PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo yol bilgisayari hk.

ert tunc
01/10/2010, 22:27
merhaba, arac bugun elimize gecti...guzel bir arac; hosumuza gitti...

sadece suan kitabin hepsini okumaya firsatim olmadigi ve acil olarak yol bilgisayarindaki bazi bilgileri nasil gorebilecegimi ogrenmem gerekiyor

1.toplam km ve o trip icin olan km yi
2.mevcut benzinle aracin gidebilecegi menzili
3.ve anlik tuketim miktarlarini evo active lerde gorebiliyor muyuz.

Bu konu hk. bilgili bir arkadas bu 3 maddeyi nasil gorebilecegimizi soylerse ok sevinirim.

herkese sorunsuz surusler

zafermutlu
02/10/2010, 14:16
hayırlı olsun bende de var menüden filan gösteriyordu hepsini.. nasıl ilk gün keyifli degil mi?

EvoKoray
02/10/2010, 18:38
direksiyondaki silecek kolunun yanında(sağında)ki düğmeye basın ön ekrandaki menü çıkıyor tekrar basarak ilerleyebilirsin, sıfırlamak için uzun basman yeterli ;)

-ilk bastığında menzil çıkar aracın ne kadar daha yol gideceği
-2. basış Trip A gidilen yol
-3. basış Trip A yapılan km
-4. basış Trip A gidilen süre
-5. basış Trip B gidilen yol
-6. basış Trip B yapılan km
-7. basış Trip B gidilen süre

bidaha bastığınızda normale döner(km,sıcaklık,radyo bilgisi vs.) sıralaması yanlış olabilir aklımda kalanı yazdım arada birde anlık tüketim var :) Trip A ve Trip B ayrı ayrı sıfırlanabilir ;)

ert tunc
02/10/2010, 23:41
hayırlı olsun bende de var menüden filan gösteriyordu hepsini.. nasıl ilk gün keyifli degil mi?

tesekkurler...ewt keyifli...begendim acikcasi arabayi...sadece lastik sesi fazla duyuluyor; o da lastiklerin sert olmasindan (good year a da pek alisik degilim)....ileride daha yumusak bir michelin lastikle degistiricem.

jreet
20/03/2011, 13:46
arkadaşLar peki bu A ne oLuyor B ne oLuyor bn onu anLamadım yardımcı oLursanız sevinirim ?

EvoKoray
20/03/2011, 13:56
arkadaşLar peki bu A ne oLuyor B ne oLuyor bn onu anLamadım yardımcı oLursanız sevinirim ?

mesela uzun yola gidiyorsunuz A ve B yi sıfırlayın

vardığınız yerde A dursun ne kadar yaktığınız kaç km gittiniz gösterir
aynı yolu geri dönceksiniz diyelim B yi sıfırlayın dönüşte kaç yaktınız kaç km gittiğinizi görürsünüz
yolun başından beri A yı sıfırlamadığınız için toplam kaç km gitti ne yaktı onu görebilirsiniz ;)

tayfux
20/03/2011, 14:01
mesela uzun yola gidiyorsunuz A ve B yi sıfırlayın

vardığınız yerde A dursun ne kadar yaktığınız kaç km gittiniz gösterir
aynı yolu geri dönceksiniz diyelim B yi sıfırlayın dönüşte kaç yaktınız kaç km gittiğinizi görürsünüz
yolun başından beri A yı sıfırlamadığınız için toplam kaç km gitti ne yaktı onu görebilirsiniz ;)
çok karışık anlamadım:wacko000:

Marker
20/03/2011, 15:23
2 farkli yol bilgisayari gibi dusun A ve B
A yi sifirlarsin B si sifirlamadan devam edebilirsin yada tam tersi sana kalmis.