PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : H4 xenon titremesi

by_memur
20/10/2010, 16:02
kendi aracımda kullandığım h4 xenon bozuk yollarda titreme yapıyo kendim arabanın içinde farkediyorum.yerine tam olarak oturmuş vaziyette ondan olmadığını biliyorum. tek ampüllü olduğu için uzunlarda mekanizma ileri doğru gidiyo sanırım kenarlarında fazla boşluk var ve yuvasında hareket ediyo.
bu titremeyi önlemenin bir yolu varmı. başına böyle bişey gelen oldumu. bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

femoli
20/10/2010, 16:39
Xenonlarda bu gayet normaldir kesemezsiniz , bugüne kadar kimsede şikayet konusu olmamıştır çünkü fazla önemsenmez,ama yinede üzülerek belirtirim çaresi h4/2 xenon almanız tek devre sabit.. onlarda bile çok azda olsa titreme olacaktır buda xenonun vermiş olduğu ışık gücüyle alakalı .....

by_memur
20/10/2010, 16:52
bilgilendirdiğin için teşekkür ederim sayın abim

kxlylmz
20/10/2010, 16:55
Ben de h4-3 xenon kullanıyorum ve bozuk yoldaki titreşimin farkındayım ama Mehmet hocamın dediği gibi dert etmiyorum. h4-2 xenon kullansanız uzunlarınız sarı olur ki bence daha kötü.

by_memur
20/10/2010, 17:01
bende çok dert emiyorum ama aklıma takılmıştı acaba benim kullandığım xenondamı bir sorun var diye

Kriminal
20/10/2010, 17:07
Ben hıcc dert etmıyorum hala xenonum yokkkk

zafermutlu
20/10/2010, 17:09
bende xenonu ikinci el adıydım mtec biri yanmıyordu balastı arıza yapmış.:( arkadaş geri aldı onu. şimdi phılıps takacaz bakalım nasıl olacak. bu şans işi galiba kimisi alır yıllarca kullanır bizde arıza yaptı..birde bu xenonlar karşıdan gelenin gözünü alıyor orj farları ise çok kötü gösteriyor..

invariant
27/10/2010, 22:52
Selamlar;
Bendede uzun/kısa h4 xenon var.Ne yazık ki bozuk yollarda titreme yapıyor. Karşıdan gelenler için ben farları 1 değerinde tutuyorum. En kısa zamanda farları ayarlatmayı düşünüyorum.

Birde arkadaşlar ; xenon takıldıktan 4 gün sonra arasıra kızdırma bujisi hatası vermeye başladı. İlginç olan her zaman yapmıyor. Kontağı açtıkdan sonra ışığı sönüyor. Çalıştıktan yaklaşık 1 dk. sonra '' check glow plugs'' hatası veriyor. Sonrasında arıza ışığı sönüyor.
Xenonla ilgisi var mı ? Yoksa tesadüf mü?

atom43
28/10/2010, 03:00
benim farlarımda h1 merceklerde bulunan 8000k lık mavi ampullerim zamanla yeşerdi yeşil sarı arası yanıyor gündüz güzel gozukuyorda gece onumu goremiyorum komple kit alıcam tekrardan

femoli
28/10/2010, 09:27
Ben de h4-3 xenon kullanıyorum ve bozuk yoldaki titreşimin farkındayım ama Mehmet hocamın dediği gibi dert etmiyorum. h4-2 xenon kullansanız uzunlarınız sarı olur ki bence daha kötü.
Bence uzunların sarı olması daha iyi kendi aracımda bile uzun kısaları söküp yerine kısa xenon uzun halogen taktım sellektör yaptığımda karşı tarafın dikkatini daha çok çekiyor ;)

Selamlar;
Bendede uzun/kısa h4 xenon var.Ne yazık ki bozuk yollarda titreme yapıyor. Karşıdan gelenler için ben farları 1 değerinde tutuyorum. En kısa zamanda farları ayarlatmayı düşünüyorum.

Birde arkadaşlar ; xenon takıldıktan 4 gün sonra arasıra kızdırma bujisi hatası vermeye başladı. İlginç olan her zaman yapmıyor. Kontağı açtıkdan sonra ışığı sönüyor. Çalıştıktan yaklaşık 1 dk. sonra '' check glow plugs'' hatası veriyor. Sonrasında arıza ışığı sönüyor.
Xenonla ilgisi var mı ? Yoksa tesadüf mü?
Tamamen tesadüftür , dün bir müşterimize xenon taktık marş basmadı . müşteri xenon taktınız araç çalışmıyor dedi içimden güldüm baktıkki marş dinamosunun otomatiğin kablosu çürümüş kopmuş :)

benim farlarımda h1 merceklerde bulunan 8000k lık mavi ampullerim zamanla yeşerdi yeşil sarı arası yanıyor gündüz güzel gozukuyorda gece onumu goremiyorum komple kit alıcam tekrardan
sadece ampul değiştirsende olur komple kit almana gerek yok ;)

kxlylmz
28/10/2010, 09:41
Bence uzunların sarı olması daha iyi kendi aracımda bile uzun kısaları söküp yerine kısa xenon uzun halogen taktım sellektör yaptığımda karşı tarafın dikkatini daha çok çekiyor ;)

Akşamları selektör yaparken çok hoşuma gidiyor uzun/kısa xenon olması, bi-xenon, flaş gibi bir anda yanıp sönüyor, hemen yol veriyorlar :D

H4-2 kitlerde sarı ampulün xenon beyazı içinden tam belli olmadığını okumuştum.

femoli
28/10/2010, 10:04
Akşamları selektör yaparken çok hoşuma gidiyor uzun/kısa xenon olması, bi-xenon, flaş gibi bir anda yanıp sönüyor, hemen yol veriyorlar :D

H4-2 kitlerde sarı ampulün xenon beyazı içinden tam belli olmadığını okumuştum.
Can farlar yanmadan selektör yapmak biraz sıkıntılı uzun kısa larda ısınmadan tam anlamı ile sellektör yapamazsın , xenonun içinde sarıların belli olmadığını söyleyen haltetmiş :D:D Ben sellektör çaktığımda affallayan çok oluyor..

Yanlış anlaşılma olmasın ben kullanıcıdan ziyade satıcıyım her iki ürünüde satıyorum ama avantaj ve dezavantajlarını anlatmakta görevim ;)

gemlikli_55
28/10/2010, 10:36
[QUOTE=femoli;403247]Bence uzunların sarı olması daha iyi kendi aracımda bile uzun kısaları söküp yerine kısa xenon uzun halogen taktım sellektör yaptığımda karşı tarafın dikkatini daha çok çekiyor ;)

Mehmet senın uzunlar halojen ya halojen beyaz renk mi sarı renk mı kafam karıstı ben beyaz diye biliyorum:)

femoli
28/10/2010, 13:03
Kısalar xenon uzunlar halogen yani orj ampul rengidir bildiğimiz sarı renk değildir..