PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapılardaki ses

Kriminal
25/10/2010, 15:36
Sol kapı cam hafıf acıkken kasıslerde ve kotu yollarda cızırtı seklınde ses yapıyor..Bunun çözümü varmıdır ?

sancak26
25/10/2010, 15:47
kapılardan gelen seslere henüz bi çözüm bulunamadı :) (menteşelerin yağlanmasından başka)
benimkinde şimdide ön sol kapı açılıp kapanırken bi gıcırtı geliyor. plastik sürtmesi gibi. diğer eski sesleri yazmıyorum.

Scottie
25/10/2010, 15:50
olur böyle sesler .... cam açıkken mi yapyor sadece kapalı iken ses yoksa cam mekanizmasında geliyor olabilir..

Kriminal
25/10/2010, 15:51
kapılardan gelen seslere henüz bi çözüm bulunamadı :) (menteşelerin yağlanmasından başka)
benimkinde şimdide ön sol kapı açılıp kapanırken bi gıcırtı geliyor. plastik sürtmesi gibi. diğer eski sesleri yazmıyorum.

Cam krikosundan falan olablır dıye kapıyı sokmeyı dusundum yaglayıp gerı takarım :D

OzzY
25/10/2010, 15:54
müzik aç ses duymazsın abi :D:D

Kriminal usulu bi cevap vereyim dedim :D:D

sancak26
25/10/2010, 16:01
Cam krikosundan falan olablır dıye kapıyı sokmeyı dusundum yaglayıp gerı takarım :D
hiç farketmez. servise götürsen yine aynı işlemi yapacaklar tercübeliyim bu konuda.:D

Kriminal
25/10/2010, 16:31
müzik aç ses duymazsın abi :D:D

Kriminal usulu bi cevap vereyim dedim :D:D

Eyw ozanım..Açıyorum zaten açmasınada ...Bazen kafa dınlemekte lazım gelıyo..

hiç farketmez. servise götürsen yine aynı işlemi yapacaklar tercübeliyim bu konuda.:D

Servise uzaktan yakından ugramam zaten..Hafta sonu bı operasyon yapıyım :D
Bakalım kaç lira sıkışmış

cpeloo
25/10/2010, 20:25
ooooo..... oda bişeymi benim sol kapı nın içinde cam samba yapıyor...hele bide müziği verince kapı gıcırtısına oynayan şoparcıklar gibi kopuyorum aracın içinde....Anlaşıyoruz, çünkü teypte bassı verince kapıda ritimli oynuyo...

Du Hast
25/10/2010, 22:16
mevzuya daihl olayım :D

benim camda salsa yapıyor ama nasıl :D
cam açıkken kapı kapanınca aha cam indi aşağıya diyorum :D
söktüm baktım camı tutan bir plastik parça var o aşınmış, elimde parça yoktu değişteremdim, gıcıklık olsn diye fiat ı aradım bildirdim sorunu onlarda bu konuda kronik arıza yok değiştiremeyiz dediler kısacası git kendin yap arkadaşım dediler :D

Kriminal
26/10/2010, 09:08
ooooo..... oda bişeymi benim sol kapı nın içinde cam samba yapıyor...hele bide müziği verince kapı gıcırtısına oynayan şoparcıklar gibi kopuyorum aracın içinde....Anlaşıyoruz, çünkü teypte bassı verince kapıda ritimli oynuyo...

Sabah sabah çok güldüm yaa saol kardeşim :grup::stretche::cheers00:

sancak26
26/10/2010, 10:12
mevzuya daihl olayım :D

benim camda salsa yapıyor ama nasıl :D
cam açıkken kapı kapanınca aha cam indi aşağıya diyorum :D
söktüm baktım camı tutan bir plastik parça var o aşınmış, elimde parça yoktu değişteremdim, gıcıklık olsn diye fiat ı aradım bildirdim sorunu onlarda bu konuda kronik arıza yok değiştiremeyiz dediler kısacası git kendin yap arkadaşım dediler :D
Tıpatıp aynısı benimkindede var. cam kapalıyken sorun yok. cam açık yada yarı açıkken kapıyı kapatınca bi şakırtı geliyor kapıdan.

normal bişeydir heralde diye sık sık servise gittiğim halde söylemiyorum. ilk servise gitmemde söylesemmi acaba. camı yapacağız diye komple kapıyı bozmasınlar:)

krakercocuk
26/10/2010, 10:24
o cam boşluğundan kaynaklanıyor bendede var..

gpmanyağı
26/10/2010, 10:25
kimde yokki:S

atom43
26/10/2010, 19:57
o ses bende yoktu yeni olmaya basladı cagresi yokmu arkadaslar ya cam acıkken yapıyor sinir bozucu bir ses

pamuk
11/11/2010, 08:12
Arkadaşlar ön camlar yarı açık dururken gıcırtı sinir bozucu bir ses yapıyor. Sanırım içteki fitil esnekliğini kaybetti. Aynı sorun sizde de var mı? Daha iki aylık araba bu kadar erken bu fitillerin bozulmaması lazım. Yumuşatıcı silikon spreyler var. Bunlarda kullanan var mı aramızda?

fire
11/11/2010, 21:07
kapı kartonunu sök
cam krikosu kontrol et boşluk olabilir.
kilit ve menteşeleri yağla
w40 işini görür.

Kriminal
12/11/2010, 14:38
kapı kartonunu sök
cam krikosu kontrol et boşluk olabilir.
kilit ve menteşeleri yağla
w40 işini görür.