PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri park sensörü

zafermutlu
03/11/2010, 22:50
arkadaşlar arabayı şimdi otoparka parkettim. bu geri park sensörünün ayarlarını degiştirmek mümkün mü. direk öttügünden daha fazla yanaşmam gerekiyor. bu şekilde hiçbir işime yaramıyor. unutmadan sorayım dedim..

lionT-JET
03/11/2010, 23:23
bence en guzeli bir tane anahtar koyup park sensorunu iptal edersiniz.passat,mercedes gibi araclarda iptal dugmesi var.

Buremir
03/11/2010, 23:37
o iş biraz hissiyat ile ilgili aslında ben direk ötmeye başladıktan sonra 20 cm daha ilerliyorum tam oluyor alıştırdım kendimi :D

bunun haricinde ayarı yok maalesef

OzzY
04/11/2010, 01:39
sensörleri değiştirmek lazım. piyasada bildiğim en hassas cenmax var 15 cm e kadar ölçüyo

ben hepsiburadadan dandik bişey almıştım 40 cme kadar ölçüyo ama bana fazlasıyla yetiyo. ilk taktığımda 40 cm çok. gereksiz oldu diye düşünmüştüm ama çok rahat ettim.

zafermutlu
04/11/2010, 09:39
demek ki eski usul devam, vurma sesi gelmedikce sorunyok:)

femoli
04/11/2010, 13:40
30 cm minumumdur değişim olmuyor malzesef ..

OzzY
04/11/2010, 13:42
30 cm minumumdur değişim olmuyor malzesef ..

cenmaxın 15 cm modeli var. corollada kullanıyorum önler 15 arkalar 20 cm

https://www.parkmatik.com/4305.html

ademtahir
04/11/2010, 13:45
zafer ne işin var park sensörü ile gözlerin görmüyormu arkadaşım :D

Nejionea
04/11/2010, 13:47
Bendeki sensörler 20cm ye kadar ölçüyor .

zafermutlu
04/11/2010, 13:49
zafer ne işin var park sensörü ile gözlerin görmüyormu arkadaşım :D

adem olmasa sorun yok olunca ötüyor. adamın kafasını karıştırıyor. hergün iki defa en az arabayı çektigim yeri görsen bırakırsın arabayı taksiyle gidersin:)

evolodi
04/11/2010, 13:50
zafer abi ötmeler hizlanana kadar gidecen başka çare yok :)

Absent
04/11/2010, 13:54
Zafer abicim sana katılıyorum vurdumu durcan :)

zafermutlu
04/11/2010, 14:00
onur ben de direk ötüyor ama aynalar saolsun ben çarpmam. sensör yokken çarpmamışım bu faydasız bir şey sadece şöyle 10cmligi olsa iyi olurmuş...

ali eskiden park sensörü mü varmış :)

evolodi
04/11/2010, 14:02
kamerali olan sensörler var bir de onlar enteresan

Absent
04/11/2010, 14:21
Pederin arabadaki sensörler müzik sisteminin ekranda gösteriyo kafası karışıyo adamın öterken tamponların önünde yada arkasında gösteriyo cisimleri öle bırakıom ben arabayı 1 karış yer kalıyo öle anlıyom bende:D

gousto
18/01/2011, 21:33
arkadaşlar aracıma park sensörü aldım hafta sonu montajlatacağım...aslında ben montajlamak istiyorum ama tamponun içi dolgumu değil mi tam bilmiyorum bununla birlikte birde geri vites lambasından elektrik alma işi var tabiki...ve en önemlisi sensörlerin yerlerii....emo. ve funlar' da bu donanım standart ben tampona yerleşecekleri ölçülerin orjinale uygun olmasını istiyorum...nette biraz araştırdım ama bulamadım...arkda tampona orjinal dağılım ölçülerini bilen ya da bu konuda yardımcı olabileicek arkadaşların yardımlarını bekliyorummmm...

StrawBeeRy
18/01/2011, 21:37
arkadaşlar aracıma park sensörü aldım hafta sonu montajlatacağım...aslında ben montajlamak istiyorum ama tamponun içi dolgumu değil mi tam bilmiyorum bununla birlikte birde geri vites lambasından elektrik alma işi var tabiki...ve en önemlisi sensörlerin yerlerii....emo. ve funlar' da bu donanım standart ben tampona yerleşecekleri ölçülerin orjinale uygun olmasını istiyorum...nette biraz araştırdım ama bulamadım...arkda tampona orjinal dağılım ölçülerini bilen ya da bu konuda yardımcı olabileicek arkadaşların yardımlarını bekliyorummmm...
bende orjinal var ama hiç ölçmedim :) ölçmeye gerek yok net bir resim koysam ona göre yeri anlarsınız herhalde

hatta garajıma girerseniz orada arkadan çekilmiş foto var net belli oluyor

gousto
18/01/2011, 21:42
bende orjinal var ama hiç ölçmedim :) ölçmeye gerek yok net bir resim koysam ona göre yeri anlarsınız herhalde

hatta garajıma girerseniz orada arkadan çekilmiş foto var net belli oluyor

eğer çıkartabilirsem kaba tabir şekilinde çözerim yerini keşke bi cesaret edebilsemde kendim montajlayabilsem :D

segin
18/01/2011, 21:44
markası nedir bilmiyorum ama bendeki 15 cm kaldığında direk ötmeye başlıyor

StrawBeeRy
18/01/2011, 21:45
eğer beceremem derseniz hafta sonu uygun bir saatte gel abi takarız ;)

tutkuaydin41
18/01/2011, 21:48
sensorlerın arası 30 yada 40 ar cm tım dıye duydm puntoya baglayan bır elektrıkcıden duydum

gousto
18/01/2011, 22:13
eğer beceremem derseniz hafta sonu uygun bir saatte gel abi takarız ;)

Mertcim eğer ki cesaret bulamazsam...yollara düşerim yanına gelmek için... :) yardımcı olursan çokta sevinirim...

sensorlerın arası 30 yada 40 ar cm tım dıye duydm puntoya baglayan bır elektrıkcıden duydum

sersörün kullanma kılavuzunda bilgiler mevcut ama genel ölçüler...ben grande puntonun orjinal tampon ölçülerinde olmasını istiyorum...

OzzY
18/01/2011, 23:35

bende orjinal yerlerinde olsun istiyodum, size 3 önerim var
1 fotoğraf üzerinden ölçekleyin yerleri tespit edin
2 bi araç bulun ölçün(bana bu şekilde rastgeldi :D ama malesef attım ölçüleri) en iyisi bu bence, istanbulda bi avmye gitseniz bi tane denk gelir heralde :D 1 dk sürmez ölçmesi
3 servis yerlerinin belli olduğunu ama tamponu sökmek gerektiğini söyledi.(ben yerleri işaretleyip servise uğramıştım seyyar matkabım olmadığı için, böyle yapmayalım söküp yapalım orjinal yerleri belli demişti)

bide dikkat edin, orjinalde orta sensörlerin arası epey var araya plaka giriyo, elinizdeki sensörlerin o aralığa uygun olup olmadına bakın.

gousto
19/01/2011, 00:36
avm olayını pazar günü denedim kardeşim ama şansıma herhalde park senörlü bir puntoya denk gelemedim...nette ve mert kardeşin tamponundan mesefeleri kestirebildim aslında...1 cm ya da 2.cm falan fark eder sanırım...sensörlerin kabloları baya uzun poblem olacağını sanmıyorum...aslında daha öncede yazdığım gibi bende monte etmek istiyorum ama tamponun iç dolgu malzemesini bilmediğimden dolayı tırsıyorum :)