PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisorden gelen ses?

emtue
09/10/2010, 19:37
merhaba,

arabanin sag arka tarafindan cukurlardan gecince takur tukur sesler geliyor ve yan koltuk bos ise resmen titriyor. Amortisoru mu kirdim ne dersiniz, ne yapmam gerekir?

Bir de havalandirmayi acinca sag taraftan tikir tikir bir ses geliyor deli edecek beni, uflemeyi kapatinca geciyor. Komple gogusu mu sokturmek lazim ne onerirsiniz?

onorom
09/10/2010, 19:54
Amortisör için bir şey diyemeceğim ama havalandırma motoru bildiğim kadarıyla torpido gözünün tam arkasında, merak etmeyin bu motor için komple göğüs sökülmüyor.Torpidoyu sökünce ortaya çıkıyor kendileri... Problemi ise muhtemelen pervanesinin aşırı tozlanması oluyor... Tecrübeyle sabittir fakat aracınızı görmediğim için sadece tahmin ediyorum... Pervaneyi iyice temizleyin ve pervanenin göbeğine WD40 sıkın tertemiz olur sessiz sedasız çalışır...

emtue
09/10/2010, 20:06
Amortisör için bir şey diyemeceğim ama havalandırma motoru bildiğim kadarıyla torpido gözünün tam arkasında, merak etmeyin bu motor için komple göğüs sökülmüyor.Torpidoyu sökünce ortaya çıkıyor kendileri... Problemi ise muhtemelen pervanesinin aşırı tozlanması oluyor... Tecrübeyle sabittir fakat aracınızı görmediğim için sadece tahmin ediyorum... Pervaneyi iyice temizleyin ve pervanenin göbeğine WD40 sıkın tertemiz olur sessiz sedasız çalışır...

bu islemi kendim mi yapayim yoksa elektrikciye mi goturmek lazim?

birde torpidoyu nasil sokecegim bir bilgi var mi bu konuda?

makeles
10/10/2010, 11:53
havalandırmaya yaprak benzeri bişiler kaçmıştır..

amortisör için öncelile koltuk tam oturmuş mu kontrol et derim.. koltuk boşken ses olması amortisörden önce koltukları akla getiriyor..

onorom
10/10/2010, 12:04
bu islemi kendim mi yapayim yoksa elektrikciye mi goturmek lazim?

birde torpidoyu nasil sokecegim bir bilgi var mi bu konuda?

Kardeşim torpidoyu sökmek çok zor değil merak etme... Torpido kapağını açınca altında ve iç kısmında cıvataları var bunları sökünce torpido geliyor kendiliğinden zaten. Fakat bi elektrikçiye git hem kafanda biçimlenir nasıl olduğunu görürsün hem de benim tahmin ettiğimden başka bir problem varsa zırt pırt sök tak yerine yerinde onarılır daha sağlıklı olur. Bu seferlik nacizane tavsiyem bir elektrikçiye gitmen...

emtue
15/10/2010, 00:06
havalandırmaya yaprak benzeri bişiler kaçmıştır..

amortisör için öncelile koltuk tam oturmuş mu kontrol et derim.. koltuk boşken ses olması amortisörden önce koltukları akla getiriyor..

cidden arka koltuk kilidi tam oturmamis, bugun oturttum ses kesildi :)

ama klima konusu devam ediyor.

klimayi cama ve ayaklara yonlendirince kesilen ses orta pozisyona verince tekrar basliyor. zaman ayarlayip gostericem ama sanayiyi biliyorsunuz millet bilmedigini kurcalamaya cok merakli cokta umitli degilim..