PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizele benzin koydular

ato
19/10/2010, 23:02
bugün g.zekalı pompacı araca mazot yerine benzin koymuş annemde bunu eve gelince farketti indik araç çalışmıyor şirketi aradık şirket yarın gelip temizleyelim dediler ama araç gitt gibi rahmetli oldu sizce temizlenince geçer mi yoksa mazot pompası vs değişmek mi gerekir 35 km falan gitmiş elimizde birtek keredi kartı ekstresi var bunu kanıt olarak kullanabilir miyiz

edelsang
19/10/2010, 23:03
way gerizekalılar ya gidip pompacıyı bulun derim + fişin üstünde ürün yazmıyorsa kanıtlayamazsın her seferinde fiş alıyorum ben geçmiş olsun

StrawBeeRy
19/10/2010, 23:03
aldığınız istasyonların sigortaları var onlara danışın onlar hallediyorlar sapasağlam geri veriyorlar

speedy_16
19/10/2010, 23:07
bugün g.zekalı pompacı araca mazot yerine benzin koymuş annemde bunu eve gelince farketti indik araç çalışmıyor şirketi aradık şirket yarın gelip temizleyelim dediler ama araç gitt gibi rahmetli oldu sizce temizlenince geçer mi yoksa mazot pompası vs değişmek mi gerekir 35 km falan gitmiş elimizde birtek keredi kartı ekstresi var bunu kanıt olarak kullanabilir miyiz
fişte benzin die bir açıklama gözüküyormu ? bence hazır çağırdılar git şirkete aracı servise götürt a dan z ye herseyine baksınlar faturasını şirkete yollasınlar deponuda fullet bidahada uğrama oraya.

ato
19/10/2010, 23:07
aldığınız istasyonların sigortaları var onlara danışın onlar hallediyorlar sapasağlam geri veriyorlar
adam dediki gelip temizleyelim ama bence sorun büyük pompa falan gitmiş olabilişr araç hiç çalışmıyor küt küt ses geliyor ne yapıcaz temizlenirse düzelir mi

alpimmm
19/10/2010, 23:08
Atahan geçmiş olsun ya.
inşallah eski haline kolayca döner.

ato
19/10/2010, 23:09
way gerizekalılar ya gidip pompacıyı bulun derim + fişin üstünde ürün yazmıyorsa kanıtlayamazsın her seferinde fiş alıyorum ben geçmiş olsun
100tlik akaryakı t diyor ve bugün 18.35 saat gözüküyor

StrawBeeRy
19/10/2010, 23:10
adam dediki gelip temizleyelim ama bence sorun büyük pompa falan gitmiş olabilişr araç hiç çalışmıyor küt küt ses geliyor ne yapıcaz temizlenirse düzelir mi
onlar hallediyor depoyu bile söküp iyice temizliyorlar önceki dükkanımız istasyon içindeydi ordada oluyordu böyle şeyler sigorta şirketleri var karşılıyorlar

ato
19/10/2010, 23:11
fişte benzin die bir açıklama gözüküyormu ? bence hazır çağırdılar git şirkete aracı servise götürt a dan z ye herseyine baksınlar faturasını şirkete yollasınlar deponuda fullet bidahada uğrama oraya.
akaryakıt yazıyor ama gelip örnek falan alsalar çok rahat anlarlar acaba diyorumki bu heriflere temizletip sonra serviste garanti kapsamında parçaları mı değiştirsem

