PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk lekeleri

bora.sen
14/10/2010, 12:35
aracımın koltuklarında su lekesi gibi lekeler var,sanki koltuklar terliyor :D
nasıl bir temizlik malzemesi kullanmam gerekiyor,halı yıkama makinesi iş görür mü :)
yoksa işi profesyonellere mi bırakmalıyım..

kxlylmz
14/10/2010, 13:04
Fotoğraf var mı? ilk etapta kosla halı şampuanını sıcak suyla köpürtüp fırça ile koltuklara yedirin sonrasında halı yıkama makinesi ile suyunu çektirip kalan nemli kısmı da mikrofiber bezle silin. Sonuç tatmin etmiyorsa atas firmasından vinet sipariş edip kullanabilirsiniz.Sipariş edin diyorum çünkü piyasada bireysel kullanıma satışı olan bir ürün değil. Sorarlarsa ismimi verebilirsiniz :)

ATAS OTO YIKAMA - atas (https://www.atas.tr.gg/)

gemlikli_55
14/10/2010, 13:07
aynı sorun bende de var 2 hafta sonudur misafir geliyor kafaya koydun cumartesi ön pazar arka koltuk kılıflarını sökecem çamaşır mak yıkıyacam:)
ama sökme işi için bir resim olsaydı iyi olacaktı:(

smartmavi
14/10/2010, 13:16
Profesyonellere bırakıp bir ton para harcama bence. Halı yıkama makinen varsa kosla halı yıkama deterjanı al, bir kovada suyla karıştırıp köpürt; mikrofiber bezle koltukları ıslata ıslata güzelce sil. Sonra halı yıkmayla adam akıllı suyunu çek. Durulamaya gerek yok.

Sonuç: Yeni gibi koltuklar.

Ben 2 hafta önce yaptım, arabanın içi çiçek gibi...

Kriminal
14/10/2010, 14:30
aynı sorun bende de var 2 hafta sonudur misafir geliyor kafaya koydun cumartesi ön pazar arka koltuk kılıflarını sökecem çamaşır mak yıkıyacam:)

Arka koltuklar kolay sökuluyor ama sakın önlere bulasma ...

insomnia06
14/10/2010, 15:30
koltuk sökme işine bulaşma bence,arkalar önlere nazaran kolay sökülüyor ama o bile eziyet...

serkankucuk
14/10/2010, 15:33
koltuk sökme işine bulaşma bence,arkalar önlere nazaran kolay sökülüyor ama o bile eziyet...

eziyet az kalır :D ellerimin acısı kaç gün geçmedi...

StrawBeeRy
14/10/2010, 15:37
ön koltuklar çok zor yani baya uğraştırıyor arkalar ise çok kolay kumaşın kenarlarını tırnaklardan kurtarın yeter :)

kxlylmz
14/10/2010, 16:18
Bahsettiğim vinet ile yapılan temizlikten 50/50 bir örnek. Resim Ercan dostumdan alıntıdır.

https://ressim.net/a/upload/ad0fb4e1.jpg

zafermutlu
14/10/2010, 16:21
Bahsettiğim vinet ile yapılan temizlikten 50/50 bir örnek. Resim Ercan dostumdan alıntıdır.

https://ressim.net/a/upload/ad0fb4e1.jpg

süpermiş neler varmış böyle..bana lazım olacak bizim araç yeni ama kapı açma yerleri bordo el kirinden oralar zamanla pislenecek döşeme.. bunla temizleyebilirim.
bunların zararı varmı ?

kxlylmz
14/10/2010, 17:18
Genel amaçlı konsantre temizlik ürünüdür vinet, meguiars all purpose cleaner gibi. 10 kat sulandırılarak kullanılıyor, koltuk, döşeme, plastik, motor, parke, pimapenlerin lastikleri vb. ev ve araçta kullanıyorum, memnunum.

bora.sen
14/10/2010, 19:18
vinet ürününün litreliğini bulmak mümkün mü nette 10 kg dan falan bahsediyor
bu koltukların kılıfı çıkabiliyorsa,çamaşır makinesinde yıkasam sanki daha az uğraşmış olurum :)

kxlylmz
14/10/2010, 22:11
1 lt 10 tl+kargo diye hatırlıyorum vineti atasda murat beye adımı vererek alabilirsiniz. normalde atas yıkama bayilerine toptan olarak verilen bir ürün.

serkankucuk
14/10/2010, 22:23
madem böle spreyli bi çözüm var hiç döşemeyi sökecem diye uğraşmaya değmez gerçekten çileden çıkartabiliyo insanı...

GP_06
29/10/2010, 14:53
Ankara'da yeni açılan bir mağaza var Rossmann diye. Kentpark ve Antares'te var.
Orada Rossmann'ın kendi ürünü olan Domol marka bir koltuk spreyi var, sıkın 10 dk bekleyin elektrik süpürgesi ile süpürün iz falan kalmaz. Tecrübe ile sabittir. Fiyatı 5 tl civarında.

bora.sen
22/12/2010, 18:54
sonax'ın koltuk lekeleri için 6 tl ye bir ürün aldım;istediğim sonucu elde ettim,oldukça etkiliydi;ürünün üzerinde plastik,döşeme ve koltuk yazıyor ancak sadece koltuklarda etkili oldu,lekeleri çıkarttı,tavsiye ederim.
Ankara koçtaş tan aldım..