PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atiker lpg taktırdım.Çok memmunum

ykaya1983
18/10/2010, 19:16
Arkadaşlar malum geçen gün sitede atiker taktırma konusunda forumdakilerden görüş almıştım.Sağolsun yolcu27 nickli arkadaş gaziantep myoto dönüşüm istasyonunu tavsiye etmişti.Bende cuma günü burayı kontrol etmeye gittim.Adamların çalıştığı binayı nasıl montaj yaptıklarını ve ustabaşını gördüm ve herşeyiyle hoşuma gitmişti.Hemen ertesi gün lpg taktırmaya gittim.Sabahtan ikindiye kadar başlarına araca montaj yaparken izledim.Gerçekten adamlar o kadar iyi iş yapıyorlar ki şurayı da şöyle yapsaydınız diye neredeyse hiç demedim.Usta sanki kendi aracına montaj yapıyor gibiydi.Kablolar o kadar titizlikle montajladı ki motor kapağının altında bir tane ortalıkta kötü görünen kablo yok.Enjektörleri de monifoldun en ucundan delerek kablolar da kısa takarak yanma odasına en yakın noktaya taktı.Aracın montajı bitip yakıt alarak aracı çalıştırdı ve 30 dereceyi bulunca lpg ye geçmeye ayarlamıştı.Fakat lpg ye geçtiğinin farkına bile varmadım en ufak bir titreme yoktu.Ve nihayet montaj bitip aracı şöyle bir deneyim dediğimde hayret ettim.Aracın lpg deki performansının benzinden hiç farkı yoktu.Şu an tek sorunum biraz fazla yakması.geçenlerde arkadaşların dediği gibi herhalde yeni takıldığı için biraz fazla yakıyor.(km ye 20 kuruş)1000 km bakıma gidince tekrar ayar yapacaklar o zaman düzelir diyorum.
Yolcu27 arkadaşım Allah senden razı olsun iyi yer tavsiye etmişsin.Orda senden biraz bahsettim.Sana teşekkür etmek için arayacaklardı bilmiyorum aradılar mı?

Du Hast
18/10/2010, 20:59
bizim alfa romeo da da atiker var. ankara gün otogazda taktırdık ve başında da durmadık. aracı bıraktık ertesi gün aldık. gerçekten güzel iş çıkartmışlar. performans konusunda 2.0 motor olduğu için lpg de fark ediyor malesef birazcık ancak tasarrufu nedeniyle göz ardı edilecek kadar :)

pdr42
19/10/2010, 01:37
yakıt 20 kurus fazla sehir icinde 18 kurus yakması lazım uzun yolda 15 16 olması lazım tabi aldıgınız gazın fiyatına göre degisiyor

yolcu27
19/10/2010, 09:27
Arkadaşlar malum geçen gün sitede atiker taktırma konusunda forumdakilerden görüş almıştım.Sağolsun yolcu27 nickli arkadaş gaziantep myoto dönüşüm istasyonunu tavsiye etmişti.Bende cuma günü burayı kontrol etmeye gittim.Adamların çalıştığı binayı nasıl montaj yaptıklarını ve ustabaşını gördüm ve herşeyiyle hoşuma gitmişti.Hemen ertesi gün lpg taktırmaya gittim.Sabahtan ikindiye kadar başlarına araca montaj yaparken izledim.Gerçekten adamlar o kadar iyi iş yapıyorlar ki şurayı da şöyle yapsaydınız diye neredeyse hiç demedim.Usta sanki kendi aracına montaj yapıyor gibiydi.Kablolar o kadar titizlikle montajladı ki motor kapağının altında bir tane ortalıkta kötü görünen kablo yok.Enjektörleri de monifoldun en ucundan delerek kablolar da kısa takarak yanma odasına en yakın noktaya taktı.Aracın montajı bitip yakıt alarak aracı çalıştırdı ve 30 dereceyi bulunca lpg ye geçmeye ayarlamıştı.Fakat lpg ye geçtiğinin farkına bile varmadım en ufak bir titreme yoktu.Ve nihayet montaj bitip aracı şöyle bir deneyim dediğimde hayret ettim.Aracın lpg deki performansının benzinden hiç farkı yoktu.Şu an tek sorunum biraz fazla yakması.geçenlerde arkadaşların dediği gibi herhalde yeni takıldığı için biraz fazla yakıyor.(km ye 20 kuruş)1000 km bakıma gidince tekrar ayar yapacaklar o zaman düzelir diyorum.
Yolcu27 arkadaşım Allah senden razı olsun iyi yer tavsiye etmişsin.Orda senden biraz bahsettim.Sana teşekkür etmek için arayacaklardı bilmiyorum aradılar mı?