ZAK1980
Bırcok benzıncının sıgortası var sıgortadan halledılır fakat bence Fiat yetkılı servıste yaptır bu ısı aracıda calıstırma zaten calısmıyormus cekıcı ıle gıder servıse kısısel onerım duzgun bır servıse gıtsın aracın ıyıce temızlıgı bakımı yapılsınkı sıkıntı yasama yıne ufak bır tavsıye aracı Kavaklıdere'ye gotur Muslum abı elınden gelenı yapar ve servısten alabılıyorsan bır yazı al benzınlıgın yanlıs yakıt konulduguna daır elınde ılerısı ıcın belge olsun kısacası ısını garantıye al arkadasım.
Servıtse temızlet hatta servıs uygun goruyor ıse degıstırsın parcaları kessın faturayıda benzınlıge :)

edelsang
hocam akaryakıt dediği dizel euro dizel benzin falan demiyor mu ? gerçi sigortaları varmış mert'in dediği gibi ama yinede kanıt işte!
edit:akaryakıt yazıyor demişsin nasıl bir fiş o ki ya :(

ato
19/10/2010, 23:12
onlar hallediyor depoyu bile söküp iyice temizliyorlar önceki dükkanımız istasyon içindeydi ordada oluyordu böyle şeyler sigorta şirketleri var karşılıyorlar
bu pompa yı falan değişmek gerikirmi bir arkadaşın arcaınada koymuşlar istasyon aracı çektirip bütün parçaları değiştirmiş inşallah ucuz atlatırız

StrawBeeRy
19/10/2010, 23:15
bu pompa yı falan değişmek gerikirmi bir arkadaşın arcaınada koymuşlar istasyon aracı çektirip bütün parçaları değiştirmiş inşallah ucuz atlatırız
onlar değiştiriyorlar dediğim gibi depoyu bile söküp temizliyorlar

ato
19/10/2010, 23:16
Bırcok benzıncının sıgortası var sıgortadan halledılır fakat bence Fiat yetkılı servıste yaptır bu ısı aracıda calıstırma zaten calısmıyormus cekıcı ıle gıder servıse kısısel onerım duzgun bır servıse gıtsın aracın ıyıce temızlıgı bakımı yapılsınkı sıkıntı yasama yıne ufak bır tavsıye aracı Kavaklıdere'ye gotur Muslum abı elınden gelenı yapar ve servısten alabılıyorsan bır yazı al benzınlıgın yanlıs yakıt konulduguna daır elınde ılerısı ıcın belge olsun kısacası ısını garantıye al arkadasım
teşekkürler yarın kartaşa çektirelim adam israr ediyor kendi ustamı getirim diye ama istemedim yarın halledicez inşallah buarada aldığımız istasyon yenimahlle shell ahmet ayık istayonu

alperyonar
19/10/2010, 23:16
Geçmiş olsun. Benzinin geçtiği her deliğin değişmesi lazım. Mert in dediği gibi benzncilerin sigortaları var onlarla bir konuşun.

ozdem
19/10/2010, 23:17
öncelikle geçmiş olsun, umarım kısa sürede düzelir...

yakıtı opetten mi almıştın?

StrawBeeRy
19/10/2010, 23:18
teşekkürler yarın kartaşa çektirelim adam israr ediyor kendi ustamı getirim diye ama istemedim yarın halledicez inşallah buarada aldığımız istasyon yenimahlle shell ahmet ayık istayonu

öncelikle geçmiş olsun, umarım kısa sürede düzelir...

yakıtı opetten mi almıştın?

operatormurat
19/10/2010, 23:24
atahan geçmiş olsun,elindeki fiş vs kamera kaydı falan nevarsa şıkıştır tutanak tuttur,bişekilde aldığın yerin kabullenmesini sağla.35 km yoldan sonra sadece pompayla kurtarabilirsen yat kalk dua et,bence silindirler + pistonlarda zarar görmüştür, motorda büuük hasara yolaçmıştır...

