PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iç temizlikte yardım ....

jagar
13/04/2007, 10:52
malum arkadaşlar bizim ön göğüs baya uzun ve çok toz kaplıyo yıkamacılar orayı silmek için daha doğrusu plastik yerleri silmek için bişey sütü kullanıyo :s19: sizin bildiğiniz önerdiğiniz kullandığınız bi marka varsa paylaşırsanız çok sevinirim .... :icon_smile_approve:

grande06
13/04/2007, 10:58
abi sana bi tavsiye ben cok memnununm ben arabanın bütün siyah ve plastik aksamlarını slikon spreyi denilen benim koşu bantlarının altına bakım için sattığım bir tür sprey lastik parlatımı için bunun üstüne hiç bir şey tanımammmm bir kaçkişiye gedim harika yaniii göğsü deonla siliyorum ne toz ne başka bişi süt falan sürdürme toz ttmasının tek sebebi............... number one...

serus
13/04/2007, 11:12
silikon spreyi asla kullanmayın slikon güneşde sertleşir ve kurudukça göğüs plastiğinizi çatlatır geri dönüşü yoktur. En güzeli el kremi kullanmaktır. Ayrıca ayakkabı cilalarından da kesinlikle kaçının.

jagar
13/04/2007, 11:14
:poster_oops: :alala:

grande06
13/04/2007, 11:40
silikon spreyi asla kullanmayın slikon güneşde sertleşir ve kurudukça göğüs plastiğinizi çatlatır geri dönüşü yoktur. En güzeli el kremi kullanmaktır. Ayrıca ayakkabı cilalarından da kesinlikle kaçının.

katılmıyorum slikon spreyin tarihi ve markası çok önemli benim dediğim slikon spreyi koşu bandı yağı olarak geciyor ve hiç bir zararı yok ben kullanıyorum ve yıllardır hiç bir sorunla karşılaşmadım

Lewent
13/04/2007, 12:37
Ya ben arabanın içine, yani plastik aksamına vs. daha hiç bir şey temas ettirmedim...
Kitapçıkta sıvı ürünler kullanmayın gibi bi şeyler yazıyodu, ben de Sonax' ın bi tane antistatik bezini kullanıyorum.
1-2 ay gidiyo, 2 tanesi 4 YTL ciwarında ama zamanla temizleme sütü ya da benzeri bi şeye ihtiyaç olacak gibi!

KAANİTO
13/04/2007, 12:52
JAGAR .Sana kendi kullandığım AURİ GOLD diye bir marka var.hem ucuz hemde iyi sonuç veriyor hepsiburada .com dan 25-30 ytl arasında evine kadarda getiriyorlar .üstelık cilası .şampuanı ve camkoruyucusu da cabası.istersen bir dene .

canberkkilic
13/04/2007, 20:09
ben cem abinin demesi uzere gittim koçtaştan 17 Ytl ye turtle wax in f21 adlı urununu aldım. gittim bolbol butun aracın plastik yuzeylerine surdum. kokusu bıraz kötu ama bundan ıyı urun bulacagını sanmıyorum çok az toz tutuyor. git al derim hemen

tigis
13/04/2007, 21:24
JAGAR .Sana kendi kullandığım AURİ GOLD diye bir marka var.hem ucuz hemde iyi sonuç veriyor hepsiburada .com dan 25-30 ytl arasında evine kadarda getiriyorlar .üstelık cilası .şampuanı ve camkoruyucusu da cabası.istersen bir dene .

