PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal kartı değişecekmiş, Lütfen yardım!

seyyah_seyyah
31/10/2010, 23:58
Ark.lar airbag uyarı ışığı ara ara yanıyodu, özel servise gittim, sinyal kartı deiğişecek dedi ve 400 küsür fiyat çıkarttı, bende yaptırmadım. Zamanla direksiyon kumandalarıda bozulacak dedi ve aynen ööle oldu bozuldu
:(( Şimdi naapmam lazım bu sinyal kartı nedir? Fiyatı uygunmudur? Busorunu yaşayan varmııı???

karakushasan
01/11/2010, 01:48
selam kardeşim sinyal kartı dediği sinyal kolları ve bozulan parça sinyal klunun içindeki sargı şeklindeki flex kablo;)

karakushasan
01/11/2010, 01:51
buarada büyük ihtimal kornanda çalmıyodur yada oda gidecektir ileriki zamanlarda..

seyyah_seyyah
09/11/2010, 14:49
Anladım kardeşim saolasın. Peki bu fiyatı konusunda ne diyosun? Normal mi?
Yada tamir imkanı olmuyomudur?
Ve öölece kullanıorum hava yastığı aktifmidir???

MURAT_41_41
09/11/2010, 15:02
fıyat konusu dogru dur tamır olarak hatırlamıyorum ama aynı sıkayetle ılgılı bı kaç kısı konu acmıs bı bak ıstersen airbag aktıf degıl malesef kaza esnasında acılmayabılır

seyyah_seyyah
09/11/2010, 18:20
Konu açanlardan link verebilirmisin?
Ben baktım ama herkes şey dio koltuğun altındaki kablolardan vs... yani hiç duymadım bu sinyal kartı mevzusunu, buarada arada bi çalışıo direksyon kumandaları???
Lütfen yardım. Yada uygun fiyatlı bulabileceğimiz yer varmıdır?

karakushasan
09/11/2010, 18:31
kardeşim öncelikle sana sorununu söylim koltuk altı kablosuyla alakası yok senin sorununun şayet direksiyon tuşları ve kornadada sorun yaşıyorsan dediğim yerden başka yerde sorun arama ya değiştireceksin yenisi 370TL yada tamir ettireceksin oda 100TL gibi bir fiyat ama herkese tamir ettirme derim herkesin yapacağı iş değil saygılar...

karakushasan
09/11/2010, 18:34
buarada airbag şuan aktif değil kardeşim fiyat dörtyüz küsür pahalı bence en son bildiğim kadarıyla 370-390 arası idi en fazla oda şayet söktürüp gönderme şansın olursa tamir ettiririm senin için benim yaptırdığım yere bende aynı sorunu yaşamıştım 2 ay oldu heralde maşallah sorun yok şuan;)

seyyah_seyyah
09/11/2010, 20:28
Hasan eyvallah kardeşim çok güzel açıklamışsın, teşekkürederim. Söküp gönderince ben kullanamayacakmıyım o arada. Bide ben şuan İskenderundayım acaba adanada falan yaptıramazmıyım bilgisi olan varmı???

smartmavi
09/11/2010, 20:44
Bir de yetkili servise danışın. O da yüksek fiyat verirse Bosch yetkili servis bulmaya çalışın; bildiğim kadarıyla elektrik/elektronikte çok iyiler..

karakushasan
09/11/2010, 20:55
Hasan eyvallah kardeşim çok güzel açıklamışsın, teşekkürederim. Söküp gönderince ben kullanamayacakmıyım o arada. Bide ben şuan İskenderundayım acaba adanada falan yaptıramazmıyım bilgisi olan varmı???

şimdi şöyle kardeşim söküp göndereceğin parça normalde sinyalin içinde daha doğrusu sinyal kollarının içinde sargı şekilndeki kablodur ama onu iyi bilen birine söktürmen lazım şayet orda dediğim flex kablodur onu yenileyebilecek biri varsa orda yaptırabilirsin flex kablo 12 kanallı ve bazıları kopmuş zamanla hepsi kopuyor ve bütün işlevini kaybediyo şayet yapan olmazsa yardımcı olurum sana kardeşim;)

karakushasan
09/11/2010, 20:58
Bir de yetkili servise danışın. O da yüksek fiyat verirse Bosch yetkili servis bulmaya çalışın; bildiğim kadarıyla elektrik/elektronikte çok iyiler..

