PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt kesici devre dışı

zafer murat
03/11/2010, 11:13
Arkadaşlar mrb aracımda bu sabah garajdan çıkartırken kontağı çevirmemle böyle bir yazı ile karşılaştım sarı üçgen ikazı yanıyordu Ekranda yakıt kesici devre dışı yazdı kontağı kapattım açtım bir daha yazmadı araç çalıştı.kitapçıkta okudum kazadan sonra bu ışık yanar diye ama allaha şükür bugüne kadar kaza olmadı.Yanlız gece deprem oldu sarsıntıdanmı acaba etkisi vardır.Teşekkürler...

Du Hast
03/11/2010, 11:17
yakıt kesici darbe sensöründen aldığı bilgiye göre yakıtı keser. bazen yazılımsal hata nedeniylede kesebilir. eğer bu yazı çıktığında araç çalışazsa ve araç GP ise torpidonun sağ altında düğmesi vardır oraya basıp yakıt kesiciyi devre dışı bırakabilirsiniz.

zafer murat
03/11/2010, 11:19
araç fiorino şuan çalışıyor araç ama yine deneyicem servisemi başvurmak gereklidir.

circassiancomis
29/12/2010, 11:24
kesinlikle servise gösterilmesi gerek, o uyarıyı veren araç çalışmaz çalıştırmak içinde kitapcıkta yazdığı gibi kontağı açıp sağ sinyal sol sinyal tekrar sağ sinyal sol sinyal kontağı kapat. bu işlemden sonra araç çalışır ama kesinlikle yavaş yavaş gidip servise gösterilmesi gerek..

ozay06
29/12/2010, 15:45
Bu sayfada aynı konu başka bir arkadaş tarafından açılmış O konuyuda dikkatlice okuyun arkadaşlar Aynı problem yüzünden 120 km ile giderken motorun durduğunu yazmış Dikkatli olun

zafermutlu
29/12/2010, 15:51
ben bu olayları okudukca araçtan soguyorum. hadi sorun çıktı birde halledilmeyince gelde fiattan araç al ..

zafer murat
29/12/2010, 16:27
Bu konuyu geçen ay ben açmıştım evet allahtan araç evin önündeyken yapmıştı bunu 2 kere tekrarlamıştı 2. sefer servise gittiştim bilgisayara bağladılar arıza vermedi sonra akü kutup başlarını temizlenmişti bir dahada tekrarlamamıştı inşallah tekrarlamaz çünkü tekrar aynı sefer yine yaparsa aracı bırakıcaktık ecu inceliyeceklerdi.

Du Hast
29/12/2010, 16:56
Bu sayfada aynı konu başka bir arkadaş tarafından açılmış O konuyuda dikkatlice okuyun arkadaşlar Aynı problem yüzünden 120 km ile giderken motorun durduğunu yazmış Dikkatli olun
sollama esnasında motor durmasında başka nerede durursa dursun :)
bu esnada önemli olan vitesi boşa atmadan kenara yanaşmak olur. vitesi boşa atarsanız motor vakum yapmayacağı için frenler şişer ve arabayı durdurmak neredeyse imkansızlaşır.

biyomann
03/01/2016, 23:23
benimde basıma geldi 2 gun once fan acık kaldıgı ıcın aku bosalmıstı takvıye ile calıstı sabahta calıstı sıkıntı olmadı akuye baktırıp fanı kontağa baglatmak için sanayıye ustaya buraktık usta calısıtırammıs ekranda yakıt kesici devre dısı yazıyo dedi kaldı. hareket yok on gostergede tum ısıklar sonmuyor yanmaya devam ediyor mars basmıyor kapatıyom acıyom duzelmedi burdaki usta sanzımanda sorun var değişecek dedi diğeri baska bisey dedi fıat destek hattından servisi bağladılar kaza hasar oldumu vitesle alaklı değil dedi mars basmıyorsa mars dinamosu yanmıs olabilir ya da aku de sorun olabilir tahminleri yaptı yarın servise götürecez bakalım daha once de bi kac kez aynı sorunu vermişti ama kontağı kapatınca duzelmıstı bu sefer sıkıntı büyük Ankara da servis olarak Kartası sectık daha önce de oraya götrüldüğü için... yazarım yarın

feyzullah
03/01/2016, 23:30
benimde basıma geldi 2 gun once fan acık kaldıgı ıcın aku bosalmıstı takvıye ile calıstı sabahta calıstı sıkıntı olmadı akuye baktırıp fanı kontağa baglatmak için sanayıye ustaya buraktık usta calısıtırammıs ekranda yakıt kesici devre dısı yazıyo dedi kaldı. hareket yok on gostergede tum ısıklar sonmuyor yanmaya devam ediyor mars basmıyor kapatıyom acıyom duzelmedi burdaki usta sanzımanda sorun var değişecek dedi diğeri baska bisey dedi fıat destek hattından servisi bağladılar kaza hasar oldumu vitesle alaklı değil dedi mars basmıyorsa mars dinamosu yanmıs olabilir ya da aku de sorun olabilir tahminleri yaptı yarın servise götürecez bakalım daha once de bi kac kez aynı sorunu vermişti ama kontağı kapatınca duzelmıstı bu sefer sıkıntı büyük Ankara da servis olarak Kartası sectık daha önce de oraya götrüldüğü için... yazarım yarın

Geçmiş olsun.

suhaakin
04/01/2016, 00:25

ilginçmiş gerçekten. sonucu bildirirseniz sevinirim. merak ettim.

biyomann
12/01/2016, 01:29
Ancak yazıyorum araba 1 gün serviste kaldı aradılar almaya gittik 25 km sonra benzinlik te durunca yine yakıt kesici devre dışı yazdı çalışmadı FIAT üzerinden servise bağlanıp kartas servis çekici gönderip âldi arabayı (çekiciyi veklerken araba duzelmisti ana sorunun cozulmesi icin gonderdik) 2 gün daha serviste kontrol ettiler önemli bi sorunla karşılaşmadık ama direksiyon altındaki sigortalar da şase ve temassizlik oldugunu farkettik oraya müdahale ettik dediler sorun çıkarsa mutlaka haber edin diye aldık arabayı henüz bi sıkıntı yok bakalim ikinci bakım da ücret alınmadı ve bi de bana arabayı el freni çekik N de park et dediler ben viteste park ediyordum. Araba triptobik siz nasıl park ediyorsunuz