PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital klima

onorom
30/10/2010, 11:35
Merhaba arkadaşlar aklıma bir soru takıldı, en iyi cevabı sizlerle bulurum diye düşünüyorum. Gp'lerin active modellerinde bulunan analog klima göstergesi sökülüp yerine dinamiklerdeki dijital olanı aplike edilebilirmi acaba?

WiSTaRiA
30/10/2010, 11:57
Bu konu daha öncede tartışıldı ve şöyle bir özetleme yapayım;

active modellerinde bulunan analog klima göstergesi sökülüp yerine dinamiklerdeki dijital olanı takılır takılmasına ama çalışmaz... Sebebide dijital klimada çoğu şey adındanda belli olduğu gibi dijital ve sonradan yapılamıyan bir sistem artı aracın beyni araçta ne varsa ona göre tanıyor... Mesela ön camın aşağısında torpidoda ufak bir sensör var... Bu sensör dijital klimalı araçlarda oluyor activlerde var ama içi boş.... İnşallah soruna bir nebze cevap olabilmişimdir...

serkankucuk
30/10/2010, 12:03
ya harbiden o sensör ne işe yarıyor.. geçende biri sordu cevap veremedim valla :)
sadece sıcaklık ölçmeye mi yarıyor acaba?

Du Hast
30/10/2010, 12:09
ya harbiden o sensör ne işe yarıyor.. geçende biri sordu cevap veremedim valla :)
ön cama yani aracın içine gelen güneş ışığına göre, klima tam otomatik modda iken sıcaklık ayarlamasına yarıyor.
-
active ye digital klima takılır ancak o kadar masraf tutarki (bizzat araştırdım 1000 tl gibi mebla çıkıyor en az.) hiç gerek yok.

WiSTaRiA
30/10/2010, 12:18

Arkadaş gayet güzel açıklamayı yapmış...

ön cama yani aracın içine gelen güneş ışığına göre, klima tam otomatik modda iken sıcaklık ayarlamasına yarıyor.
-
active ye digital klima takılır ancak o kadar masraf tutarki (bizzat araştırdım 1000 tl gibi mebla çıkıyor en az.) hiç gerek yok.

1000 TL sadece aracın içinde olan değişiklikler... Aracın beynini ve yazılımını napıcaksınız? Onuda hesaplayın??? Aracın beyni aracı analog kilima lı olarak tanımakta ;) Yani 1000 TL yi kat kat geçiyor masraf hiç değmez...

onorom
30/10/2010, 14:23
Çok teşekkür ederim arkadaşlar, ben Fiat üretimi ucuz olsun diye modernize etmiş gibi düşündüm meğer başka başka parçalarıda varmış... olsaydı güzel olurdu ama böylesinede şükür en azından klimamız var :) Avunayım biraz...

GP COSKUN
30/10/2010, 14:24
arkadaş gayet güzel açıklamayı yapmış...

1000 tl sadece aracın içinde olan değişiklikler... Aracın beynini ve yazılımını napıcaksınız? Onuda hesaplayın??? Aracın beyni aracı analog kilima lı olarak tanımakta ;) yani 1000 tl yi kat kat geçiyor masraf hiç değmez...

+1000

Du Hast
30/10/2010, 19:25
Arkadaş gayet güzel açıklamayı yapmış...

1000 TL sadece aracın içinde olan değişiklikler... Aracın beynini ve yazılımını napıcaksınız? Onuda hesaplayın??? Aracın beyni aracı analog kilima lı olarak tanımakta ;) Yani 1000 TL yi kat kat geçiyor masraf hiç değmez...
yazılım attırırız abi sorun değil :D
sen bütün parçaları bana al gel gerisini boşver :D

WiSTaRiA
30/10/2010, 19:46
Okadar kolay değil kardeşim... Dijital klima için yazılım atıcan başka yerden sorun çıkıcak... Onun için hiç bulaşmamak en iyisi...