PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk mekanizması - kronik sorun :))

bulut
25/10/2010, 23:50
arkadaşlar sürücü koltuklarımızda bulunan alçaklık ve yükseklik ayarı ile ilgili şöyle bir sıkıntım var; koltugu en yüksege yakın bir mesafeye yükselttiğimde; gerek koltuga oturup kalkarken, gerek ani fren yaparken sanki ön takımdan ses gelir gibi koltuktan lak luk sesler geliyo ve koltukta hissedilir bir boşluk meydana geliyor. mekanizmayı aşagıya indirdigimde bu sesler tamamen azalıyo ve koltuk sapasaglam oluyo. sanırım mekanizmayı yüksekttiğimde gevşiyor ve bu sorun meydana geliyo. servise danıştım ama bana 400 tl civarı fiyat verdi ''komple mekanizma degişecek'' dedi. bende sonrasında herhangi bir döşemeciye gittim ve bana mekanizmada hareket eden kollara baglı perçin oldugunu bu perçinin zamanla gevşedigini ve çözüm olarakta perçini kırıp tornacıda aynı ölçüde yeni bir perçin yaptırarak sorunun çözülebileceğini söyledi. acıkcası aracı ilk aldıgımda bu sıkıntı fazla yoktu ama güngeçtikçe artmaya ve rahatsız etmeye başladı. daha önce bu sorunla karşılaşıpta çözüm olarak uygulanmış yöntemi benimle paylaşırsanız sevinirim

lionT-JET
25/10/2010, 23:56
gecmis olsun.ben hep en asagida kullandigimdan hissetmiyorum.ayni dert focus ta basima geldi.koltugun altindaki bir boru koptu ve yenisi ile degistirmistik.

bulut
26/10/2010, 00:01
gecmis olsun.ben hep en asagida kullandigimdan hissetmiyorum.ayni dert focus ta basima geldi.koltugun altindaki bir boru koptu ve yenisi ile degistirmistik.
abi tesekkürler. bakalım biz naapıcaz ama. 400 lirada vermem yani

krakercocuk
26/10/2010, 00:16
sen kalk aracı yere yapıştır sonra koltuk yükseltcem diye uğraş:D

bulut
26/10/2010, 00:22
sen kalk aracı yere yapıştır sonra koltuk yükseltcem diye uğraş:D
fırat alemsin :Dgüzeldi ama

lionT-JET
26/10/2010, 12:46
once tanıdık bır kaportacı veya bır tamırcıye goster derım.onlar daha ucuza bır cozum uretebılırler..

zafer murat
26/10/2010, 14:04
Servisler parçayı tamir etmezler direkt değiştirirler sanayide baktır.

Kriminal
26/10/2010, 14:37
Sanayi en güzel çözüm olarak görünüyor 30 liraya halledersın hepsını :D

onorom
26/10/2010, 18:43
Sanayi en güzel çözüm olarak görünüyor 30 liraya halledersın hepsını :D

Kesinlikle arkadaşıma katılıyorum, İlk aracım Tiponun ön kaputunun sağ tarafındaki asansöründe böyle bir şikayetim vardı, gittim tekrar perçinlettim 40 lira... O 'nu sattım Bravo aldım aynı sorun aynı sizinki gibi sürücü koltuğunda mevcutdu birde katlanır koltuk olduğundan kullanımada problem çıkarmıştı, bizzat aynı kişiye perçinlettim 40 lira yine :D 400 lira biraz saçma rakam...Geçmiş olsun...

Kriminal
26/10/2010, 18:48
Baskı balataya 600-700 cıvarı tutarn dıyen servise karsılık 200 tl ye yaptırttım sanayıde artı bunun ıcınde ustanın cıragın ve benım yemegımde dahıldır...Parayı sokakta bulmuyoruz arkadaşlar bıraz gözu açık olun :D

bulut
26/10/2010, 23:21
bilgiler iiçin tesekkür ederim

bulut
26/10/2010, 23:22
Kesinlikle arkadaşıma katılıyorum, İlk aracım Tiponun ön kaputunun sağ tarafındaki asansöründe böyle bir şikayetim vardı, gittim tekrar perçinlettim 40 lira... O 'nu sattım Bravo aldım aynı sorun aynı sizinki gibi sürücü koltuğunda mevcutdu birde katlanır koltuk olduğundan kullanımada problem çıkarmıştı, bizzat aynı kişiye perçinlettim 40 lira yine :D 400 lira biraz saçma rakam...Geçmiş olsun...
peki bu perçinden memnun kaldınız mı

emtue
27/10/2010, 14:24
gariptir ki gecen hafta bende de bu ses basladi, koltugu biraz yukseltmistim demek ondanmis :)

karakushasan
27/10/2010, 21:27
kardeş bilmiyorum aynı şeyden mi bahsediyoruz ama birde ileri geri yapma mekanizmasının kolunu aşağı doğru bastırırsan koltuk sabitleniyor ve ses gelmiyor belki ondandır diye düşünüyorum bende biara baya ses oluyordu öyle yaptım sabitledi:D

bulut
28/10/2010, 23:39
kardeş bilmiyorum aynı şeyden mi bahsediyoruz ama birde ileri geri yapma mekanizmasının kolunu aşağı doğru bastırırsan koltuk sabitleniyor ve ses gelmiyor belki ondandır diye düşünüyorum bende biara baya ses oluyordu öyle yaptım sabitledi:D
aynen öyle kardeşim ama ben biraz yüksek kullanıyorum koltugu ve aracı ilk aldıgım zamanlar yoktu bu sorun.