PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç muanesinden geçtim:))

suvari_84
30/10/2010, 17:30
arkadaşlar , araç muanesinden bugün geçtim:) muanemi 1 hafta geciktirmiştim 6,00 tl gecikme faizi ödedim. aracın fren sistemine, kabloların ömrüne , lastik kalınlıklarına falan bakıyorlar. film çekilmiş araçlar hafif kusurdan geçiyor benim araç filimliydi ve muane tutanağında araca sonradan filim takıldığı tespit edilmiştir hafif kusur yazıyordu. yani bir problem yok. fakat muanede önceden randevu almayı unutmayın gerçi unutsanız bile muane istasyonunda sıra bilgisayrından 1 saat sonraya hemen randevu alınıyor:) araç zorunlu sigorta evrağı,sızdırmazlık evrağını unutmayın. eksoz muanesinide kafanıza takmayın çünkü orda farklı bir istasyon daha var ve eksoz muanesini ordada yaptırabiliyorsunuz tek sölemeniz gereken veznede para öderken eksoz muanesinide yaptırıcam demeniz :) benim gözlemlerim bu kadar umarım benden sonraki arkadaşlara yararlı olur :)

real
30/10/2010, 22:07
Hayırlı olsun,önümüzdeki hafta da ben giicem bakalım ne olucak camlar film,angel farlar umarı bir sıkntı çıkmaz

StrawBeeRy
30/10/2010, 22:09
hadi geçmiş olsun bende 2 ay önce yaptırdım sadece öne plakayı taktım öyle tek seferde geçtim gerisini siz düşünün kat iptalide var(katalizör var içindeki keçe yok) ama geçti :)

Erdem Bozdağ
30/10/2010, 22:11
benim de az kaldı far altı led karartılmış stop film xenon şimdilik kafama takılanlar filmle xenon sorun olmuyor o belli oldu stopla farl altı lede bişi diyecekler mi bakalım :)

StrawBeeRy
30/10/2010, 22:12
benim de az kaldı far altı led karartılmış stop film xenon şimdilik kafama takılanlar filmle xenon sorun olmuyor o belli oldu stopla farl altı lede bişi diyecekler mi bakalım :)
karartılmış stoplarla geçmez abi far altı ledlerde geçmeyebilir filme hafif kusur xenona birşey demiyorlar

Erdem Bozdağ
30/10/2010, 22:14
ben de öyle düşündüm mert valla artık birinden bi ödünç stop bulup gitcez muaneye ledleri de söküp :)

StrawBeeRy
30/10/2010, 22:22
ben de öyle düşündüm mert valla artık birinden bi ödünç stop bulup gitcez muaneye ledleri de söküp :)
bir günlüğüne biriyle değiştir abi stopları ben öyle yaptım benimkilerde boyalıydı başkasından aldım

alpimmm
30/10/2010, 22:30
Barış geçmil olsun ve hayırlı olsun,
verdiğin açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.

zafer murat
31/10/2010, 00:24
aracın ruhsatında kamyonet ibaresi yazdığı için bende ilk sene fiorinoyu önümüzdeki hafta götürücem.Yeni araçlarda kusura rastlayan varmı hiç aranızda

Du Hast
31/10/2010, 00:54
2007 model aracımı aldığımın ertesi günü soktum muayeneye. hiç bir sorun çıkmadı. aldığım gibi muayeneye götürdüm. evrakları, yangın tüpünü v.s. tamamlayıp gidin. lastikleriniz aşınmış olabilir tek engel lastik çıkar. zaten yeni model araçları fazla incelemiyorlar. hoş fazlada incelenecek yanı yok 1 - 2 yaşındak arabanın.

