PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbag arıza lambası ve gösterge panelini çalışmaması

oktayozturk
10/10/2010, 19:49
herkese selamlar.aracım 2006 1.3 mjet dinamic 75 bg.sabah kalktım araçta arıza uyarı sesi airbag failure see handbook arıza mesajı ve ayrıca ön konsol ışıklandırması kendiliğinden yanıyor benzin göstergesi çalışmıyor abs ışığı direk yanıyor keza direksiyon işareti direk yanıyor.stop edip tekrar çalıştırınca herşey normal ama airbag ışığı yanık kalıyor.emniyet kemerini takınca sönüyor.bu gibi bi durum yaşıyan varmı.yardımcı olursanız sevinirim.

BAYFE
14/10/2010, 19:28
Aynı uyarıyı ''airbag failure see handbook'' bugün öğlen hiçbir sorun yokken bende almaya başladım, acaba neden bu ikazı veriyor? Herhangi bir darbe çarpma gibi birşeyde olmadı, aynı sorunu yaşayan kimse olmadımı??

secoted
23/10/2010, 12:08
aynı sorunu ben de 2 kere yaşadım, 2. kez başıma geldiğinde lastiğimin oldukça inmiş olduğunu gördüm lastiği şişirdim uyarı kayboldu ama ilk sefer öyle bir durum da yoktu, bakalım 80bin bakım geliyor ona da bakarlar artık

mustafaakk
29/10/2010, 01:30
Sigortalarla alakalı birşey sanırım. Yerinden oynayan sigorta olunca da bu hatayı veriyor. Benim başıma 2 kere geldi. Birinde kaputu açıp kapattım ve sorun düzeldi. Kapanırken gevşeyen bişeyler yerine oturmuş olabilir bilmiyorum.

heavyboy
29/10/2010, 22:03
aynısı bendede vardı fakat bursada bir airbag ustası koltuktaki bir algılayıcıdan kaynaklandığını söyledi
fazla karşılaşılan bir sıkıntıymış