PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam açık kalmış

abulbul08
01/11/2010, 19:46
3 gündür araba evin önünde duruyordu.Bugün okuldan eve gelirken arabnın yanından geçiyordum ve arka sol kapıya el attım kapı açıldı.Diğer kapılar kapalı. Anahtarı evden aldım kumandadan açıp kapattım kapı kilitlenmiyor. Kapının içinde kilit yerinin üzerinde bir mandal var bunu yukarı kaldırdım kapıyı kapattım.kapı kilitlendi daha dışardan açılmadı.(Diğer kapıları açsam bile)Bende içerden açtım.sonra kapıyı kapatıp kilitledim ve kapı normal bir şekilde kilitlendi.bir kaç deneme yaptım ve bir sorun olmadı.
Bu olay Neden olmuş olabilir?
Bundan sonra artık kapıları kilitledikten sonra kontrol etmek gerekecek.

eskibur
02/11/2010, 22:33
Akıla soru işaretleri düşüren bir durum olmuş gerçekten, gece aklınıza bile gelir kontrol etmezseniz acaba kilitlendi mi diye. İnsanı uykudan uyandırır :)

Ben de merak ettim bilen birileri cevap verir şimdi

Ceday
02/11/2010, 23:20
Ya abi bide bunu çıkarmayın paranoyak olduk zaten herseyden :)

Moosty
03/11/2010, 12:54
3 gündür araba evin önünde duruyordu.Bugün okuldan eve gelirken arabnın yanından geçiyordum ve arka sol kapıya el attım kapı açıldı.Diğer kapılar kapalı. Anahtarı evden aldım kumandadan açıp kapattım kapı kilitlenmiyor. Kapının içinde kilit yerinin üzerinde bir mandal var bunu yukarı kaldırdım kapıyı kapattım.kapı kilitlendi daha dışardan açılmadı.(Diğer kapıları açsam bile)Bende içerden açtım.sonra kapıyı kapatıp kilitledim ve kapı normal bir şekilde kilitlendi.bir kaç deneme yaptım ve bir sorun olmadı.
Bu olay Neden olmuş olabilir?
Bundan sonra artık kapıları kilitledikten sonra kontrol etmek gerekecek.

Kilitlemeye çalıştığınızda aracın flaşörleri hızlı hızlı yanıp sönüyorsa kapıları kilitleyememiş demektir, ya kapılardan biri tam kapanmamıştır ya da bagaj açıktır.

Yerine tam oturmayan bir kapı olabilir.

Scottie
03/11/2010, 13:21
sadece bir kapı kilitlenmemiş. kapıyı kapatan aksamda sorun olabilir. diğer kapılar kilitleniyor ve sadece bir kapı açılmıyorsa kumanda da yada başka bir şeyde sorun yoktur. servise danışmakda fayda var.. servise danışana kadar ise her kilitlemeden sonra tüm kapıları kontrol edin..

atom43
03/11/2010, 19:54
aynı sorun bendede var sol arka kapım aldıgım gunden beri acık cozumunu bilmiyorum ugrasmadımda acıkcası ama adamın aklı kalıyor şu mandal neymiş onu yukarı kaldırdın oldumu merak ettim

abulbul08
03/11/2010, 21:51
Kilitlemeye çalıştığınızda aracın flaşörleri hızlı hızlı yanıp sönüyorsa kapıları kilitleyememiş demektir, ya kapılardan biri tam kapanmamıştır ya da bagaj açıktır.

Yerine tam oturmayan bir kapı olabilir.

Araba normal kilitleniyor.Kapı açık uyarısı vermiyor.Fakat kapı açık kilitlenmiyordu.

İşin kötü tarafı 3 gün boyunca arabaya hiç bakmamıştım.ya birisi girseydi arabaya

aynı sorun bendede var sol arka kapım aldıgım gunden beri acık cozumunu bilmiyorum ugrasmadımda acıkcası ama adamın aklı kalıyor şu mandal neymiş onu yukarı kaldırdın oldumu merak ettim

Kapının kilit mekanizmasının hemen üstünde bir boşluk var.altındada var. altındaki çocuk kilidi.üstündekinin içindeki yapıyı tornavidayla yukarı kaldırdım.kapı artık dışardan hiç açılmadı. içerden açabildim sonra normale döndü.
artık servise ayağım düşerse baktırırım.

atom43
04/11/2010, 02:15
Araba normal kilitleniyor.Kapı açık uyarısı vermiyor.Fakat kapı açık kilitlenmiyordu.

İşin kötü tarafı 3 gün boyunca arabaya hiç bakmamıştım.ya birisi girseydi arabaya
abi kimse akıl edipte sol arka kapısının acılıp acılmadıgına bakmıyor ben arabayı nerelerde bıraktım icinde ruhsatla birşey olmuyor merak etme sen yeterki çevrenden kimseye soyleme bu durumu

segin
06/11/2010, 22:52
hazır konuyu bulmuşken sorayım arka kapı içlerinde iki tane kilit yeri var nedir onlar biri çocuk kilidi ama hangisi diğeri ne işe yarıyor????

abulbul08
07/11/2010, 21:05
hazır konuyu bulmuşken sorayım arka kapı içlerinde iki tane kilit yeri var nedir onlar biri çocuk kilidi ama hangisi diğeri ne işe yarıyor????

alttaki çocuk kilidi.çevirdinmi sadece dışardan açılıyor. üsttekini bilmiyordum ama denemelerden sonra oda çacuk kilidinin tam tersi çalışıyor.içerden açılıyor dışardan açılmıyor.