PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triger ve baskı balata

pdr42
17/10/2010, 19:55
bi muddet sonra trigerim degisecek bunun yanında baskı balatada degiseiblir baslık olarak bunları yazdım ama 70 bin bakımıda geldi. sanırım 10 binlik bakım gibi oluyor son fiyatlardan haberim yok kısaca son zamanlrada yaptıranlar fiyat yazarlarsa sevinirim
triger seti + işçilik:
baskı balataseti + işçilik:
3 lt selenia yag:
hava filtresi:
yag filtresi:
polen filtresi:
yakıt filtresi( bunun degsim periyodu nedir acaba)
bu arada on duzende rot z rot tıkrıtı burcu baska ne degisir suan sorun yok ama 5 yıl olacak bilgimiz olsun

Fuzuli
17/10/2010, 23:50
yağ filtresi,polen filtresi ve hava filtresin serviste 44.7tl ödedim...Sadece parça fiyatı tabi...Başka ustaya taktırdım...

Hatta servisin 420 tl dediği bakım bu anlattıklarım ve 4lt castrol magnatec(10-40) (45tl) yağ ve genel kontroller ile 105 tl.ye geldi...

Bu bakımı serviste yaptıracağına İZmir'e yol yapıp oto'da yaptırsan cebinde netbook alacak paran kalır :) (benzin harcaman dahil)

Not: Servise benzin filtresi sordum ancak benzinlilerde olmadığını söylediler...Büyük bir ihtimalle benzin pompasının üzerinde bir filtre vardır.

ilbilge_11
18/10/2010, 14:36
yağ filtresi,polen filtresi ve hava filtresin serviste 44.7tl ödedim...Sadece parça fiyatı tabi...Başka ustaya taktırdım...

Hatta servisin 420 tl dediği bakım bu anlattıklarım ve 4lt castrol magnatec(10-40) (45tl) yağ ve genel kontroller ile 105 tl.ye geldi...

Bu bakımı serviste yaptıracağına İZmir'e yol yapıp oto'da yaptırsan cebinde netbook alacak paran kalır :) (benzin harcaman dahil)

Not: Servise benzin filtresi sordum ancak benzinlilerde olmadığını söylediler...Büyük bir ihtimalle benzin pompasının üzerinde bir filtre vardır.

parçaları serv alıp dışarıda değiştirebilir miyiz birde sağlıklı olur mu

Fuzuli
18/10/2010, 20:00
Bahsettiğin yağ-yağ filtresi,hava filresi ve polen filtresi değişimi ise, inan bana sen bile değiştirebilirsin :)
Hatta bir dahaki sefere kendim mi değiştirsem diye düşünüyorum...

Du Hast
18/10/2010, 21:01
Bahsettiğin yağ-yağ filtresi,hava filresi ve polen filtresi değişimi ise, inan bana sen bile değiştirebilirsin :)
Hatta bir dahaki sefere kendim mi değiştirsem diye düşünüyorum...
bunları kendiniz değiştirin. hem araca yakınlaşmış olursunuz hem tasarruf etmiş olursunuz, hemde ben yapıyorum bakımlarımı diye hava atarsınız :D

pdr42
19/10/2010, 01:36
simdi yağı kendimiz degistriecegiz ama cıkan yagı nereye dokecegiz. yag filtesi sanırım motorun dısında bi yerde dir onda da sorun yok bu da guzel ama yine ede ne olur ne olmaz boyle ayrıntılı anlatacak biri varsa bizde ogrenelim elimizi yuzumuzu yag bulasıgı yapalım:)).
her 20 binde bir buji degisiyor gecen buji degsmedi gibi geldi bana ama hadi hayırlısı bakalım servs kayıtlarına bi bakalım:))

kroaws
20/01/2011, 19:38
--Yağ filtresi motor yağ kapağının hemen sağında üzeri siyah plastikle kapalı yerde, çevirerek çıkar ve içinden çıkan silindir filtreyi yenisiyle değiştir.
--Yağı zaten aracın altındaki tıpayı söküp alttan bir kovaya döküyorsun 30 dk bekle tüm eski yağ çıksın, sonra tıpayı kapat ve yeni yağı motor yağı kapağından dök.
--Hava filtresi motorun üstünde ki siyah büyük plastik parçanın içinde onu dikkatlice ordan çıkarıp üstündeki vidaları söküp içinden sarı ve açık sarı renkli süngerimsi filtreyi alıp yenisi takmaktan ibarettir.
--Polen filtresi de ön deki yolcunun sol bacağına gelen plastik bölgenin en derinde bulunan parçasını çok zorlamadan tırnaklarından kurtararak sökmenden ibaret ve bu parçanın altında 2cm eninde 15 cm boyunda siyah plastik bir parça mevcut onuda alttan tırnaklarını kurtararak alıyorsun ve içinden polen filtresi çıkıyor ucu görünüyor, onu ordan çekerek al ve yenisini çok zor olacak ama tepiştirerek takıyorsun tekrar eski parçaları çok kolayca takıyorsun

h k
21/01/2011, 08:15
herkes her işi yapmak zorunda değildir , belirli bir el ustalığı gerektiren işlere hiç tecrübe olmadan direk dalarsanız daha çok sıkıntılar ortaya çıkar . yağ tapasını sökecek anahtarımız dahi olmadan yağı nasıl boşaltacağız ?

en iyisi işi bilene bırakmak , tabi emeğinin de karşılığını vereceğiz o zaman. elinden gelene takımı tezgahı olana elbet bu işler çocuk oyuncağı.

Mustafa senin dediklerinin aynısını bende yaptıracağım vakit ve nakiti bir araya getirmeye çalışıyorum.

pdr42
21/01/2011, 11:00
bu arada ben bakımımı özel serviste yaptırdım 100 liraya biraz pahalı oldu sanırım ama bu seferlikte oyle olsun:))