PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu çevirince gelen ses

eris81
16/10/2010, 19:13
slm arkadaşlar .yaklaşık 2 gün önce direkisyonu hafif sola çevirince sol ön tekerden bi ses geliyodu.ben bu sesin yağmurdan kaynaklandığını sanmıştım .ama bugun dikkat ettim direksiyonla hafif sağ sol yapınca o ses devam etti. böle bi sorun yasayan varsa bilgilerinizi bekliyorum.

ozz
16/10/2010, 19:30
Bir kaç nedeni olabilir.
A. ön süspansiyon takozlarında problem olabilir. Son derece genel bir problemdir. Grande punto su olupta bu problemi yaşamayn neredeyse yoktur. Ya da farkında değildirler.
B. Direksiyon kutusu ile ilgili bir problem olabilir.Benimkini uzatılmış garantiden değiştirdiler. Sanki paslanmış rulman sesi gibi sesler çıkıyordu.
C. Belki de askı rotlarında problem var.Bu durumun direksiyonla pek ilgisi olmaz ama sen durumu doğru teşhis etmiş olmayabilirsin. Benimkini garantiden değiştirmişlerdi.

Daha fazlası için illaki diğer arkadaşlar fikir beyan ederler. Geçmiş olsun.

edelsang
16/10/2010, 19:51
ben ve diğer evocuların çoğunda var o sorunda :(

nyz53
16/10/2010, 20:30
Bu sorunla ilgili iki konu açılmış direksiyondan milinden gelen ses anlık bir tıkırtı ve hafif bir boşluk hissi veren bir durummu? eğer böyleyse önceki gp da vardı şimdikinde de var, serviste direksiyon milinin bir bölümüne bir pul koymuşlardı ve sorun hallolmuştu bu hafta birmot a götüreceğim sonucu paylaşırım.

ucuzcubaba
13/01/2011, 23:59
aynı sorun bendede var bu konuda desteğe ihtiyacım var sağa sola çevirince tın tın diye sesler yapıyor seyir halinde ve dururken hiç fark yok.

GP COSKUN
14/01/2011, 00:28
eğer yoğun yağmurda kullandıysanız amortisör takozlarınıza su kaçıp sese neden olmuştur tahminim

gemlikli_55
14/01/2011, 09:02
evet coskun abininde dediği gibi olmustur bence istersen test et bir kişi direksiyonu cevirsin sağ va sola direksiyonu cevrilirken sende amortisordeki yayları elinle tut titresim yaylarda hissedilirse sorun takozlarda ve değişmeli

benım aracımdada olmustu ön sağ amortusor takozu değiştirdim bunlarda bilya kesinlikle yok komple değişmeli fiyatı 105 tl + işciliktir gecen hafta değiştim sorun kalmadı

mehmetsafran
14/01/2011, 22:52
arkadaşlar benim de sabah direksiyonu çevirirken böyle zırıltı şeklinde bir ses geliyor direksiyonda soğukken mi geliyor tam anlayamadım ama sabahları geliyor işte acaba önemli bir sorun mu ki?

edelsang
14/01/2011, 23:34
evet coskun abininde dediği gibi olmustur bence istersen test et bir kişi direksiyonu cevirsin sağ va sola direksiyonu cevrilirken sende amortisordeki yayları elinle tut titresim yaylarda hissedilirse sorun takozlarda ve değişmeli

benım aracımdada olmustu ön sağ amortusor takozu değiştirdim bunlarda bilya kesinlikle yok komple değişmeli fiyatı 105 tl + işciliktir gecen hafta değiştim sorun kalmadı
5 aylık araçta ben takozlara para verirsem fiat servisine küfür yağdırırım

Ziyaretci046
15/01/2011, 00:32
amortisör takozu rulmanlarından yapar

erc10
23/02/2011, 00:00
% 90 ön amortisör takozu benim 2 side değişti ama ilginçtir arada yine yapıyor

Kronokrator
23/02/2011, 00:11
bende de şu şekilde bir sıkıntı var;

diyelim ki direksiyonu tam sola kırdım ve kalkmaya başladım, tam direksiyonu toplarken küt diye bi ses geliyor, bazen yapıyor bunu. sol-sağ farketmiyor. ama günde 1 kez mutlaka yapıyor bu sesi.

neden olabilir?

Kronokrator
07/03/2011, 22:17
bende de şu şekilde bir sıkıntı var;

diyelim ki direksiyonu tam sola kırdım ve kalkmaya başladım, tam direksiyonu toplarken küt diye bi ses geliyor, bazen yapıyor bunu. sol-sağ farketmiyor. ama günde 1 kez mutlaka yapıyor bu sesi.

neden olabilir?

arkadaşlar ses giderek çoğalıyor. arada bir yapıyordu bunu. artık her kalkışımda yapıyor. nedendir? aks' mı sıkıntı yapıyor sizce?