PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20.000 km bakım ücreti 440 ytl tuttu :(

atombak
12/04/2007, 19:31
Arkadaşlar Bugün Puntomu aldığım Yenimahalle Birmot'a 20.000 bakımı için aracı bıraktım.Akşamüstü arabayı eşim almaya gitti..440 ytl tutan ücret eşim site üyesi olduğumuzu belirtince %10 indirim yapılarak 400 ytl ye çekilmiş.Peki genelde bakım ücretleri bu kadar yüksek mi? Sağolsun Sevis Danışmanı Mustafa Bey gerçekten ilgileniyor ama bu fiyat konusu biraz rahatsız ediyor insanı..Gerçi çok fazlada teknik olaylardan anlamam ama işyerinde arkadaşlar fiyatı duyunca inanamadılar..10,000 bakımındada 120 ytl ödemiştim ancak forumda daha uygun fiyata yaptıran arkadaşları okumuştum.Acaba yine aynı durumlamı karşı karşıyayım ? :alala: Aşagıya fatura edilen işlemleri yazıyorum..Görüşlerinizi bekliyorum..

Yağ filtresi(1.3) PN/PO ................... 10,99 ytl
Polen filtresi GP ................ 27,47 ytl
Hava Filtresi DB ..................... 12,77 ytl
Motor Yağı (5W 40)2LT PN ................ 28,08 ytl (2 Adet)
Yakıt Filtresi DB ........................ 85,03 ytl
Fren Balata Tk. Ön .................... 77,59 ytl
Sarf Malzeme ......................... 7,20 ytl
20.000 Bakım ..................... 80,00 ytl
2 Adet Lastik Değişimi ve Balans............. 21,75 ytl (Önde kışlık lastikler vardı onlar değişti)
Toplam: .....................................341,06
KDV: .........................................61,39
Genel Toplam: .............................402,45 YTL

İşçilik Toplamı: 108,95 ytl
işçilik iskontosu:10,89
Parça Toplamı: 270 ytl
Parça iskontosu:27,01
Genel Toplam:378,96 ytl....... Bu kısımdan birşey anlamadım

microab
12/04/2007, 19:35
Lastikleri (Kışlık) ücretsiz söküp taktı aldığım lastikci sağolsun 10 gün önce değiştirttim-üstelik ön arka yaptırdım...

21.75 bide kdv 25 kaat...

Bülent A.
12/04/2007, 19:44
Mazot filtresi,ön balata ve polen filtresi değişimi şartmıymışki?

atombak
12/04/2007, 19:51
Ön balatalar değişmeliymişte diğerlerinden haberim yok.Dediğim gibi eşim almaya gitti arabayı ben ilgilenemedim..Gerçi değişmesi gerekiyo deyip benide avuturlardı,bende pek anlamıyorum :(

ABNEW
12/04/2007, 20:21

Yakıt filtresi ve polen filtresinin periyodik bakımlarda değişmesi gerekiyor ama balata tartışılır, tabi kullanıma da bağlı...

İbrahimKC
12/04/2007, 22:50
Ha maşallah...
Araba alırken Fiat'ı seçmemin bir sebebinde servisin ve yedek parçanın ucuz olduğunu düşümmemdi..
Ama boşuna hayal kurmuşum anlaşılan...
Bu nasıl bir fiyat böyle ya...

dejavu
12/04/2007, 23:56
bugun kartaşda bir grande punto sahibiyle tanıştım 77 hp benzinlinin 20 bin bakımına 320 ytl verdi.. işçilik ve fiyatlar yukardaki fiyatlarla aynı... yağ değişimi parçaları ve fiyatlarına ek olarak fren balataları değişmişti..

BGRAYS
12/04/2007, 23:59
benımde 430ytl tuttu wala yapılan ıslemler uc asagı bes yukarı aynıdır ..

dreamerdaddy
13/04/2007, 00:13
Araç garanti dışına çıkmasın diye herşeyi değiştiriyorlar bu birazda servisin insafına kalmış işçilik te çok almışlar gibi geldi birazda elimiz mahkum muamelesi yapıyorlar insaflı bi yerin denk gelmesi lazım şansa artık herşeyi değiştirmeye kalkmasınlar..

Linos
13/04/2007, 00:30
Y.Mahalle Birmot'ta bir yamuk yapmış olmalarına ihtimal vermiyorum arkadaşlar! Adem, için rahat etmediyse yarın faturayı da alarak tekrar git ve Murat Bey'i gör istersen... Sana gerekli açıklamayı yapacaktır.:ok:

Arabalarınızı teslim ederken, anlaşmalı olduğumuz kuruluşa, forum üyesi olduğunuzu hatırlatın lütfen!..

oz_06
13/04/2007, 00:40
off offfff bune yaaa bütün bakımları serviste yaptırırsın 2 sene boyunca bişey olmaz ama bakımın birini dışarda yaptırırsın bişey olacagı tutar

servisler bundan kazanıyo 2 sene istesende istemesende gitmek zorundasın :steamed:

nejatb
13/04/2007, 02:03
of, cok feci tutmus ya.

gercekten bakım masrafı yuksek, daha hesaplı olmalıydı bence. geneli kastediyorum, tum servisler ve punto bakımı.