ZAK1980
19/10/2010, 23:24
benzınlıgın sıstemınde ucret-plaka-verılen urun-verılen lıtre-saat gıbı kayıtlar tutuluyor en azından opetten alır ıken hep monıtorde goruyorum bırde aldıgın fıste yakıt cınsının yazmaması durumunda ıse lıtre fıyatı yazar oradanda dızel ıle kursunsuz olup olmadıgı anlasıla bılır nede olsa fıyatları farklı.
Bu arada benzınlıgı ara ben aracı servıse cektım de baskası temızler ıse arac garantıden cıkarmıs de ne dıyecekler

uraaal
19/10/2010, 23:25
akaryakıt yazmaz fişte benzinse benzin mazotrsa mazot yazar ve bu iş garantiden halledilir icin rahaty olsun ama akıl rahat olurmu orası bilinmez

16 CSE 79
19/10/2010, 23:26
Bir önceki aracım albeada aynı sorunu yaşamıştım.Enjektörler mazot pompası mazot filtresi mazot boruları değişmesi gerekiyor.Bana yanlış yakıt veren istasyon bütün masrafımı karşılayıp arabasız kaldığım günler içinde bir araç vermişti.

krakercocuk
19/10/2010, 23:34
allahım ya en korktuğum şey :S her seferinde arabadan inerken tembihlerim aman yanlış koymayın diye..:S gecmıs olsun

ato
19/10/2010, 23:36
yalnız adamlar kabul etti ama şimdi baktım ekstrede 100tl yazıyor akaryakıt yazmıyor benim düşüncem aracı temizletip sonrada satıp yenisini almak full kasko var arçta belki karşılar

speedy_16
19/10/2010, 23:37
bence başka ustaya halletirme bu aracın garantisi war başka usta müdahale ederse yarın başka bir sorunum olr garnti kapsmına çıkr faln de adama servise çektir yakıt pompasına herseyine bakıp yapsınlar fatryıda onlar halletsinler en iyisi bu bence.
hem onlarınne şeilde yapacğı belli değil örneğin parçanın değişmesi gerekio masraf olmasın die tammir etmeye çalışır yarın öbürgün tekrar arıza çıkarmasına neden olabilir.

ZAK1980
19/10/2010, 23:42
yalnız adamlar kabul etti ama şimdi baktım ekstrede 100tl yazıyor akaryakıt yazmıyor benim düşüncem aracı temizletip sonrada satıp yenisini almak full kasko var arçta belki karşılar
aracın sıfır ve banka kredısı ıle almıs ısen banka bunuda dusunup polıceye koymustur basak grupama benımkını yapmıstı ama hasarsızlık bozulur buna ne gerek var sonucta benzınlık odeyecek senın kafan rahat olsun para konusunda ve servıstede yaptır ıslemlerı bır kezdaha rahat olsun kafan

onderbaki
19/10/2010, 23:42
öncelikle çok geçmiş olsun. büyük talihsizlik.
kasko poliçende yakıt dolumuyla ilgili bir istisna ya da muhafiyet yoksa kaskondan yaptır. onlar zaten benzin istasyonuna rücu eder. kurtuşuşları yok bu işte. fakat olan arabaya olmuş. tekrar çok geçmiş olsun.

ato
19/10/2010, 23:46
bence başka ustaya halletirme bu aracın garantisi war başka usta müdahale ederse yarın başka bir sorunum olr garnti kapsmına çıkr faln de adama servise çektir yakıt pompasına herseyine bakıp yapsınlar fatryıda onlar halletsinler en iyisi bu bence.
hem onlarınne şeilde yapacğı belli değil örneğin parçanın değişmesi gerekio masraf olmasın die tammir etmeye çalışır yarın öbürgün tekrar arıza çıkarmasına neden olabilir.
biz de öyle istiyoruz ama elimizde kredi kartı ekstresi var ve burada yakıt falan yazmıyor yani adamlar sahte fatura düzenleyip biz koymadık diye bilirler o yüzden aracı temizletip elden çıkarmaya bakıcaz inşallah sizin dediğiniz gibi olur o pompacıyı dövmek var dı ama annemler ayırdı gariban cart curt diye çok sinirlendim herifin gerizekalılığını biz çekiyoruz