üründen bendede var 1 sena önce diğer arabam için almıştım ama kullanmaya cesaret edemiyorum bide sıfırı alınca iyice korktum bir zarar verir diye birde benim arabada ziebart tan komple iç koruma uygulaması var nemli bezle silin başka şey kullanmayın dediler o gün bu gündür hiçbişeyle silip parlatamıyorum torpidoyu ve ön tarafı ne yapacağım ben :alala:

pdr42
17/04/2007, 07:29
ya peki iç taraflarda ozellikle ayakların bulundugu kapı esikleri ve arka kapılarda yolcuların ayaklarının oldugu yerlerde plastikler hep camur vb oluyo arkadaslar sizlincede cıkmıyo onu neyapcaz asıl oraya ıslak bezle mudahele ediyorum ıslakken cok guzel ama kuruyunca berbat oluyo ne yapıyosuun s yada arabaya ayaakbısıızmı bindiriyosunuz milleti ee ozaman corap kokusunu ne yapıypsunuz:)

flu
17/04/2007, 07:37
yada arabaya ayaakbısıızmı bindiriyosunuz milleti ee ozaman corap kokusunu ne yapıypsunuz:)

Bu durumda da araba kokusu kullanılır belki :D yok olur mu öyle şey, sadace arabaya binerken ayakkabıları temizlemek filan lazım, ayrıca daha temiz görünmesi için bişi sürmek gerekir mi bilmem, bence buna Cem (civcivx) cevap versin. Arabasının bagajı bakım ürünleriyle dolu, alıp insanın kendi için kullanası geliyor :D

anvil
17/04/2007, 08:14
ben araba gelince millete galoş giydirmeyi düşünüyom hehe :D

GaladrieL
17/04/2007, 09:03
yaw bende benzer dertlerden muzdaribim..özellikle araç tek kapı ise, arkaya oturan yolcular iniş ve binişlerde resmen rezil ediyo her yeri.. içim gidiyo da kibarca uyarmaktan başka bişey yapamıyorum..

aslında en güzeli kimseyi arabaya bindirmemek :p

civcivx
17/04/2007, 09:09
ya peki iç taraflarda ozellikle ayakların bulundugu kapı esikleri ve arka kapılarda yolcuların ayaklarının oldugu yerlerde plastikler hep camur vb oluyo arkadaslar sizlincede cıkmıyo onu neyapcaz asıl oraya ıslak bezle mudahele ediyorum ıslakken cok guzel ama kuruyunca berbat oluyo ne yapıyosuun s yada arabaya ayaakbısıızmı bindiriyosunuz milleti ee ozaman corap kokusunu ne yapıypsunuz:)

Kesin çözüm: Turtle Wax F21 :ok:

Önce plastik aksama sıkılır. Sonra bir sünger yardımı ile iyice yedirilir ve ne çamur izi, ne de başka bir iz kalır. Plastik aksam yepyeni olur.

GaladrieL
17/04/2007, 10:01
[quote=civcivx;55332]Kesin çözüm: Turtle Wax F21 :ok:

Önce plastik aksama sıkılır. Sonra bir sünger yardımı ile iyice yedirilir ve ne çamur izi, ne de başka bir iz kalır. Plastik aksam yepyeni olur.[

Ya reklama girmezse eğer, nereden bulacağız bunu peki?

dagored
17/04/2007, 11:00
Gizem Ankamall Koçtaş ta görmüştüm ben orda mevcut :ok:

KAANİTO
17/04/2007, 12:06
:icon_cry: Sizler çamurdan Mi Bahsediyorsunuz Birde çocugunuz Olsunda çamur Neymiş O Zaman Görün.birak Eşiği ön Koltuklarin Arka Ortasina Kadar çamur Oluyor

okyzan
17/04/2007, 12:46
Ben de aldım koçtaştan çok memnun kaldım..

kara kız
17/04/2007, 18:58
arkadaşlar ben carpex diye bir ürün kullanıyorum.aslında lastık ler için yapılmıs bir ürün ama aracın diger yüm plastık bölümlerinde yaklasık 1 senedir sorunsuz bi ekilde kullanıyorum.spray olarak satılıyor.süngere sıkıp uyguuyorum.bence bi deneyin.ama deri ve torpidodaki renkli renkli bölmede kullanmayın

bariso
17/04/2007, 19:08

silikon bir otomobilin dashboarduna yapılan en buyuk eziyettir.benim tavsiyem mikrofiber bir bez satın alın ve her yıkamada bu bezle topidonuzun tozunu alın tek geciyorum...