pascal
13/04/2007, 03:21
öfffttt çok tutmuş yaw :(

barraquda
13/04/2007, 07:11
valla ayda 2000 km yapıyorum..4 ayda 8000km yaptım...demek 6 ay sonra benimde sıram geliyor...vay anam vay..şimdiden para biriktirmek gerekli, aylık olarak üç-beş atmak lazım..biranda 400 fazla gelir..gaz yapar sonra..

ufuk61
13/04/2007, 08:14
bune yaaa bu kadarda olmazki arabamı alırken bilerek fıat almıştım parcası ve servisi ucuz olsun diye yuhh diyorum cok para abi barragudanın dediği gibi şimdiden 3-5 bir kenara atmamız lazım:oha:

nil_p
13/04/2007, 09:54
Evet fiyatlar pahalı:-( araç fiat ama sonucta türkiyede üretilmiyor bu araç ital olduğu için parçalarda pahalı oluyor onun dışında garanti kitapcığında neyin kaç km de değişeceğinin bilgisi var ordanda yapılan işlemleri kontrol edebilirsiniz .genel olarakda yetkili servislerde fiyatlar aynı napalım :-)

grande41
13/04/2007, 10:08
Halkın fiyat avantajı, servis avantajı, parça avantajı var diye aldığı yerli otomobillerin parça ve işçilikleri artık maalesef ithallerin çoğundan daha pahalı. Aslında parça fiyatları daha ucuz. Ama işçilik fiyatları adeta geçiriliyor.

Bakımı pahalı diye bildiğimiz Volkswagen, Seat, Skoda serisi bile şu anda Fiattan daha ucuz.

Aslında kendi kendilerini yiyorlar. Birtek "yerli arabadır, parçası servisi ucuzdur" kredileri kaldı. Onu da bitirirlerse batacaklar olan o kadar işçiye olacak.

Böyle yönetime çok yazık.

Miss.Dot
13/04/2007, 10:32
Anabayii olan özel bir bayinin servis muhasebe sorumlusu ve ayrıca Grande Punto sahibi olarak kesinlikle söylediklerinize katılıyorum yani fiyatların pahalı olması konusuna ama inanın ve emin olun arkadaşlar bu fiyatları bayiler ve size hzmet sunan arkadaşlar ayarlamıyor. Sistemde kayıtlı ve müdahale etme şansları yok. Yapabilecekleri sadece iskonto oda ellerinde o yetki varsa. Bende Servis Muhasebe Sorumlusu olduğum için çok karşılaşıyorum ödemede yaşanan sıkıntılarla. Şunu sakın unutmayın periyodik bakımlar ve yağ-yağfiltresi değişimlerinde bazı servislerde olumsuz uygulamalar var. Buda onların daha düşük fiyat çıkarmalarına neden oluyor. Ama bilmelisiniz ki bu sizlerin yararına olan şeyler değil. Ve umarım bu tür durumlarla karşılaşmazsınız ve başka sorunlar doğurmasına neden olmaz.

Akincl
13/04/2007, 10:32
Yakıt filtresi ve polen filtresinin periyodik bakımlarda değişmesi gerekiyor ama balata tartışılır, tabi kullanıma da bağlı...

Yağ filtresi değil,mazot filtresinden bahsediyor.

bayan arkadaşlarımızın deyimi ile puntoşun :) mazot filtresi tuzlu

nerdeyse kdv ile 100 kağıt.

balata tam bitmemiş olsa da değişmesinde fayda var. ilerde diski çizmekten iyidir.

@grande41
vw ,skoda nın öncelikle kaç binde bakıma girdiğini bilmeden yorum yapmayın.

g.puntonun ,palio olmadığını da hatırlatırım.

yazık olan birşey yok.zaten grande yerli bir otomobil değil.saydığın markaların ürünlerinden de birçok açıdan üstündür.

30 milyarlık arabadan bahsediyoruz .300-400 ytl bakımı tutacak tabiki.

dışarda 200-250 ye de çıkar.dert değil.

tofaşın batacağını falan düşünüyorsan da biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim.

Miss.Dot
13/04/2007, 10:43
Dışarıda 200-250den daha düşük fiyatada yaptırabilirler bundan eminim ben.ama sonuçlarını baştan kabul etmektir bu ve kesinlikle yetkili bir servisle bunun kıyaslamasını yapmamak gerekir.
Birazda düşünmek gerekiyor bu araçlar yeni teknolojiyle üretimi yapılan araçlar ve bu servislerde çalışan arkadaşların hepsi sürekli eğitim almaktalar bunlarıda göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum. Araçlarımızı bu konuda eğitimini bile almış kişilerin eline teslim etmek daha rahat ettirmezmi bizleri??? Bu durumda yetkili servislerde yapılan herşey garanti altında. Değmez mi sizce???

Akincl
13/04/2007, 10:53
Dışarıda 200-250den daha düşük fiyatada yaptırabilirler bundan eminim ben.ama sonuçlarını baştan kabul etmektir bu ve kesinlikle yetkili bir servisle bunun kıyaslamasını yapmamak gerekir.
Birazda düşünmek gerekiyor bu araçlar yeni teknolojiyle üretimi yapılan araçlar ve bu servislerde çalışan arkadaşların hepsi sürekli eğitim almaktalar bunlarıda göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum. Araçlarımızı bu konuda eğitimini bile almış kişilerin eline teslim etmek daha rahat ettirmezmi bizleri??? Bu durumda yetkili servislerde yapılan herşey garanti altında. Değmez mi sizce???

