PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuhaf bir ses

benedict
26/10/2010, 09:49
Merhaba, benim sorunuma benzer şikayetleri okudum ancak bire bir uyan bir durum bulamadım. Aracımı çalıştırdıktan tam 10 km sonra sol kapı ile konsolun birleştiği kısımdan zırıltı-gıcırtı karışımı bir ses geliyor. Ses 10. km'den önce kesinlikle yok. Azar azar başlayan ses ilerleyen km'lerde artıyor, ayağınızı gazdan çektiğiniz anda da pik yapıyor. Servise gittiğimde sesi dinletme imkanım olmadı. Zira kontak kapattığınızda tekrar 10km gitmeniz gerekiyor. Hafta sonu tekrar sevise gidip baktıracağım ancak bu sefer uzun bir tur atmadan ustayı bırakmayı düşünmüyorum. Siz benzer sorun yaşadınız mı? Problem ne olabilir? Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Kriminal
26/10/2010, 09:52
Aydın bey ılk once tanısma bolumunde kendınızı tanıtırsanız...

ademtahir
26/10/2010, 09:54
sanki balans ayarları bozuk hızlandıkça araç titreme yaptığından ses geliyor olabilir.

benedict
26/10/2010, 10:01
hayır balanstan değil, balans ayarını daha yeni yaptırdım.

GP_06
26/10/2010, 10:15
zıngırdayan kapının konsol ile birleşme noktasını alkol ile temizledikten sonra 3M izolasyon yada maskeleme bandı yapıştırın muhtemelen düzelecektir

benedict
26/10/2010, 10:25
eğer çözüm konsola bant yapıştırmaksa fiat'ın gelmiş olduğu teknoloji seviyesi için sadece yazıklar olsun diyebilirim.

GP_06
27/10/2010, 10:23
Welcome to :)

benedict
01/11/2010, 15:01
serviste sorun bulundu ve giderildi. ısınan kalorifer borularının birbirine sürtmesi sonucu oluşan bir sesmiş. boruları birbirinden ayırıp izole ettiler ve sorun giderildi. benzer sorun yaşayan arkadaşlar olursa buna dikkat edebilirler.

Du Hast
01/11/2010, 16:05
aynı mevzu bende var, vakit bulursam ilgileneceğim.
eğer kaloriferi soğuk konuma alırsanız ses olmuyor bende.

Coool
01/11/2010, 16:11
serviste sorun bulundu ve giderildi. ısınan kalorifer borularının birbirine sürtmesi sonucu oluşan bir sesmiş. boruları birbirinden ayırıp izole ettiler ve sorun giderildi. benzer sorun yaşayan arkadaşlar olursa buna dikkat edebilirler.

Aynı sorun bendede vardı ses direksiyonun altından geliyor kapıdan değil... serviste hallettiler... Puntoların hastalıklarından bir tanesi...

benedict
27/11/2010, 09:46
problemim çözüldü dedikten sonra birkaç kez daha tekrar etti. ses ya bir günlüğüne kesildi ya da kimlik değiştirdi. toplamda 7 kez servise gittim. izolasyon, yağlama falan fayda etmedi en son fiat'a müşteri memnuniyetsizliğimi ifade eden kallavi bir yazı yazdım. kalorifer kutusunu değiştirelim o zaman dediler. araba dünden beri serviste. artık bu son gidişim olur mu bilemiyorum. arabamda radyo açamaz hale geldim. paranoyak bir şekilde bugün nerelerinden ne ses gelecek diyorum. özetle artık arabadan soğudum

mzt
27/11/2010, 12:04
Kardeş o ses sol kapıdan değil ön konsolda vites kolunun olduğu plastikler var ya aşağıya kadar iniyor göğüsden. Onların gıcırdaması .aynı sendeki gibi oluyor bende de. Ben bunu şöle anladım bi arkadası oturttum yanıma ve arabanın altına eğilip baktım her yere, ben de ilk soldan geliyor sandım ama sağdaymış yani sürücünün hemen sağ ayağının yanindaki plastikden geliyormuş.istersen dene bak. Ben daha servise götürmedim götürcem.problemi çözdürürsen bana msj atarmısın ..ben de oraya giderim..

benedict
28/11/2010, 12:58
dünden beri kullanıyorum. artık ses yok. dediğin gibi ses kapıdan değil göğüsten geliyor. ses tekrarlarsa buradan bildiririm.

USTA
28/11/2010, 13:49
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler,aracı teslim aldığımızda ses duyarsak ilk bakacağımız yer orası olacak...