cilem
31/10/2010, 01:06
arkadaşlar , araç muanesinden bugün geçtim:) muanemi 1 hafta geciktirmiştim 6,00 tl gecikme faizi ödedim. aracın fren sistemine, kabloların ömrüne , lastik kalınlıklarına falan bakıyorlar. film çekilmiş araçlar hafif kusurdan geçiyor benim araç filimliydi ve muane tutanağında araca sonradan filim takıldığı tespit edilmiştir hafif kusur yazıyordu. yani bir problem yok. fakat muanede önceden randevu almayı unutmayın gerçi unutsanız bile muane istasyonunda sıra bilgisayrından 1 saat sonraya hemen randevu alınıyor:) araç zorunlu sigorta evrağı,sızdırmazlık evrağını unutmayın. eksoz muanesinide kafanıza takmayın çünkü orda farklı bir istasyon daha var ve eksoz muanesini ordada yaptırabiliyorsunuz tek sölemeniz gereken veznede para öderken eksoz muanesinide yaptırıcam demeniz :) benim gözlemlerim bu kadar umarım benden sonraki arkadaşlara yararlı olur :)
tesekkür ederiz bende bayram ertesi muayeneye giricem ama benm de plakalar mühürsüz acaba sorun çıkarırlarmı? cam filmleri hafif kusurlu tamam ama acaba plakalara ne olacak..

tutkuaydin41
31/10/2010, 09:51
plkaları cok fazla ıncelemıyolar sadece en sonda damgayı wururken bakarsa bakar.

disconnected
31/10/2010, 10:01
bende gecen hafta arabayi vizeye soktum egsoz ucuna da bisey demiyorlar haberiniz olsun hafif kusur diye geciyor..

ahurkan
31/10/2010, 19:58
Arkadaşlar benimde esp ve asr ışıkları yanıyor acaba muayeneden geçer mi? Servise götürdüm 2000 tl istiyorlar..Arabayı aldım 1 hafta sonra ışıklar yandı..Servis direksiyonun komple değişmesi gerektiğini söylüyür..Işıklar yanunca muayeneden geçer mi?

OzzY
31/10/2010, 23:48
geçer. ama frene vs etki etmiyosa.

sabanci
31/10/2010, 23:55
benim daha çok var gerçi ama jant boyutu ve yaydan biraz korkuyorum ben

StrawBeeRy
01/11/2010, 07:35
onlara karışmıyorlar ben 17 jant ve 5 cm yayla geçtim

suvari_84
01/11/2010, 12:44
arkadaşlar zenonları olanlar dikkat ersin muaneden geçmiyorlar. orjinal far rengini istiyorlar haberiniz olsun :( ordaki çalışandan duyduklarım

StrawBeeRy
01/11/2010, 19:02
arkadaşlar zenonları olanlar dikkat ersin muaneden geçmiyorlar. orjinal far rengini istiyorlar haberiniz olsun :( ordaki çalışandan duyduklarım
ben xenonlarla da geçtim artık onlarada karışmıyorlar

zafer murat
02/11/2010, 12:42
Bugün bende fiorinoyu götürdüm muhaneye kusursuz geçti.Eksik bulmadılar :d

krakercocuk
02/11/2010, 12:48
Hayırlı olsun,önümüzdeki hafta da ben giicem bakalım ne olucak camlar film,angel farlar umarı bir sıkntı çıkmaz
angellar sorun olmaz

far altı led sorun olmaz tahminimce ancak karartılmış stopları değiştirip öyle git

2007 model aracımı aldığımın ertesi günü soktum muayeneye. hiç bir sorun çıkmadı. aldığım gibi muayeneye götürdüm. evrakları, yangın tüpünü v.s. tamamlayıp gidin. lastikleriniz aşınmış olabilir tek engel lastik çıkar. zaten yeni model araçları fazla incelemiyorlar. hoş fazlada incelenecek yanı yok 1 - 2 yaşındak arabanın.
lastik diş derinliği en az 3mm olmalı

hiç bir şey olmaz

izmirde xenon sorun değil sadece ayarlı olması lazım farların