Tabiki değer.

İşin içine yağ,tüm filtreler,balata ,rot-balans girdiyse

dışarda da 250 den de aşağı çıkmaz.mazot filtresi pahalı çünkü bizim yakıta göre ve kaliteli.

ama arkadaş geçmiş klavyenin başına vw anlatıyor.

biz de yıllardır hem serviste hem dışarda bakım yaptırıyoruz.servis 80 ytl işçilik alıyorsa dışarda da en tanıtık ustaya 30-50 işçilik verirsin.

ben tofaşın hiç düşünmeden eleştirilmesinden bu yüzden nefret ediyorum.

getir bana benzinli uno 10bin bakımını 100 ytl ye çıkartıyım.dert değil.

ama son teknoloji turbo dizel bir araç var elimizde elbet yetkili servis 400 kağıt alıcak.

Miss.Dot
13/04/2007, 10:55
Bu arada paro kart sahibi olmayanlar hemen bir paro kart sahibi olsun ve olanlarda servise geldiğinde ve satış kısmında araç alacağı durumda paro kartlarının var olduğunu belirtsinler. Şuanki Hayat Boyu Fıat kampanyasının da sizlere serviste ve satışta çok özel avantajları olduğunu unutmayın. Mavi yıldız üyeli bütün işyerlerinde parolu kartlarınızı kullanabilirsiniz. Bu konu çok detaylı aslında merak edenler olursa sorabilirler yardımcı olurum

^^CyCoThRuN^^
13/04/2007, 10:56
Bence çok yanlış düşünüyorsun başka hangi markada olursa olsun aynı bakımı bırak 400 e 600 den aşağı yaptıramazdın istersen bi onuda araştır. Parçaları gerçekten ucuz senin işin ön teker balans ayarı var komple filtrelerin değişmiş ve fren balataların değişmiş bence fiyat normal. Canını sıkma bu konuda için rahat olsun...

Miss.Dot
13/04/2007, 10:58
Tabiki değer.

İşin içine yağ,tüm filtreler,balata ,rot-balans girdiyse

dışarda da 250 den de aşağı çıkmaz.mazot filtresi pahalı çünkü bizim yakıta göre ve kaliteli.

ama arkadaş geçmiş klavyenin başına vw anlatıyor.

biz de yıllardır hem serviste hem dışarda bakım yaptırıyoruz.servis 80 ytl işçilik alıyorsa dışarda da en tanıtık ustaya 30-50 işçilik verirsin.

ben tofaşın hiç düşünmeden eleştirilmesinden bu yüzden nefret ediyorum.

getir bana benzinli uno 10bin bakımını 100 ytl ye çıkartıyım.dert değil.

ama son teknoloji turbo dizel bir araç var elimizde elbet yetkili servis 400 kağıt alıcak.

işte aslında olay işin kalitesi ölçülmeden yorum yapılması. hepimiz cebimizden para çıkarken üzülüyoruz. ama oturup düşünmeden yorum yapılması hiç hoş diil. görüyorum ki hepimiz Grande Puntolarımıza bir zarar gelse çok üzüleceğiz işte bu durumda fedakarlıklarımız cüzdanımıza bakıyor birazda :)

Akincl
13/04/2007, 11:06
Çıkıcak tabiki

sen turbo diesel aracını 10 sene sorunsuz kullanmak istiyorsan 20bin km de 400 ytl yi periodik bakıma vereceksin.

100ytl den kaçıp turbo yu patlatırsan,kurum yaptırırsan çok dizini döversin.

bunların bizim insanımıza anlatılması gerek.bunu senin benim değil.tofaşın yapması gerek.

tofaş çok ilerledi ama hala benzinli uno sattığını sanan kesime bilgi vermesi gerek.

servise yazı asıyor ama vatandaşın pek ilgisi yok.bir de işin böyle bir boyutu var.

İbrahimKC
13/04/2007, 11:16
Bunlar nasıl yorumlar böyle ya..

bize pahalı gelen bir şeye pahalı diyemecekmiyiz..

Sen nasıl öyle dersin, git araştır, öyle yap böyle yap ne demek...
size ne yaa...
Bana pahalı geliyor kardeşim...

Miss.Dot
13/04/2007, 11:19

size ne yaa...
:alala: herkes yorumunu yapıyor burası ser kürsü dikkatini çekmek gerekiyo sanırım
biz sadece pahalı değil demiyoruz aslında dikkatli okumanı tevsiye ederim

Akincl
13/04/2007, 11:21

size ne yaa...

Ben genel konuştum sana şunu yap bunu yap şeklinde konuşmadım.

yanlış anlamış olabilirsin.

ben gerçeklerden bahsediyorum.size ne ya ile olmuyor

sana pahalı geliyorsa dışarda bakım yaptırmanı tavsiye ederim..

ama blmen gereken bu tip bir bakımın 250 den aşağı tutmayacağı

Korhan
13/04/2007, 11:38
Bu işlemler 20.000 bakımı değil. Mazot filltresi , balatalar, lastik değişimi, rot balans, 20.000 bakımı kapsamında değil. bence servis keyfi davranmış.Hele balatalar boşuboşuna değiştirilmiş. Ben de 20.000 'e yaklaştım. Kışlık lastikleri değiştirirken baktım. Balatalar en az 40.000'e kadar gider.
Arkadaşın yaptırdığı işlemleri Toyotada VWde yaptırın bakalım kaça patlayacak. Bu işlemler için 400 YTL oldukça ucuz.

