PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo değiştiren tuşlar

gokhan.bey
27/10/2010, 21:03
Teyibin üzerinde radyoyu otomatik arayan tuşlar var fakat direksiyondaki tuşlar otomatik aramıyor tek tek atlıyor bu da kullanımı zorlaştırıyor ille teyipten değiştirmek icap ediyor direksiyondaki tuş takımı otomatik radyo aramazmı neden tek tek atlıyor bir fikri olan varmı.

eexelanss
27/10/2010, 21:09
Ondan bende şikayetçiyim... Daha kullanışlı olurdu... Hiç yoktan iyidir ama :D

gemlikli_55
28/10/2010, 00:34
valla bu konuyu ben acacaktım sana nasıp oldu :)
evet ya o bendede sorun direksiyondan sadeve kanal gecisi oluyor otomatik arama yok neden acaba ?

murti82
28/10/2010, 10:00
Şu src tuşu arama işine yarasa çok iyi olacaktı.

ademtahir
28/10/2010, 10:15
bu modeller böyle yapacak bişey yok :D

bora.sen
28/10/2010, 10:26
bende tam bu konuyu açacaktım,iyi bir tesadüf oldu;demek ki teybin cinsi böyleymiş :)

gemlikli_55
28/10/2010, 10:38
bora cümleler hiç yabancı gelmedi bana:)

SUADOW
28/10/2010, 10:57
Teyibin üzerinde radyoyu otomatik arayan tuşlar var fakat direksiyondaki tuşlar otomatik aramıyor tek tek atlıyor bu da kullanımı zorlaştırıyor ille teyipten değiştirmek icap ediyor direksiyondaki tuş takımı otomatik radyo aramazmı neden tek tek atlıyor bir fikri olan varmı.

Fiat sadece görüntü için koyduğundan, fonksiyonlarına çok fazla önem vermemiş...
Sizin aracınızı bilmiyorum ama bende 2011 GP var aydınlatla ışıkları yok, takılmamış, fiat 2011 lerde bu opsiyonu kaldırmış... Frekans arasa ne olur? aramasa ne?...

ademtahir
28/10/2010, 11:57
Fiat sadece görüntü için koyduğundan, fonksiyonlarına çok fazla önem vermemiş...
Sizin aracınızı bilmiyorum ama bende 2011 GP var aydınlatla ışıkları yok, takılmamış, fiat 2011 lerde bu opsiyonu kaldırmış... Frekans arasa ne olur? aramasa ne?...
suat benim araba 2008 benim arabadada yok direksiyon düğme ışığı ama 2006 2007 2009 2010 modellerde var :D
çok zor bişeyde değil birer tane led ampül takılıyor yerleri var :D

faithless1905
28/10/2010, 12:59
yuh yani led koymamışlar mı ?

ademtahir
28/10/2010, 13:02
gerek görmemişler bizim arabalara gündüz kullansın diye yapılmış bizimkiler akşam binmeyeceğiz :D

eexelanss
28/10/2010, 15:07
gerek görmemişler bizim arabalara gündüz kullansın diye yapılmış bizimkiler akşam binmeyeceğiz :D

Alemsin abi:)

bora.sen
28/10/2010, 17:30
bora cümleler hiç yabancı gelmedi bana:)

:D

asimsendogan
28/10/2010, 17:55
suat benim araba 2008 benim arabadada yok direksiyon düğme ışığı ama 2006 2007 2009 2010 modellerde var :D

adem bey benimki de 2008 ve ışıkları yok led lerin yeri var demişsiniz servis yok diyor elektrik çekili değil vs. diyor.Siz led koydurdunuz mu?

onderbaki
29/10/2010, 22:51
dün bi tane yeni doblo gördüm. içi baya güzel olmuş. teyp bölmesi direksiyon ve sinyal kolları tamamen aynı şekil ve malzeme. bari evodan biraz kötü yapsalardı :) şaka bir yana teyp estetiği-digital klima bölümü bizim arabada süper, çok beğeniyorum.yalnız direksiyon tuşları pek kullanışlı değil. eski arabamdan alıkanlık hep teypten müdahale ediyorum, direksiyondan sadece arada bir mute ve src tuşuna ihtiyaç duyuyorum o kadar. ok tuşları çok fonksiyonel değil pasif kalıyor.

16 CSE 79
29/10/2010, 23:03

:)

gpmanyağı
30/10/2010, 00:13
bide frekans değiştirirken sürekli teybin üzerinden basmak zorundayız ya o zamanda tuş soyuluyor acaba bu tuş komple değişiyomu bilgisi olan varsa?

ademtahir
30/10/2010, 12:06
adem bey benimki de 2008 ve ışıkları yok led lerin yeri var demişsiniz servis yok diyor elektrik çekili değil vs. diyor.Siz led koydurdunuz mu?
asım kardeş femoli arkadaşımızdan led ampül bekliyorum gelince taktıracam...servisi salla gitsin onlar anlamaz bu işlerden ledleri alcaksın iyi bir elektrikçi ustasına gideceksin yerleri mevcut zaten sadece lehimlenecek..

SUADOW
01/11/2010, 10:15

Aracı aldığım hafta; Servise takılabilir mi diye sordum. Takılamaza dediler :)

SUADOW
01/11/2010, 10:17

Hayır...