hayırlı olsun taktırmana sevindim.. yakıt sarfiyatı ayar yapılınca düşecektir emin olabilirsin. Bu haftasonu ayar için uğrayacağım bir zahterlerini içmeye:D benim tüketimim 2 denememde 150krş ve 145 krştu. karma tüketimler bunlar. sende yakalarsın yakında bu değerleri..

ykaya1983
19/10/2010, 18:08
hayırlı olsun taktırmana sevindim.. yakıt sarfiyatı ayar yapılınca düşecektir emin olabilirsin. Bu haftasonu ayar için uğrayacağım bir zahterlerini içmeye:D benim tüketimim 2 denememde 143 krş ve 150 krştu. karma tüketimler bunlar. sende yakalarsın yakında bu değerleri..
1000 km sonra ayar için gideceğim bakalım inşallah yakıt 15 kuruşa düşer

ykaya1983
21/10/2010, 17:50
Şu an şehir dışı 14 kuruş yakıyor.ilk olarak 20 tl lik lpg den sonra şimdi de 40 tl lik lpg yi bugün bitirdim yani 2.gaz alışım

nurtepeli
22/10/2010, 00:19
1000 km sonra ayar için gideceğim bakalım inşallah yakıt 15 kuruşa düşer

siz gercekten 20 kuruşun altına inmeyimi planlıyosunuz. bu na imkan yok fizik kurallarına aykırı böyle birşey asla olamaz .20 krş altında yakan asla bir araç olamaz. . dizeller bile 180-200 arası yakarken bunu lpg ile sağlamanızda imknan yok 2 arac kullandım lpg li hiçte 25 krş altına düşmedim atikerdi .uzun yolda bile 20 krş altına düşmez gönlünüzden gelen hesaplamayı yapmayın bende ilk başta hesabı kendimce yapmıştım fakat öyle olmadığını sonradan anladım.depoyu fulleyin bitene kadar kullanın hesap ortaya anca ozaman cıkar. EĞER GERCEKTEN 20 KURUŞ YAKIYOSA ŞU AN VALLA BEDAVA .HAYIRLI OLSUN.BANADA İSTANBULDA LAZIM TEMİZBİR YER.LPG GEÇİCEM.

eskibur
22/10/2010, 00:46
Recep abi 20 krşun altına çok rahat düşebilir, neden düşmesin ki pek çok arkadaş uzun yolda 5.7 li ortalamaları 90km/sa hızla yakalabiliyor ki bu da 21 krşa geliyor yaklaşık olarak benzinle. Yani lpg ile 20krş un altına çok rahat inilebilir puntolar ile

Ziyaretci046
22/10/2010, 00:46
bende 2001 model palioma 1.4 8v 60,000 km de atiker lpg taktırdım 62600 km oldu saat 155 kuruş yakıyor önceye göre beleş gidiyormuşum gibi hissediyorum montaj esnasında başından ayrılmadım orjinal fabrikasyon gibi oldu

eexelanss
22/10/2010, 08:28
200 ün altına nasıl inmezmiş anlamadım doğrusu... Ben en agrasif sürüşümde bile en fazla 185 kuruş yakıyor.. Üstelik 95 lik.. Şehir içi normal kullanımda ise 160 ile 170kuruş arasında değişiyor.. Lpg fiyatı Ankarada 1.870 kuruş..

Lütfen insanları yanıltmayalım 200 kuruşun altına inmez fizik kurallarına aykırı filan diye. Kullandığımız araba 1.4 hatırlatırım.. 1.6 Focusla bile 190 kr. görmedi kuzenim..

nurtepeli
22/10/2010, 09:26
o zaman puntolar yakıt konusunda süperler. yada ist bulda 2.10 lpg alıyoruz tırafikte çok olunca neden 200 altına düşmediği ortada. bende palio var acba ondanmı ama inanınki 200 altında yada 200 de iseniz bedava. ben şahsen çevremde sizin tutarları hiç görmedim duymadım .genel olarak hep 250 arası .yanıltma olayı değil benimki sadece görmediğim için söyledim.

nurtepeli
22/10/2010, 09:29
bende 2001 model palioma 1.4 8v 60,000 km de atiker lpg taktırdım 62600 km oldu saat 155 kuruş yakıyor önceye göre beleş gidiyormuşum gibi hissediyorum montaj esnasında başından ayrılmadım orjinal fabrikasyon gibi oldu

eğer 155 krş yakıyosa aracın o arcı öp her sabah .155 çok az .sen bedavaya geziyosun.kaça taktırdın lpg yi.

yolcu27
22/10/2010, 10:27
eğer 155 krş yakıyosa aracın o arcı öp her sabah .155 çok az .sen bedavaya geziyosun.kaça taktırdın lpg yi.