Bugün sabah servise bıraktım arabayı bakım için 210 civarı birşey tutacak.

unik06
13/04/2007, 11:40
Bu işlemler 20.000 bakımı değil. Mazot filltresi , balatalar, lastik değişimi, rot balans, 20.000 bakımı kapsamında değil. bence servis keyfi davranmış.Hele balatalar boşuboşuna değiştirilmiş. Ben de 20.000 'e yaklaştım. Kışlık lastikleri değiştirirken baktım. Balatalar en az 40.000'e kadar gider.
Arkadaşın yaptırdığı işlemleri Toyotada VWde yaptırın bakalım kaça patlayacak. Bu işlemler için 400 YTL oldukça ucuz.

Bugün sabah servise bıraktım arabayı bakım için 210 civarı birşey tutacak.

mazot filtresi 20.000 bakım kapsamında değil mi?

emin misin?

Korhan
13/04/2007, 11:42
yakıt filtreleri değişmesi gerekiyorsa değiştirilir. Şart değil ama değişmesi. Tertemiz Eurodizel kullanan bir araçta değişmesi gerekmeyebilir. Ama bu servis bence direkt değiştirdi. Öğleden sonra ayrıntıları yazarım benim araçla ilgili olarak.

Miss.Dot
13/04/2007, 11:54
yakıt filtreleri değişmesi gerekiyorsa değiştirilir. Şart değil ama değişmesi. Tertemiz Eurodizel kullanan bir araçta değişmesi gerekmeyebilir. Ama bu servis bence direkt değiştirdi. Öğleden sonra ayrıntıları yazarım benim araçla ilgili olarak.
yakıt filtresi periyodik bakımda değiştirilir bunu garanti kitapçığından okuyabilirsin. yanlış yönlendirmeyelim arkadaşları.
balatalara gelince kontrol edilir eğer değişmesine gerek yoksa değiştirilmez ama müşteriye tahminen ne kadar idare edebileceği söylenir ama kısa bir süre sonra bitecek durumdayse değiştirilir çünkü diske zarar verdiğinde daha büyük maddi zararlara yok açar

Akincl
13/04/2007, 12:00
Korhancım

İyi niyetinden şüphem yok ancak keyfi filtre değişimi olmaz.

keyfi balata değişimi olur.onu da soruyorlar zaten.

ben de herkes ginbi min maliyet çıkmaya çalışırım ama bazı gerçeklerin de bilinmesi gerek.

dışarda bakım yaptırırsan filtreden yırtarsın.polen filtresi de değişmeyebilir.illaki tıkanıcak diye bir şart yok.

ayrıca dediğin gibi kaliteli yakıt kullanıyorsan her 20bin km filtre değişimine gerek yok.

KAANİTO
13/04/2007, 12:06
Arkadaşlar Az önce Kendi Servisim Erkay Oto Ile Görüştüm 20000 Bakim Maliyetini Etkiliyen En önemli Unsurun Yakit Filtresinden Kaynaklandiğini Söyledi .iki Tip Filitre Varmiş Birinin Fiati 40-50 Ytl Diğerinin 100 Ytl.araç Söküldüğünde Bu Belli Olurmuş.fren Balatalarida 20 - 22000 Km Gider Dediler O Yüzden Değiştiriyorlarmiş .ama Kullanimda önemli.ücrete Gelince Pahali Filitre Ile 400 Ytl Civarinda Ucuzu Ilelede 320 -350 Ytl Civarinda Imiş. Fren Balatalari Değişmesse 40-50 Ytl Daha Düşermiş

Korhan
13/04/2007, 12:55
20.000 bakımından aldım arabayı. Rot ayarı dahil 200 YTL tuttu. İçini dışını hatta motoru bile tertemiz yapmışlar sağolsunlar. Bu da benzinli farkı olsa gerek :) filtre de yok.Onun yerine pompa ile bütünleşik bir sistem varmış benzinli GPlerde. Mazot filtresini sordum. Gerekse de gerekmese de değiştiriliyormuş. Pardon.
Her ne ise sonuçta arkadaşın yaptırdığı işlemler için 400 YTL pahalı bir fiyat değil kesinlikle. Asıl söylemek istediğim bu. Diğer markalarda inanın daha pahalıya patlar bu işlemler.

Akincl
13/04/2007, 13:16
Benzinli farkı olsa gerek :) filtre de yok.

20bin km de pompacıda da iyi fark olur:icon_razz:

Korhan
13/04/2007, 13:22
:icon_razz: Heralde yani. Ama 3,5 milyar daha ucuza aldık o nolcaK? :icon_razz:
Bir de benim durumum farklı. van'da yaşıyorum. ucuz burada benzin 8D

Ha bu arada Linea yı sordum. Ay sonunda bayilerde olacakmış. Satış da mayıs 2 de başlayacakmış.

Akincl
13/04/2007, 13:30
Heryerde herzaman en büyük multijet.3.5 milyar ucuza aldın ama ya ikinci el değeri :)

triger kayışı yok.zincir;senelik vergi 1.3 altı.

tork 200Nm

naber :icon_razz:

Vanlıyam diyorsun :ok:

linea yarın almanyada görücüye çıkıyor.