:ok:

Auto engineeR
17/04/2007, 19:32
mikro fiber bez mucize birşey!!

arabam siyah olduğu için yıkamadan sonraki gün çamur olmasa bile üzerinde tozlar gözüküyor.kuru micro fiber bezimle hergün tozunu alıyorum :D boyaya zarar da wermiyor bez kayıp gidiyor.
iç mekanda toz almak için de çok ii..

krsd
17/04/2007, 20:27
Bu microfiber bezle antistatik bez aynı şey mi acaba?Nereden temin edilebilir?

erdiyilmaz
17/04/2007, 20:41
böyLe aLengirLi isme sahip bezLeri nerde buLuyosunuz biLmiyorum : )
mikro fiber optik super deLuxe mega LazerLi nano tech bez : )

anvil
17/04/2007, 20:48
böyLe aLengirLi isme sahip bezLeri nerde buLuyosunuz biLmiyorum : )
mikro fiber optik super deLuxe mega LazerLi nano tech bez : )

hehe eskiden yoktu böyle bezler. :icon_eek:

GaladrieL
17/04/2007, 21:33
Gizem Ankamall Koçtaş ta görmüştüm ben orda mevcut :ok:

mersi şekerim..

Auto engineeR
17/04/2007, 23:06
micro fiber bezi ben koçtaştan almıştım 14 ytlye.. viledanın ;)

krsd
17/04/2007, 23:48
micro fiber bezi ben koçtaştan almıştım 14 ytlye.. viledanın ;)
Teşekkürler,ilk fırsatta alıp deneyeceğim.

grande
18/04/2007, 18:44

Abi hiç sorma,
Millet binerken o eşiklere ayakkabılarının tabanını topuğunu sürtmeden binmiyor.
Deli oluyorum ben oraları silene kadar canım çıkıyor.
Emeğe saygı ya.

Ben buna araba kültürü diyorum.
Maalesef herkes bilmiyor.

Arap sabunu fln sürüorm geçiyor.

En sonunda oturdum düşündüm.
En iyisi kapı ceplerine birer çift galoş koymak.
Binenlere taktırıcan öle binecek.

Sonrada düşündüm ki yuhh artık o da görgüsüzlük olur dedim.
Şimdilik askıya aldım.

anvil
18/04/2007, 18:48
Abi hiç sorma,
Millet binerken o eşiklere ayakkabılarının tabanını topuğunu sürtmeden binmiyor.
Emeğe saygı ya.

Şimdilik askıya aldım.

hehe bknz. 1. sayfa 12. mesaj :icon_eek:

bariso
18/04/2007, 22:13
arkadaşlar mikrofiber bez alacaksanız tavsiyem 3M markasını tercih etmeniz. Marka olarak özel bi durum değil fakat ben 4 yıl bu işi yapmış biri olarak tüm markaları denedim. Vileda, ribbon ,ppg vs... en başarılısı 3m dir ..
ayrıca bu bezi kullanmanın bir kaç püf noktası var...
mesela , iç temizlikte koltuğunuza bir leke oluştu , daha leke ıslak iken bu bezi tamamen ıslatın ve iyice sıkın sonra korkmadan bastırarak lekeyi silin ve çıktığını göreceksiniz..
torpido temizliğinde ise bu bezin kesinlikle kupkuru olması gerekiyor, ve kesinlikle üzerine bir sprey sıkılmaması gerekiyor.
dış temizlikte kullanabilirsiniz bu bez dünyanın en iyi cila silen bezidir. Kesinlikle kuru kullanılmalıdır.

saygılar...

serus
19/04/2007, 10:52
mikro fiber bez mucize birşey!!

arabam siyah olduğu için yıkamadan sonraki gün çamur olmasa bile üzerinde tozlar gözüküyor.kuru micro fiber bezimle hergün tozunu alıyorum :D boyaya zarar da wermiyor bez kayıp gidiyor.
iç mekanda toz almak için de çok ii..