ZAK1980
19/10/2010, 23:48
allahım ya en korktuğum şey :S her seferinde arabadan inerken tembihlerim aman yanlış koymayın diye..:S gecmıs olsun
Arkadaslar sahsım benzın alır ıken bompacının basında beklıyorum Kursunsuz pompasına bakıyorum onumu koymus dıye emın olduktan sonra kasaya gıdıyorum yada deponun kapagını kapatmasını beklıyorum anahtarı alıyorum ozaman kasaya benımde en cok korktugum sey bu yanlıs benzın sız sız olun ayrılmayın pompacının tepesınden

ato
19/10/2010, 23:49
aracın sıfır ve banka kredısı ıle almıs ısen banka bunuda dusunup polıceye koymustur basak grupama benımkını yapmıstı ama hasarsızlık bozulur buna ne gerek var sonucta benzınlık odeyecek senın kafan rahat olsun para konusunda ve servıstede yaptır ıslemlerı bır kezdaha rahat olsun kafan
araç sıfır ama banka kredisi yok bende benzincinin bir pislik yapmasından korkuyorum bir de bu araç dikiş tutarmı bir daha

fortune
19/10/2010, 23:49
Geçmiş olsun üzüldüm gerçekten.

alperyonar
19/10/2010, 23:54
Niçin dikiş tutmasın gerekli işlemler yapıldıktan sonra eskisinden güzel olur :D

ato
19/10/2010, 23:57
Niçin dikiş tutmasın gerekli işlemler yapıldıktan sonra eskisinden güzel olur :D
inşallah

ZAK1980
19/10/2010, 23:57
araç sıfır ama banka kredisi yok bende benzincinin bir pislik yapmasından korkuyorum bir de bu araç dikiş tutarmı bir daha
Arkadasım servıs duzgun ıs yaparsa degısecek parcaların tamamını eksıksız degıstırır ıse bır seyı atlamaz ıse tutar bu ulkede gunde bırcok arac aynı durumda kalıyordur her yanlıs konulan yakıtta araba cope gıtse ....
Bence olay servıste bıter bu durumda onemlı servısın calısması.
Forumda bakıma gıden araca antıfırız koymayı unutan aracı bır hafta yollarda gezmesını saglayan havanın soguk olmasından dolayı motoru zarar gormeyen arac var.
Ben zıncının pıslık yapmasından kuskun varsa kendı kaskonu ara durumu anlat arkadasın dedıgı gıbı kendı kaskon benzıncının sıgortasına RUCU olayını yapıyorsa kendı kaskonu devreye sok oaradan yaptır ama ama kaskonu bozdurma sakın sana zararı olmasın 1 yıl sonra kaskon 300-400 artarsa ucret senden cıkar

cilem
20/10/2010, 00:04
çok geçmiş olsun...

ato
20/10/2010, 00:08
yarın inşallah kazasız belasız istediğim gibi hallederim

magic
20/10/2010, 09:38
Geçmiş olsun Atahan, umarım sorun en iyi şekilde hallolur...

faithless1905
20/10/2010, 10:23
full kaskon varsa kaskodan yaptırabilirsin hatta bunu kasko şirketin yanlış işlem yapan istasyona rücu eder sende dilediğin gibi binersin aracına bunun için aracı satmaya gerek yok tabi bu işlemlerin sonucun da gariban ama aklı 5 karış hava da olan pompacıya ne olur bilemiyorum. Sahte fatura kesemezler bir kere sen fiş almasan da onlar senin aracının plakasını girerek dolum gerçekleştiriyorlar yani sahte eski vs fatura kesemez için rahat olsun tüm derdini sigorta şirketine anlat onlar zaten çözerler bu işi...

NyhatShu
20/10/2010, 10:25
geçmiş olsun

zafermutlu
20/10/2010, 10:36
geçmiş olsun kötü bir durum. denildigi gibi canını sıkma en azından maddi olarak. herşeyi hallederler pompa degişecekse degişir depo temizlenir yakıtın konur. hepsi sigortalı bunların..