Korhan
13/04/2007, 13:34
memlekette çalışsam Çanakkalede yani hiç hesap kitap yapmadan Mjet alırdım tabi ama burada yaşadığım sürece benzinliye devam. Vergi konusunda haklısın. Lineanın 1.3 MultiJeti de bütün bu parametrelerin biraraya gelmesi ile ortalığı dağıtacak 8D İlk aşamada en az % 50si multijet olur bence. Neyse konuyu saptırmayım. :ok:

Akincl
13/04/2007, 13:39
Tabiki herkesin bir bütçesi ,şartları yapacağı km ayrıdır.

kimsenin niye benzinli aldın diye eleştirme hakkı yok.

benim eleştirdiğim nokta.karşılaştırmaların doğru yapılmaması ve bakım konusundaki hassasiyetin bilinmeden bu bana pahalı bitti gitti diye kesip attırmak.

yoksa sen bunu şuraya götür şunu değiştirme gibi bir yaklaşımımız yok.

ABNEW
13/04/2007, 23:09
Bence periyodik bakımlarda esas dikkat edilmesi gereken balatalar.Bunlar tam olarak bitmeden değiştirilebiliyor.Ancak benim hiç başıma gelmedi 8 sene boyunca.Diğer parçalar ve işçilik unsurları fazla farkettirmez...

atombak
14/04/2007, 01:00
Arkadaşlar bende Dilek hanımın bahsettiği gibi içim rahat olsun diye gidip servise yaptırıyorum herşeyi... Garanti ile ilgili bir tereddütten değil yani.'Birmot Yenimahalle' ile olumsuz bir düşüncemde yok tabi...Benim öğrenmek istediğim bakım fiyatlarının bu kadar yüksek tutmasının normal olup olmadığıydı..Genel sonuç şöyle oluyor demekki; Mazot filtresi ve Balata değişimleri işin içindeyse bu fiyat normal sıkıntı yapmaya gerek yok...İlginiz için teşekkürler

h k
14/04/2007, 01:04
balatalarin bu kadar kisa sürede bitmesi biraz tuhaf geldi bana.

ben 28 bin geçtim frenlerim ilk günkü gibi saglam. 3-4 bin km önce balans yaptirirken balatalara bakmistim , gayette iyi durumdaydilar. frenden de sakinan biri degilim ha bire basarim. 40 bine kadar yolu var bence.

nejatb
14/04/2007, 04:55
biraz evvel vw'nin sitesini actim, bakim fiyati olarak 15bin km'de

polo icin 186
golf ve jetta icin 234
ve passat icin 244

lira vermisler.

440 lira gercekten pahali bir fiyat, bakim icin.

Akincl
14/04/2007, 10:16

polo icin 186
golf ve jetta icin 234
ve passat icin 244

lira vermisler.

dizel mi?

tüm filtreler,balata,balans dahil mi

Miss.Dot
14/04/2007, 10:35

polo icin 186
golf ve jetta icin 234
ve passat icin 244

lira vermisler.

bakımın kapsamı nedir onuda bilmek lazım :alala:

Korhan
14/04/2007, 10:48
O fiyatları 1.3 katsayısı ile çarpmak lazım. Çünkü GPnin bakımları 15 değil 20 binde bir.
Dizel mi + bir jant kapağına 50 ytl isteyen vw, balata ve mazot filtresine ne istiyor?

Korhan
14/04/2007, 11:39
VW siteinde dizel polonun yağ değişim aralığı 10.000 olarak gözüküyor. 204 YTL. Bu her 10000deki bakım ayrıca her 20000de de 265 YTLlik bakım var.mazot filtresi hariç. filtrenin ne kadar olduğunu bulamadım. ama 20.000 de bir değiştirlecek yazıyor.

ABNEW
14/04/2007, 13:18

polo icin 186
golf ve jetta icin 234
ve passat icin 244

lira vermisler.

Bence o fiyatlar sadece periyodik bakım içindir.Denildiği gibi mazot filtresi ve balata ile artar.Bir de benzinlilerin bakım ücretlleri gibi...

nejatb
14/04/2007, 23:09
Bence o fiyatlar sadece periyodik bakım içindir.Denildiği gibi mazot filtresi ve balata ile artar.Bir de benzinlilerin bakım ücretlleri gibi...

detaylı bakmadım, sitelerini tıkladıgınızda hemen bir banner geliyor, gorunce moralim bozuldu, daha fazla bakmadan kapattım.

ha grande punto eski fiatlardan degil bunu biliyorum en son teknolojili iyi bir dizel motora sahip ama 440 lirada az bir rakam degil. 300, maksimum 350 olmalı bir 20bin bakımı, dizel bir araba icin.

BGRAYS
14/04/2007, 23:18
bende 430 liraya biraz üzülmüstüm .. normal olduguna sevindim zaten diğer sorunlarla o kadar ugrasılmıs kı ıscılık fıyatı da o kadar olsun zaten ..

