PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumda ters giden bir şeyler var

SteinGP
14/04/2007, 22:16
Arkadaşlar belki haddim olmayarak açıyorum bu konuyu fakat,bir çoğumuzunda bu konudan rahatsız olduğuna eminim.Mesele forumun son zamanlarda bir açık oturuma dönüşmesi,forumdaki arkadaşlarımızın birbirine karşı kırıcı olmaları,eminimki sizlerinde dikkatini çekiyordur.Bu yüzden siteden soğuyanlar,eskisi kadar ilgi göstermeyenler olmakta.Ben bu sitede,önceliğin Grande Punto için bir şeyler yapmak ve paylaşmak olduğunu düşünüyorum.Daha sonra ise,boş vakitlerimizde sitede vakit geçirmek için Ser Kürsü adı verilen bölümde herkes az çok istediği her şeyi yazabiliyor saygı sınırlarını aşmamak şartıyla.Fakat üzülerek görüyorumki artık bu saygı sınırları zedelenmeye başladı sitemizde.Mod arkadaşların bu konuda ellerinden gelenide yaptıklarını düşünüyorum ama mutlaka her gün bir tatsızlıkla karşılaşmaya,2 3 tane kilitlenen konu görmeye başladık.Eminim ki bir çoğunuzda benimle aynı fikirdesinizdir.Lütfen biraz daha hoşgörülü ve anlayışlı olarak,görüşlerimizi samimi bi ortamda paylaşalım.

Saygılarımla :)

oz_06
14/04/2007, 22:22
+1

kardeş kardeş bildiklerimizi paylaşalım bilmekdiklerimizi öğrenelim deilmi ama :ok:
bu guzel ortamı germeye kalp kırmaya ne gerek var yau :icon_smile_approve:

Gkhan
14/04/2007, 22:28
siteden soğuyanlar,eskisi kadar ilgi göstermeyenler olmakta

Farketmemek mümkünmü ?

En yakın zamanda bunun önlemlerini alıcağımızı düşünüyorum.

İlgine Teşekkürler ..

Saygılar

microab
14/04/2007, 22:31
SteinGP tespitin güzel,fakat aynı hassasiyeti senin de gösterebilmen önemli,siyaset olmasın dediğimiz konularda daha dikkatli olunabilirse konu kilitlemek durumunda kalmamış oluruz...

Dikkatinizi çeken herhangi bir başlık yada mesaj olması durumunda,lütfen görevli arkadaşlarımızı haberdar ediniz...

Misafır
14/04/2007, 22:43
yazdıklarına katılmamak elde değil steingp.
tamamı ile haklısın.

son zamanlarda bir gerginlik ve bir fevrilik sözkonusu.
herkes hayatında dönem dönem zorluklar yaşar ve de bunu ister istemez çevresine yansıtır.
böyle durumlarda diğer arkadaşların daha anlayışlı ve hoşgörülü şekilde davranması yakışır davranış olacaktır.

hepimiz iyiye ve güzele doğru ilerlemeye çalışan insanlarız.
ama bu ilerleme esnasında karşılaştığımız sorunları veya çözüm aradığımız konuları da iyi niyetle ele almalı ve sorun bir iken bin'e çıkarmamalıyız.

ilgin için çok teşekkür ederim.
microabın da yazdığı gibi rahatsız olduğunuz konuları mod. ve yönetici arkadaşlara bildiriniz. tartışma ve gerginliğe sebep olabilecek ortamların oluşmamasına tüm üyelerimizin dikkat edeceğini umuyorum.

teşekkür ederim.

SteinGP
14/04/2007, 22:47
Rica ederim :)

shoparr_
14/04/2007, 22:51
kendi adıma bir mod olarak hatalı bir mesajı, yanlış bir sözü, haddini aşmış bir mesajı bile uyarırken uslubuma dikkat ediyorum( bknz: moderasyonlarım)ancak insanlar birbirlerine fikirlerini söylerken bile bu uslubun yanından geçmiyor..Biz de biraz kuralları uygulama da olması gerekdğinden yumuşak olduğumuz için bu durum büyüdü alışkanlık haline geldi.bu arkadaşlık ortamının artı yönlerinin yanı sıra belki de bu eksi yönleri..diğer sitelerde huzur bozan herhangi hatalı bir durum yaratan üye 2.uyarısında ceza alır biz bu arkadaşlık ortamı nedeniyle ılımlı uyarılarla yatıştırmalarla çözmeye çalışıyoruz ama nedense kıymet bilinmiyor..bu ortamın oluşmasında en büyük suç hepimizde önümüzde duran klavyeyle yazıyoruz babam yazıyoruz..karşımızdaki ne düşünür kırılır mı tahrik olur mu kızar mı düşünmüyoruz..normak hayatta nasıl yaşıyorsak öyle davranmalı insanları kırmamak düşman değil dost kazanmak adına uslubumuza konuşmalarımıza dikkat etmeliyiz..kısa sürede yönetim olarak çeşitli site içi etkinliklerle bu ortamı yumuşatmayı amaçlıyoruz.benim uzun zamandır fikrim geldi ama tutuyorum:Dşu pikniği atlatalım bnde şu sınavları:D

