PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alınmak üzere Bravo 1.6 Mjet Yardım ltf.

Summanus
01/10/2010, 19:02
Merhaba arkadaşlar,

Puntomu sattıktan sonra bravo 1.6 mjet almaya karar verdim. Gerek renk ve gerek donanım hususunda seçici olunca çok az bir seçenek mevcut. Bir adet buldum, şu an Türkiye' de olmadığımdan aracı görme şansım yok. Servisten alınan bilgiye göre araç 30000 km de ancak aşağıdaki gibi garanti geçmişi mevcut.

Debriyaj seti değişti.
Debriyaj merkezi değişti.
Airbag beyni değişti.
Motor takozu değişti.
Şanzuman takozu değişti.
3. vitesteki uğuldamadan dolayı şanzuman ile ilgili problemde servis kayıtları arasında.

2009 model bir araba için kalabalık bir servis kaydı mevcut. İster istemez sanki üretim hatası mı var diye akıllara getiriyor. araca binmeden karar vermek doğru değil ancak yukarıdaki bilgilerle yorumunuz ne olurdu?

Ses konusunda çok titiz birisi olduğumu belirtmeliyim. Sizce bu araba alınır mı? Boyası değişeni yok. Dynamic + Skydome mevcut.

Hatta servis personeli olupta servis kaydına bakabilip yorum yapabilecek arkadaşlar yardım edebilir ise memnun olurum. Şasi no Motor no dahi verebilriim.

Teşk.

taneren
01/10/2010, 19:06
Valla orhan kardeşim, bu kadar üretim kusuru bana biraz garip geldi, yinede en iyi bravo kullanan arkadaşlar bilir.

Km si 30.000 değilde 130.000 olmasın sakın.

Alp
01/10/2010, 19:12
Kazasi yoksa bence servis kayitlarindan gorunen islemler aracin sikintisi olsa bile cozuldugunun bir ifadesi, fiyatida uygunsa alinabilir.

Murat Gürakan
01/10/2010, 19:51
---Debriyaj seti değişti.
Çok anormal bişi değil. Eski bravomdada ilk yılda değiştirmiştim. Baskı balata sıyırmıştır ama düzelmiş sorun yok demektir.

---Debriyaj merkezi değişti.
Baskı balata değişirken bunuda değiştirmişler.

---Airbag beyni değişti.
sıradan bir arıza garantiden değişmiş fabrikasyon bir sorun.

Motor takozu değişti.
KAza bile yapmadan aynı motorda takozu değişen arkadaşım var. Fiata mahsus bişi değil. Her arabada olabilir.

---Şanzuman takozu değişti.
buda motor takozu gibi değişimş önemli bişi değil.

---3. vitesteki uğuldamadan dolayı şanzuman ile ilgili problemde servis kayıtları arasında.
Bütün bravolarda var (dizel)... Yok diyende yalan söyler. En az 10 tane farklı bravo mjete bindim hepsindede aynı ses var. Kronik bişi.
----------
Kaza yok. FAbrikasyon sorunlardan garantiden işlem yapılmış bunun için kafanıza takacağınız hiç bişi yok. Ben çok daha fazlasını beklerdim sıkıntı çekmek ve kafa bulandırmak için. Bu kadarcık sorun hepsinde var malesef
----
Fiyatına göre vaadettikleri çok başarılı bir araç Ondan ben kullanan birisi oalrak tavsiye ederim.

burhankutlu
01/10/2010, 20:55
biraz kafa karıştırıcı bence daha temizine bakılabilir. bide şu var şanzuman takozu motor takozu durduk yere daha 1 yaşındaki araçta neden değişir en büyük muamma bu ayrıyeten debriyaj bi senede oda 30binde değişmiş olması bilmeyen birinin araca binmesi demek bana göre(1 yaşında araç üzerine basarak diyorum yine)

Summanus
01/10/2010, 21:07
.

ato
01/10/2010, 21:08
bu sorunlar kronik olarak çoğu bravoda var debriyaj merkezi debriyaj titremisinden dolayı garanti kapsamında değişiyor 3. vites uğultusu kronik bir sorun eğer önceki kullanan titiz biri ise bunuda kafaya takıp garantiden değiştirmiştir ama motor takozu hakkında bir bilgim diğer forumlardada bundan bahsediliyor ama debriyaj kronik sorununda sadece merkez değişir ama ben olsam almazdım araçta başka sorunlarda çıkabilir

Summanus
01/10/2010, 21:17
---Debriyaj seti değişti.
Çok anormal bişi değil. Eski bravomdada ilk yılda değiştirmiştim. Baskı balata sıyırmıştır ama düzelmiş sorun yok demektir.

