PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt kesici devre dışı

opexturk
14/10/2010, 07:01
arkadaşalr 2 aylık punto evo kullanıcısıyım daha önce grande punto vardı ve 1 sene sorunsuz kullandım aracı ama evo 2 ayda 2 kerre sorun çıkardı son olarak bu gece otobanda yaklaşık 30-40 km civarında bir yolu ortalam 140 km hızla gittim ve bi anda hızım 140 iken araç gaz yememeye başladı ve hız düşmeye başladı yol boştu ve aracı sağa çekip motoru kapattım ve tekrar konTağı açtığımda yol bilgisayarında yakıt kesici devre dışı yazısını gördüm marşa basınca motorda bir titreme vardı ve titreyip duruyodu çalışmıyodu bir kaç dakika bekledikten sonra tekrar çalıştırdım ve bu sefer çalıştı yoluma devam ettim

acaba yakıt kesici devre dışı yazısı ne anlama geliyor bunu bilenler açıklayabilir mi servisi arayıp sorcam ama servisin hileli sözlerinden önce bi bilene danışmak gerek

xcruelx
14/10/2010, 08:25
Yakıt kesici benim bildiğim, darbe yada kaza dan sonra araçta yangın çıkmasını önlemek için yakıtı kesen sistem. Onu devreden çıkarmayınca tekrar aracınızı çalıştıramazsınız. Oda kontagı çevirince açıp kapanmaz. eskilerde anahtarı vardır, yenillerde sinyal kolundan bazı sıralamyapmak zorundasınız. Evo da nereye koymuşlar onu bilmiyorum. Sizin durumda mesaj tam olarak bu anahtarı kast ediyor olamaz. Başkada bilmiyorum.

Du Hast
14/10/2010, 12:02
Gp lerde yakıt kesicinin düğmesi torpidonun altında, kapı tarafında altta duruyor. evoda nasıldır bilemem. aracın kullanma klavuzunda tam yeri veya açmak için ne yapılması yazıyor bir bakın.
eğer yolda şiddetli bir çukura düştüyseniz bu sorunu yapması normal. bir keresinde 206 da benzeri başımıza gelmişti. derin bir çukura düştük araba yakıtı kesti kaldık ortada. bir iki telefondan sonra anahtarının akünün orada olduğunu öğrendik açtık devam ettik :) .

https://img819.imageshack.us/img819/1422/adszlfd.th.jpg (https://img819.imageshack.us/img819/1422/adszlfd.jpg)

opexturk
14/10/2010, 23:18
ben otobanda gidiyodum çukur falan yoktu valla hiç bir şeye dokunmadım tekrar çalıştı...bugün servise gittim bilgisayara bağlaadılar arıza vermiyor dedi peki neden olmuştur dediğimde de devir kesici oluyo bu araçlarda eğer çok uzun mesafeyi yüksek devirde gittiysen araç kendi kendine devir kesmiştir gaz yememiştir diyo pek bişey anlamadım ama yarın aldığım yere gidip tekrar baktırıcam

usermm1
14/10/2010, 23:37
bugün servise gittim bilgisayara bağlaadılar arıza vermiyor dedi peki neden olmuştur dediğimde de devir kesici oluyo bu araçlarda eğer çok uzun mesafeyi yüksek devirde gittiysen araç kendi kendine devir kesmiştir gaz yememiştir diyo pek bişey anlamadım ama yarın aldığım yere gidip tekrar baktırıcam

hastayım bu servislerin sallamalarına. bilmiyorum dememek için komik oluyolar.

pdr42
15/10/2010, 00:05
ee canım simdi adama guvenip gelmissin ee onlarda bizde bilmiyoruz mu diyecekler fiatta sırf bunun icin adamlar altı ay egitim alıyorlar sallamasyon kursu
:)))))

berkeraaa
15/10/2010, 02:01
aslında mantıklı sıkış yapmışlar :D :D: D eğer aracı devir yönünden fazla zorladıysanız ki benim aracım 130 da ötmeye başlıyor bayağı belki motor kendini korumaya fln almıştır ?

opexturk
15/10/2010, 08:36
ben servis müdürüyle telefonda görüştüm bu araç 2 ayda 2 defa sorun çıkardı ikisinde de can kaybıyla sonuçlanabilecek kazalardı bunlar yani birinde arka frenler kilitlendi bu sefer de hız kesmeye başladı araç otobanda sol şeritte bi araç hız kesmeye başlarsa sağa geçip durmak bir hayli zor

müdüre başka araçla değiştirmek istiyorum dedim o da evo'yu aldığınız ücrete sayarız dedi sizce evo'yu aldığım ücrete geri verip üzerine koyup bravo alsam iyi yapmış olur muyum yoksa bravo da pişman eder mi ?

clax22
15/10/2010, 10:15
ben servis müdürüyle telefonda görüştüm bu araç 2 ayda 2 defa sorun çıkardı ikisinde de can kaybıyla sonuçlanabilecek kazalardı bunlar yani birinde arka frenler kilitlendi bu sefer de hız kesmeye başladı araç otobanda sol şeritte bi araç hız kesmeye başlarsa sağa geçip durmak bir hayli zor

müdüre başka araçla değiştirmek istiyorum dedim o da evo'yu aldığınız ücrete sayarız dedi sizce evo'yu aldığım ücrete geri verip üzerine koyup bravo alsam iyi yapmış olur muyum yoksa bravo da pişman eder mi ?

valla ben gpyi ilk aldıgım zamanlarda böyle bir teklif yapsalardı hiç düşünmez bravo alırdım eger boyle bir imkanınız varsa hiç düşünmeyin derim saygılar

opexturk
15/10/2010, 12:08
bakalım bravo 1.6 105 hp full donanım spor paket için 44 bin tl fiyat verdiler ama 40 bine de benzeri düzeyde bi tane ayarlarsak servisinden alabilirim

xcruelx
15/10/2010, 14:01
kaçırmayın teklifi derim.