iyi geceler..saygı-sevgiler

Little F.K
14/04/2007, 22:55
Eğer bu şekilde tahrik edici konuşmalar devam ederse bende bu siteye adımımı asla atmam.

gokhan_genc
14/04/2007, 22:57
Tartışılan konular bizim hassas konularımızdır ve bunların tam bir çözümü de yoktur.O yüzden biz sadece bizim yol arkadaşlarımızla yani GP lerimizle ilgilenelim.

Ayrıca GP sahibi olmayan arkadaşlarımızı kimisinin sahiplenmesi,kimisinin karşı çıkması bizleri tartışmaya kadar götürmektedir.Onlara kesinlikle karşı değiliz.Onlar da sınırları aşmayacak şekilde,bizlere ve araçlarımıza laf atmayarak(ki öyle yapacaklarına inanıyorum) dostane bir şekilde burada elbette bulunabilirler.

Kısacası şu son günlerdeki bütün kötü atışmaları bırakalım ve daha önce olduğu gibi sadece ama sadece GP lerimizden bahsedelim...

Bu forumun kuruluş amaçlarından biri de "seviye" kavramını en dürüst ve kaliteli bir yerde tutmaktır ve bunu bu forum en güzel şekilde yerine getirmektedir.Bu forumu diğer seviyesiz forumlara dönüştürmeyelim.

Herkes gereken özeni göstermelidir.

Lütfen...

GP kardeşliği ve dostluğunun sonsuza kadar sürmesi dileğiyle... :ok: :friendship:

Hepinize saygılar...

Misafır
14/04/2007, 22:59
kendi adıma bir mod olarak hatalı bir mesajı, yanlış bir sözü, haddini aşmış bir mesajı bile uyarırken uslubuma dikkat ediyorum( bknz: moderasyonlarım)ancak insanlar birbirlerine fikirlerini söylerken bile bu uslubun yanından geçmiyor..Biz de biraz kuralları uygulama da olması gerekdğinden yumuşak olduğumuz için bu durum büyüdü alışkanlık haline geldi.bu arkadaşlık ortamının artı yönlerinin yanı sıra belki de bu eksi yönleri..diğer sitelerde huzur bozan herhangi hatalı bir durum yaratan üye 2.uyarısında ceza alır biz bu arkadaşlık ortamı nedeniyle ılımlı uyarılarla yatıştırmalarla çözmeye çalışıyoruz ama nedense kıymet bilinmiyor..bu ortamın oluşmasında en büyük suç hepimizde önümüzde duran klavyeyle yazıyoruz babam yazıyoruz..karşımızdaki ne düşünür kırılır mı tahrik olur mu kızar mı düşünmüyoruz..normak hayatta nasıl yaşıyorsak öyle davranmalı insanları kırmamak düşman değil dost kazanmak adına uslubumuza konuşmalarımıza dikkat etmeliyiz..kısa sürede yönetim olarak çeşitli site içi etkinliklerle bu ortamı yumuşatmayı amaçlıyoruz.benim uzun zamandır fikrim geldi ama tutuyorum:Dşu pikniği atlatalım bnde şu sınavları:D

iyi geceler..saygı-sevgiler

ben bu çocuğu seviyorum ya.

her kelimesi düşünülerek yazılmış mesajların sahiplerinden.
düşünülerek yazılmış uyarıların sahiplerinden.

düşünceli ve duygusal zekası çok gelişmiş birisi.

bu kadar yağ yeter değil mi :D

sağol emre.
iyi ki varsın.

