PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbodan gelen ses...

onorom
09/10/2010, 23:39
Arkadaşlar bir kaç gündür aracın penceresini açıp dikkat ediyorum, araç gaza basıp ivmelenirken ıslığa benzer bir uğultu duyuluyor, akabinde vites değiştirmek için gazdan ayağımı çektiğimde bu uğultu motor devriyle orantılı azalıyor... ses çok dikkatli olunca duyuluyor ama yok değil kesin var... Bu ses normalmidir yoksa turbo kendini bırakmadan bi bakıma ihtiyacımı var?

ibrahim06
09/10/2010, 23:40
Normaldir. Telaş etmeyin.

onorom
09/10/2010, 23:48
Normaldir. Telaş etmeyin.

Şimdi Ankara'da olsam on kere Kavaklıdere'ye götürmüştüm. Koca Türkiye'de bi oraya güveniyoruz. Eğrisini doğrusunu sağolsunlar bir tek Müslüm abi değil bütün ekip söylüyor... Şimdi burada bir yere götürsem hemen arızalı deyip bir sürü masrafta çıkarabilirler... Arada kaldım doğrusu...

ibrahim06
09/10/2010, 23:52
O ıslık gibi ses klasik dizel turbo sesi. Hızlanışlarda duyarsınız. Başka dizel turbolu araçlara da dikkat edin hızlanışlarda o sesi duyacaksınız. Profilinizde Ankara yazıyor ama dışardasınız sanırım

onorom
10/10/2010, 00:00
O ıslık gibi ses klasik dizel turbo sesi. Hızlanışlarda duyarsınız. Başka dizel turbolu araçlara da dikkat edin hızlanışlarda o sesi duyacaksınız. Profilinizde Ankara yazıyor ama dışardasınız sanırım

işim gücüm evim barkım Ankara'da ama Tekirdağ Saray'da askerim. Nasipse Nisan ayında eve dönüş yolculuğu yapıcam. Şimdilik Tekirdağlıyız. :) Yorumunuz içimi rahatlattı ilk defa dizel otomobil kullanıyorum bazı şeyler kafama çok takılıyor... Sağolun.

karakushasan
10/10/2010, 00:28
turbo sesi merak etmeyin gayet doğaldır ses çıkmaması durumda telaşlanın bence:Ddüşük devirlerde yani turbo pek çalışmazken daha az duyulur;)

Du Hast
10/10/2010, 02:15
en sevdiğim sestir o ses :)
özellikle geceleri, dağlık yada etrafı kapalı yolda ilerlerken ayağı gazdan çekince çıkan ses çok hoşuma gidiyor :)

Romeo_er2
10/10/2010, 02:39
eğer ses biraz tısss şeklinde geliyorsa basınç kaçağınız vardır..eğer öyleyse basınç hortumlarınızı kontrol ettirin..gerçi öyle bişey olsa araç çekiştende düşer..

onorom
10/10/2010, 12:17
en sevdiğim sestir o ses :)
özellikle geceleri, dağlık yada etrafı kapalı yolda ilerlerken ayağı gazdan çekince çıkan ses çok hoşuma gidiyor :)

Benimde hoşuma gitti ama bir yerde okumuştum ıslık çalan turbo arıza habercisidir diye... O na istinaden biraz tedirgin oldum...

turbo sesi merak etmeyin gayet doğaldır ses çıkmaması durumda telaşlanın bence:Ddüşük devirlerde yani turbo pek çalışmazken daha az duyulur;)

Çok teşekkürler içime su serptiniz. E ilk defa dizel araç sahibi olunca insan acemilik çekiyor bazı şeylerde...

eğer ses biraz tısss şeklinde geliyorsa basınç kaçağınız vardır..eğer öyleyse basınç hortumlarınızı kontrol ettirin..gerçi öyle bişey olsa araç çekiştende düşer..

Çok şükr tıslama veya çekişten düşme yok asılırsam pedala koltuğa yapışıyoruz. Fırlat bizi maverick :D diyoruz :D Fakat bir baktırtmaktada fayda var. Ne demişler en iyi tamir bakımdır :) Teşekkür ederim yorumlarınız için sağolun arkadaşlar...

onderbaki
11/10/2010, 11:15
clio 2 de bu ses camlar kapalıyken bile duyuluyor.

NyhatShu
16/10/2010, 00:26
cok istedim mjet turbolu arabam olsun mutluairli oldu turbo yok malesef ses çok tatlı fısssssssssssssssssssssssss die :)

Romeo_er2
16/10/2010, 00:29
benimkide gazdan çekince spool yapıyo :D çicuucucucuvuvv :D

EvoKoray
16/10/2010, 00:31
evoda 1. vites çok güzel uğultu geliyor cam aralıksa :D biraz daha basıp çekince tısss..