PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge paneli ışık / help mE :)

bkarahan61
06/11/2010, 23:26
benm arabada 2 gun once gostergelerın alt tarafında bı ısık yandı kıtapcıktan baktım bı yol anlamadım ısaret bı garıp bıraz motor a benzıo bırazda dıferansıyele benzıo o ısaretı bılıosunuzdur yag gostergesının hemen yanında yanıyo kontaga basınca sonuyo. benımkı full yanık kalıyo neden acaba. sarı renkli bi ufak motora benzeyen bi sembol. Yardımcı olan olmayan tum herkese sımdıden tesekkurler

gurik
07/11/2010, 00:09
motor problemi. servise göstermelisiniz.

Ziyaretci046
07/11/2010, 00:42
arıza lambası cihaza baglanıp tespit etmek lazım

SpyHunter33
07/11/2010, 10:11
bahsettiğiniz ikaz lambası motor arızası olduğuna dair bir işaret. Çok büyük sorun yada çok küçük bir sorun anlamına gelebilir. Aracınız o şekildeyken çok yüksek devirlerde kullanmadan en yakın servise götürmeniz gerekmektedir. eğer aracınız garantsi bitmiş bir araç ise özel fiat servislere de ( aracın beynine bağlanıp hata okuyabilen ) götürebilirsiniz. ama en kısa sürede servise gidilmeli...

bkarahan61
07/11/2010, 21:26
hepınıze cewaplarınız ıcın tesekkur ederım en yakın zamanda aracımı gonderıcem bır serwıse

karakartal
28/02/2011, 16:12
Benim araçta da kontağa çevirince motora benziyen sarı ışık, yağ ışığı ve akü ışığı yanıyor, marşı çevirince (çalışıncada) sadece motora benziyen sarı ışık yanmaya devam ediyor, yardımcı olacak varsa çok sevinirim.
Saygılarımla,

byspayn
28/02/2011, 17:04
öncelikle hoşgeldiniz. müsait bir zamanınızda kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız memnun oluruz.

Erkan Abi'nin dediği gibi motorda bir sorunu işaret eder o lamba. Sizinde en kısa zamanda aracınızı bir yetkili servise göstermeniz gerekmekte...

lawyer8386
01/03/2011, 19:04
o işaret lamda sensörü arızası..bendede vardı serviste değiştirdim..200 tl

izoci
01/03/2011, 20:08
erkan abi bide anlamıyom diyo:D

lazrailcd
04/03/2011, 03:12
merhaba arkadaşlar
o malum ışık bu akşam yokuş yukarı çıkarken arabamı biraz zorlayıpta ikinci vitese attığımda bendede yandı aceba kaynağı ne olabilir? bilen veya tahmin eden varmı aceba?

karakartal
04/03/2011, 13:40
benim arabam tüplü olduğu için sarı ışığın yandığı ve arızada oksijen sondasını (sensör) yandığından dolayı oluşmuş,

SERTAC_KAYA
10/04/2011, 19:24
arkadaşlar bende de sarı renk ampul biçiminde ışık yanıyo ne anlama geliyo.malum seçimler de yaklaşıyo onunla alakalı bişi olmasın :)

HasanAliz
10/04/2011, 20:43
arkadaşlar bende de sarı renk ampul biçiminde ışık yanıyo ne anlama geliyo.malum seçimler de yaklaşıyo onunla alakalı bişi olmasın

plaka lambalarından biri yanmıştır zaten uyarısı ekrandan geçmesi lazım. ya da gevşemiş olabilir. benimde yanmıştı bi kere. yol b.sayarın check plate light yazısı geçti. indi arka plkalık ışıklarından birinin yanmadığını gördüm. parmağımla oraya vurdum ve ışık yeniden yandı uyarıda gitti :)

operatormurat
11/04/2011, 02:15
sarı motor işareti birçok seçenekli bir ikazdır,araçlardaki birçok sensörden birinin arızalandığını veya yakıt ve enjeksiyonda bir problem olduğunu belirtir,test cihazı kesin bir cevap verir...

SERTAC_KAYA
11/04/2011, 23:19
çok teşekkürler arkadaşlar varolun.Ankaraya bekleriz :)

operatormurat
11/04/2011, 23:27
arkadaşlar bende de sarı renk ampul biçiminde ışık yanıyo ne anlama geliyo.malum seçimler de yaklaşıyo onunla alakalı bişi olmasın :)
sertaç araban oyu şimdiden kullanmış,oyunu ampule vermiş,senide ikna etmeye çalışıyor olmasın...(park, stop, fren veya sinyal ampullerini kontrol et bir tanesi patlak)