KaMiKaZe
20/10/2010, 13:13
yürümemiş olsan masraf 250 lira olucaktı bakalım şimdi ne çıkıcak ? Gerçi masraf seni ilgilendirmiyor çekici ücretide dahil olmak üzere akaryakıt firması hepsini ödemek zorunda.

cfm56
20/10/2010, 13:28
Hocam öncelikle geçmiş olsun. aynı olay geçen sene benim başıma geldi. arabam 300 km de iken opetten yakıt aldım. o aralar ne kadar yakıyor diye denemeler yaptığım için 20 tl lik yakıt aldım. arkadaşta sağolsun benzin koymuş. benin depomda birmiktar mazot vardı üzerine benzin konulunca bir karışım oldu. ben aracı aldım giderken ara ara dökezlemeler yaptı. bende pis mazotmu koydular diye düşünmeye başladım ve istanbuldan adapazarına kadar gittim. arada bir daha mazot aldım. fakat yol boyunca kafamı kurcaladı bu durum. yakıt aldığım zaman fişi atmamıştım ve bir bakayım dedim ve kurşunsuz yazısını görünce yıklıdım. hemen servisi aradım ve durumu anlattım. arabayı sakın daha kımıldatma dedi.(öncelikle arabayı çalıştırmaya uğraşma) çekici ile gelip aldılar arabayı. sonra opeti aradım onlar kendi sigortaları olduğunu ve bunu karşılıyacaklarını söylediler. gözünü korkutmayayım ama yaklaşık 5000 tl fiyat tuttu. bütün pompalar ve enjektörler değişti, depo temizlendi.bence dua et pistonlara hasar vermesin. sonuç olarak burada hasarı belirlemek için önemli olan senin benzin aldığında deponda ne kadar mazot vardı ve sen üstüne ne kadar benzin aldın.
tekrar geçmiş olsun.

Ziyaretci046
20/10/2010, 13:30
enjektörler açısından çok kötü şimdi yapmasa bile ilerde süpriz yapabilir ben olsam o istasyonun canını okurum depo temizlemeyle olmaz bu iş

istemiyaki
20/10/2010, 20:01
çok üzücü bir durum. gelişmelerden bizi haberdar et hocam. geçmiş olsun.

style07
20/10/2010, 21:18
Fİşte akaryaktın cinsi yazar zaten ama arkdaşta kredi kartının slibi var fiş yok anladığım kadarıyla

cemal arslan
20/10/2010, 21:27
çok geçmiş olsun

aklınızda olsun eğer farklı yakıt alırsanız...sakın çalıştırmayın çekici ile servise gidin...depoyu boşaltınca bir şey olmaz...

ama çalıştırınca durum kötü...

ebette değişecek parçalar olacak...ama sonunda herşey düzelecek...

operatormurat
20/10/2010, 23:37
temennimiz en az hasar ama tahminim %80 benzin karışımıyla 35 kmden sonra,piston ve silindirlerde hasar gördü,motorda revizyon olabilir....

ato
21/10/2010, 05:54
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim aracı servise çektirtik tutanak tutuldu bütün masraflar istasyon şirketi tarafından karşılanacaktır diye araçte enaz 6000tllik masraf olduğunu söylediler şimdi bugün bir iş daha başımıza geldi oda bu işleri halletesin diye dedeme verdim arabayı oda cam filminden ceza yemiş 130 tl birde araca ihtar vermişler birde buna üzülüyorum birde istasyonun bize araç tahsis etmesi gerekmez mi