Honor COOPER
17/04/2007, 21:18
O fiyatları 1.3 katsayısı ile çarpmak lazım. Çünkü GPnin bakımları 15 değil 20 binde bir.
Dizel mi + bir jant kapağına 50 ytl isteyen vw, balata ve mazot filtresine ne istiyor?
hocam vw yi hiç sevmem yalnız şunu söyliyebilirim balatalar 40000km de değişiyor yani biz 2. taktığımızda adamlar daha ilk defa değiştirecek filtrede 220 tl olamayacağına göre malesef vw nin bakımı bizden ucuz.
dip not:2000 model seat cordoba(eski arabam)120000 bakımı(triger full set+baskı balata+filtreler+yağ vs.vs.) 650tl vermiştim geçen yıl seviste.bunla kıyaslandığında pahallı ötesi.

ABNEW
17/04/2007, 22:07
hocam vw yi hiç sevmem yalnız şunu söyliyebilirim balatalar 40000km de değişiyor yani biz 2. taktığımızda adamlar daha ilk defa değiştirecek filtrede 220 tl olamayacağına göre malesef vw nin bakımı bizden ucuz.
dip not:2000 model seat cordoba(eski arabam)120000 bakımı(triger full set+baskı balata+filtreler+yağ vs.vs.) 650tl vermiştim geçen yıl seviste.bunla kıyaslandığında pahallı ötesi.

Balataların ömrünü etkileyen en önemli faktör sürücüdür.Cordobadaki değişikliklere 650YTL verilmişse o zaman dünyada en ucuz (Hatta ucuz ötesi:D ) servis SEAT tır kesinlikle:)

Ziyaretçi047
17/04/2007, 22:30
benim eski puntoya da fren balatası değişecek dedilerdi. ben yoo değişmicek dedim değiştirmedim para da vermedim :D

elbruz
18/04/2007, 14:23
vayyy çok para yavvv müslüm abi biz balans yaptırsak sizin ordada mı 20 ytl vereceğiz...

whskyebuz
30/04/2007, 13:48
3 hafta önce aynı parçalar bende de değişti (balatalar dahil) + motor temizliği yaptırdım net rakam KDV dahil olarak 428YTL idi. Bana da fazla gelmişti ama araştırınca bu rakamların aşağı yukarı aynı oranlarda olduğunu anladım.

HARBAY
26/12/2007, 14:28
Bana Göre Bu çikmiş Olan Fatura Gayet Uygun.. Balatalari Değiştirmişler Sanirim çok Fazla Firen Sistemini Kullaniyorsunuz. Yani Ayaniz Hep Firende. Ayrica ön Lastikleri Söktürüp Diğer Lastikleri Taktirmişsiniz Ve Rot Balansa Sokmuşsunuz Inanin Bu Işin Fiyati Dişarida Daha Pahali Ve Kaliye Yetkili Servisin Yaptiği Kalitede Olmuyor. Sallamadan Rot Balans Yapiliyor. Benim 3 Tane Aracimvar. Servis Faturalarini Halet Tutuyorum. Fiat Grande Punto 1,3 Dizel 90 Beygir Aracimin 30 Bin Km Bakimi 94 Ytl Tuttu Haliç Otoda. Audi A3 Aracimin 30 Bin Bakimi 800 Ytl Inci De Tuttu. Mütsubishi Lencer Aracimin 30 Bin Bakimi 1100 Ytl Tuttu Aldatmazarda.. Bence Periyodik Bakim Için Gerekli Olanlari Fatura Içinden çikarip Onlari Toplayin Faturaya özel Bakimin Dişinda Işler Girmiş. Lastik Değişimi. Balata Değişimi Gibi.. Bunlarin çikartin Ozaman Faturanin Kaçpara Olduna Bakin..

Ben Fiat In şimdiye Akdar Kullandim Hermarka Içinde En Uygun Servis ücreti Sahip Olduna Ispatlariyla Inaniyorum Ve Yaşiyorum..

Saygilar.

Alp
26/12/2007, 14:51
Arkadaşlar neden tartışıyoruzki;
İstesende istemesende, kabul etsende etmesende FİYAT bu,
Nedenebilirki başkaaaa

HARBAY
26/12/2007, 15:43
Bana Göre Bu çikmiş Olan Fatura Gayet Uygun.. Balatalari Değiştirmişler Sanirim çok Fazla Firen Sistemini Kullaniyorsunuz. Yani Ayaniz Hep Firende. Ayrica ön Lastikleri Söktürüp Diğer Lastikleri Taktirmişsiniz Ve Rot Balansa Sokmuşsunuz Inanin Bu Işin Fiyati Dişarida Daha Pahali Ve Kaliye Yetkili Servisin Yaptiği Kalitede Olmuyor. Sallamadan Rot Balans Yapiliyor. Benim 3 Tane Aracimvar. Servis Faturalarini Halet Tutuyorum. Fiat Grande Punto 1,3 Dizel 90 Beygir Aracimin 30 Bin Km Bakimi 94 Ytl Tuttu Haliç Otoda. Audi A3 Aracimin 30 Bin Bakimi 800 Ytl Inci De Tuttu. Mütsubishi Lencer Aracimin 30 Bin Bakimi 1100 Ytl Tuttu Aldatmazarda.. Bence Periyodik Bakim Için Gerekli Olanlari Fatura Içinden çikarip Onlari Toplayin Faturaya özel Bakimin Dişinda Işler Girmiş. Lastik Değişimi. Balata Değişimi Gibi.. Bunlarin çikartin Ozaman Faturanin Kaçpara Olduna Bakin..

