PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyonun sesini araç hoperlörüne nasıl aktarırım

lewoow
24/10/2010, 14:42
Arkadaşlar Piranha Avatar modeli navigasyon cihazı aldım. Fakat araç hoperlöründen ses gelmesini nasıl sağlayacağımı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

pdr42
24/10/2010, 15:18
fmtrassnimtteri acacaksın uygun bir radyo kanalı bulup okanala ayrlıyacaksın ama kastettigin telefonun sesi ise o olmuyor

lewoow
24/10/2010, 15:21
fmtrassnimtteri acacaksın uygun bir radyo kanalı bulup okanala ayrlıyacaksın ama kastettigin telefonun sesi ise o olmuyor

dediğiniz gibi fm seçeneği tıklı bir şekilde 108. kanala getiriyorum. ama televizyon veya navigasyondaki sesi araç hoperlöründen duyamıyorum genede. Eksik bir şey mi yapıyorum hala göremedim. Bir arkadaşım telefon sesinide ayarladığını söylemişti bu arada. Araç hoperlöründen telefon konuşmasını duyuyordu.

WiSTaRiA
24/10/2010, 15:37
Teybinize AUX kablosu taktıracaksınız.. Aux kablosundanda direk navigasyon kulaklık çıkışına gireceksiniz veee direk müzikler ve navigasyon yönlendirmesini yapan bayanın sesi kolonlarda..

smartmavi
24/10/2010, 16:05
Orçun en iyi formulü vermiş. Fm transmitter'ı bence unutun, ses kalitesi sizi tatmin etmez. Aux kablosuyla yüksek tanımlı ses alabilirsiniz.

Bu arada bize aldığınız cihazdan behsetmeyi unutmayın.

Kaça nerden aldınız, tv izleme kalitesi ne? bluetooth var mı? vs...

WiSTaRiA
24/10/2010, 16:11
en kullanışlı olanı aux kablosu... Beraber çalıştığım arkadaşım yaptı harika bir ses olayı var... Ve laptop bağlayıp geçen film izledik arabada harika bir ses efekti oluyor...

berkeraaa
24/10/2010, 20:37
2 eksiğim var birisi aux 2. ise kolçak...maalesef taktırdığı kolçaktan memnun olan yok snırım sitede...

lewoow
24/10/2010, 21:17
Orçun en iyi formulü vermiş. Fm transmitter'ı bence unutun, ses kalitesi sizi tatmin etmez. Aux kablosuyla yüksek tanımlı ses alabilirsiniz.

Bu arada bize aldığınız cihazdan behsetmeyi unutmayın.

Kaça nerden aldınız, tv izleme kalitesi ne? bluetooth var mı? vs...

Piranha Avatar-Teknosa, 409tl. Analog Tv ve bluetooth özelliği var. Açıkçası şehir içi trafik keşmekeşinde televizyon çok iyi. Yani görüntü öyle çok karıncalanıp gitmiyor. Ama şehirdışında öyle değil. Görüntü kalitesinde hareket halinde bile azalma çoğunlukla olmuyor. Ama bulunduğunuz bölgede önemli. Şehir dışına yakınlaşınca istenilen kalite azalıyor. Tabii bu göreceli. Ben gayet memnunum.

Aux kablo bağlantısı için teknik servise mi gitmem gerekir. Yoksa sanayide veya tuning işlemi yapanlara mı? İzmir için tavsiye alabilirsem sevinirim. Teşekkürler...

style07
24/10/2010, 22:27
Piranha Avatar-Teknosa, 409tl. Analog Tv ve bluetooth özelliği var. Açıkçası şehir içi trafik keşmekeşinde televizyon çok iyi. Yani görüntü öyle çok karıncalanıp gitmiyor. Ama şehirdışında öyle değil. Görüntü kalitesinde hareket halinde bile azalma çoğunlukla olmuyor. Ama bulunduğunuz bölgede önemli. Şehir dışına yakınlaşınca istenilen kalite azalıyor. Tabii bu göreceli. Ben gayet memnunum.