kardeş yetkili servis tamirle uğraşmıyor direk parça değişio oda sağlam olan sinyal kollarıyla birlikte değiştiriyorlar bosh servislerde okadar detaya inmiyor bostancı bosch servisine gitmiştim ama pek faydası olmamıştı

Buremir
09/11/2010, 21:45
bende sinyal kol grubu var spraliyle birlikte istersen eğer

Misafir
10/11/2010, 09:56
Ark.lar airbag uyarı ışığı ara ara yanıyodu, özel servise gittim, sinyal kartı deiğişecek dedi ve 400 küsür fiyat çıkarttı, bende yaptırmadım. Zamanla direksiyon kumandalarıda bozulacak dedi ve aynen ööle oldu bozuldu
:(( Şimdi naapmam lazım bu sinyal kartı nedir? Fiyatı uygunmudur? Busorunu yaşayan varmııı???

Merhaba, sinyal ünitesinin değişmesi gerekiyor. Yetkili servislerde 350 - 400tl gibi bir fiyatı var, parça garantisi de alırsınız.

mehmetsafran
10/11/2010, 11:56
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/20222-airbag-isiginin-yanip-sonmesi.html
benim de böyle bir sorunum vardı. hala hallettiremedim. istanbula hasan arkadaşın yanına gidecem müsait bir zamanda kuvvetle muhtemel yaza kadar kalacak

sinanunlu
10/11/2010, 14:17
aynı şey benim başımada geldi. serviste değiştirme derim ben. dışarda tamir ediyorlar her ne kadar servis tamir olmayacağını iddaa etsede bn sanayide bir ustaya yaptırmıştım.

takres
10/11/2010, 17:27
maalesef aynı sorun bende de var bugün sanayide bir iki ustaya gittim onlarda en iyisi değişmek yapılınca bir iki ay sonra tekrar bozulur diyorlar ne yapacağım bende bilmiyorum serviste değiştirmek de çok pahalı

Du Hast
10/11/2010, 18:12
maalesef aynı sorun bende de var bugün sanayide bir iki ustaya gittim onlarda en iyisi değişmek yapılınca bir iki ay sonra tekrar bozulur diyorlar ne yapacağım bende bilmiyorum serviste değiştirmek de çok pahalı
ankaradaki yıldız sanayi sitesine gidin. güven otoyu bulun arka tarafında fiat bölümü var. elemana alacağınız parçayı tarif edin çıkmasını alın :)

takres
10/11/2010, 18:43
ankaradaki yıldız sanayi sitesine gidin. güven otoyu bulun arka tarafında fiat bölümü var. elemana alacağınız parçayı tarif edin çıkmasını alın :)

peki bu parçayı ne kadara alabilirim çıkmacıda

karakushasan
10/11/2010, 19:39
evet çıkmada alternatif arkadaşlar çıkma bulabilen bulsun derim çıkma fiyatlarıda 100-150 arası değişio bildiğim kadarıyla

Du Hast
11/11/2010, 01:31
peki bu parçayı ne kadara alabilirim çıkmacıda
adam ne fiyat verirse sen yarısını söyle ortada buluşursunuz :)
hurdacılar fiyat atarlar kafalarından, sen zorlarsan "bırak abi 3 5 de biz ekmek yiyelim" dersen uygun fiyata alırsın :)

seyyah_seyyah
11/11/2010, 23:41
Teşekkürler ark.lar yorumlar için, önerileriniz doğrultusunda inş. en kısa zamanda halledecem:(

resistance
21/11/2010, 01:33
ben sorunumun ne olduğunu bilmediğim için önce hava yastığı ışığı diye forumda başlık açmıştım. sonra sağolsunlar arkadaşlar sinyal kartı diye yönlendirdiler. google da aratınca bu sayfa çıktı.. Halil acaba sen ne yaptın bu işi. konu hakkında bilgi verirsen çok sevinirim.

Du Hast
21/11/2010, 03:00
ben sorunumun ne olduğunu bilmediğim için önce hava yastığı ışığı diye forumda başlık açmıştım. sonra sağolsunlar arkadaşlar sinyal kartı diye yönlendirdiler. google da aratınca bu sayfa çıktı.. Halil acaba sen ne yaptın bu işi. konu hakkında bilgi verirsen çok sevinirim.
https://forum.grandepuntotr.com/416366-post13.html

seyyah_seyyah
23/03/2011, 22:54
Ark. lar ben 5 ay bu sorunu çektim sonunda kornamda 1 aydır yoktu ve en az 5-6 kere kaza tehlikesi atlatıım;(( araştırıp sormadığım yer kalmadı...
Sonunda orjinal bi sinyal ünitesi aldım 320 lira taksitte yaptım 30 lirada takma parası verdim ve hemen takar takmaz airbag ışığı söndü, kumandalar çalıştı ve ççok şükür kornamda hemen çalıştıı.....
Sorun yaşayan ark.lara duyurulur bi 350 lirayı gözden çıkarın garanti olsun zaten randıman alamayacağınız çıkmalarda 150-200 den aşağı yok onada güvenmeyin derim. Başınız ağrımasın... Herkese geçmiş olsun...

