PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sari unlem isareti ve uyari yazisi, yardim

emtue
02/11/2010, 22:28
Merhaba,

Bugun sikisik trafikte sari unlem isareti yanmaya basladi, yol bilgisayarinda "chech stop lights" uyarisi belirdi.

Sonra ilerlerken sondu ve frene basinca tekrar yandi, tekrar sondu. En son araci parkettim, frenlere bastim ve stoplari kontrol ettim 3u de yaniyordu. Uyari isigi da yaniyor halen. Sol on farim yanmiyor 3 gundur, ama herhangi bir uyari yoktu. Sizce neden olabilir?

Bir de arada bir hiz gostergesi bir anda yukseliyor direksiyon sertlesiyor ama bunu city arizasinin habercisi olarak goruyorum insallah alakasi yoktur :)

serkankucuk
02/11/2010, 22:41
fren ampullerinden biri yanmıyor...

gemlikli_55
02/11/2010, 22:42
ampulleri kontrol et biri patlak
buna plakalık ampulleride dahil

StrawBeeRy
02/11/2010, 22:43
sol ön far yanmıyorsa ampullerden yapıyordur tek tek hepsini kontrol edin plakalıklarada bakın

serkankucuk
02/11/2010, 22:45
chech stop lights demiş arkadaşlar fren lambası yanmıyor işte....
plaka ampulu olsa check plate lights derdi..
far ampulu olsa check running lights derdi...

gemlikli_55
02/11/2010, 22:47
olsun hepsini bir kotrol etmekte fayda vardır bence:)

emtue
02/11/2010, 22:52
arkadaslar yazdim da ifade edemedim sanirim,

kontrol ettim uyari halen yaniyorken bastim frene sag sol stoplar ve tavana yakin olan 3. stop yaniyordu. sadece plakalik aklima gelmedi, ayrica 3 gundur on far patlak ona uyari vermeyen araba yanan arka lambaya uyari verdi sizce de garip degil mi? :)

serkankucuk
02/11/2010, 22:57
valla ben sık sık ampül patlatıp bu uyarıları gördüğüm için önden bi ampul patlamış olsa check running lights yazısı yazar demiştim... ama fren lambanız gidip geliyodur belki??
bi de araba hızlanınca direksiyon sertleşir normaldir...

emtue
02/11/2010, 23:17
valla ben sık sık ampül patlatıp bu uyarıları gördüğüm için önden bi ampul patlamış olsa check running lights yazısı yazar demiştim... ama fren lambanız gidip geliyodur belki??
bi de araba hızlanınca direksiyon sertleşir normaldir...

rolantideyken hiz gostergesi artiyor asil mesele bu :)

Du Hast
02/11/2010, 23:44
rolantideyken hiz gostergesi artiyor asil mesele bu :)
gösterge yazılımını serviste güncelleyin, devir v.s. yükselme sorunu kalmaz, o sorun tamamen yazılımsal.

uyarı lambası mevzu iiçin tüm lambaları kontrol edin kesin bir yerlerde patlak vardır :)

emtue
02/11/2010, 23:50
gösterge yazılımını serviste güncelleyin, devir v.s. yükselme sorunu kalmaz, o sorun tamamen yazılımsal.

uyarı lambası mevzu iiçin tüm lambaları kontrol edin kesin bir yerlerde patlak vardır :)

:) bunu duyduguma cok sevindim, zaten lambalar icin ve polen filtresi icin gidecektim yazilim guncellemesi de yapilsin. Batti balik yan gider; aracin yazilim guncellemesi var mi peki o da aradan ciksin :)

Du Hast
02/11/2010, 23:52
:) bunu duyduguma cok sevindim, zaten lambalar icin ve polen filtresi icin gidecektim yazilim guncellemesi de yapilsin. Batti balik yan gider; aracin yazilim guncellemesi var mi peki o da aradan ciksin :)
rica ederseniz hepsini güncellerler :D

OzzY
03/11/2010, 00:10
kenardaki fren lambalarının çiftli olduğunu biliyosun demi. yani park açıkken yanıyo frene basınca daha kuvvetli yanıyo. check stop lights dediğine göre ve frene basınca yandığına göre sadece fren lambası olabilir. activede bile ayrı ayrı kontrol ediyo(ayrı ayrı yazamıyo ama :D)

far ampülleri için uyarı sistemi yok sadece parklar için var.

lamba yanmasına rağmen uyarı veriyosa hafiften bi tıklat stopa temassızlık filan oluyodur kafası karışıyodur.

emtue
03/11/2010, 00:34
stoplarin ciftli oldugunu bilmiodum, on far icin zaten gidecektm arkaya da baktirrim. ben kurcalayinca genelde elimde kaliyor bir de zamanima uzuluyorum :)

Du Hast
03/11/2010, 01:51
kenardaki fren lambalarının çiftli olduğunu biliyosun demi. yani park açıkken yanıyo frene basınca daha kuvvetli yanıyo. check stop lights dediğine göre ve frene basınca yandığına göre sadece fren lambası olabilir. activede bile ayrı ayrı kontrol ediyo(ayrı ayrı yazamıyo ama :D)

far ampülleri için uyarı sistemi yok sadece parklar için var.

lamba yanmasına rağmen uyarı veriyosa hafiften bi tıklat stopa temassızlık filan oluyodur kafası karışıyodur.
benim ön farlarda uyarı var :D biraz dynamicten bozmanın ürünü galiba, yada fiat gerçekten garip bir araba üreticisi :D

OzzY
03/11/2010, 02:31
benim ön farlarda uyarı var :D biraz dynamicten bozmanın ürünü galiba, yada fiat gerçekten garip bir araba üreticisi :D

ilginç ben dynamiclerdede yok sanıyodum. aslında gereksiz bi uyarı olmuş fiat nası koymuş hayret(herkes farının patlak olduğunu anlar heralde) hoş söz meclisten dışarı bayanlar anlamaz heralde:D

bak aklıma geldi, 1 ay önce filan nizamiyeden yürüyerek geçiyorum arkadan bi araba geliyo garip bi sesle döndüm baktım sağ arka tekerlek patlak hava sıfır. kadın nizamiyede durdu görevliye arabayı çarptım nolmuş bi bakarmısınız dedi :D:D:D

annemde yapmış benzer şeyi sabah işe gitmiş akşam çıkışta nizamiyede lastik patlak diye uyarmışlar :D:D

fiatın garip olduğu kesin :D çok alakalı değil ama yine aklıma geldi
mareanın jant kapağını kırdım, koştum müslüm abiye elinde olmayınca acil lazımdı biyerde varmı diye sistemden bakalım dedik. mareanın 40 tane jant kapağı çıktı :D:D bi arabanın 40 farklı jant kapağı olurmu arkadaş ya :D