PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Koruma Sistem Arızası; yardım

devrim1972
10/10/2010, 01:17
2008 model dizel gp ile bu akşam eve dönerken ekranda; '' Araç Koruma Sistemi Arızası-Fiat Şifre Sistemi(sarı) '' manasına gelen sarı ikaz lambası yandı ve sönmedi. Açıklamasına baktığımda sanırım arızanın immobilizer ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum ve açıklamanın sonunda Tüm anahtarların hafızaya kayıt edilmesi için yetkili servise başvurun deniyor.
Sizce bu arıza nedir? Önemli bir şey midir? Servise vakit kaybetmeden gidilmeli midir? Pahalı bir arıza mıdır?
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
Devrim-İstanbul-Bakırköy

Du Hast
10/10/2010, 02:12
araç çalışıyor mu sorunsuz? (marş ?)

devrim1972
10/10/2010, 11:18
Çalışıyor, sorun yok, hatta bu sabah tekrar denedim hem çalıştı hem de uyarı lambası da sönmüştü..

gousto
10/10/2010, 11:49
eski aracım olan palio da bu arıza başıma gelmişti..yolda giderken söz konusu durum meydana gelmiş ancak kontağı kapatıp açtığımda ışık sönmüştü birkaç hafta sonra aracımı çalışmak istediğimde març vermiyor ve araç bu hatayı veriyordu ancak 2 dk lık bekleme süresinden sonra yine araç normal halde çalışmıştı ama sonrasında ımmo. arızası olduğu bariz ortaya çıktı ve aracımı bloke kodunu girmeden çalıştıramıyordum..Servise gittiğimde ımmo.'nun arızalandığını ve değişmesi gerektiğini söylediler.(yaklaşık maliyet 800-1.000 lira civarında olacaktı.)vakit kaybetmeden servise gitmenizi öneririm zira ben bu sorunu immo'yu devre dışı bırakarak gidermiştim...

devrim1972
10/10/2010, 20:12
Akadaşım yardımın için çok teşekkürler. Sorun iyice büyümeden servise gidip durumu anlatırsam daha m ucuza yaparlar? Yoksa artık ''olan olmuş, ok yaydan çıkmış mı?''
Eğer öyle ise arıza iyice artmadan; uzatılmış garanti mi yaptırsam arabama? Ne tavsiye edersin?
Çünkü garantim bitti:(