HIGH FIDELITY
14/04/2007, 23:04
Forumda siyaseti alenen hedef göstererek değilde kendi fikirlerini düşüncelerini karşısındakinin düşünce sınırlarına tecavüz etmeden kendine iyi gelmeyen bir şeyin başkasına iyi gelebileceği gerçeğini aklından çıkarmadan yazarsa böyle bir tartışma görmezsiniz. Aksi takdirde her zaman bu tartışmalar oluşur. Futbol, Siyaset, Kadın-erkek eşitliği/üstünlüğü, ırk gibi konular çok hassastır ve herkes buna özen göstermelidir.

tempesty
14/04/2007, 23:10
Arkadaşlar kimileri;aslında siteye üye olurken seçtikleri nicklerden de kolayca anlaşılabileceği üzere,kendi kendilerini *****,*****,*****,yada değişik sıfatlarla bu forumun polisliği rolünü üstlenmeye çalışarak olur olmaz şekilde ukala ve bilmiş tavırlarla,karşılarındaki insanları iyi tanımadan etmeden bilgi sahibi olmadan en azından yaş :....... kısmına bile en ufak özen göstermeden klavyeyi önlerine alıp sırf can sıkıntısından,yapıcak bir işleri de olmadığına inandığımdan bilgi sahibi olmadıkları konularda bile kendilerini kompetan ilan ederek gerçektende isteyerek veya istemeden basit ve saçma şekilde bir incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerle insanı forumdan mesaj yazmaktan karşılık vermekten soğutuyorlar ve soğuttularda gerçekten..ve maalesef bunun bir önlemi olduğuna inanmıyorum..saygılar.

shoparr_
14/04/2007, 23:12
yıldıray abi tevecüh gösteriyorsun. teşekkür ederim bu güzel düşüncelerin için.

Misafır
14/04/2007, 23:23
Arkadaşlar kimileri;aslında siteye üye olurken seçtikleri nicklerden de kolayca anlaşılabileceği üzere,kendi kendilerini uzman,bilirkişi,mühendis,yada değişik sıfatlarla bu forumun polisliği rolünü üstlenmeye çalışarak olur olmaz şekilde ukala ve bilmiş tavırlarla,karşılarındaki insanları iyi tanımadan etmeden bilgi sahibi olmadan en azından yaş :....... kısmına bile en ufak özen göstermeden klavyeyi önlerine alıp sırf can sıkıntısından,yapıcak bir işleri de olmadığına inandığımdan bilgi sahibi olmadıkları konularda bile kendilerini kompetan ilan ederek gerçektende isteyerek veya istemeden basit ve saçma şekilde bir incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerle insanı forumdan mesaj yazmaktan karşılık vermekten soğutuyorlar ve soğuttularda gerçekten..ve maalesef bunun bir önlemi olduğuna inanmıyorum..saygılar.

ne olursa olsun bizler daima daha iyisi için uğraş vermeliyiz.
birkaç tane sorun yaşandı diye bırakıp gidecekmiyiz.
o zaman kapıya kilidi vurup çekip gidelim.

yapmayın arkadaşlar.
her daim kendini bilmeyen insanlar var ve de daima olacak.
önemli olan bizlerin yaklaşımı.
önemli olan bizlerin buna lisanı münasip bir şekilde müdahale etmemiz ve sorun çıkmasını engellememiz.

bizler yılmamalıyız.
bizler herkesten çok mücadele etmeliyiz.
etmeliyiz ki zamanla çürük meyvalar sepetten ayıklansın ve çürüklerini başkalarına bulaştırmasınlar.

kolay elde edilen başarı kolay kaybedilir unutmayın.
o yüzden sabır ve azimle daha iyisi için çalışmalı ve önümüze çıkan tüm sorunları çözmek için gayret göstermeliyiz.

shoparr_
14/04/2007, 23:39
konu dışı mesajlar silinmiştir..14 nisan miting topiğinde kurallar çerçevesinde paylaşalım arkadaşlar bu düşncelerimizi...sizleri çok iyi anlıyorum ancak zor durumda bırakıyorsunuz bizi..

İbrahimKC
15/04/2007, 00:03
Hangi mesajın hangi konya ait olup olmadığına kim ne şekilde karar veriyor bu sitede...

shoparr_
15/04/2007, 00:09
allah aşkına sen mod olda sen karar ver sus sus bi yere kadar ama! başlığı okuyunca anlaşılıyor..bu konu forumdaki tatsızlıktan bahsediyor buraya daha 2 saat önce kilitlenen topicteki tartışma taşınırsa bu da kitlenir bizde konu dışı mesajları siliyoruz.ne bu ya gece gece..ne konuşulacaksa konuşulsun bende bir daha sallarsam..gönllü iş aldık suçlu olduk yazık!

bidaha da cevap yazdıracak mesajlar atmayın lütfen..sıkıldım bu gerginlikten sabahtan beri Grande hakkında konuşmadım.neymiş millet tartışıp kavga edip kırgınlık oluşturmasın diye çırpın kuralları uygula sona biri çıksın sen kimsin desin..daha anlatılcak çok şey var ama susayım konu dışı oldum zaten yeterince!!!!

