PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek problemi

zafer murat
12/10/2010, 20:56
Arkadaşlar mrb benim sol ön silecek hızlı modda iken camdan dışarı çıkıp takılı kalıyor.

pdr42
12/10/2010, 21:14
enteresan bir sorun silecekleri degistridinizmi orjinal silecek mi

atom43
12/10/2010, 21:15
silecekler büyük geliyor olabilir 50mm lik diye hatırlıyorum büyük geliyorsa fırlıyabilir

StrawBeeRy
12/10/2010, 21:18
silecekler çalışmadığı zaman tam düz mü duruyor yoksa hafif yukarıdamı duruyor eğer yukarıda ise vidalarını gevşetip düz olarak ayarlayıp sıkın böyle bir sorununuz yoksa sol sileceğiniz büyüktür değiştirmenizi tavsiye ederim

WiSTaRiA
12/10/2010, 21:18
İlginç bir görüntü yaratıyordur eminim... Servise götürüp silecek bağlantısına baktırmanı öneririm...

zafer murat
12/10/2010, 21:46
Orjinal silecekler en son temmuzda değişti ve bugün o sağanak yağmurda hızlı modda ilk defa takılı kaldı hemen yolda durup düzelttip tekrar denedim yine aynı yavaş modda iken normal çalışıyor ama cama tam sıfırda duruyor.En iyisi serviste baktırmak şimdi bunun içinde 90+90Km yol yapmak garanti olmasa burada elektrikçiye baktırıcaktımda elektrikçide garanti gider diye ellemedi zaten

alicanveliy
12/10/2010, 22:03
Sizin sorununuz sileceğin mafsalında. Aynı sorun bende de vardı.
Tam sileceğin mafsalında yuvarlak bir kapak var. Onu çıkarın. Kapı anahtarıyla bile çıkıyor. Sonra altında bir vida göreceksiniz. Sileceklerinizi bulunması gereken yere getirip o vidayı sıkın sorununuz çözülür. Yanlış hatırlamıyorsam 17mm anahtarla o vidayı sıkabiliyorsunuz. Sorun o vidanın gevşek olmasından. Yüksek hızlarda ve rüzgarlı havalarda silecek çalıştırıldığında daha çok oluyor. Sinir bozucu birşey.

femoli
12/10/2010, 23:07
İki arkadasimda gerekli aciklamayi yapmis silecekleri gevsetip biraz assagi alacaksiniz hepsi garantilede bir ilgisi yok garantiyide o kadar abarth mayin ya :)

phyevren
13/10/2010, 12:26
benimde silecekler fasılalı çalışma esnasında direksiyon tarafından bana altından gibi geliyor silecekler silme işini bitirdiğinde çık çık diye ses geliyor. devamlı silme modunda ise gelmiyor.
Sizlerde de bu ses varmı acaba?

phyevren
14/10/2010, 12:27
cevap verecek bir arkadaş yokmu?

femoli
14/10/2010, 14:43
Rüstem bazı sorunlar görülmeden yorum yapılmaz o gırç sesi normaldir belki belkide değil bir başka araca bakmadan anlayamazsın kulak gıcırtıcı bir ses ise silecek kollarını yağlatmanı öneririm ..

Du Hast
14/10/2010, 17:22
benimde silecekler fasılalı çalışma esnasında direksiyon tarafından bana altından gibi geliyor silecekler silme işini bitirdiğinde çık çık diye ses geliyor. devamlı silme modunda ise gelmiyor.
Sizlerde de bu ses varmı acaba?
röle devreye girip çıkıyor, onun sesidir muhtemelen.

phyevren
14/10/2010, 21:48
benim tahminimde röle den kaynaklanıor; sanıyorum bi problem teşkil etmez?

zafer murat
15/10/2010, 21:54
serviste silecek aşağıya indirildi şimdi tekrardan silecek çubu ile lastiğinin ortasınında siyah plastikğin oradan silecek sallanıyor camı silmeye kaltımmı tak tuk yapıyor diğer taraf sağlam

StrawBeeRy
16/10/2010, 01:00
serviste silecek aşağıya indirildi şimdi tekrardan silecek çubu ile lastiğinin ortasınında siyah plastikğin oradan silecek sallanıyor camı silmeye kaltımmı tak tuk yapıyor diğer taraf sağlam
ucundaki lastik plastikten ayrılmışmı yani eğer kopmuşsa yenisini almanı öneririm yoksa zamanla camı çizer

zafer murat
16/10/2010, 08:44
siyah büyük plastik kutu varya oradan sallanıyor

alicanveliy
22/10/2010, 22:08
Büyük ihtimalle mandalın bir tırnağı tutmuyor. Çıkarıp elinizle biraz açtırı öyle takın. Mandallar tam oturmazsa süpürge silecek kolundan çıkabilir ve silecek kolu da camı çizebilir. Ucuz birşeydir yenisini de alabilirsiniz. Böyle şeyler için servise giderseniz pahalıya patlayabilir.