PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Foruma Siyaset Bulaşmış

HIGH FIDELITY
14/04/2007, 18:47
Son zamanlarda forumda siyaset konuşulmaya, siyasiler hakkında ileri geri konuşulmaya ve de buna forum yöneticilerinin müdahale etmediğini görmeye başladım. Burası bir Grande Punto severlerin sitesidir. Burada konuşulacak konular araçlarla ilgili olmalıdır. Vatandaşı tahrik edici Siyaset yapacak kişilerin burada işi olmaması gerekiyor. Ben bu forum oluşturulurken bunu istemedim, izin de vermeyeceğim.

SANtO
14/04/2007, 18:53
Son zamanlarda forumda siyaset konuşulmaya, siyasiler hakkında ileri geri konuşulmaya ve de buna forum yöneticilerinin müdahale etmediğini görmeye başladım. Burası bir Grande Punto severlerin sitesidir. Burada konuşulacak konular araçlarla ilgili olmalıdır. Vatandaşı tahrik edici Siyaset yapacak kişilerin burada işi olmaması gerekiyor. Ben bu forum oluşturulurken bunu istemedim, izin de vermeyeceğim.

Bu konular forumda ser kürsü başlığı altında açılmaktadır. ayrıca gp ile alkasız bir sürü konu var. bu konular sizi niçin bu kadar rahatsız etti. ayrıca burası özgür bir forum herhangi bir şahısa ait değil. ne yani sansürmü uygulayacaksınız?

shoparr_
14/04/2007, 18:58
GrandePuntoTR Forum Kuralları

A. Genel Bilgiler ve Yaptırımlar
1. Toplumumuzda "belden aşağı" olarak tabir edilen nick, avatar, imza ve yazışmalar yapmayınız.
2. GrandePuntoTR forumlarının esas amacı bilgi paylaşımıdır. Okunmayı bozan, rengarenk, büyük boyutlu ve uzun imza kullanmayınız.
3. Lütfen yazışmalarınızı yaparken Türkçemizi doğru ve güzel kullanmaya özen gösteriniz.
4. Forumlara kişisel-kurumsal ticari kaygılar içeren mesajlar atmayınız.

B. Mesaj İçerikleri

1. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermeyiniz.
2. Yasal ve insani nedenlerle GrandePuntoTR Forumlarında net kullanıcıları arasında CRACK, WAREZ, , HACKING olarak tabir edile gelen içeriğe sahip mesajların atılması yasaktır.
3. Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderiniz.
4. Siyasal ve dini konuların çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmayacak seviyede tutulmasına özen gösteriniz.
5. Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı GrandePuntoTR yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.

C. İmza İçerikleri

1. İmzalarda çok buyuk boyutlu yazılar yazmak yasaktır. Koyu, italik veya altçizgi özellikleri imzada gerektiğinde kullanılabilir.
2. Yabancı bir internet adresine imzadan bağlantı vermek ve genel forum kurallarına aykırı imza kullanmak yasaktır.
3. İmza boyutlarına sitemizin hızlı ve güvenle hizmet vermesi için özen gösteriniz.
4. 400x100 Max resim boyutu kullanınız.

D. Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1. Arama yapalım: Sorduğunuz soru daha önce GrandePuntoTR forumlarında sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız, Forumun Arama özelliğini kullanınız.
2. Düzgün Türkçe kullanalım: Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajların forumda kirlilik yarattığı gibi, hiç bir üye tarafından da bozuk Türkçe ile yazılmış mesajları deşifre edilmek zorunda değildir
3. Söyleyecek sözümüz yoksa mesaj yazmayalım: Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalıyız.Lütfen bu konuda hassasiyet gösteriniz.
4. GrandePuntoTR forumlarında mesajlara resim eklenebilir. Web üzerindeki bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse, bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır.
5. Okunaklı mesajlar yazalım:Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı zorlaştırdığını unutmayalım.
6. Doğru konu başlığı seçelim:Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.
7. Detay belirtelim:Sorun belirten mesajlarınızda, sistem özellikleriniz gibi gerekli olabilecek detayları olabildiğince açık bir şekilde yazmanız yine sorununuza çabuk çözüm bulunması açısından önemlidir. Aksi halde boşu boşuna mesaj trafiği oluşacaktır ve konunun silinmesine neden olacaktır.