caner_ege
30/10/2011, 03:36
arkadaşlar kusura bakmayın yazmak için epey bi geciktim ama aynı durumdan bende şikayetçiydim... fiat müşteri hizmetlerini arıyosunuz şikayetinizi bildiriyosunuz... fiyatı ordaki arkadaşa veriyorsunuz ve hangi servisten o fiyatı aldığınızı söyluyorsunuz sonrada o servis 2 gün içinde size dönuyor ve diyor ki 150-200 gibi bir rakama bulduk size o parçayı... bu kadar basit... ve inanın müşteri hakları die bişey var fiat ta gerçekten ... ben 2 yaşındaki aracımın bi direksiyon tuşu için 400 tl veremem yazık o paraya dedim ve müş. hiz. arayıp şikayet ettim saolsun lar 2 gün içinde yardımcı oldular....

Chameleon
16/11/2011, 03:14
-rezerve-

Aynı problem bende de var korna çalışıyor. Önce kanal ve şarkı değiştirme butonu bozuldu. Sonra ses ayarı ve mute. Şimdi de airbag ışığı sürekli yanıyor. Servis temassızlıktan da olabilir kartında değişmesi gerekebilir dedi. Yarın söküp bakacaklar. 430 liraymış komple kollarla beraber. Temassızlıktansa 20-30 liraya halledilir dedi.

ozger
24/11/2011, 18:41
arkadaşlar kusura bakmayın yazmak için epey bi geciktim ama aynı durumdan bende şikayetçiydim... fiat müşteri hizmetlerini arıyosunuz şikayetinizi bildiriyosunuz... fiyatı ordaki arkadaşa veriyorsunuz ve hangi servisten o fiyatı aldığınızı söyluyorsunuz sonrada o servis 2 gün içinde size dönuyor ve diyor ki 150-200 gibi bir rakama bulduk size o parçayı... bu kadar basit... ve inanın müşteri hakları die bişey var fiat ta gerçekten ... ben 2 yaşındaki aracımın bi direksiyon tuşu için 400 tl veremem yazık o paraya dedim ve müş. hiz. arayıp şikayet ettim saolsun lar 2 gün içinde yardımcı oldular....

Ya gerçekten böyle bişey var mı deneyelim mi? Ya sinir oldum. bu sunduğunuz deneyelim mi? Ağaçlı bugun bana 425 TL çekti....Oda 1 ay sonraya...

ozger
24/11/2011, 18:53
Ya gerçekten böyle bişey var mı deneyelim mi? Ya sinir oldum. bu sunduğunuz deneyelim mi? Ağaçlı bugun bana 425 TL çekti....Oda 1 ay sonraya...

Ya cevabını bekleyemedim aradım nolacak bilmiyorum. Sonuçları başkaları gibi yazmamazlık yapmam. Bence bu forumu azıcık eleştirmek gerekirse en büyük sorun, problemi buralara yazarken çözümleri de aynı titizlik ile yazmamak.

Teşekkürler...

krm1983
24/11/2011, 18:56
Benim de korna bazen çalmamazlık yapıyor.Ama diğer belirtiler yok.Sorun kornada mı başlıyor ilk olarak?

ozger
25/11/2011, 10:43
Müşteri hizmetlerini aramak işe yarıyor hatta ben fazlasını bile yaptım ayrıntı veremiyorum henüz sonuçlandığı için ama bi ilerleme var.Bu aklı veren caner arkadaşa teşekkür ederim.

kara kız
25/11/2011, 17:25
sinyal kartı arızasını tamir eden arkadaşın dükkan bilgileri burad arkadaşlar.. 100-125 lira arası bir fiyatla airbag sargılarını yapıyor..
https://yerimibil.com/default.asp?id=244&aspplus=firmadetay

ozger
27/11/2011, 01:07
Arkadaşalar Müşteri hizmetlerini aradım yetmedi. KOÇ 'a şu maili attım:

