıcı cevap için teşekkürler, artık lpg açıkken de bayır aşağı viteste gönül rahatlığı ile inebilirim :)