Aux kablo bağlantısı için teknik servise mi gitmem gerekir. Yoksa sanayide veya tuning işlemi yapanlara mı? İzmir için tavsiye alabilirsem sevinirim. Teşekkürler...

femoli sana yardımcı olur.
https://forum.grandepuntotr.com/kampanyalar/15990-fiat-blaupunkt-aux-kablosu-tum-blaupunktlara-uygun.html

karakushasan
24/10/2010, 22:33

selamlar,montajı çok basit ben kendim aldım ve taktım dilersen şuan liste oluşturuyorum bu kablo için uygun fiyata göndericem senide listeye ekleyebilirim 15 TL gibi bir ücrete bütün forumdaki puntoları aux kablolu yapıcaz gerçekten çok kullanışlı ve iyi ses alıcaksınız saygılar...
https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/21130-aux-kablo-15-tl.html

WiSTaRiA
24/10/2010, 23:44
[QUOTE=Aux kablo bağlantısı için teknik servise mi gitmem gerekir. Yoksa sanayide veya tuning işlemi yapanlara mı? İzmir için tavsiye alabilirsem sevinirim. Teşekkürler...[/QUOTE]

Levent femoli ile irtibata geç aux kablosu için sonuçta forumdaki herkez femoliden aldı kablosunu ve taktırmak içinde herhangi bir elektrikçi yada teypçiye gidebilirsin... Kendinde takabilirsin... İzmir yönetiminden JASMINE(Yesemin ŞENŞATIR HANIM) ve krakercocuk ( Fırat ARSLAN beyle) irtibata geçersen sana yardımcı olurlar.... Aracında hele amfi ile kutu basta varsa bak o navigasyonun keyfine yada aux una takacağın cihazlara...
Şimdiden hayırlı olsun...

fortune
25/10/2010, 00:01
dediğiniz gibi fm seçeneği tıklı bir şekilde 108. kanala getiriyorum. ama televizyon veya navigasyondaki sesi araç hoperlöründen duyamıyorum genede. Eksik bir şey mi yapıyorum hala göremedim. Bir arkadaşım telefon sesinide ayarladığını söylemişti bu arada. Araç hoperlöründen telefon konuşmasını duyuyordu.

bende ilk yaptığımda ayarladığım frekanstan sesini duyamamıştım.Ama navigasyonun şarj cihazını , cihaza takdığımda sesi gayet güzel araç hoparlöründen duyuyorsun.Sanırım cihazın fm transmitter anteni zayıf şarj kablosunu takınca anten vazifesi yapıyor o zaman çalışıyor.

WiSTaRiA
25/10/2010, 00:17
Mevlüt bey genelde böyle cihazlar ya kulaklıktan yada şarj cihazından anten görevini sağlıyorlar.. Çok ilginç bunları üretenler... Cep telefonları nasıl çekiyorsa aynı anten sistemini bunlarada uygulasalarya...

Moosty
25/10/2010, 08:50
Mevlüt bey genelde böyle cihazlar ya kulaklıktan yada şarj cihazından anten görevini sağlıyorlar.. Çok ilginç bunları üretenler... Cep telefonları nasıl çekiyorsa aynı anten sistemini bunlarada uygulasalarya...

Kullanılan frekans ile ilgili bir problem. Radyo yayınlarının frekansı cep telefonlarının kullandığı frekanstan çok daha düşük, dolayısı ile dalga boyu daha yüksek.

Bu nedenle radyo dalgalarını yayabilmek ve yakalayabilmek için anten boyu daha uzun olmalı. Yani özetle şunu söyleyebilirim, radyo vericisinin anteni araç anteni uzunluğunda olursa yayın daha kaliteli algılanıyor.

Bu söylediğim kural özellikle genlik modülasyonunda geçerli, FM (frekans modülasyonu) bu konuda daha daha avantajlı, harmonikleri ayıklamak daha kolay, ama yine de FM de olsa anten boyu önemli.

Benim araçta çakmağa takılı FM vericiyi denedim hiç çalışmadı, ama GPS in kablosunu takınca kabul edilebilir bir kalitede çalışıyor. Ama Orçun un dediği gibi, AUX girişinden alınan ses ile FM den alınan ses arasında çok fark var.

Amaç sadece GPS ten yol tarifi dinlemek ise FM verici yeterli olur ama müzik dinlemek ise FM verici çok tat vermiyor.