SANtO
15/04/2007, 00:13
Arkadaşlar kimileri;aslında siteye üye olurken seçtikleri nicklerden de kolayca anlaşılabileceği üzere,kendi kendilerini uzman,bilirkişi,mühendis,yada değişik sıfatlarla bu forumun polisliği rolünü üstlenmeye çalışarak olur olmaz şekilde ukala ve bilmiş tavırlarla,karşılarındaki insanları iyi tanımadan etmeden bilgi sahibi olmadan en azından yaş :....... kısmına bile en ufak özen göstermeden klavyeyi önlerine alıp sırf can sıkıntısından,yapıcak bir işleri de olmadığına inandığımdan bilgi sahibi olmadıkları konularda bile kendilerini kompetan ilan ederek gerçektende isteyerek veya istemeden basit ve saçma şekilde bir incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerle insanı forumdan mesaj yazmaktan karşılık vermekten soğutuyorlar ve soğuttularda gerçekten..ve maalesef bunun bir önlemi olduğuna inanmıyorum..saygılar.

çok güzel yazmışsın tempesty :ok: bence en makul davranış saçma sapan mesajlara cevap vermemek.

ne olursa olsun bizler daima daha iyisi için uğraş vermeliyiz.
birkaç tane sorun yaşandı diye bırakıp gidecekmiyiz.
o zaman kapıya kilidi vurup çekip gidelim.

yapmayın arkadaşlar.
her daim kendini bilmeyen insanlar var ve de daima olacak.
önemli olan bizlerin yaklaşımı.
önemli olan bizlerin buna lisanı münasip bir şekilde müdahale etmemiz ve sorun çıkmasını engellememiz.

bizler yılmamalıyız.
bizler herkesten çok mücadele etmeliyiz.
etmeliyiz ki zamanla çürük meyvalar sepetten ayıklansın ve çürüklerini başkalarına bulaştırmasınlar.

kolay elde edilen başarı kolay kaybedilir unutmayın.
o yüzden sabır ve azimle daha iyisi için çalışmalı ve önümüze çıkan tüm sorunları çözmek için gayret göstermeliyiz.

Yıldıray abi çok haklısın. Meydanı boş bırakmamalıyız. Üç beş kötü niyetli bizi siteden soğutamaz.

microab
15/04/2007, 00:56

Abi süper bir tespit daha,katılıyorum.
Aynı zamanda hayatımda gördüğüm en uzun cümlelerden birisi :ok:

gokhan_genc
15/04/2007, 16:46

Herkesin konumuna,yaşına,mesleğine ve bilgi birikimine göre cevap verdiğine eminim.Belki her yerde olduğu gibi aksi davrananlar burada da çıkabilir;ama bu forumda herkes "seviyeli" dir.

En azından kendi adıma söyleyebilirim ki bu dediklerimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum ve inşallah başarılı da oluyorum.

Diğer herkesin de aynen bu şekilde yaptığına olan inancım tam. :friendship:

Hepinize saygılar... :ok:

tempesty
15/04/2007, 16:54
Herkesin konumuna,yaşına,mesleğine ve bilgi birikimine göre cevap verdiğine eminim.Belki her yerde olduğu gibi aksi davrananlar burada da çıkabilir;ama bu forumda herkes "seviyeli" dir.

En azından kendi adıma söyleyebilirim ki bu dediklerimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum ve inşallah başarılı da oluyorum.

Diğer herkesin de aynen bu şekilde yaptığına olan inancım tam. :friendship:

Hepinize saygılar... :ok:

sen neden üstüne alındın ki anlamadım şimdi ama cevap hakkı doğurucak tahrik edici şeyler yazanlarda var..

microab
15/04/2007, 18:45
:busted_cop:------:busted_cop:------:busted_cop:

Gereksiz gerilim yaratacak nitelikte msj lar silinecektir arkadaşlar,devamında ceza gündeme gelecek...

pdr42
15/04/2007, 20:52
arkadaslar konu guzel ama amaca hizmet etmemeye baslamıs sanırım ve sikayet ettiğimiz konuya dogru yol almaktayız. modların gorevi kontrol ne gore ise herkese gore yada olması gerekene gore diye dusnuyorum zaten ortada haksızlık olsa bizlerde dile getiririz. sizlerde dile getirmelisiniz. lutfen birbirmize dah nazik olaım
sevgiler

gokhan_genc
16/04/2007, 00:53
sen neden üstüne alındın ki anlamadım şimdi ama cevap hakkı doğurucak tahrik edici şeyler yazanlarda var..