"Adamın “Biri ülkemde kazandığımın bir kısmı da olsa ülkemde kalsın” diyerek yerli olduğunu umduğu bir otomobil almış. ”Yerli malı yurdun malı” demiş. Aracını çok sık kullanmazmış memur işte en nihayetinde hafta sonundan hafta sonuna acil işlere filan. Araba iki yaşına geldiğinde 30.000 km anca yapmış zaten. Bir gün arabası "Airbag hatası kullanma kılavuzuna bakın" diye hata vermiş. Oda bakmış ki kılavuzda konu ile ilgili sadece yetkili servise gidin yazıyormuş. E neden araba da direkt yetkili servise gidin yazmıyor ki diye de düşünmeden de edememiş adam. Gitmiş yetkili servise (Ankara-Ağaçlı) bağlamışlar bilgisayara sökmüşler her yanını...Ve demişler ki sizin garantiniz bitmiş, direksiyon altında ne görüyorsanız değişecek (sinyal kolları bile) ve bu parça şu an güzel Ankara'mızda , Türkiye’mizde yok taa İtalyalardan gelecek ücretide sadece parça fiyatı 425 TL. sipariş verirsek 20 gün içinde gelir. Şu an airbagleriniz çalışmıyor." Adam üzülmüş; yerli sandığı arabasının aslında hiçte yerli olmadığına, cebinden çıkacak 425 ve artı masrafa, ve minicik bir parçanın lokal değişimi olamadığı (?) için sinyal kolunun (!) bile değişecek olmasına…. Sormuş neden böyle bir arıza meydana gelir diye (Hani kendisi mi hatalı kullanmış). Yok demişler zamanla oluyormuş. Yani direksiyonun işi nedir? Arabayı yönlendirmek bunu da nasıl yaparsın ya sağ çevirirsin ya sola. Ve sırf bunu yaptı diye adamın arabası bozulmuş ve bunun faturası arabaya değil de adama kesilmiş. Yani adam Garanti süresince 30.000 değilde 32.000 km yapsa araba bu arızayı verecek ve cebinden 425 TL çıkmayacak. Adam bunu kabullenememiş araştırmak istemiş. Servis de onu açılmayan airbag.li arabayla öylece can güvenliği olmadan göndermiş. Ha birde sırf bu lafları söylemeye 35 TL almışlar... Adam bunu ilgili firmanın şaşalı 444'lü numarasına da bildirmiş. Yardımcı olacaklarını söylemişler ama hiç ümidi yokmuş. Adam o kızgınlıkla internette bu sorunu araştırmış. Zaten arabasını internete yazdığı anda karşısına ağzı yananların feryat figanları çıkıyormuş. Çıkmacı ile boğuşanlar mı yokmuş, usta ile kavga edenleri mi okumamış, yurt dışından getirme çabasında olanları mı ve en sonunda çözüm bulamayınca servise helal etmeye etmeye bu parayı vermek zorunda kalanları mı? E mantıklı gelmiyormuş ki kimseye… Diyelim evinizde bir odasının kapı kulpu çalışmıyor. Kulpun değişmesi lazım diyorsunuz ve bir marangoz ya da çilingir çağırıyorsunuz. Adam diyor ki size “Sen çok sık kapıyı açıp kapatmışsın kulpla beraber kilit, kapı, kapının kasası ve tüm bunların yanında kapının bağlı olduğu duvar değişecek ayrıca duvarı da yeniden boyatman lazım. Haa bu parçalarda elimde yok fabrikasından getirteceğim.... Fiat kelimesi ile fiyat, ithal kelimesi italya çok benzer birbirine….
Peki adam neden böyle bir hikaye yazmış. Adam soruna çözüm bulunamayacağına ve yazdıklarının sadece hikâye gibi okunacağına o kadar eminki okuyanlar sıkılmasın diye biraz edebiyat yapmak istemiş. Ama bu hikâyenin bir ana fikri var ki baya acı gerçek :"Pahalıysa vardır hikmeti ucuzsa vardır bir illeti " Demek ki sonda vereceğin 400 ü başta vereceksin gidip kaliteli ama yabancı bir arabaya bineceksin. Ümidim hala yok ama belki grubunuz şaşırtır beni.. Bi daha "Fiat mı asla" topluluğundan beni çıkaracağına hiç inancım yok... "
Bu arada Ankarada ki tüm servisleri aradım aynı tutarda para istediler. TOFAŞ tan mail ve telefon üzerine aradılar ilgileneceklerini söylediler. Ağaçlı bunun üzerine geri dönüş yaptı işçilik dahil 338 TL.ye indiler. Arkadaşlar bu parça öyle bi dandik parça ki kimse yüzde yüz tamir garantisi veremiyor. İlerde sorun yaşayan çok. Sonra bu arabayı sattığımda bu lanet olası airbag bir kazada patlamasa ben vicdanen rahat olamazdım. Başka bir yeri olsa düşünülür belki ama airbag de bunu düşünemedim. Ağaçlının teklifini kabul ettim sonra nasıl olduysa ağaçlı bu parçayı hemen buldu. Bugün taktırmak zorunda kaldım. Söylenecek çok şey var. Ama buralara yazılmıyor işte.... Aşağıya değişen parçanın resmini ekliyorum. Merak eden arkadaşlar için. Payaşım yapmayı herkese tavsiye ediyorum. Arkadaşlar benim başka marka araçlarımın forumları harikaydı. Kusura bakmayın ama ilgi alaka çok düşük. Paylaşalım ki sorunlarımıza daha çabuk çözelim. Admin arkadaşa da aynı konu başlığının acilen birleştirilmesini tavsiye ediyorum. Bu arada aracında hız sabitleme olmayan arkadaşlar biraz daha şanslı. Parça daha ucuz. Fiata hakkımı helal etmiyorum. Ve hakkımı aramaya da devam edeceğim. Her platformda da yazacağım. Son olarak arabamdan soğudum. Almak isteyen arkadaşlara PM.den bilgi verebilirim. Bu konu ile ilgili arkadaşlara da her türlü bilgi yardımım olur....