*Tüm bu kuralların herhangi birinin ihlali halinde GrandePuntoTR yönetici ve moderatörleri haber vermeksizin işlem yapma hakkına sahiptir.

Hukuk kökenli olmadığımız gibi metinde eksikler bulunabilir, eksikler bulunması ilgili kuralın geçersiz olduğu anlamına gelmez. GrandePuntoTR yönetimi olarak önceden haber vermeksizin kurallarda değişikliklere gitme hakkımız mahfuzdur. Kurallar ve ilkeler hakkındaki görüşlerinizi-eleştirilerinizi forum yöneticilerine çekinmeden iletebilirsiniz. Bu metin forum üyelerinin istek ve taleplerine göre yenilenebilir.

forum kurallarında belirtildiği gibi ciddi fikir çatışmalarına kavgalara girilmeden bu konular konuşulabilir.

Ben bu forum oluşturulurken bunu istemedim, izin de vermeyeceğim. bu cümleyi anlayamadım bu kadar abartılacak ne var açık konuşurmusun eğer varsa tepkinizi admin ve modlara şikayet butonuyla iletebilirsiniz.bu izin vermeyeceğim vs yanlış..kuralları uyguluyoruz bizler.

düzeltme: ünlem

ekleme:sakinleşmenizi öneriyorum gerginliğe gerek yok.

SANtO
14/04/2007, 19:01
bende anlamadım! burası high fidelity e ait bir forummu?

woyzeck
14/04/2007, 19:04
hayatın içinden birsürü şey konuşuluyor.siyasette hayatın içinde olan bir konu.bunun konuşulmasında ne sakınca var??ayrıca bu kadar izole olmak da ne demek?konuşmayalım,susalım,aman dikkat....tabiki bunların bir ölçüsü var.ama ben inanıyorum ki forumdaki arkadaşlarım bunun ölçüsünü de bilecek kadar seviyeliler...sen merak etme "HIGH FIDELITY"...

Ryu
14/04/2007, 20:52
bende anlamadım! burası high fidelity e ait bir forummu?

ona ait değil ama böyle düşünen tek o da değil........

katılıyorum bende

HIGH FIDELITY
14/04/2007, 20:52
Siyase hayatın içinden bir konu olabilir ama özellikle siyasetçi isimleri verilmesine karşıyım. Ben niye durduk yere kimseyi tahrik etmiyorum. Eğer böylesi makbul ise bende mi düşünceme karşı olan parti liderlerine dil uzatayım. Bu mudur yani

woyzeck
14/04/2007, 20:53
ama....?

BGRAYS
14/04/2007, 20:54
hangı konular bunlar nerde sıyaset yapılmıs ??

the_Algn
14/04/2007, 20:56
nerde konuşulmuşş,,,bilmediğim için yorum yapamayacağım herşeyde olduğu gibi siyaset konusunda da belli seviyede konuşulabilir ama işin ucu kacmamamlı...

shoparr_
14/04/2007, 20:59
bu konularda rahatsız olanlar mesajı ve topiği şikayet edebilir.bu şekilde bir şey çözülmez bu tarz konuşmalarla..kim ne düşünürse düşünsün kişi ve kurumlara adabıyla eleştiri dışında söz etmek yanlış elbette ki..ben tüm bu tarz konuları incelemeye çalıştım ancak gözümüzden kaşanlar olabilir.açık olalım ve anlamsız tartışmalara sürüklemeyelim.hep söyledik göremediğimiz düşünemediğimiz durumları bize bildirin.sizi rahatsız eden kurallara aykırı olan herşeyi.