GP COSKUN
21/10/2010, 08:44
atahan yaşadıkların üzücü ama yapacak bir şey yok
yinede kendini şanslı gör
yakıt konusuna gelince karışımın %80 civarında olması aracın motoruna büyük ölçüde zarar vermiştir
enjektörlerden tutta pompa diyaframına piston tepelerine kadar bir çok parçan değişecek
arkadaşlar bu gibi sorunu yaşamamak için aksesuarcılarda DEPOLARA YAPIŞTIRILAN STICKERLARDAN ALIN KULLANIN

nurtepeli
21/10/2010, 08:52

eğer tanınmış bir istasyonsa bunların anasını ağlatırsın.basın la teshdit et. firmanın genel müdürlüğünü ara. sonuç mutlak alırsın.araca el sürme.

kralcarsi
21/10/2010, 10:37
çok çok geçmiş olsun .. en çok korktuğum şey bu, yakıt alırken pompacının her saniyesini gözlemliyorum, onun bir anlık dalgınlığı nelere yol açıyor ortada ..

oguz87han
22/10/2010, 00:38
megane da aynı olay başıma gelmişti... mazot ışığı yanarken 50 liralık yakıt aldık oda benzinmiş ve biz bunu 200 km sonra yakıt ışığı tekrar yanınca farkettik.. aracın çalışmasında sıkıntılar oluyordu ama hiç düşünmedik öyle birşey taki en son ben kullanırken araç çalışmayınca servis çağırdım öyle anlaşıldı... usta arabada benzin var deyince şimşekler çaktı bizde.. :) o zaman servis motora kadar tüm yakıt sisteminin ve motor un da değişeceğini söylemişti ama sonra temizlik işiyle hallettiler di sanırım... yaklaşık 1500 lira tutmuştu... istasyon karşılamıştı tabii... araç hala sağlam çalışıyo düzgün... benim şaşırdığım olay tamamen benzinle o aracın nasıl 200 km yol yaptığı :) performansıda artmıştıı

byspayn
22/10/2010, 19:35
kamyonlara da iyi gitsin diye bir miktar benzin atıyorlar dizelin içine :D Bundan kaynaklanmıştır bence... :)

@ato (https://forum.grandepuntotr.com/members/ato.html) geçmiş olsun hocam çok üzücü bir durum en kısa zamanda hallolur inşallah. en azından bu kadar şeyin üstüne sana maddi bir bela vermemişler akaryakıt istasyonunun tüm suçu kabullenmesi güzel. tekrardan geçmiş olsun...

bravo_sercan
22/10/2010, 19:46
yakıt konusuna gelince karışımın %80 civarında olması aracın motoruna büyük ölçüde zarar vermiştir
enjektörlerden tutta pompa diyaframına piston tepelerine kadar bir çok parçan değişecek
arkadaşlar bu gibi sorunu yaşamamak için aksesuarcılarda DEPOLARA YAPIŞTIRILAN STICKERLARDAN ALIN KULLANIN

For ex.

https://img834.imageshack.us/img834/9448/171020101913.jpg

Geçmiş olsun Atahan, parçalar degiştikten sonra umarım aksi bi durum çıkmaz.

alicanveliy
22/10/2010, 20:27
Bizim de başımıza geldi. Arkadaş şirket arabasına yakıt almış. 25-30 km sonra araba teklemeye başlayıp durunca, çalıştırmak için bayağı uğraşmışlar. Çalışmayınca servisi aramışlar. Yanlış yakıt konulmuş olabileceğinden aracı çalıştırmaya uğraşmamalarını söylemişler. Çekici gönderdiler. Gittiğimde depoyu açtırıp bakayım dedim; hakikatten dizel arabaya benzini doldurmuşlar. Buram buram benzin kokuyor. Çekici geldi arabayı götürdü. Arkadaş da yakıt fişini buldu. 2-3 aylık arabada 7 bin lira masraf çıktı. Hepsini benzin istasyonu karşıladı.

Benzinli arabaya mazot koysanız pek birşey olmaz. Temizletip binersiniz. Ama dizel arabaya benzin koyunca hem tehlikeli hem de masraflı olabilir.

