PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Esp ve Asr ve Muayene, Klima

ahurkan
31/10/2010, 20:10
Arkadaşlar ben arabayı aldığımda abs sorunu vardı? 1 hafa sonra abs ışığı aralıklı olarak yanıp sönmeye başladı..Sonra abs ışığı devreden çıktı..esp ve asr ışığı sürekli yanıyor..abs şu an aktif, denedim..Servise götürdüm 2000tl masraf çıkarttı ve direksiyon sisteminin komple değişmesi gerektiğini söylediler..Bilgisayara bağlayıp silmeye çelıştılar ama olmadı..bana baya yüksek geldi
...1-)Arkadaşlar acaba sadece sensörlerin değişmesi gerekmiyor mu?Başına böyle şey gelen var mı? :scooter0:

2-) Bu şekilde muayeneden geçer mi? Elektronik fren sistemi olmayan çoğu araç geçiyor..Bu kadar dikkat ediyolar mı?:sweatingbullets:

3-)Kimamında sağ taraftan sıcak, sol taraf ise biraz soğuk üflüyor nedeni ne olabilir acaba?:bugalert:

smartmavi
31/10/2010, 20:17
Fren pedalının arkasındaki fren sensörünü iyice kontrol ettirin; sağlam mı, çatlığı var mı, fren pedalına tam dayanıyor mu bir baktırın derim. Bu ucuz bir parça. Ama bundan başka onlarca farklı sensör var.
Bu arada arızanın direksiyon sistemiyle nasıl bir bağlantısı var alayamadım. Yakınlarda olmasa bile başka bie servise giderek arızayı teyyit ettirin.

ahurkan
08/11/2010, 19:33
Sanırım bu kronik sorun..

eexelanss
08/11/2010, 20:27
Kardeş senin arabada sanırım city sorunu da var... O yüzden 2000 tl fiyat vermiştir...

StrawBeeRy
08/11/2010, 20:30
city arızasında değişimine kesinlikle para vermeyin ücretsiz değiştirmek zorundalar

xcruelx
09/11/2010, 11:59
Söylediğiniz sorunların hepsi birbirinden farklı sorunlar. Hepsini cirty e nasıl bağlamışlar onuda anlamadım.

ahurkan
10/11/2010, 14:17
Servis kabul etti..Arkadaşlar bütünüyle fiat karşılıyor..Bunun kronik sorun olduğunu söylediler, fakat toyota araçlarını geri çağırmayı cesaret ediyoda neden fiat bu cesareti gösteremedi..Sonuç canımızı emanet ediyoruz..

ahurkan
17/11/2010, 20:21
Arkadaşlar bende arabayı alalı 4 ay oldu..Şimdi acaba toyota almadığıma kızıyorum..Adamlar sanayi yüzü görmüyor..Yoksa şans işi mi bilmiyorum?esp ve asr canımı çok sıkıyor..Bakalım erzincan servisi daha bulamadı..daha inceleyeceklermiş..Büyükşehirde olsaydık. oradada sıra ele geçmiyor..Linea nın parçası ucuz, ithal diye punto çok pahalı..aslında bursadaki kocaman fabrikanın işi ne..Opelden pahalı parçaları..Bence düşünenler bir kez daha düşünsün..Puntocular kızmasın..Benimde var..Şapkamızı önümüze koyalım..Kaskosu bile pahalı..Tipine vurulmuştum bende..

ahurkan
27/11/2010, 01:10
can sıkıcı..

GP COSKUN
27/11/2010, 01:45
arkadaşlar direksiyon ile esp arasında tabiki bağlantı var
açı sensörü esp ye direk bağlı bir parça cıty direksiyondaki açı sensörüde arızalandığında esp devre dışı kalabiliyor
yani sorun doğru tesbit edilmiş CITY İLLETİ

ahurkan
01/02/2011, 16:18
Servis bugün haletti..Erzincan (hiskar) fiat sevisinie telekkürler..Kronik sorunmuş..Garantiden halettiler..

h k
01/02/2011, 17:08
geçmiş olsun sıkıntılı bir süreci olumlu olarak bitirmişsiniz.

ahurkan
01/02/2011, 18:49
Teşekkür ederim..arkadaşlar hakkınızı sonuna kadar arayın derim..hatta gaziantep topçuoğlunda 2000 ytl para istediler..inanın biraz bilinçli olunca, davranış dahi değişiyor..servisten servise dahi değişiyor muamele..çok şükür atlattık..