BGRAYS
14/04/2007, 21:02
arkadas herkesın gorebılecegı sekılde soylemıs ve de anladıgım kadarıyla yenı konu acılcak kadar rahatsız etmıs ve bende merak ettım nerde gecmıs bu konu ???

HIGH FIDELITY
14/04/2007, 21:03
ikcihan
Ben sabah 10.15'd3 oradaydım, şimdi geldim.
Gerçekten muhteşemdi.....
Umarım birileri duyar...

Tayyyyyipppp Baksana, Kaç Kişiyiz Saysana....

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?p=53791#post53791

zeynepc
+1000000000000000000000000000000000000000000

gizooo günün konusu seçtim..
çok teşekkür ederim arkadaşım çok duygulandırdın benii.az önce iş yerinden izleyebildiğim kadar baktım tv ye..yürüyüşE, Anıtkabirdeki kalabalık gözlerim yaşardı gurur duydum..bu kalabalık laiklik karşıtlarına kapak olsun'!!Türkiye akın akın ATA sının huzurunda...RTE sayfası kapansın artık!! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?p=53896#post53896

Bu resim ayrıca
https://img183.imageshack.us/img183/29/1006489hf7.jpg

Bunlardan ayrı bir sürü var daha sayayım mı.

Ryu
14/04/2007, 21:10
özetle mustafa kemal atatürkün arkasından siyaset yapılmasına bende karşıyım.

SteinGP
14/04/2007, 21:13
Bu konulardan ve resimlerden hangisi,Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne,kişilik haklarına veya toplum düzenine aykırıdırki.İnsanlar burada bir gerçeği anlatmaya çalışıyor,100binlerce insan toplanıyor.En önemlisi bu insanlar Cumhuriyetin bekçiliğini yapıyor.Bence koyulması son derece yerinde olmuş böylece bu hareketin karşısında duranlar kafalarını çevirdikleri her yerde olduğu gibi,sitemizde de bunu görebilecekler!!

HIGH FIDELITY
14/04/2007, 21:17
Bana göre gerçek değil ve senin yazdıkların da tamamen siyasi görüş. Ayrıca sen isim vermediğin için düşündüklerini dile getirebilirsin. Üstte yazdıklarım ise isim vererek özellikle hedef göstererek siyasi içerikli mesaj yazılmasına nasıl siyasi değildir diyorsunuz. Bana göre resmen hakaret içerikli. Ve tamamen siyasi. Bence doğru değil demem bile o yazıların siyasi olduğunu gösteriyor

GaladrieL
14/04/2007, 21:18
herhangi bir politik görüşle ilgili bir provokasyon ya da kışkırtıcı bir laf var mı? Hayır
varolan parti mensubları ya da liderlerinden herhangi biriyle ilgili şiddet ya da hakaret boyutunda bi laf var mı? Hayır
Bugün bir çoğumuzun evine giren gazetelerde bile olması gerekn düşünce özgürlüğü var iken, şurada oturup bu forumda bikaç kelimeyi kendi ana dilimizde yazma özgürlüğüne sahip olan biz Türk gençleri, bizi bugüne getiren Ulu Önderimize vefa borcumuzu ödemek adına ve Cumhuriyet' e sahip çıkmak adına düzenlenen bu organizasyon ile ilgili yorum yapamayacak mıyız?

Siyaset bunun neresinde, bu Gündemdir!!
Hür ve özgür olarak araba kullanmamız bile yaşadığımız ülkenin avantajlarından birtanesi.. Günün birinde arabama sahip olma özgürlüğümü bile tehdit altına alacak görüşler ortalarda dolanırken, bu forumda sadece 1 depo benzinle kaç km. gittiğimi konuşamam.. Eğer bu mevzuları konuşma özgürlüğüm kısıtlacaksa da burda olmam o kadar..

Yurttaşlarım!

Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk
kahramanlığı ve yüksek Türk Kültürü olan Türkiye Cumhuriyetidir. Bundaki
başarıyı, Türk Ulusunun ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak
azimle yürümesine borçluyuz. Fakat yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli
görmeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak zorunluluğunda ve azmindeyiz.