---Debriyaj merkezi değişti.
Baskı balata değişirken bunuda değiştirmişler.

---Airbag beyni değişti.
sıradan bir arıza garantiden değişmiş fabrikasyon bir sorun.

Motor takozu değişti.
KAza bile yapmadan aynı motorda takozu değişen arkadaşım var. Fiata mahsus bişi değil. Her arabada olabilir.

---Şanzuman takozu değişti.
buda motor takozu gibi değişimş önemli bişi değil.

---3. vitesteki uğuldamadan dolayı şanzuman ile ilgili problemde servis kayıtları arasında.
Bütün bravolarda var (dizel)... Yok diyende yalan söyler. En az 10 tane farklı bravo mjete bindim hepsindede aynı ses var. Kronik bişi.
----------
Kaza yok. FAbrikasyon sorunlardan garantiden işlem yapılmış bunun için kafanıza takacağınız hiç bişi yok. Ben çok daha fazlasını beklerdim sıkıntı çekmek ve kafa bulandırmak için. Bu kadarcık sorun hepsinde var malesef
----
Fiyatına göre vaadettikleri çok başarılı bir araç Ondan ben kullanan birisi oalrak tavsiye ederim.

Mesajın ve fikirlerin için teşekkür ederim. Abimde de bravo var. Debriyajı içeriden gıcırtı şeklinde ses yapıyordu, 1.5 yıl servise gidip geldi daha yeni çözebildiler. 3. vitesteki uğuldama ondada var ve çözülemedi. Şanzuman olduğu için karıştırtmamıştı. Ama 2008 model, fiatın bu sorunu 1 yılda çözememesi garip gerçekten. baskı balatanın değişmesi ve şanzumanın karıştırılması sadece kafamı karıştırdı.
Fiyatı 34.750 TL.
Sadece kimi alıcılar şansız olur araçlarında sürekli sorun çıkar böyle birşeyle karşılaşmaktan korkuyorum. İlimdeki servis tek olduğundan sıkıntı yaşanıyor.

Summanus
01/10/2010, 21:32
bu sorunlar kronik olarak çoğu bravoda var debriyaj merkezi debriyaj titremisinden dolayı garanti kapsamında değişiyor 3. vites uğultusu kronik bir sorun eğer önceki kullanan titiz biri ise bunuda kafaya takıp garantiden değiştirmiştir ama motor takozu hakkında bir bilgim diğer forumlardada bundan bahsediliyor ama debriyaj kronik sorununda sadece merkez değişir ama ben olsam almazdım araçta başka sorunlarda çıkabilir
Teşekkür ederim. 3. vites uğultusu senin aracında da mevcutmu?
Aracınla ilgili yaşadığın herhangi başka bir sorun var mı?

Murat Gürakan
01/10/2010, 23:25
baskıyı sıyırmak o kadar zor bişi sanılıyor sanırım burada :D
motor takozu torktan dolayı kırılabiliyor. motoru tutması için konmuş bütün yük onda dolayısıyla kırılabilir. SAndalyenin bacağının kırılması gibi bişey. NEdeni ise bence kalitesiz malzeme.
DEbriyaj gıcırtısı çoğu bravoda var. Benimkinde yok allaha şükür.
3. viteste uğultu ( 1 2 dede yapıyor ama biraz daha az dikkat çekmiyor bu sebeple) hepsinde geliyor ve özellikle alt devirlerde geliyor. sorunsuz bişi, abartılcak bişide deil...
Büütün bunlar aracın hor kullanıldığını göstermez milletin arabasınız kötülemeye gerek yok.
Örneğin bir çok bravoda disk ve balata sıkıntısı var garantdende değişiyor. Şimdi adam şanssızsa ve böyle durum varsa dğeişti garantiden diye araba hor kullanılmşmı olcak??
Abartılcak sorunlar değil bunlar....

M@GIC
02/10/2010, 12:45
-Debriyaj seti değişti.
-Debriyaj merkezi değişti.
-Airbag beyni değişti.
-Motor takozu değişti.
-Şanzuman takozu değişti.
- 3. vitesteki uğuldamadan dolayı şanzuman ile ilgili problemde servis kayıtları arasında

Debriyaj Baskı baltanın kullanıma bağlı olarak 30000 km gibi erken bir sürede değişmiş olabir. Motor ve şanzuman takozlarının değişmesi dizel araçlarda erken değişebilr.

3 vitesteki uğultu kronik olduğunun söyleyen bravocu arkadaşlar var. Servis tarfından bu sorunlar giderildiyse. Sorun olmaz.

Bence alınabilecek bir araçtır.