ozger
27/11/2011, 01:12
Parçanın üzerindeki stok kodu olduğunu sandığım barkod numaraları
7354719390 E10590110 C984 üç grup numarada farklı yerlere yazılmış. Ayrıca malzemenin üzerinde Made in FRA yazıyor.Sanırım fransız malı. Yazıklar olsun bide italyadan gelecek demişlerdi. Ayrıca kıytırık bi parça nasıl ülkemizde üretilmez yazık

ozger
27/11/2011, 01:15
Arkadaşlar son resim

caner_ege
06/12/2011, 08:29
Müşteri hizmetlerini aramak işe yarıyor hatta ben fazlasını bile yaptım ayrıntı veremiyorum henüz sonuçlandığı için ama bi ilerleme var.Bu aklı veren caner arkadaşa teşekkür ederim.

ricaederim özer abi inşallah sorununu halletmişsindir sende...

skystar37
06/12/2011, 09:01
Herkese çok geçmiş olsun fiata da yazıklar olsun diyecek başka birşey yok ne yazık ki.. Özer beyin dediği gibi "Demek ki sonda vereceğin 400 ü başta vereceksin gidip kaliteli ama yabancı bir arabaya bineceksin." belki diğer markalarda da vardır bu tarz sorunlar ancak ben sanmıyorum ki kalkıp aracın hareket etmesi için kullanılan direksiyon üzerinde bulunan kablonun bozulmasının maliyetini araç sahibine çıkartsınlar. Eğer bu kullanıcı hatası ise garanti verirlerken km yıl bilgisinin yanına muhtelif parçalar içinde örnek direksiyonu 50.000 tam sağ tam sol tur, sinyal kolu için 80.000 sağ sol sinyal, cam kaldırma motoru için 40.000 tam indirip kaldırma vs. şeklinde bu liste uzar uzar uzar...

"Pahalıysa vardır hikmeti ucuzsa vardır bir illeti"

sadece_erhan
06/12/2011, 09:36
2006 - 2009 fiat punto grande indicator / wiper stalks | eBay (https://www.ebay.co.uk/itm/2006-2009-fiat-punto-grande-indicator-wiper-stalks-/130611752869?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e69112fa5)
Fiat Grande Punto clock spring slip ring indicator stalks | eBay (https://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-Grande-Punto-clock-spring-slip-ring-indicator-stalks-/110782588928?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item19cb282800)

görüldüğü gibi 39 euro 40 euro, bizde fahiş fiyatlara devam, allah yardımcınız olsun....

kara kız
06/12/2011, 10:23
erhan 0 parçamı bu? yoksa çıkma falanmı?

sadece_erhan
06/12/2011, 10:55
çıkma bunlar, city motoru falanda var 200£ yazmışlar tam olarak ne oluyo para birimi emin değilim, eğer paundsa 600 lira falan yapıyo :s