PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil: ön camdan su giriyo. ne yapayım?

OzzY
07/10/2010, 21:04
arabada bi su girme olayı vardı bugun çözdük sonunda ama
içime sinen bi çözüm bulamadık.

ön camın sol üst köşesinden su giriyo. dışardan hortum tutunca içerden şakır şakır akıyo resmen.

cam sökülürse tekrar takılamıyomuş.

şimdi 2 çözüm var:

1) camı kırıp kaskodan hasarsızlığı bozmadan yeni cam taktırmak. ama arabanın üzerindeki PILKINGTON marka cam takan yok, hatta kaskoyu geçtim servis bile takmıyo bu marka camı TAMCAM marka takılıyo. bu yüzden pek içime sinmiyo bu çözüm, orjinal olmadığı için. avantajı ücretsiz bi çözüm olcak.

2) içerden cam sökülmeden tekrar silikon-yapıştırıcı çekilcek. kaça yaparsın diye sorduğumuz bi usta garanti vermem dedi. avantaj orjinal kalcak.

araba şuan serviste yarın sabah kararımı bildirmem gerekiyo. çok kararsız kaldım.

jakabo_ank
07/10/2010, 21:20
eski unomu su basmıştı benimde. demekki taaaaa 15 yıldan beri gelen kronik sorun bu. şaka bi yana geçmiş olsun. yaptırıp bir deneyin bana kalırsa kırmayın hiç camı falan

Du Hast
07/10/2010, 21:22
şaşmazdaki camcılara git ozan en iyi şekilde hallederler. camı kırma işine girme derim .

OzzY
07/10/2010, 21:38
tanıdık camcısı olan varmı, makul ve garantili olarak yapabilcek?(seneye tekrar aynı sorun olmasın?)

skydome
07/10/2010, 22:07
Ostim'deki Doraglass a git Ozan...Zaten sahibi de genç ve inanılmaz ilgileniyor...O da Fiatçı Linea ve Doblosu var ;)

OzzY
08/10/2010, 01:17
burasımı abi?
Servis Adı DORAGLASS

Yetkili Adı HÜSEYİN Soyadı TAŞKIN
Adres

Köy/Mah./Semt İVEDİK MAH. Cadde 4. CADDE
Bina No 14 Daire 0
İlçe YENİMAHALLE İl ANKARA
İş Tel no 1 3123972421

OzzY
08/10/2010, 15:37
Müslüm abi geldi dertler bitti :D:D

dün kendisi istanbulda olduğundan, kavaklıdere personeli sorunla ilgilenmişti. bugun benden karar bekliyolardı, bir buçuk gibi müslüm abiyi aradım napalım diye, orjinal cam fabrikadan(italya anladığım kadarıyla) geliyo 470 küsür fiyatı var dedi. silikonu garantili çekicek usta bulamazsın dedi. bende tamam ozaman silikon için fiyat alalım haber bekliyorum dedim. derse girdim çıktım 3 buçukta aradım abi fiyat vercektin diye silikon çekilmiş kurumasını bekliyolarmış akşama gel al dedi :D:D:D fiyatta sökme takma birazda silikon oldukça makul bi fiyata biticek umarım.

yalnız dayıma sordurdum istanbulda kendisinde bi ara klasik araba merakı olduğundan çok sağlam ustaları var. aldığı cevap içerden silikon sağlıklı olmaz camı komple değiştir demişler. bakalım artık silikon en azından şu maddi durummum düzelene kadar idare etsin razıyım.

tekrar tekrar teşekkürler Müslüm abi ve tüm kavaklıdere personeli.

femoli
08/10/2010, 19:13
silikonda benimde emeğim var unutma . dondum orda ;) saolsun müslüm dert babası gibi , bende komple boya korumaya verdim arabayı..

OzzY
09/10/2010, 01:03
seninde ellerine sağlık ozaman :D sorun bitmiştir artık heralde herkesin parmağı dokunduğuna göre suda girmez havada :D

gitmişken sise bi el atsaydın abi ya :D ben ampulu değiştirdim farın içindeki fişleri sıktım filan ama geçen gün yine yaptı. dışarda bişey yok farın içinde sorun var gibi. o ampule giren + fiş acayip ısınıyo bide normalmi? yarın dükkandaysan bi uğrıyım olmazsa.

ZAK1980
09/10/2010, 02:09
silikonda benimde emeğim var unutma . dondum orda ;) saolsun müslüm dert babası gibi , bende komple boya korumaya verdim arabayı..
Bende dun sabah servısteydım kaskonun verdıgı boya oruma ıcın yagmurdan dolayı yapmayalım dedıler arabanın 1 gun su gormemesı lazımmıs bugunde yagmur yagıyordu sanadamı yapmayalım dedıler Mehmet abı

OzzY
09/10/2010, 09:19
Şimdi Müslüm abi aradı malesef silikon çözüm olmamış :S

femoli
09/10/2010, 09:25
Bende dun sabah servısteydım kaskonun verdıgı boya oruma ıcın yagmurdan dolayı yapmayalım dedıler arabanın 1 gun su gormemesı lazımmıs bugunde yagmur yagıyordu sanadamı yapmayalım dedıler Mehmet abı
Benim araba orada kaldı zaten zeynel , banada aynısı denildi fakat ben ısrar edince aracı bırak dediler banada bir megane verdi müslüm saolsun onunla gidip geliyoruz :)