Senin arabana biz boya koruma yapmıştık ne sürsen kayıp gider zaten :ok:

Qubee
19/04/2007, 10:56
Abi hiç sorma,
Emeğe saygı ya.

Şimdilik askıya aldım.

ben bigün kavga etcem milletle bu yüzden. öküz arabasına biner gibi biniyo millet :bur2:

femoli
19/04/2007, 11:07
ben koltuklara armor all likit ,cocpite armor all sprey köpük sıkıyorum mükemmel armorall doğal var hiç parlaklık vermiyor tamammen teöizliyor ve besliyor..

mesmes61
19/04/2007, 16:31
Merhaba arkadaşlar bende aynı dertten muzdariptim. Göğüs parlatıcı sipreyleri ve parlatıcı süngerleri önermiyorum. Oto aksesuarcıda satılan gögüs sütü var kutusu 5 ytl fazla bir para değil ondan alıp siprey yardımıyla süngere sıkacaksın sonrada süngeri dairesel hareketlerle yüzeye uygulayacaksın. Yüzey pırıl pırıl hiç bir yan etkisi yok.
Sanırım içinde badem yağı var. Besleyici bir süt. Kapı eşiklerindeki pilastik bölmelere ve torpidoya uygulanıyor. Boya ve cama uygulanması doğru olmaz. Sık kullanmakta iyi değil. Ben kullandım. Çok memnunum. Kapı eşikleri pırılpırıl
:ok:
Markasını da yazayım Kalwax[/FONT][/SIZE]

yıldıray
15/10/2007, 23:16
mrb arkadaşlar.Herkes çok güzel bir şekilde yardımcı olabileceğini düşünerek kullandığı ürünü ve sonuçlarını anlatmaya gayret ediyor.Şu an ki konumuzla pek ilgili değil ama ACİL bir durum.Sağolsun 1.5 yaşına yaklaşa kızım bir güzellik yaparak arka koltuğa bir güzelce midesindekileri boşalttı.Şimdi araca bindiğim zaman ekşi ekşi kokular geliyor.Bunu nasıl temizletebilirim.Bulunduğum yerde kapsamlı yıkama yapa bir yer yok.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum

humeh
17/10/2007, 08:37
Herkese merhabalar herkesin fikrine saygım var ama bir bebek cildine bile zarar vermeyen bebe yağı varken neden başka şeyler düşünülmeli. Ben bebe yağıyla ıslattığım tüy bırakmayan bezle siliyorum güneşte korumada yapıyor. Saygılar.

baris
24/10/2007, 15:43
merhaba arkadaşlar
bende arabaya silikon adı verilen spreylerden kullandım.
öyle bilinmiş bir marka değildi.
özellikle kapı içi ayakların temas ettiği plastik parçalar için birebir. dediğim yerler güneş altında da fazla kalmadığı için çok zarar göreceğini düşünmüyorum. ayak izi oldumu kuru bezle bile hemen geçiyor. ve tekrar dan izi kalmıyor.
ancak ön göğüse çok ta kullanmamak lazım herhalde. ben denedim orada güzel oldu ancak güneşle fazla temas ettiği için plastik aksama zarar verebilir diue düşünüyorum.Ayrıca Parlattığı için ön camda yansıma yapıyor. görüşü etkiliyor .
Açıkçası en azından ön konsola tekrardan kullanmayacağım.

sevgiler saygılar

grandelmus
27/10/2007, 22:41
Yumoş konsantre 1 litrelik. Nemlice bir süngerin üzerine bir kapak kadar dökerek plastik aksam ve tekerleklerde güzel sonuç veriyor:surfing:

shenka61
02/12/2007, 21:02
arkadaşlar ben silicon sprey imalatcısıyım aracınızın ön konsoluna kesinlikle silicon kullanmayın güneş ışınlarından dolayı ilerde çatlama yapar ama lastik parlatmak için bulunmaz nimet silicon yağı genelde aksamları yağlamak için kullanılır mesela aracınızın kapısında gıcırdama geliyorsa sıkabilirsiniz ön konsol asla ve asla