Ben Fiat In şimdiye Akdar Kullandim Hermarka Içinde En Uygun Servis ücreti Sahip Olduna Ispatlariyla Inaniyorum Ve Yaşiyorum..

Saygilar.

grande26
26/12/2007, 21:21
20000 de balata değişmesi de neyin nesi,otomatik vites araçlarda bile 40000 den önce değişmiyor.Enteresan..

ekorkut
27/12/2007, 09:29
Arkadaşlar yeni üye olduğum için bilmiyorum. Mesajların birinde Ankara Birmot' ta forum üyesi olanlara indirim mi var yazıyordu acaba? Bunu nasıl realize edecez? Ne belge gösterecez??? Ayrıca ben de Arife günü aldım ve elime de bir OPET kartı verdiler. Acaba ömür boyu fiat sistemine otomatik olarak dahil edildim mi acaba??

cakabo80
07/04/2008, 11:55
yakıt filtresi biraz fazla degilmi. benim bakımda 48 ytl geciyor.

Cnyt01
08/04/2008, 20:05
benim 20000 bakım 187 ytl tuttu... benzinli arac ama tabiki...

yakaryos
08/04/2008, 20:34
Grande Puntomun 20000 Bakimini 195 Ytl Yaptirdim.
Normal Bakimin Dişinda Rot Balans, Kapi Ayarlari, ön Difüzör Ayari, Otomobilin Pc 'ye Bağlanmasi Gibi şeyler De Yapildi Sabah Verdim Ancak Akşam 5 Te Aldim.
Fren Balatalarinda Sikinti Yokmuş,polen Filtresi Değişmedi Bilginize.

UNUTMADAN ARABA TABİKİ DİZEL...

canocan
11/04/2010, 00:26
valla 4 gun önce malatya otoda 20000 bakıma girdim 494,43tl ödedim ve bu rakam oldukca pahalı geldi bana!! faturayı oldugu gibi yazıyorum

ön tekerlekler sökuk iken bakım 15 tl
motor temizleme 4 tl
genel elektrik işciligi 7,5 tl
karbon temizleme 60 tl
20.000 periyodik bakım 92 tl
1 lt selenia wr dizel 5/40 yag 22,73
yag,(motor) 5w40 2 lt 40,03 tl
ampul 0,38 tl
tapa karter 7,01 tl
hava filtresi 9,97 tl
carbol clen (dizel) 11,56 tl
motor iç temizleyici 327 200 ml 16,53 tl
yag filitresi 6,14
yakıt filitresi 74,50 tl
fren balata tk ön 41,63 tl
polen filitresi 10,7 tl

toplam malzeme parası 212,59 tl buna 50 tl de işçilik verirdim fatura fln olmadıgı icin kdv de kesilmezdi 300 tl mal ederdik ama sagolsun servisler 1 saatlik işlem için 1 içcinin 5 gunluk parasını işçilik diye yazılıyorlar

işçilik toplam: 178,50 tl
kdv toplam 75,42 tl
fatura toplam : 494,43 tl

vel hasılı kelam kim ne derse desin ben bu işlemleri pisayada yapsaydım 300 tl mal olurdu belki daha az

aslam0740
11/04/2010, 02:15

mazot filitresi her 20.000 de değişmi şart onu biliyorum da polen hakkında bilgim yok ama her 20binde mutlaka değişmesi gerekir mazot filitresinin:boat0000:

ABNEW
11/04/2010, 02:41
valla 4 gun önce malatya otoda 20000 bakıma girdim 494,43tl ödedim ve bu rakam oldukca pahalı geldi bana!! faturayı oldugu gibi yazıyorum

ön tekerlekler sökuk iken bakım 15 tl
motor temizleme 4 tl
genel elektrik işciligi 7,5 tl
karbon temizleme 60 tl
20.000 periyodik bakım 92 tl
1 lt selenia wr dizel 5/40 yag 22,73
yag,(motor) 5w40 2 lt 40,03 tl
ampul 0,38 tl
tapa karter 7,01 tl
hava filtresi 9,97 tl
carbol clen (dizel) 11,56 tl
motor iç temizleyici 327 200 ml 16,53 tl
yag filitresi 6,14
yakıt filitresi 74,50 tl
fren balata tk ön 41,63 tl
polen filitresi 10,7 tl

toplam malzeme parası 212,59 tl buna 50 tl de işçilik verirdim fatura fln olmadıgı icin kdv de kesilmezdi 300 tl mal ederdik ama sagolsun servisler 1 saatlik işlem için 1 içcinin 5 gunluk parasını işçilik diye yazılıyorlar

işçilik toplam: 178,50 tl
kdv toplam 75,42 tl
fatura toplam : 494,43 tl

vel hasılı kelam kim ne derse desin ben bu işlemleri pisayada yapsaydım 300 tl mal olurdu belki daha az

Can, ekstra olarak carbonclean, balata değişimi yapılmış.Bunlar düşünce normal diyebiliriz bence.Carboncean in 40000km de 1 yapılması gerekmekte.Balataların da gerçekten bitmiş olduğunu kabul edersek değişimi normal,

Kazasız sürüşler...

