PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek fasılası ayarlaması

tarrega
14/10/2010, 21:58
Selam arkadaşlar,
Malum araca yeniyiz ve yağmurlar başladı. Silecek fasıla modundayken bunun zamanını ayarlama imkanı yok mu? Şİmdiye kadar kullandığım araçlarda bir tarafı çevrilerek mesela 1-10 sn. arası ayarlanabiliyordu. Bunda böyle birşey göremedim, kitabında da aracın hızına göre değişir diyor ama hiç öyle gelmedi bana, palavra gibi sanki. Şu anda tahminimce 2 sn. de bir gibi çalışıyor.

uraaal
14/10/2010, 22:06
Selam arkadaşlar,
Malum araca yeniyiz ve yağmurlar başladı. Silecek fasıla modundayken bunun zamanını ayarlama imkanı yok mu? Şİmdiye kadar kullandığım araçlarda bir tarafı çevrilerek mesela 1-10 sn. arası ayarlanabiliyordu. Bunda böyle birşey göremedim, kitabında da aracın hızına göre değişir diyor ama hiç öyle gelmedi bana, palavra gibi sanki. Şu anda tahminimce 2 sn. de bir gibi çalışıyor.
hayır aracın hızına göre değişiyor manuel ayarlama yok yada ben bulamadım :D

emtue
15/10/2010, 00:08
benim orta kademe calismiyor, sizce neyi degistirmem gerekecek? :)

femoli
15/10/2010, 09:38
Sürat arttıkca hızıda artıyor denedim doğru :)

cpeloo
15/10/2010, 16:39
hadi bakalım kuyuya bi taş atıyorum..:D
aracın hızının arttıkça silecek süratinin artmasımı daha iyi, yoksa cam üzerine (cm2 başına düşen yağmur damlası artıkça, silecek hızının artması daha iyi...

ferikci
15/10/2010, 17:46
yağmurda yürüyen mi yoksa koşan mı daha çok ıslanır :D

tarrega
15/10/2010, 21:57
Bu arada yağmur sensörü olan başka marka bir araçta arkadaşımın dediğine göre kovayla su döksen sensör anlamıyormuş ama birkaç damla yağmur düşse hemen silecek çalışıyormuş, ne teknoloji yav, yağmuru ayırt ediyor !!!:tongue00:

alperyonar
15/10/2010, 22:37
hadi bakalım kuyuya bi taş atıyorum..:D
aracın hızının arttıkça silecek süratinin artmasımı daha iyi, yoksa cam üzerine (cm2 başına düşen yağmur damlası artıkça, silecek hızının artması daha iyi...
Buna sanırım yağmur sensörü deniyor :D

Du Hast
15/10/2010, 22:40
bugün yolda yağmur sensörünü o kadar aradımki
normalda çok gereksiz olarak gördüğüm şeyi ilk defa bu kadar gerektiğini hissettim.
otobanda giderken öndeki yağmur yağmadığı halde yerler baya ıslaktı. araç sollama esnasında öndeki aracın lastiklerinden çıkan su cama yağmur gibi geldi. zaten sürat yüksek, sollamaya başlıyorsun 2 işi yaparken sileceğe anında müdahale etmek gıcık oluyor.

Punto_Can
16/10/2010, 15:41
yağmurda yürüyen mi yoksa koşan mı daha çok ıslanır :D

koşanın paçalarıda ıslandığı için koşan daha çok ıslanır :D

ArcA
16/10/2010, 16:16
Selam arkadaşlar,

malesef o kadar ince bir ayar yok.. şiddetli olmayan yağmurlarda bende fıtık oluyorum. 2de bir ayar değiştirmek zorunda kalıyorum. halbuki ayarlara 4-5 saniyede bir çalışan bir kademe daha konabilirmiş..