PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Az karlı bölgelere lastik tavsiyesi

ilbilge_11
09/10/2010, 16:30
slm arkdşlar dün gp sjet aldım lastikler kabak yeni lastik almak istiyorum bulunduğum yerde çok sert kış olmuyor kar bir iki hafta en fazla sizce ne almalıyım birde marka tavsiyeniz var mı teşekkürler

burhankutlu
10/10/2010, 04:14
michelin, continental tavsiyem abi hafif karda çok etkili lastikler lassa snoways var oda çok karda buzlu yollarda mükemmel.

ilbilge_11
11/10/2010, 02:31
dört mevsim lastik mi tavsiyen

burhankutlu
12/10/2010, 00:50
abicim çok kar yok diyorsan michelin, continental yani bir iki parmak kar için,ama yok kar 2-3 ay eksik olmaz buz cok olur diyorsan lassa snoways

bora.sen
12/10/2010, 01:05
lastik önemli mevzu iyi araştırmalı;
özellikle araç içinde yol sesi istemiyorsan "yansın ulan paralar" :D
(Bridgestone turanza er300)

pilotender
13/10/2010, 00:53

Benim arabada Bridgestone Turanza Er300 vardı. Yeni arabamda da aynı lastiklerin 16 inç olanı var. Ancak yol sesi oldugu gibi içeride. Bana kalırsa Bridgestone öyle dediğiniz gibi sessiz bir lastik değil. Continental daha az yol sesi alıyor. Bir de unutmadan söyleyeyim daha önceki Alfa Romeo 156 aracımda Syron marka lastikler de kullanmıştım; bildiğimiz, duyduğumuz lastiklerin hepsinden daha az ses alıyordu ve yol tutuşu süperdi.

cck1
13/10/2010, 08:58

müthiş lastik paraya kıyarsak

bora.sen
13/10/2010, 10:50
Benim arabada Bridgestone Turanza Er300 vardı. Yeni arabamda da aynı lastiklerin 16 inç olanı var. Ancak yol sesi oldugu gibi içeride. Bana kalırsa Bridgestone öyle dediğiniz gibi sessiz bir lastik değil. Continental daha az yol sesi alıyor. Bir de unutmadan söyleyeyim daha önceki Alfa Romeo 156 aracımda Syron marka lastikler de kullanmıştım; bildiğimiz, duyduğumuz lastiklerin hepsinden daha az ses alıyordu ve yol tutuşu süperdi.

gp lerde "aktiv" ve "dinamik" donanımlarının yol sesi bağlamında oldukça farklı olduğunu düşünüyorum,gp üzerinde birkaç farklı marka lastik deneme fırsatım olmadığı içi diğer markalarla karşılaştırma yapmam pek sağlıklı bir hadise değildir,dinamik donanımında turanza lastik beni oldukça tatmin ediyor,alfa başka bir makine tabiki gp ile mukayese edilemez bence,yalıtımı oldukça iyidir,kardeşime geçen gün alfa giuletta aldık ve tek kelimeyle muhteşem bir araç,araç içi sesini soracak olursanız;hadi canım ne sesi,nefes alışınızı duyuyorsunuz :D

ilbilge_11
16/10/2010, 01:26
mişlen ve continentale bakıcam sanırım

zafer murat
16/10/2010, 17:44
Kış lastiği almıyacaksınız o zaman lassa snoways kış lastiğidir.4 Mevsim alıcaksınız tavsiyem bristone lassa yada biraz daha paraya kıyıp michelin alın ve sakın sakın pirelli almayın gürültülü lastik :)

ilbilge_11
24/10/2010, 14:37
tanesi 150 tlden 4 adet mişlen enerji saver aldım artı bir yıl lastik ve yol yardım nasıl sizce doğrusu ilk izlenim fren ve ses olyı olumlu

ilbilge_11
29/10/2010, 18:21
aracı aldığım arkadaş bugün 4 adet mişlen alpin kar lastiklerini gönderdi ne zaman takmalıyım yani ne kadar kar yağarsa ne kadar süre takılmalı yukarıda dediğim gibi 4 adet sıfır mişlen enrji saver da aldım dört mevsim

16 CSE 79
29/10/2010, 19:05
Kış lastiği sadece karlı zeminde kullanılmak için üretilmemiştir.15 derecenin altında kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.Aynı zamanda su tahliye kanallarının dört mevsim lastiklere göre daha fazla olmasından dolayı yağmurlu havalarda dört mevsim lastiklere göre daha iyi yol tutuş saglar.

taneren
29/10/2010, 19:25
Aralık ayında birkaç günlüğüne Ankaraya gidecem,sizce lastikleri değiştirmeye gerek varmı,değişmesem problem yaşarmıyım.

ilbilge_11
29/10/2010, 23:14
yani sadece karda değil yağmurdada kullanılabilir kış lastikleri hangi ay takıp çıkarmalıyız

seysey37
30/10/2010, 00:49
gidiyosun michelin bayii sine :) 2 tane alpin önlere,arkalarada 2 tane michelin energy alıyosun tertemiz biniyosun:) ben öyle yaptım hem konfor mükemmel hemde ses yok denilcek kadar az..
mart nisan ayında da 2 tane daha michelin energy alırsın tamamdır bu iş bence..

ilbilge_11
30/10/2010, 03:14
4 kış lastiği 4 de enerji var zaten mişlenin int araştırdım kış lastiği ve yaz lastiğinin kullanılma zaman ve şartlarını

16 CSE 79
30/10/2010, 11:38
yani sadece karda değil yağmurdada kullanılabilir kış lastikleri hangi ay takıp çıkarmalıyız
Yaşadığınız şehre göre değişir.Ben kasım ayında takıp mart sonuna doğru çıkarıyorum.

ilbilge_11
30/10/2010, 16:27
Yaşadığınız şehre göre değişir.Ben kasım ayında takıp mart sonuna doğru çıkarıyorum.

peki yakıt tüketimi ve lastik ömrünü parasal olarak kıyaslarsak uzun vadede nasıl olur yani kış lastiği çok yakar mı normalden ne kadar fark olusturur

16 CSE 79
30/10/2010, 19:40
Ben yakıt konusunda bir farkla karşılaşmadım.
Ama bir kış lastiğine alışırsanız aradaki farkı tadarsanız (yol tutuş ve fren mesafesi)bir daha asla vaz geçmezsiniz bundan emin olun.

taret
30/10/2010, 20:47
bence şöle bir taktik uygulamanda fayda var . normal zamanda kullanmak için michelin dört mevsim lastiklerinden şaşma. aynı zamanda kışın karlı ve buzlu yollarda için rahat etsin istiyorsan fiyat konusunda çok uygun olan ve aynı zamanda kar lastiği olarak performansı üst seviyede olan petlası öneririm.