LeoN48
11/04/2010, 11:40
Ha maşallah...
Araba alırken Fiat'ı seçmemin bir sebebinde servisin ve yedek parçanın ucuz olduğunu düşümmemdi..
Ama boşuna hayal kurmuşum anlaşılan...
Bu nasıl bir fiyat böyle ya...

Uno ya da tofaş alırsanız o durum geçerli ne yazık ki.

demon
11/04/2010, 14:02
Mazot filtresi ve balatalar değişmiş. Ayrıca balans ayarı yapılmış. Fiyat normal gözüküyor.

pterion
27/05/2010, 21:53
ben kayseri inciroğlunda yaptırdım 235 tl tuttu. hazirana kadar &25 indirim varmmış. balatalar değişmedi

acy
07/09/2010, 22:03
bakalım bende bugün sabah zincirlikuyu birmotta bıraktım aracımı hızlı fren yapınca önde bişeyler takılıyordu ve titreme yapıyordu söledim balatlar bitmiştir dediler 500 tl tutar dediler bakalım hayırlısı

wepster
07/09/2010, 23:58
Şirket aracı olarak palio kullanıyorum. Dışarda bir yedek parca satıp aynı zamanda montaj yapan yere götürüyoruz sürekli aracın bütün filtreleri 3litre selena yağ ile 65 e değiştiriyor.

hatta geçen bi aracın balatasını değiştirdik işçilik dahil 30 lira aldı..

wepster
08/09/2010, 00:08
Ha bu arada benim aracımda klima olmadığı icin polen filtresi değişmedi ama onun icinde 5 lira alıyor :)

mawera
11/09/2010, 03:00
merhaba 2008 dizel puntom için yaklaşık 3 ay önce 45000 de yağ değişimine gittim aynı zamanda bakıma da sokacaktım, 40000 bakımı diye ne varsa değiştirdiler, yağ-su-yakıt filtresi-yağ filtresi-havafiltresi-karbon temizleme-polen filtresi-motor yıkama-balata spreyi ve bakımı-rotbalans ve hatırlamadığım bir iki şey daha, işçilik sanırım 95 tl idi toplam 485 tl tuttu şok oldum paro kart çıkaralım indirim de yapalım deyip 415 tl verdim, iş arkadaşımın 2009 model dizel full corollasının aynı bakımları daha ucuz, fiat bu parayı hakedecek kalitede bir marka değil.. dahası bakımdan sonra arabamın performansı azaldı, tekrar götürdüm yakıttan kaynaklanıyor filan dediler resmen salladılar çünkü alındığından beri araç aynı istasyonda euro dizel dışında zerre başka mazot görmedi, gidip en kalite en pahalısını dolduruyorum yine de aynı, aracın hala performansı düşük gel de sayma şimdi..

burhankutlu
11/09/2010, 20:52
yahu aklım almıyor bu arabalar 40bin kmde 500 lira para veriyorsan 80binde ne olur aklım almıyor. arkadaşın dediği gibi fiat marka otomobillerin vw,mercedes,audi lerden ne farkı kalıyor onlara binmek daha mantıklı en azından orasından burasından gelen sesleri dinlemeyiz.bakımdada 500 yerine 600 verip içimize sinesiye arabaya bineriz. haksızmıyım ?

hsyn28
11/09/2010, 21:23
Bu servislerde parolu kart veriyolar aracı yeni alınca opetten puan felan toplanan bakım yaptırınca parolu kartıda veriyoz mu aldıkları ücreti işleyebiliyolar mı karta acaba.20.000 bakımına vercem p.tesi arabamı eger ki işlem yapılıyosa karta vereyim puan yüklesinler.

acy
13/09/2010, 11:32
bakalım bende bugün sabah zincirlikuyu birmotta bıraktım aracımı hızlı fren yapınca önde bişeyler takılıyordu ve titreme yapıyordu söledim balatlar bitmiştir dediler 500 tl tutar dediler bakalım hayırlısı

aracı arife günü teslim aldım 330 tl ödedim %10 internetten randevu indirimi balataların değişmesine gerek yok dediler titreme için arka disklere toz doluyor spreyle temizlendi dedi ama bilemem artık bence gayet iyi 330 bonusa 3 böldüler.

Kriminal
13/09/2010, 12:28
Bmw bakımları bıle daha az tutardı sanırım...

ato
13/09/2010, 20:04
benim bravoda 494 tl tuttu ve fren balatası falan değişmedi

hsyn28
13/09/2010, 21:18
Bugün Medos otomotiv de 20.000 bakımından forum indirimiyle birlikte toplam 305TL aldılar filtreler yag değişimi rot balans yapıldı.Birde canta aldım hediye olarak.Doğan Usta ve Kadir Bey e teşekkürler.

insomnia06
14/09/2010, 12:22
aracı arife günü teslim aldım 330 tl ödedim %10 internetten randevu indirimi balataların değişmesine gerek yok dediler titreme için arka disklere toz doluyor spreyle temizlendi dedi ama bilemem artık bence gayet iyi 330 bonusa 3 böldüler.
sadece balataları temizlemek için mi 330tl aldılar anlamadım.benim arabanın garantisi yok kendi ustama götürüyorum,balatalardan ses geliyor diye gittim 4lastiği söktü ve tüm balataları temizleyip yağlama gibi bi işlem yaptı.2 farklı sprey aldım 15tl verdim,yağ değişimi filtre değişim ws ws 40tl de işçilik verdim.