Bu üstüme alınma filan değil abi.Ben sadece düşüncelerimi dile getirmek istedim.Gereken "seviye" yi herkesin gösterdiğine inanıyorum.Zaten göstermeyenlere gereken uygulamalar yapılır ve yapılıyor.

Benim bilgilerimde de mesleki terimler yazıyor.Bu mesleki terimlerden hareketle elbette ki ben de bildiklerimi burada herkesle paylaşmak isterim.Amaç herkesin bilgilenmesi,öyle değil mi?Dolayısıyla bu şekilde olan herkes sadece bilgilerini paylaşıyor o kadar.Sizin bilmediğiniz birçok şeyi o kişiler bilebilir.Çünkü o kişiler bu işin tam içerisinde,yani endüstride olan kişilerdir.En doğru bilgiye ancak o kişilerden ulaşabilirsiniz.Diğer bilgiler ve söylenenler sadece kendi yorumlarımızdan ibarettir.Ben bunu söylemek istedim.

Tekrar herkese saygılar... :ok:

pdr42
16/04/2007, 07:25
mesleki paylasımar olacak tabikide kimse her seyi bilmiyor bir bilene danısmk lazım ki tum forumların amacı budur bi yerde

mavigitar
16/04/2007, 08:25
Noluyooo ya 1-2 gün siteden uzak kaldım. Neler olmuş neler...Kazan kaynamış!!!
Konuyu tam anlamadım ama her ne olursa olsun sitemize uygun davranışlar olmadığını düşünüyorum. Sitemizi gayet seviyeli ve üyelerimizi de saygılı buluyordum. Ancak sanırım bu saygıyı bazıları fazlasıyla aşmış ve bazılarımızın canı sıkılmış. Siteden memnun olmayan, rahatsızlık duyan, aramızı bozmak isteyenler lütfen siteden elini ayağını çeksin!
Gereksiz konularla can sıkmaya kimsenin hakkı yok!!

Sabah sabah gerçekten gerildim. Üzgün olduğumu belirtmek istedim.
Umarım bir daha böyle tatsızlıklarla karşılaşmayız.

Yaşasın gp......yaşasın grandepunotr:):)

Misafir2
16/04/2007, 11:54
arkadaşlar üye sayımız artıkça bu tür ufak tefek sorunlar illakı olacaktır ama lütfen konuları fazla uzatıp birbirimizi kırmayalım. hayatın beraberinde getirdiği stresli ortamlar nedeniyle zaman zaman bazı yorum, eleştiri vs durumlarda karşımızdakı arkadaşları kırsakta emin olunuzki karşımızdakı arkadaşımızda kırıcı amaçla yorum ve eleştiri yapmamaıştır sorunları en kısa yoldan haledebilmek açısındada olsa ilgili arkadaşlarımızla konuyu çözüme kavuşturmak için msn den veya telefondan sorunu çözerek haledeleım veya susalım en baştada dedığiğm gibi bu Gp çatısı altında toplanırken ilk başta GP kardeşliği çerçevesinde paylaşımlar ve dostluklar hedeflemiştik lütfen birbirimizi kırmayalım bunun için hep birlikte elımızden gelenı yapalım.
sürekli aktif olan kardeşlerimizde farkındadırkı mod ve yönetıcı arkadaşlarımız elınden geldığınce Gp kardeşliğinin zarar görmeden süreklı büyümesi ve ortamın güzelleşmesi için elınden geleni yapıyorlar hepsıne burdan teşekkür ediyorum.
bazı konularda nher nekadar fikir çatışması vs durumlar yaşansada ferdi olarak ilk aklımıza gelecek şeyin bana doğru gelen durunmun arşımızdakıne ters gelebileceği dir bunun bılıncınde olup özverili olduğumuz sürece problem ve gerginlikleri en alt sevıyede tutmaya çalışıp bu işlerle ilgili MOD arkadaşlarımıza yardımcı olalım.