PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç kapısı vakumlama önerilir mi ?

66ozkan66
30/10/2010, 15:25
Kapısında göçük bulunan araçlar için vakkumlama öneriliyor mu
Vakkumlama nasıl bir sistemdir !..

66ozkan66
30/10/2010, 15:27
Arkadaşlar daha çok saniyicilerin bileceği bir şey gibi duruyor aranızda bilgisi olan var mı bu konuda? Alacagım bir aracın sol kapısında ufak bi göçük varmış acaba vakkumlama öneriliyor mu ve nasıl bir sistemdir vakkumlama , sonrasında boya gerektiriyor mu ?

66ozkan66
30/10/2010, 15:36
Arkadaşlar kimsenin bilgisi yok mu yaa bu konuda

seysey37
30/10/2010, 16:08
bildiğim kadarıyla boyaya zara vermiyor..göcüğe bağlı olarakta %90 a kadar başarı sağlanıyor..
örneğin yumruk atılıpta göçen yada dolu göcüklerinde başarı sağlanıyor diye biliyorum..
vakumu göcük olan yerin üstüne yapıştırıp,belli bi süre bekleyip,o alanı vakumla çekip düzeltiyolar..
diye biliyorum :)

seysey37
30/10/2010, 16:09
benimde sol kapıda başka araç kapıyı "HAYVANCA" açarken vurduğu için tam hattın üstüne 1-2cm lik bi göcük vardı..hat üstünde olduğu için verim alınamadı mesela..

Du Hast
30/10/2010, 19:23
daha çok geniş çöküklerde işe yarıyor. ufak taş izleri gibi aniden derinleşen göcüklerde pek işe yaramıyor.
eğer yapılacak yerin altında macun varsa boyayıda alıp geliyor ancak orijinal boyası ya da o kısmın altında macun v.b. işlem yoksa boyaya zarar vermez.

WiSTaRiA
30/10/2010, 19:47
daha çok geniş çöküklerde işe yarıyor. Ufak taş izleri gibi aniden derinleşen göcüklerde pek işe yaramıyor.
Eğer yapılacak yerin altında macun varsa boyayıda alıp geliyor ancak orijinal boyası ya da o kısmın altında macun v.b. Işlem yoksa boyaya zarar vermez.

+1000

taret
30/10/2010, 20:43
öncelikle şunu belirtmeliyim vakumlama işlemi küçük göcüklerde işe yaramaz. içeri doğru göçmelerde kaporta dışarı doğru çekilir.ancak bu işlem esnasında boyanın patlama veya çatlama riski vardır. böyle bir durumda o bölge komple boyanır. ayrıca bu işlemi kapılarda cam çıtası ve alt etek arasında kalan keskin kısımlı bölgede uygulanamaz. uzun lafın kısası aracın bombeli bölgelerinde işin ehli bir usta tarafından uygulandığı takdirde sorunsuzca uygulanabilir.

adaa45
30/10/2010, 20:47
'excess radiat' anlamı nedir? kontağı çevirirken ekranda zaman zaman bu yazıyı gösteriyor .

narkoz30
30/10/2010, 22:53
Ben bir zamanlar seat ibiza aracımın bagajına HAYVANCA arkaya dogru yanaşırken çarpıp kaçan vatandaşın yüzünden sinir krizi geçirip ne yaparım diye düşünürken aklıma camcı geldi gittim cam çekme için kullanılan vakum pistonlarından istedim adam ne yapacaksın dedi çektirecem dedim dur ben yapayım dedi talktı göçüğe ve saniyeler içinde dümdüz hasarsız süper görüntü oluştu hay aklımı seveyim iyiki düşünmüşüm dedim tavsiye ederim geniş ve büyükçe göçüklerde işe yarıyor ama küçüklerde yaramaz.

cpeloo
31/10/2010, 17:39
yaaaa o olay güzelde....yaptıran arkadaşların boyaya yakından bakınca kılcallanma ve çatlama görülüyordu nitekim 1 sene içinde boya dökülmeye ve kabarmaya başladı....bunada biçare yok herhalde..