M. Kemal ATATÜRK

Daha yapılması gereken çok büyük işler var...
Saygılar;
Gizem

HIGH FIDELITY
14/04/2007, 21:20
herhangi bir politik görüşle ilgili bir provokasyon ya da kışkırtıcı bir laf var mı? Hayır
varolan parti mensubları ya da liderlerinden herhangi biriyle ilgili şiddet ya da hakaret boyutunda bi laf var mı? Hayır
Bugün bir çoğumuzun evine giren gazetelerde bile olması gerekn düşünce özgürlüğü var iken, şurada oturup bu forumda bikaç kelimeyi kendi ana dilimizde yazma özgürlüğüne sahip olan biz Türk gençleri, bizi bugüne getiren Ulu Önderimize vefa borcumuzu ödemek adına ve Cumhuriyet' e sahip çıkmak adına düzenlenen bu organizasyon ile ilgili yorum yapamayacak mıyız?

Siyaset bunun neresinde, bu Gündemdir!!
Hür ve özgür olarak araba kullanmamız bile yaşadığımız ülkenin avantajlarından birtanesi.. Günün birinde arabama sahip olma özgürlüğümü bile tehdit altına alacak görüşler ortalarda dolanırken, bu forumda sadece 1 depo benzinle kaç km. gittiğimi konuşamam.. Eğer bu mevzuları konuşma özgürlüğüm kısıtlacaksa da burda olmam o kadar..

Yurttaşlarım!

Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk
kahramanlığı ve yüksek Türk Kültürü olan Türkiye Cumhuriyetidir. Bundaki
başarıyı, Türk Ulusunun ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak
azimle yürümesine borçluyuz. Fakat yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli
görmeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak zorunluluğunda ve azmindeyiz.

M. Kemal ATATÜRK

Daha yapılması gereken çok büyük işler var...
Saygılar;
Gizem

Nasıl hayır ya. Adama laikliğe karşı diyerek yani rejimi tehdit ediyor diyerek ağır ithamlarda bulunuyor. Buna nasıl hayır diyorsunuz.

SteinGP
14/04/2007, 21:21
Sana göre gerçek değilse eğer sende en doğal hakkını kullanarak hayır arkadaşlar ben böyle düşünmüyorum,bence adı geçen kişi cumhurbaşkanlığı makamına yakışır,yani MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi bi insanın makamına yakışır!!diyorsan,bunu bizlere foruma siyaset bulaşmış adında bi başlık açarak değilde,diğer açılan başlıkların altına kendi yorumlarını yazarak paylaşsan,daha iyi olurdu..

Ryu
14/04/2007, 21:21
Bu konulardan ve resimlerden hangisi,Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne,kişilik haklarına veya toplum düzenine aykırıdırki.İnsanlar burada bir gerçeği anlatmaya çalışıyor,100binlerce insan toplanıyor.En önemlisi bu insanlar Cumhuriyetin bekçiliğini yapıyor.Bence koyulması son derece yerinde olmuş böylece bu hareketin karşısında duranlar kafalarını çevirdikleri her yerde olduğu gibi,sitemizde de bunu görebilecekler!!

buram buram korku ve çaresizlik:ok:

woyzeck
14/04/2007, 21:23
katılıyorum..bu siyaset değildir..gündemdir..zaten bugünkü miting "Cumhuriyete Sahip Çık" mitingidir.bu forumda da buna sahip çıkılması açıkça hoşuma gitti...

woyzeck
14/04/2007, 21:24
korku ve çaresizlik mi????

Ryu
14/04/2007, 21:28
korku ve çaresizlik mi????

evet gündem

HIGH FIDELITY
14/04/2007, 21:28
katılıyorum..bu siyaset değildir..gündemdir..zaten bugünkü miting "Cumhuriyete Sahip Çık" mitingidir.bu forumda da buna sahip çıkılması açıkça hoşuma gitti...