Benzin istasyonları böyle durumlarda masrafları karşılıyor. Servis ücretini endişe etmeye gerek yok ama vakit kaybı ve üzüntüsü cabası...

ato
22/10/2010, 22:29
alıcam birtane araçta hasar büyük dediler ama pekbilgim yok enaz 6000tl dediler araçta mazot ışığı yandıktan sonra 100tllik benzin alınca araçta kesin büyük bir sorun vardır tek isteğimiz çabuk çıkması ama biraz kalıcak sanırım daha adamlar sorunu tespit edememiş

ato
22/10/2010, 22:34
adamlardan şikayetçi olmadık pompacıyı işten çıkaracaklarmış eğer istersek bizde istemedik tek maddi sıkıntım 130 tllik ceza makbuzu oldu ben normalde kızılaya gündüz girmeyeye çalışırım dedem tam içinden geçmiş atatürk bulvarında ceza yemiş

KaMiKaZe
22/10/2010, 23:05
pompacı ile ilgili duygu sömürülerinin çoğu yalan hakkınızı sonuna kadar arayın.

ZAK1980
22/10/2010, 23:22
[QUOTE=bravo_sercan;399905]For ex.

https://img834.imageshack.us/img834/9448/171020101913.jpg

Sercan depo kapagındakı ''TURBO DIESEL İNSİDE'' yazısı intelin işlemcisı gıbı olmus sen bu yazıyada guvenme pompacı okuyacakta, ıdrak edecekte ,ıng-tr tercumede oyy babam oyyy kolay gele sana

ibrahim06
23/10/2010, 00:19
Benzinlikçilerden üstünde DİZEL yazan etiket isteyin arkadaşlar. Bu etiketler Opetlerde var. ben aracı aldığım ilk günü mazot almaya gittiğimde pompacı kapağın içine hemen yapıştırdı. Yarın bi fotosunu çekeyim kapakta nasıl duruyor diye.

bravo_sercan
23/10/2010, 00:31
[QUOTE=bravo_sercan;399905]For ex.

Sercan depo kapagındakı ''TURBO DIESEL İNSİDE'' yazısı intelin işlemcisı gıbı olmus sen bu yazıyada guvenme pompacı okuyacakta, ıdrak edecekte ,ıng-tr tercumede oyy babam oyyy kolay gele sana

Zaten espiriside o =)
Ki depo kapagını açınca diesel diye yazıyor.
Şuana kadar pompacılar hep soruyor zaten benzinmi mazotmu diye.

10kaan35
23/10/2010, 13:08
hıc sorun olmaz meraklanma araca verılen yakıt mıktarı ve cınsı dırek içerideki ana bılgısayara ışlenir.!! sadece kötu bı durum var aracı yurutmussunuz o iş biras sakat.. diğer turlu arac yurutmeden egerki yanlıs yakıt konmus olsa idi hiç bir sorun olmadan aracın deposu gayet güzel şekilde temizlenip tekrar dogru yakıt cinsi konuldugunda sorun ortadan kalkıyo!!bunu işlemleri istasyonların özel sigortaları aracın masrafı neyse her turlu karsılanıyo merak etmeyın sadece istasyona gıdıp durumu belirtıp mafurayı göndermenız kafi..genede çok geçmiş olsun!!

ato
23/10/2010, 17:22
hallettik sayılır ama parçalr bursadan gelecekmiş en iyi ihtimalle 29 ekimde çıkar dediler

mehmetsafran
23/10/2010, 23:46
Büyük geçmiş olsuın İnşallah en kısa zamanda sorunsuz olarak aracını teslim ederler. Bir de şu açıdan bak tüm paraçlar sıfırlanacak ömürleri daha uzun olacak (keşke hiç olmasaydı ama olmuş artık yapacak bişey yok. Pompacı arkadaşlar işe alnırken herhangi bir kıssas yok maalesef)