PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş yapıca gelen gırçç sesi yardım!

karakushasan
01/10/2010, 10:17
arkadaşlar bugün sabah arabaya bindim ve marşa bastığımda uzun tutunca araba çalıştıktan sonra gırçç die ses geldi normalde bizim arabalar otomatik kesiyordu marşta uzun süre bile tutulsa nedendir anlamadım böyle bi ses geldi sonra iş yerine geldim tekrar kapatıo açtım yapmadı yardımcı lrusanız sevinirim kolay gelsin...

onn.off
01/10/2010, 10:43
aynı sorun bende var bazen yapıyor bazen yapmıyor nedenini bende merak ediyorum
yaklaşık 10 gün önce başladı ve 3 kez oldu bende

Kriminal
01/10/2010, 10:46
Aküdür akü...

karakushasan
01/10/2010, 10:56
Aküdür akü...
akü derken ciddimiydin anlamadım ama tam marşa yetmediği için yapıo olabilir mi..

karakushasan
01/10/2010, 10:56
aynı sorun bende var bazen yapıyor bazen yapmıyor nedenini bende merak ediyorum
yaklaşık 10 gün önce başladı ve 3 kez oldu bende
bende bugün oldu ilkkez şimdi denedim olmadı enteresan anlayamadım inş önemli bişey değildir:)

Kriminal
01/10/2010, 10:57
Aynen öyle Abi

ademtahir
01/10/2010, 10:57
düzelir zamanla sıkıntı etmeyin :D

karakushasan
01/10/2010, 11:01
Aynen öyle Abi
akü olmadığının belirtiside var aslında uzun basılı tutmayınca yapmadı ses ama hayırlısı artık inş düzelir zamanla iyileşir:)

MRT 791
01/10/2010, 11:08
mars dıslısı veya bılyası olabılır

karakushasan
01/10/2010, 11:39
mars dıslısı veya bılyası olabılır
tamiri mümkünmüdür bilginiz var mı

onn.off
01/10/2010, 12:49
sanırım henüz bu sorunla başı derde giren kimse olmamış umarım ciddi bir sorun değildir

real
01/10/2010, 13:25
Marş Dişlisidir.genelde soğuk hava da ve sabahları ilk çalışmada yapar sonra duymazsın.çözümü basit marş sökülüp temizlenip greslenicek bazın araçlarda debriyaj balatasının tozu marşın içine kacabiliyor.

karakushasan
01/10/2010, 13:46
Marş Dişlisidir.genelde soğuk hava da ve sabahları ilk çalışmada yapar sonra duymazsın.çözümü basit marş sökülüp temizlenip greslenicek bazın araçlarda debriyaj balatasının tozu marşın içine kacabiliyor.
teşekkür ettim bakalım artık ilk bugün oldu daha sonra tekrarlamaz inş. tekrarlarsa dedikleriniz yaptırıcam;)

clax22
01/10/2010, 14:07
aynı sorun bendede var yarın servise park sensörü için gidicem o seside sorucam neticeyi veya çözümünü yazarım

karakushasan
01/10/2010, 14:23
aynı sorun bendede var yarın servise park sensörü için gidicem o seside sorucam neticeyi veya çözümünü yazarım

çok iyi olur ben servise gittim şansıma o ses kesildi serviste onu duymadan bişey söyleyemem dedi:)

MRT 791
01/10/2010, 17:02
tamiri mümkünmüdür bilginiz var mı

eger sorun mars dıslısı veya bılya ıse tamır cok kolay

karakushasan
01/10/2010, 17:21
eger sorun mars dıslısı veya bılya ıse tamır cok kolay
teşekkür ederim inş. basit bişeydir ;)

clax22
01/10/2010, 17:29
çok iyi olur ben servise gittim şansıma o ses kesildi serviste onu duymadan bişey söyleyemem dedi:)

ben servisi bastan uyardım geldiğimde o sesi duyamayacaksın dedim sabahları ilk calıştırmada oluyor motor ısındıktan sonra calıştırınca o ses cıkmıyor dedim oda biliyorum o sesi getir hallederiz dedi :)

MRT 791
01/10/2010, 18:55
ben servisi bastan uyardım geldiğimde o sesi duyamayacaksın dedim sabahları ilk calıştırmada oluyor motor ısındıktan sonra calıştırınca o ses cıkmıyor dedim oda biliyorum o sesi getir hallederiz dedi :)

o zaman arabayı servıse bırakacaksınız adamlar sabah sogukken tecrube yapacaklar baska turlu olmaz onlarda haklı.

ayrıca sunu eklemek ıstıyorum metal sesımı gelıyır gacur gucur sesmı gelıyor eger gacur gucur gelıyorsa muhtemelen motor kulaklarındandır daha once basıma geldı oncekı aracımda sesın nereden geldıgı tam olarak bellı degıldı olduk olmadık seyler denedık arabayıda mahfettık sonunda tesaduf bı tamırcıye gıttım baska bı sorun ıcın adam bı baktı motor kulagı yırtılmıs dedı onu degıstıdıkten sonra sorun cozuldu.ama metal sesı ıse muhtemel mars dıslısı yada bılyesı dır

karakushasan
01/10/2010, 22:29

kardeş sana zahmet öğrenince burda bilgi ver yaw..gerçi benim araba soğudu baya akşam tekrar çalıştırdım işten eve giderken sesi yapmadı bakalım inş yapmaz artık:)

mgturkan
01/10/2010, 23:02
bende de soğuktayken uzun süre dışarda bıraktığımda yapıyordu bakalım kış yaklaşıyo ne olcak...

clax22
03/10/2010, 18:29
arkadaslar servise goturup durumu sordum mars motorunun içine debriyaj balatasını tozu girince bu sesi yapabiliyomuş marş motorunu söküp temizleyip takınca duzelir dedi bırakman lazım dedi benim zamanım yoktu bırakabilecek o yuzden geniş bir zaman da bırakırım dedim olay bundan ibaretmiş

karakushasan
03/10/2010, 19:02
arkadaslar servise goturup durumu sordum mars motorunun içine debriyaj balatasını tozu girince bu sesi yapabiliyomuş marş motorunu söküp temizleyip takınca duzelir dedi bırakman lazım dedi benim zamanım yoktu bırakabilecek o yuzden geniş bir zaman da bırakırım dedim olay bundan ibaretmiş
bilgi için teşekkürler benimde büyük ihtimalle öyle oldu.ama benim sorun kalmadı çünkü ses gitti çok şükür seninde gider inş:D

onn.off
07/10/2010, 21:39
bugün birmot servise gittim ve sorunu anlattım marş motorunda oldugunu söylediler
aracı bıraktım saat 18:00 de aracı teslim aldım çalıştırırken ses yapmadı tabi kapalı ve sicak bir alandaydım fakat servis dedi ki eğer sabah çalıştırırsanız yine aynı sesi yaparsa arabayı tekrar bize getirin dediler ve ücret almadılar