ben 1 ay oldu atiker taktıralı ve 3 hesaplamam şöyle 0.151 0. 145 0.155 bunlar karma tüketimlerim. lpg fiyatı 1.96 filan benzinle ş dışı 0.22 filan yakıyorum lpg ile nasıl düşmeyeyim 200 ün altına. sizin aracınızda bir sorun olabilir. servise göstermenizi öneririm.. tüketimlerim yol bilgisayarında gösterilenin 1 lt fazlası tutuyor. ş içi 8 lt tüketim gösterse benzin için 9 lt lpg ediyor buda en fazla 0.18 yaktığını gösterir.. 8 i görmüyorum bile bu arada ş içinde.

nurtepeli
22/10/2010, 10:46
ben 1 ay oldu atiker taktıralı ve 3 hesaplamam şöyle 0.151 0. 145 0.155 bunlar karma tüketimlerim. lpg fiyatı 1.96 filan benzinle ş dışı 0.22 filan yakıyorum lpg ile nasıl düşmeyeyim 200 ün altına. sizin aracınızda bir sorun olabilir. servise göstermenizi öneririm.. tüketimlerim yol bilgisayarında gösterilenin 1 lt fazlası tutuyor. ş içi 8 lt tüketim gösterse benzin için 9 lt lpg ediyor buda en fazla 0.18 yaktığını gösterir.. 8 i görmüyorum bile bu arada ş içinde.
söylencek birşey yok gerçekten iyi desene b,z bedava para saçıyoruz gazcılara. brc taktırsam nasıl olur.

yolcu27
22/10/2010, 11:11
söylencek birşey yok gerçekten iyi desene b,z bedava para saçıyoruz gazcılara. brc taktırsam nasıl olur.,
, aracınız 1.4 fire ise atiker brc farketmiyor dediler bana. starjet t jetler farklı onlara brc fire a atiker brc uyum saglıyormus. ben 1.4 fire a atiker 990 liraya taktırdım 300 liraya yakında ruhsata işletme tuttu. dedigim gibi 1000 km oldu taktıralı keşke önceden taktırsaydım diyorum

Ziyaretci046
29/10/2010, 23:42

benimki tek nokta enjeksiyonlu 400 liraya taktırdım arabayı alır almaz ateşleme sistemini bobinler hariç bujilerini buji kablolarını değiştirdim bogaz kelebeğini temizledim o yüzden sıkıntım yok bakımınını da yaptım hava filtresi v.s nazar değmesin aman

Arkadaşlar ben şunu öncelikle söyleyeyim lpg de araba çok yakıyorsa bunun tek sebebini lpg de aramayın öncelikle bir arabanın lpgde sağlıklı çalışması için benzinde saat gibi çalışması lazım yani ateşleme sisteminin buji buji kablosu bobinler ya da soğutma sistemi mesela araba ısınmıyosa lpg de randıman alamazsınız antifiriz yoktur su hortumları tıkalıdır termostat yoktur ısınmıyodur bunun gibi birçok şey bi de her zaman bujilerini buji kablolarını lpg varsa orjinallerini alın bosch marka v.s almayın 1.4 8v 1.4 16v orjinal fiat lancia ngk marka olsun

secret_bigi
29/10/2010, 23:46
ne çabuk yetiştin de hemen yorum yazmışsın ya...!!

Ziyaretci046
29/10/2010, 23:47
ne çabuk yetiştin de hemen yorum yazmışsın ya...!!

yetiştik abi valla sabuncubelinde durum nasıl

secret_bigi
29/10/2010, 23:50
bildiğin gibi soğuk ve ıssız oradaki polislere acıyorum valla hiç hoş yerde durmuyorlar........

uzuncocuk
29/10/2010, 23:57
arkadaslar ben punto 77 bg ıle bu ay ızmır van yaptım .... lpg ile 1890 km yol tuttu... ibre 120 160 aralıgında yokusları basbas bagırtarak cıkıp toplamda 310 tl lpg yaktım... lpg 1.85 2.05 aralıgı.... aynı aracla balıkesır turgutlu arasında 100-90 aralıgında gaz pedalının ucuna basarak 185 km yolu 24.95 tl ye gıttım...lpg 1.90 su an vandayım ... burda cukur olmayan sokak yok heryer dogalkaz kazısı.... 45 tl lık lpg ıle sehır ıcı 265 km yapıyorum... burda toplam 4 kez 45 tl lık lpg aldım ve bu hıc 250 km nın altında bıtmedı.... nurtepelı arkadasıma cevabım bu arac 20 tl nın altına ınmez demıssın bende dıyorumkı sen bu arabayı parcala 20 tl nın ustune cıkmaz ıster sehır ıcı ıster sehır dısı