PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır 10 günlük punto evo'm ön camın üst kısmından içeriye su alıyor!!!

utku84
28/10/2010, 19:54
Arkadaşlar aracı alalı 10 gün oldu, 400 km'de. bu sabah izmirde işe gidiyorum, aşırı yağmur vardı, viraja girdim . bir baktım iç aydınlatmanın olduğu yerden şapır şapır su damlıyor. aydınlatmanın içi su dolmuş, döşemenin 5 cm2 ' lik bölümü ıslanmış . hemen birmota götürdüm, cam fitilinden veya yapıştırmasından kaynaklanabilceğini söyleyip servise aldılar, yarın teslim edecekler. bu şartlarda aracın yenisini isteme hakkına sahip miyim ? tüketici hakları ne diyor bu konuda ???

Honor COOPER
28/10/2010, 21:31
Vermezler hocam ama sen şansını dene.Belki 14 gün dolmadığından öyle bir şansın olabilir.

OzzY
28/10/2010, 22:20
ben 4,5 yıllık arabada oluyo diye sövüyodum artık sustum...

Scottie
28/10/2010, 22:21
yen araç vermezler.. silikon ile doldururlar.. ama kanma.. camı komple değiştirt..

WiSTaRiA
28/10/2010, 22:23
Fiat genel merkezine bastır ve biraz asabi davran sana bravo bile verirler...

Sonuçta evo almışsın ve şuanda evolara çok önem veriyor fiat.. ;)

rock333
28/10/2010, 22:59
otomatik vites sorunu ceken bi arkadaş fiatı mahkemeye vermiş avukatları %100 alırsın demiş ama bilirkişi raporun olmalı...

utku84
28/10/2010, 23:19
camı değiştirmeyecekler, silikon yapacağız ve fitil kaymışsa oturtacağız dedi , yağmur suyundan dolayı döşemede iz kalır mı acaba ? güzelce oturtunca tekrarlamaz heralde ?

taret
28/10/2010, 23:24
bu tamamen bir şans işi ama vaz geçme ve bastır.çünkü haklısın umarım yenisini alırsın.

NyhatShu
28/10/2010, 23:26
utku yarın buluşmaya bekleriz araban sağlıklı çıkarsa yarın saat 19.00 da forum bornovada. toplantılar bölümünden izmire bakabilirsin.

OzzY
28/10/2010, 23:42
camı değiştirmeyecekler, silikon yapacağız ve fitil kaymışsa oturtacağız dedi , yağmur suyundan dolayı döşemede iz kalır mı acaba ? güzelce oturtunca tekrarlamaz heralde ?

silikon çözüm olmuyo, camın değişmesi şart.

onderbaki
29/10/2010, 22:42
çok geçmiş olsun. şanssızlık.
kabul edilemez bir durum. bence pes etme.

faithless1905
30/10/2010, 10:16
bunun için araba değiştirmezler...o yüzden kafana takıp canını sıkma ama tavanda leke falan olursa onu da halletmeleri için söz al derim ben ne olur ne olmaz!

narkoz30
30/10/2010, 10:28
Aracın yenisini vermelerini unutun tüketici kanunları aynı hatanın 3 kere tekrarlamasını öngörüyor. Malın iade ve bedelinin tazmini için.

lionT-JET
30/10/2010, 10:35
daha once sıfır avensıs aldıgımızdada basımıza gelmıstı.sılıkonladılar ama olmadı,en sonunda servıstekıler camı takarken catlatmıslardı yenısını takarak sorunu cozduler.

