PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : punto evo cam tavan

kalfa
08/11/2010, 18:14
ıyı gunler arkadaslar

bu gunlerde punto evo almaya kara verdim.cam tavann cok sık durdugunu dusunuyorum ama avantajları ve dez avantajları nedir.ozellikle yazın aracın ıcı cok sıcak oluyor mu gunes cok ıceri giriyor mu.aracı gorme ımkanım yok.bana cam tavanla ilgili bigi ve goruslerinizi sunarsanır cok sevinirim..

savagi
08/11/2010, 18:38
dez avantajı özellikle yazın tavan açıkken bütün gözlerin üstünde olması,bu seni rahatsız edebilir :)
önlü arkalı perdesi var zaten o yüzden kapalı durumdayken bir sorun teşkil etmiyor.gözün kapalı al kardeşim.şimdiden güle güle kullan.

nasre
08/11/2010, 19:29
Ben 2 aydır kullanıyorum şok şık ve havalı denildiği gibi skydoom altında perde var istediğin zaman açıp kapatabiliyorsun.

sabanci
08/11/2010, 22:14
aaaaahhh ah skydome ! :(

segin
08/11/2010, 23:30
galiba skydomesız bir araca göre çok çok az daha sesli ama inan buna değer:)

CesSpOoL
09/11/2010, 10:07
Skydome çok alınası bişeydir.. Tavsiye olunur..

zafermutlu
09/11/2010, 10:14
skydome çok güzel birşey. bütün alışkanlıkların degişecek. camları açmıcaksın. camlar filmli bile olsa içi aydınlık olacak.dönüp arka koltuga baktıgında orda oturanlarında mutlu oldugunu göreceksin. b sınıfı bir araç degilde daha geniş bir arabaya sahipsin gibi gelecek. bunlar içerden hissettiklerin. dışardan bakanlar içinse güzel bir havan olacak:)

mesutf
09/11/2010, 10:16
Bence de skydome tercih etmelisin. Arabama her baktığımda, özel bir arabaya sahip olduğumu düşünüyorum. Arabanın içi yazın sıcak oluyormuş düşüncesi seni caydırmasın. Yazın sıcağında güneşin altında ne olursa olsun çok ısınır zaten, ben hiçbir zaman arabanın içine oturup da; içerisi çok sıcak olmuş, cam tavandandır diye düşünmedim. Diğer arabalardan hiçbir farkı olduğunu sanmıyorum.
Skydome'lu al, manzaranın tadını çıkar :)

ademtahir
09/11/2010, 10:27
arkadaşlar zaten bu skydomenin camları aracın diğer camları gibi değil atermik cam denilen türden kırılması çok zor güneş ışınlarını daha az geçirir daha bir çok özelliği daha var atermeik cam diye atarsanız nette ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz..
ayrıca sac tavanlı arabanın içeriye verdiği kadar sıcak vermez bu da atermik camın özelliğidir :)

insomnia06
09/11/2010, 13:28
yüksek hız da ses yapması dışında bir dezavantajını görmedim ben açıkçası..sıcak yaz günlerinde nefis oluyor kullanması,şıklığını hiç söylemiyorum:)temizliği önemli ama ben kendim yapıyorum temizliğini,camın yürüdüğü hattı wd 40 ile temizliyorum aklıma geldikçe,yağ gibi gidip geliyor maşallah,başka da dikkat etmen gereken bir nokta yok bildiğim kadarıyla..

OzzY
09/11/2010, 13:36
abi yalnız wd40 ordaki kendi yağınıda söker sorun çıkabilir. cem abi farklı bi yağ sürdüklerini söylemişti.

insomnia06
09/11/2010, 14:07
wd 40 ı işyerinde de kullanıyoruz hem temizlik hem yağlama amaçlı bi sıkıntı yaşamadık ozancım.ayrıca kavaklıdere servisini aramıştı skydome temizliği için o sıra da bu işlerle ilgilenen mekaniker arkadaş izinliymiş götüremedim ama neyle temizlediklerini sordum wd 40 dediler..başka bir yağ da kullandım bundan önce kaliteli bir gres yağı ama çok toz topluyor ayrıca dışardan iyi bir görüntü vermiyor..cem'in konusu hangisi acaba,okusaydım iyiydi:)

aslam0740
09/11/2010, 16:24
bence almayın neden mi birisi bi taş atsa kırılır sonra yğmur içeri girer gerek yok bence :)))))):D

OzzY
09/11/2010, 16:34
wd 40 ı işyerinde de kullanıyoruz hem temizlik hem yağlama amaçlı bi sıkıntı yaşamadık ozancım.ayrıca kavaklıdere servisini aramıştı skydome temizliği için o sıra da bu işlerle ilgilenen mekaniker arkadaş izinliymiş götüremedim ama neyle temizlediklerini sordum wd 40 dediler..başka bir yağ da kullandım bundan önce kaliteli bir gres yağı ama çok toz topluyor ayrıca dışardan iyi bir görüntü vermiyor..cem'in konusu hangisi acaba,okusaydım iyiydi:)

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/19014-skydome-problemi.html bu konuda bişeyler yazmış abi nick civcivx

ben wd40 ıvır zıvır heryerde kullanırım hatta bagajda bile duruyo bi kutu :D ama şöyle bi deneyimim oldu. arkadaşın arabasında bardaklık orta konsoldan çıkıyo yaylı ve dişlili bi sistemle düğmesine basınca bi yere kadar çıkıp duruyodu hafif dokununca devam ediyodu yağlayalım dedik gittik wd40 aldık sıktık bu sefer önceden çıktığı yere kadar bile gelemiyodu :D

kalfa
09/11/2010, 22:47
guzel bilgileriniz icin cok tesekkur ederim.artk icime sindi =)

ünifb
09/11/2010, 23:17
dostum bence hiç düşünme al derim... harika duruyo arkadaşların dedgi gibi yazın cok şık duruyo :) kışınsa su kaydırıcı yaptın mı tavana yagmurun yağışını izlemek bile başka oluyo :)

WiSTaRiA
10/11/2010, 00:00
Skydome kullanıcısı olarak kesinlikle al derim...

USTA
21/11/2010, 11:12
Dün bayide skydome lu dynamic EVO yu görünce,normal olanını unutuverdik,tasarımı ve havası bir başka ...

femoli
21/11/2010, 11:43
Bence alma cogalinca havasi azaliyor ... :D saka bir yana ben sky siz dusunemiyorum hic bir dezavantajini gormedim ses yapiyor diyenler uzun yolda asirisuratte tam acmiyorlardirumarim :) gp kullanipta sonradanmi actirdin diye cok guzel olmus diyen o kadar cok kisi varki :)

WiSTaRiA
21/11/2010, 13:16
Skydome zevki bambaşka...

PROTOS
21/11/2010, 13:39
mmmmmm skaydommmm :D

savagi
21/11/2010, 17:54
başını sonradan taşlara vurma aaal :)

izoci
21/11/2010, 18:14
kesinlikle al;)