Bence de tam tersi Cumhuriyet tehlike altında değil aksine güvence altındadır. Bakın bana da siyasi yazılar yazdırıyorsunuz.:)

SteinGP
14/04/2007, 21:29
Bunun adı ne korku ne de çaresizliktir,bunun adı tam manasıyla bir toplum hareketidir!!

GaladrieL
14/04/2007, 21:31
Nasıl hayır ya. Adama laikliğe karşı diyerek yani rejimi tehdit ediyor diyerek ağır ithamlarda bulunuyor. Buna nasıl hayır diyorsunuz.

laikliğe karşı olması ya da rejimi tehdit ediyor olması sence kendisine yapılan bir hakaret mi? ya da bu görüşlere sahip kişiler bir kışkırtma yapıyorlar mı? HAYIR!

sadece düşüncelerini dile getirip, yorumda bulunuyorlar.. Asıl bi yerde yanlış bişey varsa, o da olan biteni seyrederek, susmaktır.. Önceden de belirttiğim gibi, özgürce konuşabiliyor ve karşı çıkabiliyorsan bu bile bir lütuftur..

microab
14/04/2007, 21:33
:busted_cop:------:busted_cop:------:busted_cop:

Siyaset :ssss: :locked:

SteinGP
14/04/2007, 21:34
eğer bugün Cumhuriyetine sahip çıkmazsan,yarın bir sahibin olur!!anlaşıldı umarım ;)

woyzeck
14/04/2007, 21:34
bu asla korku ve çaresizlik değildir...aksine cesaretin de ta kendisidir..cumhuriyet güvence altında mıdır?ben sadece gündemi konuşmaya kararlıyım.siyaset yapılmadı (başta) ama siz amacınıza ulaşmak için siyaset yapmaya doğru gidiyorsunuz..ben siyaset yapmayacağım ama...

GaladrieL
14/04/2007, 21:37
[quote=Ryu;53931]buram buram korku ve çaresizlik:ok:

Hocam!! Henüz korku ve çaresizlik hissedeceğimiz bir konumda değiliz çok şükür.. Tedbir diyelim tamam mı!!

Korkan birileri var ise eğer, son dakikaya kadar kararlarını gündeme duyurmama çabası güdenlerdir... Ve korkulacak bişey varsa, o da bugün yabancı basının bile odak kaynağı olduğu Anıtkabir'de ki Etten Duvardır!! Biz daha ölmedik...

microab
14/04/2007, 21:39
İnsanları tahrik etmeyiniz,ağızlardan çıkan sözcüklere dikkat ediniz,bu konu kilitlenmiştir...

:locked:

shoparr_
14/04/2007, 21:40
işte şimdi yapılan kurallara aykırı!
bu şekilde tartışmak,münakaşa etmek yasak siyaset, din gibi konular yüzünden..o topicte hatalı mesajlar vardır.ancak bazı fotoğraflar koymak siyasi parti ve kişi isimlerini kışkırtıcı sloganlar şeklinde anmak hatalı bunlar düzeltilecektir.ancak bir adet bile siyasi parti bayrağı açılmamış bir mitinge giden arkadaşımızın çektiği fotoları koyarak bu konudaki düşüncelerin paylaşıldığı bir konuya çamur atmak yanlıştır.Ne siteler biliyorum bu organizasyona birlilkte gittiler.siz katılmıyorsanız bu görüşlere kaygınız yoksa memnunsanız gitmezsiniz okuyup geçersiniz.kimse ATATÜRK üstünden siyaset de yapmıyor.konuyu ciddi raddelere taşımadan insiyatif kullanarak kilitliyorum.diğer topiclerde de hatalı gördüğünüz mesajları şikayet olarak iletebilirsiniz..fenerbahçe mi beşiktaş mı gibi bir tartışmaya dönmesini istemiyoruz bu nedenle ; siyasi olaylar durumlar konuşuabilir.güncel olaylardan bahsedilebilir.Kişi ve kurumlar hakkında aşağılama ve tahrik içeren mesajlar atmamak ve sonu olmayan gergin tartışmalara girmemek tek şart..