Phaser
30/10/2010, 15:35
tüketici kanunlarına göre sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde çıkan sorunlarda sözleşmeyi tek taraflı fesh etme hakkın var.

ali_yildiz
30/10/2010, 16:26
aracı geri almazlar çünki 2 yıl garantileri sorun çıktığında halletmek için var bu garanti
aynı problemi 3 kere tekrarlaması gerek iade hakının olması için veya 30 iş gününde fazla sürmesi gerekiyor problemi gidermek için verilen sevis süresinin bu işlerin ozaman bi şansın fakat kanun şöle der faturaladıktan sonra 7 gun içinde itiraz yani malı kabul etmiş sayılıyorsun ayıplı mal olması içinde aynı hata 3 kere olacak oda olamaz zaten en kötü kullanıcı hatasına bağlarlar :)

utku84
30/10/2010, 19:04
serviste camı söktüler , fitili tekrar oturtup su kaçıran yeri silikonlayıp geri taktılar. 12 saat kuruduktan sonra tazzikli su ile yıkayıp denediler , su gelmedi . umarım bir daha olmaz...

OzzY
30/10/2010, 19:15
geçmiş olsun umarım kalıcı bi çözüm olmuştur.
benim garanti olmadığından kaskodan yaptırdım, söylenen şuydu:
sökülen cam geri takılamaz(zaten fitili silikonu kesilerek sökülüyo)
silikon çözüm olmaz(denedik)
cam değişimi lazım.

bunu söyleyen hem işi yapıcak ustaydı, hemde işle alakası olmayan tanıdık ustalar. bu yüzden diyorum yanlış anlamayın arasıra kontrol edin.

utku84
31/10/2010, 12:04
geçmiş olsun umarım kalıcı bi çözüm olmuştur.
benim garanti olmadığından kaskodan yaptırdım, söylenen şuydu:
sökülen cam geri takılamaz(zaten fitili silikonu kesilerek sökülüyo)
silikon çözüm olmaz(denedik)
cam değişimi lazım.

bunu söyleyen hem işi yapıcak ustaydı, hemde işle alakası olmayan tanıdık ustalar. bu yüzden diyorum yanlış anlamayın arasıra kontrol edin.

teşekkürler kardeş, umarım olmaz tekrar, her yağmurda ve yıkamada kontrol edeceğim..

bvulgari
31/10/2010, 14:46
10 günlük aracı hertürlü geri almak zorundalar..3 kere tekrar fln söz konusu degildir..Ama aracı orda bırakıcaksın ve tamirini talep etmiceksin..Sadece yenisini istiyorum diceksin..Sonucta sıfır araç kusursuz araçtır..Kul yapısıdır diye bir durum söz konusu degil..Kul yapısıysa yapan kulların kabahatidir bu..Satın alanın degil..Bırak aracı orda..Onarılmamasını söyle..Ben yenisiyle değişmesi hakkını talep ediyorum de..Hayır derlerse fiat ı ara söyle..Bide noter e git ihtar çektir..

ulassor
03/11/2010, 11:02
:thumbs_down2: benimde dün oldu .tamirciye gittim camdan sızdığını söyledi camı sökmek gerektiği ama söküldüğünde camın kırılma ihtimalinin yüzde 80 olduğuu söyledi. sigortanın bunu ödeyeceğini söyledi boş bir zamanımda söktürecem camı bakalım ondan mıdır? sizin fikrinizide almak isterim.

ulassor
03/11/2010, 11:03
bunun kaynağı cammı sadece

utku84
03/11/2010, 22:30
geçen hafta italya fiat'a yazdığım yazıya bugün cevap geldi, baya bir özür dilemişler ve aracın şasi nosunu istediler, inceleyip geri döneceğiz dediler...ben aracı değiştirin falan filan dedim, biraz sert şeyler yazdım , bakalım ne diyecekler ?

OzzY
04/11/2010, 01:30
tofaşa talepte bulundunuzmu?

benim garanti şubatta bitmişti. montaj hatası garantiden yapılmasını istiyorum demiştim ama cevabı beklemeden kaskodan yaptırmıştım. arabayı aldıktan 2 hafta sonra filan aradılar kaskodan yaptırmamış olsaydınız bi kısmını ödeyebilirdik dediler. bence hikaye tabii...