PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yakıt filtresi kaçağı

invariant
03/10/2010, 21:37
Selamlar;
Geçen hafta arabamı yıkarken sağ ön teker iç kısmında yağ kaçaklarına benzer izler gördüm. defrensiyel yada benzeri bir yerden geldiğini düşündüm. (çok değildi afif sızıntı şeklinde). Bugün yine yıkarken durumu kontrol etmek için baktığım akıntının daha yukardan gelidiğini fark ettim. Sızıntının yakıt filtresinin altında bulunan sensörden kaçtığını buldum. El ile sıkılabilecek kadar gevşemiş ve alt kısmı komple motorin ile yıkanmış durumdaydı. Ne zaman kaçırmaya başladı ve ne kadar kaçırdı bilemiyorum. Çünkü aracı yeni aldım. Ellimle sıktım şimdi kaçak yok 50 km denedim.

Filtre ; yetkili serviste (garanti devam etdiği için ) 80.000 bakımında değişti. Şu an 85.000 de.

Başka biride bu olayla karşılaşan var mı?

onorom
03/10/2010, 21:42
Şimdilik başımıza böyle bir olay gelmedi ama forumun iyi tarafı herkesin başına gelen olayların bizlere tecrübe olması. Biz de bu konuda dikkatli oluruz... En iyi tamir bakımdır derler... Bi bildikleri varmış :)

Ziyaretci046
03/10/2010, 23:20
o altındaki sıktığınız şey su müşiridir mazot filtresinin içinde su varsa uyarır gevşekse sıkılmamıştır ikinci bir şık sıkdığınız halde kaçırıyorsa ince bir contası vardır her filtre değişiminde değiştirmek gerekir değişmemişse değiştirmek gerekir

Du Hast
04/10/2010, 01:35
hocama katılıyor. büyük bir sorun değil. filtreyi değiştiren eleman sıkmamış olabilir yada diş contası aşınmış olabilir.
geçmiş olsun :)

invariant
04/10/2010, 21:40
Bugün iki kez kontrol ettim hocam şükür kaçak yok.
Büyük ihtimal değiştiren eleman sıkmayı unuttu. Yetkili serviste bakım yaptırsak bile elimizde anahtar kontrol edecez demek ki. Yinede kendiliğinden gevşediğini ümit ediyorum.
İyiki yağ filtresi gevşemedi.......

Du Hast
04/10/2010, 21:51
Bugün iki kez kontrol ettim hocam şükür kaçak yok.
Büyük ihtimal değiştiren eleman sıkmayı unuttu. Yetkili serviste bakım yaptırsak bile elimizde anahtar kontrol edecez demek ki. Yinede kendiliğinden gevşediğini ümit ediyorum.
İyiki yağ filtresi gevşemedi.......
yağ filtresine kolay kolay birşey olmaz :)
olabilir insan hatası neticede :)