SUADOW
01/11/2010, 10:19

Led takılacak yer var. Fakat; tesisat çekili değil...

asimsendogan
25/11/2010, 00:44
üstünden baya bi zaman geçti konunun ama ben anlamadım bu işi???? Şimdi tesisat var mı yok mu? Sadece ampul işi çözer mi? Çok can sıkıcı bir durum.Net sonuç alacağımdan emin olmadığım içinde üzerinde fazla durmuyorum hep sallıyorum :( Bulunduğum şehirde işinin ehli bir elektrikçi var onun söylediği 2008 model dynamiclerin eğer hepsinde ışık yoksa tessisat yok demektir dedi. Ama bir kısmında var bir kısmında yoksa o zaman tesisat var ampul konulmamıştır dedi. Aracı 2008 dynamic olup direksiyon ışıklandırması olanlar cevap yazabilirler ise çok sevinirim. :hmm:

SUADOW
25/11/2010, 10:10
üstünden baya bi zaman geçti konunun ama ben anlamadım bu işi???? Şimdi tesisat var mı yok mu? Sadece ampul işi çözer mi? Çok can sıkıcı bir durum.Net sonuç alacağımdan emin olmadığım içinde üzerinde fazla durmuyorum hep sallıyorum :( Bulunduğum şehirde işinin ehli bir elektrikçi var onun söylediği 2008 model dynamiclerin eğer hepsinde ışık yoksa tessisat yok demektir dedi. Ama bir kısmında var bir kısmında yoksa o zaman tesisat var ampul konulmamıştır dedi. Aracı 2008 dynamic olup direksiyon ışıklandırması olanlar cevap yazabilirler ise çok sevinirim. :hmm:

Fikrim yok, Fakat bir standartının olduğunu düşünmüyorum... Bazı araçlarda bazılarında yok, nasıl bir standartsa... inşallah sonuç alırsın...
İyi günler,
Suat...

samoslu
25/11/2010, 12:15
Merhaba arkadaşlar. Yıllardır otomotiv sanayinde çalışan makine mühendisi biri olarak size şunu demek isterim. Edindiğim tecrübelere dayanarak sizlerle bazı şeyleri paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere yeni bir modelin ömrü 5 sene olur ve bu 5 sene içinde araç defalarca modife uğrar. Bunun en önemli nedeni maliyetleri azaltmaktır. Çalıştığım yerlerden bildiğim için söylüyorum. Örnek verecek olursak bir araç piyasaya çıktığı ilk yıl müşterilerden gelen şikayetlere göre araç modifiye edilir. Yani Bence bir araç piyasaya çıkar çıkmaz direk almayın derim. Peki bu sıkıntılar ne zaman gideriliyor derseniz yaklaşık 1,5 - 2 sene aralığında en az hatalı araç üretilmeye başlanıyor. Tabi sonraki yıllar iş maliyet düşürmeye geliyor ve araçtan makaslamalar başlıyor. Çalıştığım şirketlerde Hyundai, Fiat, PSA, Renault, Ford ile ilgili bir çok projede görev aldım ve hepsinde aynı muhabbet. Yani bence bir araç piyasaya yeni çıktığından direk almayın derim.

Fiat ta da direksiyondaki ışıkların yanmaması bir maliyet kazancı olarak anlattığım duruma örnek olaydır. :)
Bunu gibi araçta görünmeyen ve elimine edilmiş veya makaslanmış bir çok parça bulunmaktadır.
Düşüncelerime katılanlar olabilir, katılmayanlar olabilir. Herkese saygılar selamlar..

ademtahir
25/11/2010, 12:24
mert teşekkürler güzel açıklama yapmışın
bizde geçen arkadaşlarla bu konuyu konuşmuştuk yeni çıkan modeli hemen almayacaksın demiştik zaman içinde düzeliyor sorunlar misal benim punto 2008 model 2 seri çok şükür hiç problemi yok ama 2006 ve 2007 lerde sorunlar çıkıyor ama bu demek değildir hepsi sorunlu değil mutlaka..
sorun yaşamayan bir çok arkadaşımızda var..

samoslu
25/11/2010, 12:52
Eyvallah. Daha çok örneği var aslında bunun.Bu bakımdan kendim GP kullanıyorum ve de çok seviyorum ama Toyota bu konuda çok hassas. Kesinlikle öncelikle müşteri memnuniyetini düşünüyorlar. Evet Toyota'da da var maliyet azaltma çabaları ama kesinlikle müşterinin konforunu bozacak şekilde olmuyor.

Erdinch
25/11/2010, 21:01
arkadaşlar 3 ayrı mod var zaten 6 radyo kanalından 18 kanal yapıyor diğer türlü aramaya gerek yok bence. ayırın biraz zaman sevdiğiniz kanalları kaydedin olsun bitsin.. dert etmemek lazım sanki..

cengiz
19/01/2011, 01:17
Direksiyondan Fm band ını değiştirirkrn Fm A ve Fm 2 de kanal değiştirme düğmesiyle kanallar arasında geçiş yapabiliyorum ancak Fm 2 bandında mesela 1 de2 ye geçiyor tekrar kanal ilerletmeye basınca 1e geliyor hep 1-2 arsında gidiyor 3 den devam edince 4-5-6-1-2 ye geliyor hep 2 de tıkanıyo.geri tuşuyla sorun yok ama 2-1-6-5-4-3-2 ... vs oluyor.mekanik bi arızaya benziyor önceden yokt böyle birşey.